Προς το περιεχόμενο

Η Apple ενδέχεται να ανακοινώσει "αρκετούς" νέους Mac στο WWDC 2023


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

On 01/06/2023 at 21:38, TROIDX said:

μακρια απο το σαπιο μηλο

αν καποιος εχει χρηματα Why not? δεν με χαλαει η ποιοτητα των προιοντων τους.αλλα τοσο οι τιμες.βεβαια καλα κανουν για μενα αφου αγοραζει κοσμος.ολα ειναι θεμα προσφορα και ζητησης.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 hour ago, poulinos said:

αν καποιος εχει χρηματα Why not? δεν με χαλαει η ποιοτητα των προιοντων τους.αλλα τοσο οι τιμες.βεβαια καλα κανουν για μενα αφου αγοραζει κοσμος.ολα ειναι θεμα προσφορα και ζητησης.

 

 

για εμενα λεω. οποιος εχει και θελει ασ παει🤑

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, TROIDX said:

για εμενα λεω. οποιος εχει και θελει ασ παει🤑

καλα ναι και εγω δεν θα πηγαινα.και για θεμα τιμης αλλα και για θεμα οτι θα πρεπει να παω σε ενα νεο οικοσυστημα. οχι οτι ειναι προβλημα αλλα σε συνδυασμο με την τιμη δεν βρισκω λογο.δεν ειμαι ο απαιτητικος User

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, poulinos said:

καλα ναι και εγω δεν θα πηγαινα.και για θεμα τιμης αλλα και για θεμα οτι θα πρεπει να παω σε ενα νεο οικοσυστημα. οχι οτι ειναι προβλημα αλλα σε συνδυασμο με την τιμη δεν βρισκω λογο.δεν ειμαι ο απαιτητικος User

Σωστος!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, TROIDX said:

Σωστος!!

και για να μην πει κανεις οτι ειμαι αντιπαλος της apple να πω οτι ειχα Ipod classic το οποιο ηταν πολυ ωραιο και κριμα που δεν υπαρχει ποια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, poulinos said:

και για να μην πει κανεις οτι ειμαι αντιπαλος της apple να πω οτι ειχα Ipod classic το οποιο ηταν πολυ ωραιο και κριμα που δεν υπαρχει ποια.

ναι τα θυμαμαι, τοτε ειχα παρει ενα sandisk...χαιρετε😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, TROIDX said:

ναι τα θυμαμαι, τοτε ειχα παρει ενα sandisk...χαιρετε😂

Θα βαλω τα κλαματα

https://www.amazon.com/Rio-600-Digital-Audio-Player/dp/B00004SPUN

το πρωτο mp3 Μου

και νομιζω μετα αυτο

https://www.gsmarena.com/siemens_sl42-264.php

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 minutes ago, poulinos said:

Θα βαλω τα κλαματα

https://www.amazon.com/Rio-600-Digital-Audio-Player/dp/B00004SPUN

το πρωτο mp3 Μου

και νομιζω μετα αυτο

https://www.gsmarena.com/siemens_sl42-264.php

το siemens το θυμαμαι, το αλλο οχι. και μιας και το φερε η κουβεντα που να μου μεινει στα χερια xbox οταν μενω απο εξυπνη tv....τωρα το πρωι μου ηρθε μια 32αρα που παραγγειλα χθες και αει στην ευχη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 minutes ago, TROIDX said:

το siemens το θυμαμαι, το αλλο οχι. και μιας και το φερε η κουβεντα που να μου μεινει στα χερια xbox οταν μενω απο εξυπνη tv....τωρα το πρωι μου ηρθε μια 32αρα που παραγγειλα χθες και αει στην ευχη

to allo ειναι πολυ πιο παλιο και εννοειται πολυ πιο παλιο απο Ipod classic.απλα το Ipod classic ειχε την οθονη και τον τεραστιο σκληρο δισκο 160gb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
On 06/06/2023 at 20:00, drteo said:

Δεν υπαρχει τιποτα που να ειναι top απο πλευρας υλικου και κατασκευης , αυτο

ισχυε παλιοτερα πριν απο αρκετα χρονια οχι τωρα, 

Ενταξει μην τρελενεσαι κιολας, που σου θιξαμε την εταιρια  , και τους χαρακτηρισμους κρατα τους για εσενα που προφανως απο αυτα που γραφεις φαινεται ποσα ξερεις και πια ειναι τα κριτηρια αξιολογισης που εχεις  . Εγω που ασχολουμαι τα τελευταια 25 χρονια επαγγελματικα με τους υπολογιστες, θεωρω οτι η συγκεκριμενη εταιρια απευθυνεται σε ανθρωπους που δεν ειχαν, ουτε εχουν ιδιαιτερη σχεση με τους υπολογιστες. Τωρα απο εκει και περα το που θα δωσει ο καθε ενας τα λεφτα του προφανως και ειναι δικο του θεμα , εμενα δεν μου περισσευουν να τα πεταω σε μηχανηματα που εχουν specs της πλακας ( συμφωνα με τα δικα μου standar και τις δικες μου απαιτησεις )  και κανουν χιλιαρικα. Θα πληρωσω να παρω εργαλειο που θα κανει την δουλεια μου γρηγορα και αποδοτικα και οχι κατι που πληρωνεις το design.. και απειρη διαφημιση απο πισω και απο εκει περα τιποτα αλλο. 

