Προς το περιεχόμενο

Τα AirPods της Apple πρόκειται να γίνουν πιο έξυπνα με τις λειτουργίες Adaptive Audio και Conversation Awareness


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, dikasths είπε

Η εναλλαγή συσκευών απλά δε λειτουργεί 

ο λόγος που σταματησα να τα αγοράζω....είχα κουραστεί να τα χρησιμοποιώ στο κινητο αλλα αυτά να επιμένουν να συνδέονται με οτι άλο εβρισκαν γύρω τους( Macbook, iMac, iPad) κατα την διάρκεια της καραντίνας.....πολύ κούραση πολλά λεφτα....πηρα Huawei Freebuds 4i και βρήκα την υγεία μου!  Επίσης χάλασε το ένα ακουστικο, πήρα αλλα ξαναχάλασε το ίδιο....μια , δυο , τρεις.....βαρέθηκα....ενα ζευγαρι Freebuds 4i για τον δρόμο και ενα ζευγαρι 1000xm4 Sony για το σπίτι στα ίδια λεφτα και είμαι αρχηγός (τα δευτερα έχουν και dual connection!)

1 ώρα πριν, Black Demis είπε

χοντρικά αντέχουν απο 2,5 εως και 3 χρονια....ε ποσο ποια θελεις να κρατήσεις τα ακουστικά

1000 xm3 κλείνουν ήδη 5 χρόνια καθημερινή πολύωρης λειτουργίας....σαν καινούργια...

Επεξ/σία από dasimo
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 hours ago, billdanos said:

Τα χρησιμοποιώ στο iPhone 13pro, στο iMac 5K, στο MacBook Pro M1 και στο iPad Pro. 

Αδερφέ είναι σε κάθε χρήστη μάλλον. MacBook Pro 2020 4TB, Mac Mini M1 και iPhone 14 Pro Max έχω πρόβλημα. Μπορεί να είμαι άτυχος, μπορεί εσύ τυχερός. Απλά λέω ότι και εγώ έχω ακούσει αρκετά παράπονα, αλλά και από εμένα. Από την άλλη, φίλος με iPhone 13 Pro Max, iPad Pro και MacBook Air δεν έχει πρόβλημα. Δε ξερω τι παίζει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Georgios Pappas said:

2.5 Χρόννια στην καλύτερη και μετά πώς αλάζεις μπαταρία?? και γιατί η μπαταρία να κοστίσει (αμα τα καταφέρεια να το αλάξεις) τι μισή αξία των ακουστικών καινούριων?

αυτό λέω σε 2,5 3 χρονια ακουστικά ετσι και αλλιώς θα γίνουν μην πω πως....... μεχρι να χαλάσει μπαταρια αλλάζει και ακουστικά (εγω δεν κατάφερα να χαλάσω μπαταρια ποτέ..... πρώτα ακουστικά έφταναν σε θέση να μην λέγονται πλέον ακουστικά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 ώρες πριν, harispao είπε

Καταλάβατε τώρα; 70€ το χρόνο για ασύρματα ακουστικά χαχαχαχαχα ρε τι μας έχουν κάνει χαχαχαχαχα και το γέλιο είναι ότι σε σχέση με τα ενσύρματα δεν πιάνουν κλάσμα της ποιότητας των ενσύρματων...για να μην παρεξηγηθώ μιλάω γενικά για ακουστικά όχι apple ντε και καλά...

Μπορείς άνετα να αγοράσεις ασύρματα ακουστικά με 30 ευρώ. Επίσης μπορείς και να τα ακούσεις πρώτα τα pro για δοκιμή πριν σχηματίσεις άποψη. ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ta Airpods 3 είναι το μοναδικό προϊόν της Apple ππυ με έχει απογοητεύσει. Μια δεν φόρτιζε το ένα ακουστικό (ξεκινούσα την πρωινή διαδρομή με το ακουστικό αφόρτιστο), μία το άλλο ακουστικό (με τα πολλά πήγαινα στο service και μου το αντικαθιστούσαν). Η εναλλαγή έχει όντως πρόβλημα. Δεχόμουν τηλεφώνημα (χτυπούσε iPhone και Mac ταυτόχρονα) και τα ακουστικά σήκωναν την κλήση από τον Mac και η ποιότητα ήταν κακή. 

