Προς το περιεχόμενο

Skroutz Plus ετήσια συνδρομή με 0.01€ [ΤΕΛΟΣ]


chbl

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 368
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ναι τέλος ήταν μόνο για μια μέρα

35 λεπτά πριν, Jeronymo είπε

Επιπλέον κάποιες φορές η τιμή διαφέρει αν μπεις από το λινκ του skroutz ή μπεις απευθείας στη σελίδα του καταστήματος. 

το έχω δει κι εγώ αυτό, στα καταστήματα που το έχω συναντήσει έχουν την ίδια συσκευή με δύο κωδικούς, ένα για το skroutz και ένα για τους υπόλοιπους

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 για την προσφορα!

ΟΜΩΣ

1)εχουν βαλει γελοιους ορους στα μαγαζια και πολλα αποχωρουν ( και καλα κανουν ! )

2) αυξησαν το οριο δωρεαν αποστολης στα 20 ευρω και πλεον μου ειναι ασυμφορο

3) συνεργαζονται με κουριερ της πλακας και πλεον το παραδοση σε 1-2 μερες σημαινει παραδοση σε 1-2 βδομαδες

4) δεν εμφανιζουν το box now οπου πλεον με αυτο αγοραζω. Πχ σου δειχνει μαγαζι πως εχει 3 ευρω μεταφορικα και οταν μπαινεις μεσα σου λεει το μαγαζι διαλεξε box now και 0 ευρω

5) αφηνουν μαγαζια να πουλανε μεταχειρισμενα προιοντα και τα βαζουν στην κανονικη λιστα!!!
Πχ βλεπεις iphone 13 στα 300 ευρω και διπλα λεει μεταχειρισμενο. Και το εχουν πρωτο κιολας λες και οι αλλοι που το πουλανε καινουριο ειναι βλακες.

6) ΔΕΝ εμφανιζει πρωτα πλεον τα πιο φθηνα , αλλα αυτα που πληρωνουν!!! Καθε φορα μανουρα και scrolling ωστε να δεις πιο ειναι το φθηνο που ειχες βρει αρχικως.

7) αν παρεις προιον απο σκρουτζ και δεν σου ερθει, παλια σου το στελνανε και καλυπταν τη διαφορα απο το δευτερο καταστημα. Τωρα σου λενε πρεπει να εχει το ιδιο "ευρος τιμης"


Στο καλο λοιπον skroutz. Ηταν καλα οσο κρατησες, υπαρχουν και αλλου πορτοκαλιες..

  • Like 13
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Jeronymo είπε

Η διαπίστωση που έκανα πριν μερικούς μήνες είναι ότι για προϊόντα τεχνολογίας πολύ πιο φθηνό είναι το bestprice. Κοιτούσα για κινητό και είχε φθηνότερη τιμή κατά 50€ στο bestprice. Από τότε κοιτάζω πάντα και στις δύο πλατφόρμες. 

Γιατί το bestprice επιτρέπει στον άλλο να βάζει τιμή χωρίς ΦΠΑ (άρθρο 39α) και να βγαίνει φθηνότερος. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, noths είπε

Γιατί το bestprice επιτρέπει στον άλλο να βάζει τιμή χωρίς ΦΠΑ (άρθρο 39α) και να βγαίνει φθηνότερος. 

Οτιδήποτε κι αν ψάχνετε να αγοράσετε, πάντοτε να ρίχνετε μια ματιά και στο Bestprice. Πολλές φορές έχει τύχει να βρω κάτι συγκεκριμένο εκεί φτηνότερα. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, noths είπε

Γιατί το bestprice επιτρέπει στον άλλο να βάζει τιμή χωρίς ΦΠΑ (άρθρο 39α) και να βγαίνει φθηνότερος. 

σε αυτό θα διαφωνήσω.

Προς εκπληξη μου βρήκα το iphone 14 pro 981 ευρω στο best price (τελική τιμή με ΦΠΑ) ενω στο skoutz η πιο φθηνη ιμή ηταν 1181...Μιλαμε για 200 ευρω κατω,και η τιμή που βρήκα στο best price ειναι απο μαγαζι που έχω αγοράσει πολλές φορές αρκετά ειδη τεχνολογιας και εχω μεινει ικανοποιημενος το οποίο υπάρχει και στο skroutz απλά δεν διαθέτει προς πώληση εκει το iphone 14 pro !

Δεν είχα στο μυαλό μου ότι μπορεί να παιζει τόσο μεγάλη διαφορά...απο σήμερα το best price μπηκε στη λίστα μου!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, morfeas-dsl- είπε

+1 για την προσφορα!

ΟΜΩΣ

1)εχουν βαλει γελοιους ορους στα μαγαζια και πολλα αποχωρουν ( και καλα κανουν ! )

2) αυξησαν το οριο δωρεαν αποστολης στα 20 ευρω και πλεον μου ειναι ασυμφορο

3) συνεργαζονται με κουριερ της πλακας και πλεον το παραδοση σε 1-2 μερες σημαινει παραδοση σε 1-2 βδομαδες

4) δεν εμφανιζουν το box now οπου πλεον με αυτο αγοραζω. Πχ σου δειχνει μαγαζι πως εχει 3 ευρω μεταφορικα και οταν μπαινεις μεσα σου λεει το μαγαζι διαλεξε box now και 0 ευρω

5) αφηνουν μαγαζια να πουλανε μεταχειρισμενα προιοντα και τα βαζουν στην κανονικη λιστα!!!
Πχ βλεπεις iphone 13 στα 300 ευρω και διπλα λεει μεταχειρισμενο. Και το εχουν πρωτο κιολας λες και οι αλλοι που το πουλανε καινουριο ειναι βλακες.

