Προς το περιεχόμενο

Skroutz Plus ετήσια συνδρομή με 0.01€ [ΤΕΛΟΣ]


chbl

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το έκανα και εγώ! Πολύ καλή προσφορά.

Απ'ότι βλέπω στην διαχείρηση συνδρομής δεν έχει επιλογή διαγραφής κάρτας, μόνο αλλαγή.

Έτσι για δοκιμή, αφού έκανα ακύρωση ανανέωσης μετά προσπάθησα να αγοράσω κάτι και στο στάδιο πληρωμής απλά διέγραψα την κάρτα που είχα βάλει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 368
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

screenshot.1239260999.jpeg.b2fca55aca0917db0774117197fb59c6.jpeg

Παντως εμενα δεν μου βγαζει επιλογη ακυρωσης συνδρομης Skroutz Plus.

Μου λεει απλα ενεργοποιηση αυτοματης ανανεωσης που σημαινει οτι αν δεν το πατησω στις 11/6/2024 θα ληξει αυτοματα μονο του.

Απο την αλλη αντιλαμβανομαι οτι σε αλλους χρηστες υπαρχει το κουμπι ακυρωσης συνδρομης. Μηπως θα το εβλεπα και εγω αν δεν αφαιρουσα πρωτα την πιστωτικη καρτα απο τις αποθηκευμενες καρτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Sebu είπε

Παντως εμενα δεν μου βγαζει επιλογη ακυρωσης συνδρομης Skroutz Plus.

Μου λεει απλα ενεργοποιηση αυτοματης ανανεωσης που σημαινει οτι αν δεν το πατησω στις 11/6/2024 θα ληξει αυτοματα μονο του.

Απο την αλλη αντιλαμβανομαι οτι σε αλλους χρηστες υπαρχει το κουμπι ακυρωσης συνδρομης. Μηπως θα το εβλεπα και εγω αν δεν αφαιρουσα πρωτα την πιστωτικη καρτα απο τις αποθηκευμενες καρτες.

Με τι τρόπο αφαίρεσες την κάρτα, όπως αναφέρω παραπάνω?

Επεξ/σία από Glikos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
37 minutes ago, The_Judas said:

τελικά  άνθρακες ο θησαυρός... έχει  δωρεάν  μεταφορικά  αλλά σε συγκεκριμένα σκρουτζ σοπ τα οποία είναι  πιο ακριβά. 

Αυτό το ξέραμε εδώ και 2+ χρόνια που υπάρχει το skroutz plus. 😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, infin1tyGR είπε

Μπορείς απευθείας από το https://www.skroutz.gr/account/credit_cards

A cool! Αν τυχόν θέλω να αγοράσω κάτι από το καλάθι μελλοντικά και βάλω πάλι τα στοιχεία της κάρτας στην πληρωμή, υποθέτω η αυτόματη ενεργοποίηση θα παραμείνει απενεργοποιημένη. Ή θα θέλει πάλι χειροκίνητη ακύρωση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Bilbo1 είπε

Παλιότερα αυτό που έκανε ήταν να σου αλλάζει το κατάστημα έτσι ώστε να είναι και τα δύο προϊόντα απο το ίδιο κατάστημα, και να τα ομαδοποιήσει σε μια αποστολή.

Επειδή όμως έχω μείνει χωρις σκρουτζ πλας για κανέναν χρόνο, δεν είμαι και σίγουρος ότι συμβαίνει ακόμη το ίδιο.

Από ότι καταλαβαίνω όμως, για δωρεάν μεταφορικά πρέπει να είναι ένα κατάστημα και >20€, χωρίς υποπεριπτώσεις.

Όχι, αυτό εξήγησα στην #3, υπάρχει και άλλη περίπτωση.