Γενικώς, μια απογοήτευση σε σχέση με ό,τι άλλο έχω πάρει από Apple.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, billdanos είπε

Μπορείς άνετα να αγοράσεις ασύρματα ακουστικά με 30 ευρώ. Επίσης μπορείς και να τα ακούσεις πρώτα τα pro για δοκιμή πριν σχηματίσεις άποψη. ;) 

Μάλλον έχει δίκιο το παλικάρι.

Ακόμα και με τα Bose QuietComfort® Earbuds II δεν με ακούνε οι άλλοι καλά.

Βέβαια στο παίξιμο μουσικής είναι κορυφαία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, nikosgalis είπε

Γενικώς, μια απογοήτευση σε σχέση με ό,τι άλλο έχω πάρει από Apple.

To ακριβως αντιθετο εδω, τα airpods pro 2 ειναι τοσο καλο προιον που με κραταει στο οικοσυστημα της Apple.

Το καλυτερο fit στο αυτι (με διαφορά), τα καλυτερα controls (χαωδης διαφορά), το καλυτερο transparency mode (class leading) το καλυτερο noise cancelling (το μανδικο που δεν μου δινει αισθηση πιεσης στο αυτι), καλη ποιοτητα ηχου, καλη μπαταρια. Ειναι το μοναδικο earbud απο τα 3-4 που εχω δοκιμασει με το οποιο μπορεις να κοιμηθεις στο μαξιλαρι κιολας, μιλαμς για πολυ καλο fit

Επεξ/σία από nikchris
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Leo360 είπε

Αδερφέ είναι σε κάθε χρήστη μάλλον. MacBook Pro 2020 4TB, Mac Mini M1 και iPhone 14 Pro Max έχω πρόβλημα. Μπορεί να είμαι άτυχος, μπορεί εσύ τυχερός. Απλά λέω ότι και εγώ έχω ακούσει αρκετά παράπονα, αλλά και από εμένα. Από την άλλη, φίλος με iPhone 13 Pro Max, iPad Pro και MacBook Air δεν έχει πρόβλημα. Δε ξερω τι παίζει 

και εγώ στα ίδια με το φιλαράκι σου, κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 ώρες πριν, nasospa είπε

ναι το έχω παρατηρήσει κι εγώ αυτό το πρόβλημα με AirPods 3. Καποιες φορές δε συνδέεται και άλλες αργεί πολύ η σύνδεση. Μια λύση που βρηκα αν και δεν είναι ότι πιο βολικό είναι να ξανακάνω εκ νέου pair τα AirPods καθε μια στο τοσο. έχει μήπως κανενας συμφορουμίτης κάποια άλλη ιδέα;

 

23 ώρες πριν, dikasths είπε

Η εναλλαγή συσκευών απλά δε λειτουργεί 

αγορασμενα απο apple reseller καταστημα? Πλαισιο/Κωτσοβολος κλπ κλπ?

Επεξ/σία από Balantakos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Balantakos είπε

 

αγορασμενα απο apple reseller καταστημα? Πλαισιο/Κωτσοβολος κλπ κλπ?

Δεν έχει σχέση από ποιό μαγαζί αγοράστηκαν, προφανώς μιλάω για γνήσια airpods

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 ώρες πριν, skiabox είπε

Μάλλον έχει δίκιο το παλικάρι.

Ακόμα και με τα Bose QuietComfort® Earbuds II δεν με ακούνε οι άλλοι καλά.

Βέβαια στο παίξιμο μουσικής είναι κορυφαία.

Δεν εχω συναντήσει καλύτερα μικρόφωνα σε ασύρματα ακουστικά για τις κλήσεις μου απο αυτά που έχουν τα airpods pro...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, billdanos είπε

Δεν εχω συναντήσει καλύτερα μικρόφωνα σε ασύρματα ακουστικά για τις κλήσεις μου απο αυτά που έχουν τα airpods pro...

Εξω παίρνω μαζί μου τα Bose όταν βγαίνω.

Τα airpods τα έχω μόνο για το σπίτι.