6) ΔΕΝ εμφανιζει πρωτα πλεον τα πιο φθηνα , αλλα αυτα που πληρωνουν!!! Καθε φορα μανουρα και scrolling ωστε να δεις πιο ειναι το φθηνο που ειχες βρει αρχικως.

7) αν παρεις προιον απο σκρουτζ και δεν σου ερθει, παλια σου το στελνανε και καλυπταν τη διαφορα απο το δευτερο καταστημα. Τωρα σου λενε πρεπει να εχει το ιδιο "ευρος τιμης"


Στο καλο λοιπον skroutz. Ηταν καλα οσο κρατησες, υπαρχουν και αλλου πορτοκαλιες..

Για το 7, έτσι ήταν από την αρχή με το "εύρος τιμής" (το ποιο είναι το εύρος βέβαια δεν προσδιοριζεται αν δεν κάνω λάθος.....) 

Έχω φάει σίγουρα άκυρο/επιστροφή χρηματων σε παραγγελία στο παρελθόν (σε οθόνη αν θυμάμαι καλά, το πρωτο κατάστημα ήταν σημαντικά φτηνότερο που το δεύτερο, την επόμενη μερα δεν είχαν τελικά διαθέσιμη, και έπεσε άκυρο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, HatTrick είπε

σε αυτό θα διαφωνήσω.

Προς εκπληξη μου βρήκα το iphone 14 pro 981 ευρω στο best price (τελική τιμή με ΦΠΑ) ενω στο skoutz η πιο φθηνη ιμή ηταν 1181...Μιλαμε για 200 ευρω κατω,και η τιμή που βρήκα στο best price ειναι απο μαγαζι που έχω αγοράσει πολλές φορές αρκετά ειδη τεχνολογιας και εχω μεινει ικανοποιημενος το οποίο υπάρχει και στο skroutz απλά δεν διαθέτει προς πώληση εκει το iphone 14 pro !

Δεν είχα στο μυαλό μου ότι μπορεί να παιζει τόσο μεγάλη διαφορά...απο σήμερα το best price μπηκε στη λίστα μου!

Έχουν ακουστεί πολλά για bestprice, υπάρχουν μαγαζιά που σε πουλάνε προϊόν χωρίς ΦΠΑ ενώ δεν έχεις καν επιχείρηση, και στο τέλος μπορεί να μην λάβεις και απόδειξη.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, vaggospro είπε

Έχουν ακουστεί πολλά για bestprice, υπάρχουν μαγαζιά που σε πουλάνε προϊόν χωρίς ΦΠΑ ενώ δεν έχεις καν επιχείρηση, και στο τέλος μπορεί να μην λάβεις και απόδειξη.

Σε αυτό που αναφέρω,λεεί ρητά στο check out 180 ευρώ ΦΠΑ.Ακόμα και να προσθέσεις το ΦΠΑ ,βγαινει ένα εικοσάρικο κάτω απο την χαμηλότερη του skroytz...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, HatTrick είπε

Σε αυτό που αναφέρω,λεεί ρητά στο check out 180 ευρώ ΦΠΑ.Ακόμα και να προσθέσεις το ΦΠΑ ,βγαινει ένα εικοσάρικο κάτω απο την χαμηλότερη του skroytz...

Τι να σου πω εγώ πάντως δεν θα το ρίσκαρα για ένα 20ρικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, vaggospro είπε

Τι να σου πω εγώ πάντως δεν θα το ρίσκαρα για ένα 20ρικο.

προφανώς δεν προτείνω να αγοράσει κάτι τόσο ακριβό κάποιος απο ένα καταστημα εαν έστω υπάρχει και μία υποψία ότι κάτι δεν ειναι σωστο.Προτιμώ να αγοράζω τοσο ακριβά πράγματα απο μεγάλες αλυσίδες,τύπου Γερμανός κτλ που έχουν φυσική παρουσία και μπορείς να πας απο κοντά να κάνεις επικοινωνία.

Ωστώσο για μικρότερης αξίας πράγματα,ισως να συμφέρει το best price.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τζάμπα συνδρομή καλό είναι, όταν αγοράζεις καλό είναι να μην κάνεις βιαστικές κινήσεις και να ψάχνεις παντού.

Τώρα τα λεφτά που μας χάρισε εμάς να ξέρετε πως θα τα ζητήσει από τους πωλητές γιατί διπλασίασε το πελατολόγιο του και μαντέψτε σε ποιον θα τα μετακυλήσουν οι πωλητές. 😀

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, HatTrick είπε

Σε αυτό που αναφέρω,λεεί ρητά στο check out 180 ευρώ ΦΠΑ.Ακόμα και να προσθέσεις το ΦΠΑ ,βγαινει ένα εικοσάρικο κάτω απο την χαμηλότερη του skroytz...

Θα σου έρθει κινητό απλά χωρίς απόδειξη αγοράς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...