Προς το περιεχόμενο

Η Apple ενημερώνει επίσημα ότι το App Store διαθέτει 1.783.232 εφαρμογές και παιχνίδια


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Tetrabitos είπε

2008-09 κατεβαζες αναπτήρα ζιπο και μπίρα εφαρμογή και χαιρόμαστε σαν να είμαστε παιδιά.

Τώρα θεωρούνται τζανκ.

εκτος και αν ειχες windowsphone

δεν ειχε ουτε αυτες αχαχα

Επεξ/σία από socratis23
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια απορία έχω, πήγα πολύ πρόσφατα σε iPhone. Στο Play Store υπήρχαν πολλές φορές χιλιάδες αξιολογίσεις σε εφαρμογές κλπ. Αντίθετα όμως στο App Store πολύ σπάνια βλέπεις πολλές αξιολογήσεις. Ξέρει κανείς γιατί παίζει να συμβαίνει αυτό;  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, LuckyGreek είπε

Μια απορία έχω, πήγα πολύ πρόσφατα σε iPhone. Στο Play Store υπήρχαν πολλές φορές χιλιάδες αξιολογίσεις σε εφαρμογές κλπ. Αντίθετα όμως στο App Store πολύ σπάνια βλέπεις πολλές αξιολογήσεις. Ξέρει κανείς γιατί παίζει να συμβαίνει αυτό;  

Προφανως εχουνε απενεργοποιησει τις αξιολογησεις, οπως και εγω.

Επεξ/σία από BertaJourdan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η Apple ενημερώνει επίσημα ότι το App Store διαθέτει 1.783.232 εφαρμογές και παιχνίδια

Πάει σάπισε και το παλιομήλο με Tim Captain Cook τι άλλο να περιμένεις.

Ευτυχώς Παναγιά μου δεν έχω APPLE.

Αυτή είναι η χειρότερη είδηση του Μήνα.

Και πόσες είναι με pay every day και πόσες με pay κάποτε στην άγρια Δύση.

Πόσες έχουν κορονοϊό και πόσες έχουν bloatware και διαφημίσεις και πόσες είναι για πέταμα.

Ένα μέσος ανθρώπινος εγκέφαλος μπορεί να παίζει ένα με δύο παιχνίδια τη μέρα. Ενώ κάποιος στην κατοχή του μπορεί να έχει καμιά περίπου εκατοσταριά εφαρμογές που να τις χρειάζεται για να τις δουλεύει όχι βέβαια σε μία ημέρα. Αυτό που γράφεται σαν Είδηση είναι σκουπίδι και δεν λέει τίποτα.

Σημείωση:

Δηλαδή μας λέτε ότι η APPLE δουλεύει και εμείς είμαστε άπλα και ξάπλα καθόμαστε.

Όταν δημοσιεύετε βλακείες ειδήσεις και μας κάνετε το μυαλό  κουραφέξαλα θα υποστείτε τις συνέπειες.

Θέλουμε τις εφαρμογές και τα παιχνίδια να δουλεύουν και να μην μας δουλεύουν.

Το πόσες εφαρμογές έχει το APP STORE και πόσα λεφτά έχει ο Tim Captain Cook δεν μας ενδιαφέρει.

Για πρώτη φορά, η Apple δημοσίευσε μια έκθεση διαφάνειας του App Store

Αυτή η διαφάνεια που γράφεται είναι σαν την διαφάνεια του Ελληνικού Δημοσίου. Γίνεται κάθε τέσσερα (4) χρόνια όταν έχουμε εκλογές αλλά στην ουσία ΠΟΤΕ.

Επεξ/σία από alexpap
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, alexpap είπε

Η Apple ενημερώνει επίσημα ότι το App Store διαθέτει 1.783.232 εφαρμογές και παιχνίδια

Πάει σάπισε και το παλιομήλο με Tim Captain Cook τι άλλο να περιμένεις.

Ευτυχώς Παναγιά μου δεν έχω APPLE.

