Προς το περιεχόμενο

Skroutz Plus ετήσια συνδρομή με 0.01€ [ΤΕΛΟΣ]


chbl

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, TSINE είπε

Θα είναι πεσμένο μέχρι να λήξει η προσφορά υποψιάζομαι κάποιοι σταθήκαμε άτυχοι 

Είναι για όλη την ημέρα, επομένως ξαναπροσπάθησε, εγώ 4 προσπάθειες έκανα από το πρωί ( ανά μία ώρα περίπου) και την πήρε!  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 368
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, Innersense είπε

Βλέποντας την προσφορά, το πρώτο πράγμα που μου ήρθε στο μυαλό μου ήταν "όταν κάτι είναι δωρεάν, τότε το προϊόν είσαι εσύ".

Προφανώς κάτι αλλάζει στο Skroutz Plus - αν δεν έχει αλλάξει ήδη και ίσως οι υπάρχοντες συνδρομητές στα 2 χρόνια λειτουργίας του να μπορούν να μας πουν περισσότερα γι' αυτό. 

Είμαι 2ο χρόνο τώρα σκρουτζ πλας. 

Τον 1ο χρόνο ήταν δωρεάν μεταφορικά για 15 ευρώ και πάνω, για προϊόντα από το ίδιο κατάστημα, μέσω σκρουτζ. 

Τώρα ανεβάσανε το όριο στα 20ευρω. 

Είναι μεγάλη η διαφορά αλλά πάλι, αρκετός κόσμος που ψωνίζει αρκετά, ανανέωσε (όπως και εγώ μιας που αγοράζω πάνες τακτικά που έχουν ακριβά μεταφορικά λόγω όγκου και το plus τα μηδενίζει.) 

Πέρυσι, λίγο κανά 2 κολλητοί που μου ζητούσαν να τους παραγγείλω επειδή είχα plus, λίγο εγώ, κατέληξα να έχω εξοικονομησει 222 ευρώ  σε 43 αποστολές  συνολικά, στον έναν χρόνο συνδρομής. 

Το catch είναι ότι αυτό είναι ολίγον τι, εικονικό. 

Είχα πιάσει πάρα πολλές φορές τον εαυτό μου να ψάχνει προϊόν το οποίο δεν χρειαζόμουν ίσα ίσα για να φτάσω το όριο των δωρεάν μεταφορικών.

Δεν ήθελα να δώσω 5 ευρώ μεταφορικά επειδή ήμουν 30cents πιο κάτω από το όριο και έβρισκα πράγματα που χωρίς το plus, δεν θα τα αγόραζα... Ξέρω γω μια θήκη κινητού στα 7 ευρώ ή μπορεί να ξεκινούσα να αγοράσω ένα φθηνό προϊόν με 9 ευρώ +4 μεταφορικά =13 και με 15 ευρώ +δωρεάν μεταφορικά είχε το άλλο το προϊόν που ήταν επώνυμο και κατέληγα να πάρω αυτό. 

Το πιο αστείο ήταν όταν ήθελα να αγοράσω μια πλαστική βάση/ζουλιχτήρι για οδοντόκρεμα με κόστος ~75cents +4ευρω μεταφορικά και ανταυτού αγόρασα 20 τέτοια με 15 ευρώ. 

Αντί για 1 με ~5 ευρώ δηλαδή, προτίμησα  20 για 15 ευρώ και τα υπόλοιπα τα τύλιξα δωράκια και τα μοίρασα τα Χριστούγεννα στο ρεβεγιόν! 

Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι αυτό το όριο δημιουργεί περαιτέρω ζήτηση και σε βάζει να ψαχουλεύεις περισσότερο τα μαγαζιά. Αυτό από μόνο του είναι μπίζνα που εφαρμόζεται παγκοσμίως. Όσο καταφέρνουν να σε βάζουν να ψαχουλεύεις, τόσο περισσότερο ξοδεύεις.

Οσο ξοδεύεις, τόσο περισσότερο συνηθίζεις να ξοδεύεις. 

  • Like 20
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα βλέπουμε το Hmmmm μέχρι τις 23:58:59'' φαντάζομαι.

Μα κι εσείς, κατευθείαν ακύρωση ανανέωσης πάτε; Αφήστε το λίγες μέρες να γραφτούμε και οι υπόλοιποι κει μετά ακυρώστε το.

Το είδαν και το έκοψαν.

Επεξ/σία από micos000
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...