Επίσης με το μεσαίο πλαστικό ακροφύσιο λογικά όταν περπατάς έξω θα έχεις θέμα και από ότι θυμάμαι από τα προηγούμενα airpods το μεγάλο ακροφύσιο μου προκαλεί πόνο στο ένα αυτί.

Ετσι κι αλλιώς δεν μπορείς να πας σε ένα μαγαζί και να αγοράσεις iphone γιατί δεν υπάρχει ποτέ στα ράφια, οπότε έχω ένα samsung κινητό και λογικό είναι να πας σε δεύτερο ζευγάρι ακουστικά για android.

Επεξ/σία από skiabox
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, billdanos είπε

Δεν εχω συναντήσει καλύτερα μικρόφωνα σε ασύρματα ακουστικά για τις κλήσεις μου απο αυτά που έχουν τα airpods pro...

Αυτό πως το καταλαβαίνεις εσύ; Από το feedback των άλλων ή μιλώντας με άτομα που τα χρησιμοποιούν;

Εγώ πάντως στο θέμα της ομιλίας συγκεκριμένα (στα λοιπά είναι απλά οκ) είμαι πολύ ευχαριστημένος από τη Samsung, στη μέση της Αθήνας να βρίσκομαι συνήθως ο άλλος δεν καταλαβαίνει ότι είμαι σε εξωτερικό χώρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
54 λεπτά πριν, skiabox είπε

Εξω παίρνω μαζί μου τα Bose όταν βγαίνω.

Τα airpods τα έχω μόνο για το σπίτι.

Επίσης με το μεσαίο πλαστικό ακροφύσιο λογικά όταν περπατάς έξω θα έχεις θέμα και από ότι θυμάμαι από τα προηγούμενα airpods το μεγάλο ακροφύσιο μου προκαλεί πόνο στο ένα αυτί.

Ετσι κι αλλιώς δεν μπορείς να πας σε ένα μαγαζί και να αγοράσεις iphone γιατί δεν υπάρχει ποτέ στα ράφια, οπότε έχω ένα samsung κινητό και λογικό είναι να πας σε δεύτερο ζευγάρι ακουστικά για android.

Για τα δικά μου αφτιά τα airpods pro είναι τα πιο άνετα που φόρεσα ποτέ. Έχουν αρκετά tips σιλικόνης στη συσκευασία για να βάλεις το πιο άνετο. Προβλήματα είχα με τα αντίστοιχα της sony που το ένα από τα 2 μου προκαλούσε ενόχληση στο ένα αφτί και ήταν και πιο βαριά και με μεγαλύτερο όγκο. 3 χρόνια με τα pro πρώτης γενιάς και πλέον από την αρχή του χρόνου με τα δεύτερης, δηλώνω παραπάνω από ικανοποιημένος και ειδικά με το νέο transparency mode που δεν έχω βρει όμοιο στον ανταγωνισμό. Προφανώς όλα αυτά, στο οικοσύστημα της Apple που χρησιμοποιώ στο σπίτι και το γραφείο.

2 λεπτά πριν, logistoulis είπε

Αυτό πως το καταλαβαίνεις εσύ; Από το feedback των άλλων ή μιλώντας με άτομα που τα χρησιμοποιούν;

Εγώ πάντως στο θέμα της ομιλίας συγκεκριμένα (στα λοιπά είναι απλά οκ) είμαι πολύ ευχαριστημένος από τη Samsung, στη μέση της Αθήνας να βρίσκομαι συνήθως ο άλλος δεν καταλαβαίνει ότι είμαι σε εξωτερικό χώρο

Από τις κλήσεις που κάνω καθημερινά με αυτά και το feedback των συνομιλητών. Τα μικρόφωνά τους είναι εξαιρετικά στην απομόνωση εξωτερικών θορύβων και με τις νέες προσθήκες που ανακοινώθηκαν θα γίνουν ακόμη καλύτερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσον αφορά την συνδεσιμότητα των AirPods με Mac. Σε εσάς συνδέονται αυτόματα όταν ξεκινάει να παίζει ήχος στο Mac ή απλά σας εμφανίζεται ένα banner στις ειδοποιήσεις με την επιλογή για σύνδεση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...