Αυτή είναι η χειρότερη είδηση του Μήνα.

Και πόσες είναι με pay every day και πόσες με pay κάποτε στην άγρια Δύση.

Πόσες έχουν κορονοϊό και πόσες έχουν bloatware και διαφημίσεις και πόσες είναι για πέταμα.

Ένα μέσος ανθρώπινος εγκέφαλος μπορεί να παίζει ένα με δύο παιχνίδια τη μέρα. Ενώ κάποιος στην κατοχή του μπορεί να έχει καμιά περίπου εκατοσταριά εφαρμογές που να τις χρειάζεται για να τις δουλεύει όχι βέβαια σε μία ημέρα. Αυτό που γράφεται σαν Είδηση είναι σκουπίδι και δεν λέει τίποτα.

Σημείωση:

Δηλαδή μας λέτε ότι η APPLE δουλεύει και εμείς είμαστε άπλα και ξάπλα καθόμαστε.

Όταν δημοσιεύετε βλακείες ειδήσεις και μας κάνετε το μυαλό  κουραφέξαλα θα υποστείτε τις συνέπειες.

Θέλουμε τις εφαρμογές και τα παιχνίδια να δουλεύουν και να μην μας δουλεύουν.

Το πόσες εφαρμογές έχει το APP STORE και πόσα λεφτά έχει ο Tim Captain Cook δεν μας ενδιαφέρει.

Για πρώτη φορά, η Apple δημοσίευσε μια έκθεση διαφάνειας του App Store

Αυτή η διαφάνεια που γράφεται είναι σαν την διαφάνεια του Ελληνικού Δημοσίου. Γίνεται κάθε τέσσερα (4) χρόνια όταν έχουμε εκλογές αλλά στην ουσία ΠΟΤΕ.

nana changing GIF

Οι εκλογές έχουν ανεπιθύμητες παρενέργειες μάλλον...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Gingerbread είπε

Είναι καλό να υπάρχει ποικιλία αλλά πόσες χρειαζόμαστε; Τα παιχνίδια πχ πόσα είναι ένα ανθρωπάκι που τρέχει; Ή πόσες εφαρμογές θέλουν συνδρομή και έχουν μια μαλ**** δωρέαν εκδοχή που δεν κάνει τίποτα;

Δεν λες πόσες είναι επι πληρωμή κι έχουν και in-app αγορές, ή η επόμενη έκδοση δεν δίνεται σαν αναβάθμιση αλλά επι πληρωμή σαν νέα εφαρμογή (π.χ. SkySafari και μάλιστα πανάκριβα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, alexpap said:

Η Apple ενημερώνει επίσημα ότι το App Store διαθέτει 1.783.232 εφαρμογές και παιχνίδια

Πάει σάπισε και το παλιομήλο με Tim Captain Cook τι άλλο να περιμένεις.

Ευτυχώς Παναγιά μου δεν έχω APPLE.

Αυτή είναι η χειρότερη είδηση του Μήνα.

Και πόσες είναι με pay every day και πόσες με pay κάποτε στην άγρια Δύση.

Πόσες έχουν κορονοϊό και πόσες έχουν bloatware και διαφημίσεις και πόσες είναι για πέταμα.

Ένα μέσος ανθρώπινος εγκέφαλος μπορεί να παίζει ένα με δύο παιχνίδια τη μέρα. Ενώ κάποιος στην κατοχή του μπορεί να έχει καμιά περίπου εκατοσταριά εφαρμογές που να τις χρειάζεται για να τις δουλεύει όχι βέβαια σε μία ημέρα. Αυτό που γράφεται σαν Είδηση είναι σκουπίδι και δεν λέει τίποτα.

Σημείωση:

Δηλαδή μας λέτε ότι η APPLE δουλεύει και εμείς είμαστε άπλα και ξάπλα καθόμαστε.

Όταν δημοσιεύετε βλακείες ειδήσεις και μας κάνετε το μυαλό  κουραφέξαλα θα υποστείτε τις συνέπειες.

