Προς το περιεχόμενο

Skroutz Plus ετήσια συνδρομή με 0.01€ [ΤΕΛΟΣ]


chbl

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, christos4 είπε

Μαγαζί σε περιοχή που καλύπτει η slm (και άρα μπορεί να το δώσει σε box) έχει το προϊόν 2.82 πιο ακριβά 

Μα συγγνώμη τώρα, κοροϊδευόμαστε και μεταξύ μας;;; Άρα χρεώνει ΚΑΝΟΝΙΚΑ τα points στο plus!!! (Εμμέσως μέσω της αύξησης της αξίας του προϊόντος για όσους δεν καταλαβαίνουν εν πάση περιπτώσει).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 368
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έγινα μέλος στο skroutz plus με το που είχε ανακοινωθεί πριν 2 χρόνια, Ιούνιο 2021. Τον 1ο χρόνο πραγματικά άξιζε. Μπορούσες να παραγγείλεις από διάφορα καταστήματα με συνολικό ποσό άνω των 15 ευρώ (μπορεί και 20, δε θυμάμαι) και είχες δωρεάν μεταφορικά. Βλέπω όλες τις παραγγελίες μου από το 2021. Π.χ. έβαζες στην ίδια παραγγελία screenprotector 5 ευρω από ένα κατάστημα, καλώδιο sata 0,90 ευρω από άλλο κατάστημα, λάμπα led 3 ευρω από διαφορετικό κατάστημα και πάει λεγοντας μέχρι να συμπληρωθούν 15 ή 20 ευρώ. Είχες δωρεάν μεταφορικά και σε παντός τύπου αγορές (τηλεοράσεις κλπ), ασχέτως ογκομετρικού βάρους. Παρήγγελνα 6 χαρτιά κουζίνας 2κιλα με 0 μεταφορικά.

Το 2ο χρόνο έπρεπε να έχεις συμπληρώσει τα 20 ευρώ στο ίδιο κατάστημα για να έχεις δωρεάν μεταφορικά. Πάμπολλες φορές αγόρασα αντικείμενα που δε χρειαζόμουν απλά για να συμμπληρώσω τα 20 ευρώ. Επίσης το ογκομετρικό βάρος το άλλαξαν και ανάλογα το κατάστημα πλήρωνες μεταφορικά. 

Τώρα με την 3η ανανέωση, βάζω τις ίδιες παραγγελίες με αυτές που έχω κάνει το 2022 και τα μεταφορικά είναι +12 ευρώ από τα ίδια καταστήματα στο σπίτι μου. Έκανα 10 δοκιμές βάζοντας ίδιες παραγγελίες και τα μεταφορικά κυμαίνονται από +2 έως +17 ευρώ παραπάνω. 

  • Like 10
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Glikos είπε

Με τι τρόπο αφαίρεσες την κάρτα, όπως αναφέρω παραπάνω?

Όπως κατωτερω. Μολις την αφαιρεσα απο εκει και μετα μπηκα στη συνδρομη εχει μονο τη δυνατοτητα να ενεργοποιησω αυτοματη ανανεωση.

1 ώρα πριν, infin1tyGR είπε

Μπορείς απευθείας από το https://www.skroutz.gr/account/credit_cards

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι παλιοί στο πηγάδι πάλι? Άλλοι ανανέωσαν πρόσφατα και αλλοι θα ανανεωσουν τις επομενες μέρες...

Η μηπως γινεται και ακυρωση υφιστάμενης συνδρομής και κάνεις νέα με την τιμή αυτή?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Sebu είπε

Όπως κατωτερω. Μολις την αφαιρεσα απο εκει και μετα μπηκα στη συνδρομη εχει μονο τη δυνατοτητα να ενεργοποιησω αυτοματη ανανεωση.

Εγώ τελικά έκανα μια παραγγελία και μετά αφαίρεσα την κάρτα. Αν χρειαστεί πάλι βλέπουμε. Τι ακριβώς θες να κάνεις? Από την στιγμή που απενεργοποίησες την αυτόματη ανανέωση είσαι κομπλέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nickol-us είπε

Κοίτα να δεις που θα καταλήξει το νήμα να γκρινιάζουν για κάτι που τους πρόσφεραν ΔΩΡΕΑΝ

Μια χαρά είναι το σκρουτζ Plus, μπορεί να εξοικονομίσει χρήματα από κάποιους που κάνουν τακτικά αγορές, σας προσφέρεται δωρεάν, το παίρνετε και γκρινιάζετε...

Για μια φορά χαρείται κάτι χωρίς μίρλα ή έστω προσπεράστε...

Όχι και δωρεάν,

0,01€ έκανε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Thresh είπε

Αυτό το ξέραμε εδώ και 2+ χρόνια που υπάρχει το skroutz plus. 😛

Το θέμα είναι γιατί τρέχουν όλοι να κάνουν μια συνδρομή όταν μας κοροϊδεύουν μπροστά στα μάτια μας !! Βρήκα ηλεκτρική συσκευή συνδεδεμένος στο λογαριασμό δωρεάν μεταφορικά 340€ μπήκα από Browser και μου έβγαλε πάλι δωρεάν μεταφορικά διαθέσιμο άμεσα 330!! Δηλαδή πραγματικά αν αυτό δεν είναι δούλεμα τι είναι !! 

  • Like 1
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
7 minutes ago, Just_travel_everywhere said:

Το θέμα είναι γιατί τρέχουν όλοι να κάνουν μια συνδρομή όταν μας κοροϊδεύουν μπροστά στα μάτια μας !! Βρήκα ηλεκτρική συσκευή συνδεδεμένος στο λογαριασμό δωρεάν μεταφορικά 340€ μπήκα από Browser και μου έβγαλε πάλι δωρεάν μεταφορικά διαθέσιμο άμεσα 330!! Δηλαδή πραγματικά αν αυτό δεν είναι δούλεμα τι είναι !! 