Τα θεωρω πολλα για το μηλο οχι για ενα συγχρονο υπολογιστη με μετρια specs οχι κατι το ιδιαιτερο. 

Δεν νομιζω οτι εκανα κανενα hate  σε κανεναν απλα ειπα την γνωμη μου και τιποτα παραπανω , τωρα αν καποιοι φανατικοι με το μηλο θιχτηκατε αυτο ειναι δικο σας προβλημα και εδω θα σου επιστρεψω " αυτο κατι δειχνει ".  Εγω κοιταω να δω ποιος μπορει να μου προσφερει το καλυτερο προιον για να κανω την δουλεια μου, δεν ειμαι οπαδος φιλε μου οπως εισαι εσυ και καποιοι αλλοι που πατε στα τυφλα και αγοραζετε κατι επειδη εχει ενα μηλο απο πισω. 

Εκει ειναι το θεμα αυτο ισχυε πριν απο αρκετα χρονια , οχι τωρα.

Αυτό που λές ότι ίσχυε πριν καποια χρόνια δεν ισχύει...πλέον τα μηχανήματα αυτά είναι απείρως γρηγορότερα σε σχέση με το παρελθόν. 

 

Επίσης επειδή και εέμα η δουλειά μου έχει να κάνει και με το development αλλά και με το hardware και σαν πρώην κάτοχος PC θα σου πώ ότι τα λεφτά που έχω πετάξει σε PC αν τα κράταγα και αγόραζα mac αυτή τη στιγμή θα είχα και στην άκρη χρήματα...

 

Επειδή λοιπόν γνωρίζω και απο software και απο hardware μπορώ να σου πώ με σιγουριά ότι τα M1-M2 κάνουν θαύματα...και μόνο να κοιτάξεις το πόσο μικρή είναι η μητρική πλακέτα και να κάτσεις να τα συγκρίνεις με αντίστοιχα PC χάνεται η μπάλα.

 

Έχουν μειονεκτήματα???? Προφανώς...και το μεγαλύτερο απο όλα είναι ότι δεν αναβαθμίζονται. Ναι αλλά αυτό το γνωρίζεις απο την πρώτη στιγμή...άρα συνειδητή η επιλογή του καθενός να πάει και να αγοράσει...

 

Το αγοράζει κάποιος μόνο και μόνο επειδή έχει ένα μήλο στην πλάτη? Μπορεί να υπάρχει και αυτή η κατηγορία αγοραστών...προσωπικά το αγόρασα επειδή στην δουλειά μου κάνει παπάδες και βάζει κάτω μηχανήματα windows για πλάκα..και το έχουν παραδεχτεί και συνάδελφοι που τρέχουν windows! Γιατί να το κάνουν αυτό...δεν έχουν κάτι να κερδίσουν.

Έχει φοβερή ποιότητα κατασκευής??? Προφανώς...και ναι είναι ένας λόγοςπου το αγοράζω σε συνδυασμό με τους υπόλοιπους λόγους...γιατί όπως και να το κάνουμε αυτήν την πλαστικούρα που έχουν τα περισσότερα laptop της αγοράς δεν την αντέχω...γράφω σε mac και το πληκτρολόγιο απλά τα σπάει...πάω να γράψω σε windows και βουλιάζει όλο το πληκτρολόγιο απο το λεπτό πλαστικό περίβλημα...

 

PS: Αν η δουλειά σου είναι οι υπολογιστές και γωρίζοντας ότι το επάγγελμα έχει φράγκα και εφόσον υποθέσουμε ότι το κάνεις για χρόνια τότε σίγουρα η τσέπη σου αντέχει να αγοράσεις mac...αλλιώς κάτι κάνεις λάθος! Η δουλειά αυτή πληρώνει καλά και αν δεν κονομάς τότε κοίτα για κάτι άλλο αδερφέ...το λέω χωρίς δόση ειρωνίας! Δεν έχω βρεί ούτε έναν που να πεινάει σε αυτό το επάγγελμα. Και οι περσσότεροι σωστοί επαγγελματίες είναι αντικειμενικοί...και έχουν δοκιμάσει και λειτουργούν και windows, και mac και linux. Τότε και μόνο τότε μπορεί κάποιος να σε πάρει στα σοβαρά...όταν είσαι αντικειμενικός...Μπορείς να λές ότι δεν σου αρ΄σεουν αλλά δεν μπορείς να μην παραδεχτείς τις επιδόσεις τους.

PS2: Έρευνα απο πανεπιστήμιο έχει αποδείξει ότι η αγορά mac για εργασικό σκοπό έχει μεγαλύτερο Value For Money ....αυτό που ο άλλος το βλέπει ακριβό ένας επαγγελματίας το βλέπει σαν μία επένδυση....ένα εργαλείο που θα του κρατήσει σε βάθος χρόνου...μπές μέσα σε ένα επαγγελματικό στούντιο ηχογράφησης ή επεξεργασίας εικονας....mac θα δείς....για χαζούς τους περνάς?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...