Θέλουμε τις εφαρμογές και τα παιχνίδια να δουλεύουν και να μην μας δουλεύουν.

Το πόσες εφαρμογές έχει το APP STORE και πόσα λεφτά έχει ο Tim Captain Cook δεν μας ενδιαφέρει.

Για πρώτη φορά, η Apple δημοσίευσε μια έκθεση διαφάνειας του App Store

Αυτή η διαφάνεια που γράφεται είναι σαν την διαφάνεια του Ελληνικού Δημοσίου. Γίνεται κάθε τέσσερα (4) χρόνια όταν έχουμε εκλογές αλλά στην ουσία ΠΟΤΕ.

Έρχεσαι ειρηνικά ;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, HateMe είπε

Έρχεσαι ειρηνικά ;

May the Force Be With you.

ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ

Το Μάϊο φορσέ(σίγουρα) θα είμαι εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακαλώ εξηγήστε:

«Πέρυσι, οι χρήστες iPhone, iPad και Mac κατέβαζαν κατά μέσο όρο 747.873.877 εφαρμογές κάθε εβδομάδα, αριθμός που θα ήταν ακόμη πιο εντυπωσιακός αν δεν κατέβαζαν επίσης κατά μέσο όρο 1.539.274.266 εφαρμογές κάθε εβδομάδα.»

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, polaki είπε

Παρακαλώ εξηγήστε:

«Πέρυσι, οι χρήστες iPhone, iPad και Mac κατέβαζαν κατά μέσο όρο 747.873.877 εφαρμογές κάθε εβδομάδα, αριθμός που θα ήταν ακόμη πιο εντυπωσιακός αν δεν κατέβαζαν επίσης κατά μέσο όρο 1.539.274.266 εφαρμογές κάθε εβδομάδα.»

Δεν βγάζει νόημα το ξέρω. 😥

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Tetrabitos είπε

Δεν βγάζει νόημα το ξέρω. 😥

Όταν κάνουν στεγνά μεταφράσεις χωρίς κανέναν έλεγχο λογικό είναι να μη βγαίνει νόημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, polaki είπε

Παρακαλώ εξηγήστε:

«Πέρυσι, οι χρήστες iPhone, iPad και Mac κατέβαζαν κατά μέσο όρο 747.873.877 εφαρμογές κάθε εβδομάδα, αριθμός που θα ήταν ακόμη πιο εντυπωσιακός αν δεν κατέβαζαν επίσης κατά μέσο όρο 1.539.274.266 εφαρμογές κάθε εβδομάδα.»

Κοίταξε εδώ μια λογική εξήγηση είναι ότι έχουμε την εργασιακή εβδομάδα (4) τεσσάρων ημερών και την ολόκληρη εβδομάδα με τις αργίες (7) εφτά ημερών. Επίσης τα νούμερα δείχνουν ότι στις αργίες των (3) τριών ημερών κατεβάζουν περισσότερες εφαρμογές από τι εργασιακές μέρες γιατί έχουν περισσότερο χρόνο να κατεβάσουν και να διασκεδάσουν.

Επίσης δεν μας λένε πόσες φορές έγινε σωστό update (ενημέρωση) οι εφαρμογές ή αν τις μετράνε και αυτές στο σύνολο.

Σημείωση:

Μερικές φορές αυτά που γράφω δεν πέφτουν πολύ έξω από την πραγματικότητα.

Επίσης αυτά που γράφουν μερικές φορές δεν σου φτάνουν οι γνώσεις που έχεις για να τα καταλάβεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, polaki είπε

Όταν κάνουν στεγνά μεταφράσεις χωρίς κανέναν έλεγχο λογικό είναι να μη βγαίνει νόημα.

Πληρώνονται; Εστω με ποσοστά μικρά εκεί είναι το νόημα.

Ο,τι πληρώνεις παίρνεις που λένε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...