Προς το περιεχόμενο

Το Elden Ring έχει πουλήσει περισσότερα από 20 εκατομμύρια αντίτυπα


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

21 minutes ago, koutsis said:

Σίγουρα δεν είναι για όλους. Κι εγώ δεν έχω ούτε υπομονή, ούτε χρόνο για τέτοιου είδους παιχνίδια. Από μακριά και αγαπημένοι...

Κι'  εσύ με μπέρδεψες...Κι΄ έβαλα και like...Χα χα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Coscas είπε

Δεν με έπεισε γιά άλλους λόγους (πόσα τέρατα θα σκοτώσω ακόμα ; Χα χα! )

Οπως έγραψα: "Δεν είναι όλα γιά όλους". Εχω το δικαίωμα να μην μου αρέσουν και να μη τα θεωρώ "παιχνιδάρες";

Εννοείται, ο καθένας με τα γούστα του. Απλά και τα δύο έχουν βγει game of the year οταν κυκλοφόρησαν 😉

2 λεπτά πριν, Coscas είπε

Κι'  εσύ με μπέρδεψες...Κι΄ έβαλα και like...Χα χα!

Αυτό το έγραψα για το elden ring που δεν έχω καθόλου υπομονή και χρόνο πλεον. Το god of war μια χαρά το τερμάτισα και το ευχαριστηθηκα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, koutsis said:

Εννοείται, ο καθένας με τα γούστα του. Απλά και τα δύο έχουν βγει game of the year οταν κυκλοφόρησαν 😉

E ναί μωρε...Περί ορέξεως...

Με τα "game of the year", κάνω κάτι αναδρομές σε κάτι "best of all time" και πέφτω κάτω από τα γέλια με κάτι arcades, που θεωρούνται τα καλύτερα all time

Εγώ, θέλω κάτι να μου προσφέρει ένα game. Είτε από πλευράς καινοτομίας , είτε γραφικών, είτε gameplay

Αν σε κάποιους αρέσουν, δικαίωμά τους και μπράβο τους. Εμένα, δεν μου αρέσουν όλα. Ούτε πλέον δίνω σημασία στα "game of year"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά μιλάμε για ένα παιχνίδι που είναι 100% άρτιο σε ό,τι προσφέρει. Γραφικά, ήχος, gameplay, ΑΙ, σχεδιασμός, χάρτης, μέρη, δυσκολία, exploration, μάχες, απροβλημάτιστο. Σε όλα είναι μέσα. Τώρα εάν σας αρέσει ή όχι είναι άλλο πράμα. Κι εγώ το αγόρασα, το έπαιξα, δυστυχώς όμως δεν με πολυκάλυψε, παραήταν χαοτικό το open world του για τα γούστα μου και το παράτησα. (και όχι δεν μετανιώνω που έδωσα 50 ευρώ για να παίξω 5 ώρες, το DS3 το είχα σπασμένο και το είχα τερματίσει 2 φορές οπότε ας πούμε ότι έδωσα 50 ευρώ για το DS3 :P

Επεξ/σία από ChimairaX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως το πιο ολοκληρομένο παιχνίδι ή τουλάχιστον στο τοπ 5 τον πιο ολοκληρομένων παιχνιδιών ever made.

Για μένα είναι το λιγότερο επαναλαμβανόμενο open world που έχω παίξει με συνολικά 3 run / 250 ώρες.Το τονίζω το επαναλαμβανόμενο καθώς τα παιχνίδια πλέον έχουν στόχο 100+ ώρες και απλά μπαλώνουν τις ώρες με απίστευτη ρουτίνα , fetch quests , άσχετο level up και πάει λέγοντας...

Τα πάντα είναι σε κορυφαίο επίπεδο.

Παραμένει φυσικά ένα δύσκολο παιχνίδι ακόμα και με τις όποιες βοήθειες έχει πλέον(συγκρητικά με άλλα souls)

Το μόνο αρνητικό που μπορεί να προσάψει κανείς είναι το πάρα πολύ δύσκολο lore/αφήγηση. Νιώθω πως χωρίς Vati video explanation και γενικά φόρουμ κλπ ελάχιστοι θα καταλάβαιναν όλο το plot.Ένα κλίκ πιο ξεκάθαρο πάλι θα έβαζε τον κόσμο σε σκέψη και παράλληλα δεν θα χρειαζόταν τόσο ψάξιμο σε φόρουμσ..

96/100 για μένα.

42 λεπτά πριν, miner_2000 είπε

Αφήστε το elden ring και πιάστε το Returnal που τα σπάει.🙂

Eνα δύωρο άντεξα.Βαρετό επαναλαμβανόμενο terrain , εχθροί , weapons.Πάλι καλά το δίνει η συνδρομή.

Ακόμα και σαν λάτρης του μυστηρίου δεν άντεξα αυτό το βαρετό gameplay.Μπήκα απλά google να δω τι συμβαίνει.

Crazy overhyped sony esxclusive άλλη μια φορά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογικα τα 20 εκ , το αξίζει το παιχνίδι .

προσωπικα δε το χω με τα souls games λόγω δυσκολίας / έλλειψης υπομονής εκ μέρους μου , αλλά στο συγκεκριμένο αφιέρωσα 90 ώρες και το απόλαυσα .