Συγκεκριμένα, παραγγελία βιβλίων τον Σεπτέμβριο του 2022, από 2 διαφορετικά καταστήματα, και τα 2 στην Αθήνα:

- 1ο κατάστημα: €16

- 2ο κατάστημα: €54

Σύνολο παραγγελίας: €70

Χρέωση μεταφορικών: €0 (ενώ θα έπρεπε να μου χρεώσουν €3 για το 1ο)

Και στην μεταφορική αναφέρεται "Skroutz Last Mile".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, bbbuzzz είπε

Όχι, αυτό εξήγησα στην #3, υπάρχει και άλλη περίπτωση.

Συγκεκριμένα, παραγγελία βιβλίων τον Σεπτέμβριο του 2022, από 2 διαφορετικά καταστήματα, και τα 2 στην Αθήνα:

- 1ο κατάστημα: €16

- 2ο κατάστημα: €54

Σύνολο παραγγελίας: €70

Χρέωση μεταφορικών: €0 (ενώ θα έπρεπε να μου χρεώσουν €3 για το 1ο)

Και στην μεταφορική αναφέρεται "Skroutz Last Mile".

Κάτι άλλο θα έπαιξε.. Μήπως είχες ανανέωση στο παλιό μοντέλο που ήταν ελάχιστη τα 15 ανά μαγαζί για δωρεάν μεταφορικά; 

Κάθε μαγαζί πρέπει να στέλνει 20 ευρώ minimum για να είναι δωρεάν τα μεταφορικά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, YPhot είπε

Σε μένα χρεώνει το Skroutz point

image.jpeg

Είναι απίθανοι γελοίοι! Παίρνεις το plus για 0 μεταφορικά υποτίθεται (παραγγελία άνω των 20€) και χρεώνουν τελικά τα points! Που κανονικά, αν θέλανε να τα πλασάρουν ως δική τους σοβαρή υπηρεσία, θα έπρεπε έστω για κάποιο διάστημα να την έχουν φουλ δωρεάν ακόμα και για αυτούς που δεν έχουν plus. Απίθανα πράγματα... 

Επεξ/σία από tryfos
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα να δεις που θα καταλήξει το νήμα να γκρινιάζουν για κάτι που τους πρόσφεραν ΔΩΡΕΑΝ

Μια χαρά είναι το σκρουτζ Plus, μπορεί να εξοικονομίσει χρήματα από κάποιους που κάνουν τακτικά αγορές, σας προσφέρεται δωρεάν, το παίρνετε και γκρινιάζετε...

Για μια φορά χαρείται κάτι χωρίς μίρλα ή έστω προσπεράστε...

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, tryfos είπε

Είναι απίθανοι γελοίοι! Παίρνεις το plus για 0 μεταφορικά υποτίθεται (παραγγελία άνω των 20€) και χρεώνουν τελικά τα points! Που κανονικά, αν θέλανε να τα πλασάρουν ως σοβαρή υπηρεσία, θα έπρεπε έστω για κάποιο διάστημα να την έχουν φουλ δωρεάν ακόμα και για αυτούς που δεν έχουν plus. Απίθανα πράγματα... 

 

25 λεπτά πριν, YPhot είπε

Σε μένα χρεώνει το Skroutz point

image.jpeg

Δεν χρεώνουν ακριβώς το Point. 

Λογικά στο πρώτο κατάστημα είναι από μαγαζί σε πόλη που δεν πηγαίνει η skroutz last mile, αρα θα σου έρθει με άλλη μεταφορική. 

Μαγαζί σε περιοχή που καλύπτει η slm (και άρα μπορεί να το δώσει σε box) έχει το προϊόν 2.82 πιο ακριβά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, christos4 είπε

Κάτι άλλο θα έπαιξε.. Μήπως είχες ανανέωση στο παλιό μοντέλο που ήταν ελάχιστη τα 15 ανά μαγαζί για δωρεάν μεταφορικά; 

Κάθε μαγαζί πρέπει να στέλνει 20 ευρώ minimum για να είναι δωρεάν τα μεταφορικά 

Πράγματι είχα ανανέωση από το παλιό των €15, αλλά εννοείται μόλις ανανέωσα "αναβαθμίστηκα" στα €20 🤨

Μου έχει τύχει κι άλλες φορές πάντως, και πάντα με Skroutz Last Mile.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...