Γιατί κάποιοι αγοράζουμε πράγματα αυτής της κατηγορίας Υγεία - Ομορφιά | Skroutz.gr με αποτέλεσμα να γίνεται απόσβεση των 17 ευρώ μπαμ μπαμ. 

2 hours ago, tryfos said:

Μα συγγνώμη τώρα, κοροϊδευόμαστε και μεταξύ μας;;; Άρα χρεώνει ΚΑΝΟΝΙΚΑ τα points στο plus!!! (Εμμέσως μέσω της αύξησης της αξίας του προϊόντος για όσους δεν καταλαβαίνουν εν πάση περιπτώσει).

Η χρέωση που είδατε για skroutz points είναι από καταστήματα εντός Αττικής? Αν δεν κάνω λάθος μόνο σε αυτά είναι δωρεάν, γιατί τότε χρησιμοποιείται η SLM.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Thresh είπε

Γιατί κάποιοι αγοράζουμε πράγματα αυτής της κατηγορίας Υγεία - Ομορφιά | Skroutz.gr με αποτέλεσμα να γίνεται απόσβεση των 17 ευρώ μπαμ μπαμ. 

Η χρέωση που είδατε για skroutz points είναι από καταστήματα εντός Αττικής? Αν δεν κάνω λάθος μόνο σε αυτά είναι δωρεάν, γιατί τότε χρησιμοποιείται η SLM.

Και σύγκρινες τιμές χωρίς να είσαι συνδεμένος ; Είναι ποιο φθηνά ; Αν ναι οκ αν όχι και τα έχουν ποιο ακριβά δεν βρίσκω το. Λόγο . Το εκανα δεν είναι τίποτα το 1 λεπτό δεν γκρινιάζω γιαυτο απλά δεν μου αρέσει η κοροϊδία μόνο . 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 minutes ago, Just_travel_everywhere said:

Και σύγκρινες τιμές χωρίς να είσαι συνδεμένος ; Είναι ποιο φθηνά ; Αν ναι οκ αν όχι και τα έχουν ποιο ακριβά δεν βρίσκω το. Λόγο . Το εκανα δεν είναι τίποτα το 1 λεπτό δεν γκρινιάζω γιαυτο απλά δεν μου αρέσει η κοροϊδία μόνο . 

Η τιμή του προϊόντος είναι ίδια είτε είμαι logged in είτε όχι. Τα μεταφορικά όμως είναι δωρεάν αν κοστίζει 20+ ευρώ ή αν η παραγγελία από ένα κατάστημα είναι 20+ ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Gulik είπε

Υπάρχουν προϊόντα στα οποία τα δωρεάν μεταφορικά ΔΕΝ ΙΣΧΥΟΥΝ σε καμία περίπτωση. Για παράδειγμα, μια οθόνη μπορεί να έχει κανονικότατα μεταφορικά, ίσως μειωμένα, αλλά όχι μηδέν. Το ίδιο ισχύει πχ και για καρέκλες γραφείου και πάει λέγοντας. 

Ειναι θεμα βαρους αυτο. Πριν καμια βδομαδα πηρα φουρνο εστια και απορροφητηρα ολα τα καταστηματα ειχαν 40 ευρω μεταφορικα για επαρχια. Με skroutz plus πληρωσα 15. 

Με μονο 6 αποστολες ηδη ειμαι 33 ευρω κερδισμενος απο τα 17 ευρω που εδωσα για τη συνδρομη και εχω ακομα 9 μηνες. Και τα coins βολευουν και γινεται η αφαιρεση απευθειας απο το καλαθι. 

Προφανως αν καποιο καταστημα ειναι πιο φθηνο απο το φθηνοτερο που συνεργαζετε με skroutz μαζι με μεταφορικα τοτε θα παω στο δευτερο. 

Screenshot-1.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, tryfos είπε

Μα συγγνώμη τώρα, κοροϊδευόμαστε και μεταξύ μας;;; Άρα χρεώνει ΚΑΝΟΝΙΚΑ τα points στο plus!!! (Εμμέσως μέσω της αύξησης της αξίας του προϊόντος για όσους δεν καταλαβαίνουν εν πάση περιπτώσει).

Η τιμή του προϊόντος καθορίζεται από τον έμπορο που το πουλάει, όχι από την skroutz. Ο έμπορος λοιπόν με την χαμηλότερη τιμή δεν είναι σε περιοχή που εξυπηρετείται από την slm. Αν τύχαινε να ήταν, τι θα έπρεπε να πούμε, ότι είναι μειωμένη η τιμή (σε σχέση με τους άλλου εμπόρους) λόγω θυρίδας? Όχι, θα ήταν μειωμένη λόγω του εμπόρου.

Επεξ/σία από l3ft3r1s
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η διαπίστωση που έκανα πριν μερικούς μήνες είναι ότι για προϊόντα τεχνολογίας πολύ πιο φθηνό είναι το bestprice. Κοιτούσα για κινητό και είχε φθηνότερη τιμή κατά 50€ στο bestprice. Από τότε κοιτάζω πάντα και στις δύο πλατφόρμες.

Skroutz αγοράζω μόνο για την ευκολία των skroutz points, και αυτό εφόσον βολεύει η τιμή

Δεν έχω ψάξει καθόλου το shopflix αν και μου εμφανίζονται διαφημίσεις με πολύ καλές τιμές.

Επιπλέον κάποιες φορές η τιμή διαφέρει αν μπεις από το λινκ του skroutz ή μπεις απευθείας στη σελίδα του καταστήματος. 

Επεξ/σία από Jeronymo
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...