Δυστυχώς το σύστημα μου ήταν below minimal specs με αποτέλεσμα να έχω θέμα με την απόδοση ειδικά σε συγκεκριμένα patches του παιχνιδιού . Ο συνδυασμός  με την αυξημένη δυσκολία και την έλλειψη χρόνου είχε σαν αποτέλεσμα να το παρατήσω διότι με μια ώρα τη μέρα εκ των της οποίας τα 15-20 σπαταλουνταν σε θανάτους και αλλαγές στα graphics settings / crashes  , progress ουσιαστικό δεν υπάρχει .ένας καλός μου φίλος με ίδιο ελεύθερο χρόνο σαν το δικό μου το έβγαλε μετά από 6 μήνες...

σε όσους δυσκολεύονται να πω απλά παίξτε ranged με μάγο και το παιχνίδι γίνεται βατό 

αυτό που εκτίμησα πάνω από όλα είναι το εντελώς διαφορετικό gameplay με βάση τα skills / spells/ όπλα  κλπ  που θα επιλέξεις όπως και η  έλλειψη quest marks και η ελευθερία εξερενησης ( στο κομμάτι αυτό πιστεύω πείραν ιδέες από το breath of the wild ).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, koutsis είπε

Σίγουρα δεν είναι για όλους. Κι εγώ δεν έχω ούτε υπομονή, ούτε χρόνο για τέτοιου είδους παιχνίδια. Από μακριά και αγαπημένοι...

Δοκιμασε τα Nioh και το Wo long ειναι πιο προσιτα ειδικα το τελευταίο.

Επισης δοκιμασε το Bloodborne, έχει διαφορετικο σύστημα μαχης, σιχαίνομαι τα souls με αυτο τον αργο ρυθμο και τις κολοτουμπες συνεχεια αλλα αυτο το αγαπησα.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, FromDusk_TillDawn είπε

Δοκιμασε τα Nioh και το Wo long ειναι πιο προσιτα ειδικα το τελευταίο.

Επισης δοκιμασε το Bloodborne, έχει διαφορετικο σύστημα μαχης, σιχαίνομαι τα souls με αυτο τον αργο ρυθμο και τις κολοτουμπες συνεχεια αλλα αυτο το αγαπησα.

Το bloodborne το έχω στη λίστα μου. Αν και δεν ξέρω λόγω δυσκολίας μην το παρατήσω 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, koutsis είπε

Το bloodborne το έχω στη λίστα μου. Αν και δεν ξέρω λόγω δυσκολίας μην το παρατήσω 😅

Περίμενε καλύτερα να βγεί 60fps...

Spoiler

Ray Liotta Laughing GIF

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να φανταστειτε εφαγε και κρακ με του που βγηκε, που σημαινει οτι το drm ειναι αχρηστο και δεν βοηθαει στο ποσες πωλησεις θα κανει το παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πλέον δεν αντέχω καθόλου παιχνίδια που χρειάζεσαι οδηγό για να τα παίξεις. Από την μία δεν θέλεις να σε πάρουν από το χεράκι και να κάνεις ένα σκέτο streamlined μονοπάτι αλλά το να μην ξέρεις τι πρέπει να κάνεις είναι τουλάχιστον απογοητευτικό. Αυτό δεν το δοκίμασα καν επειδή είδα έναν γνωστό μου να το παίζει και κατάλαβα τι είδους παιχνίδι είναι.

Στο παρελθόν την πάτησα με το "Sky: Children of the Light" στο κινητό που δεν κατάφερα ποτέ να καταλάβω τι πρέπει να κάνω και πως ακριβώς πρέπει να κινώ τον χαρακτήρα με touch screen. Και ένα παιχνίδι που μετάνιωσα που έμαθα την ύπαρξή του το "Hollow Knight", που με έπρηξαν κάτι καμμένοι φίλοι μου και μετά από μερικές ώρες που κυριολεκτικά δεν ήξερα τι ρόλο βαράει έφαγε άμεσο delete μια και καλή, μετά μου είπαν ότι έτσι είναι το παιχνίδι φτιαγμένο για να "ανακαλύψεις" μόνος σου τι πρέπει να κάνεις.

Δεν είμαστε όλοι καμμένοι παιχνιδο-σαδιστές.

Επεξ/σία από Diavolos666
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, koutsis είπε

Το bloodborne το έχω στη λίστα μου. Αν και δεν ξέρω λόγω δυσκολίας μην το παρατήσω 😅

Ειναι διαφορετικο στο dodge με ενα πιο γρηγορο στυλ μαχης.Ισως να σαρεσει.

Απο δυσκολια προσωπικα δυσκολευτικα πιο πολυ στα souls με ασπιδα και τουμπα παρα σε αυτο αν και πολυ φιλοι διαφωνησαν αλλα σε εμενα εκατσε καλυτερα το ΒΒ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Aggeluska είπε

Αφού είναι παιχνιδαρα.

Ρε μάγκα φαντάσου τι παιχνιδάρα είναι, που ήθελα να γράψω ακριβώς το ίδιο με ακριβώς τα ίδια λόγια πριν δω το σχόλιό σου. Είναι τόσο απλό το τι θετικό αίσθημα προκαλεί, που δεν έχει "ναι μεν αλλά" η κριτική του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...