Προς το περιεχόμενο

Το Elden Ring έχει πουλήσει περισσότερα από 20 εκατομμύρια αντίτυπα


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε λίγο περισσότερο από ένα χρόνο, το 'Elden Ring' έχει πουλήσει περίπου 20,5 εκατομμύρια αντίτυπα.

Εντύπωση προκαλεί το γεγονός ότι η πληροφορία αυτή δεν προέρχεται από την ίδια την εταιρεία αλλά εντοπίστηκε μέσα από μια αναφορά επενδυτών, από έναν χρήστη του ResetEra. "Οι επαναλαμβανόμενες πωλήσεις υφιστάμενων τίτλων όπως το Elden Ring ήταν ισχυρές, ειδικά στο εξωτερικό, με τις παγκόσμιες πωλήσεις να φτάνουν τα 20,5 εκατομμύρια", γράφει η Bandai Namco στο έγγραφο. Ο εκδότης προσθέτει ότι αναμένει "μια υποχώρηση" στις πωλήσεις του παιχνιδιού.

Ωστόσο, αν το Elden Ring μπορέσει να πουλήσει μερικά εκατομμύρια αντίτυπα ακόμα, θα πάρει θέση μεταξύ των παιχνιδιών με τις καλύτερες πωλήσεις όλων των εποχών, μια λίστα που περιλαμβάνει τίτλους όπως το God of War (2018) και το Grand Theft Auto V.

Το ορόσημο αυτό έρχεται ένα χρόνο μετά το Elden Ring που είχε το καλύτερο άνοιγμα όλων των εποχών για τίτλο της FromSoftware. Σε μόλις 18 ημέρες, η Bandai Namco πούλησε περισσότερα από 12 εκατομμύρια αντίτυπα του γνωστού action RPG παιχνιδιού. Αρκετά καλά για ένα παιχνίδι που αναμενόταν να πουλήσει περίπου 4 εκατομμύρια αντίτυπα σε πέντε ημέρες. Οι συνεχιζόμενες ισχυρές επιδόσεις του Elden Ring αποτελούν καλό οιωνό για το επόμενο παιχνίδι της FromSoftware, το Armored Core VI. Όταν αυτό κυκλοφορήσει τον προσεχή Αύγουστο, ο τίτλος θα είναι η πρώτη προσθήκη στη σειρά Armored Core μετά από σχεδόν μια δεκαετία.


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 63
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το δικό μου (που έπαιξα 3-4 λεπτά σύνολο και το έβαλα αγγελία) δεν το αγοράζει κανείς

2 minutes ago, 6xXx6 said:

Η  είδηση είναι ότι 20 εκατομμύρια παίκτες είναι σαδομαζοχιστες

Και τους αρέσει να παίζουν soul games

δεν ειχα δοκιμασει κανενα αλλο μονο ειχα ακουσει.

μεσα σε 5 λεπτα χωρις να εξηγησει λιγο χειρισμο, λιγο χάρτη, λίγο gameplay, με πεταξε σε εναν χωρο με δυσκολους πρωτους εχθρους και ενα σωρο items που εννοειται δεν μου εξηγησε τι κανουν. δεν ηξερα πως πρεπει να κανω μεταπτυχιακο και ερευνα για να παιξω ενα παιχνίδι. next και ποτε ξανα Soul games

  • Like 10
  • Thanks 2
  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Snolly είπε

το δικό μου (που έπαιξα 3-4 λεπτά σύνολο και το έβαλα αγγελία) δεν το αγοράζει κανείς

δεν ειχα δοκιμασει κανενα αλλο μονο ειχα ακουσει.

μεσα σε 5 λεπτα χωρις να εξηγησει λιγο χειρισμο, λιγο χάρτη, λίγο gameplay, με πεταξε σε εναν χωρο με δυσκολους πρωτους εχθρους και ενα σωρο items που εννοειται δεν μου εξηγησε τι κανουν. δεν ηξερα πως πρεπει να κανω μεταπτυχιακο και ερευνα για να παιξω ενα παιχνίδι. next και ποτε ξανα Soul games

Σίγουρα δεν είναι για όλους. Κι εγώ δεν έχω ούτε υπομονή, ούτε χρόνο για τέτοιου είδους παιχνίδια. Από μακριά και αγαπημένοι...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 minutes ago, Snolly said:

το δικό μου (που έπαιξα 3-4 λεπτά σύνολο και το έβαλα αγγελία) δεν το αγοράζει κανείς

δεν ειχα δοκιμασει κανενα αλλο μονο ειχα ακουσει.

μεσα σε 5 λεπτα χωρις να εξηγησει λιγο χειρισμο, λιγο χάρτη, λίγο gameplay, με πεταξε σε εναν χωρο με δυσκολους πρωτους εχθρους και ενα σωρο items που εννοειται δεν μου εξηγησε τι κανουν. δεν ηξερα πως πρεπει να κανω μεταπτυχιακο και ερευνα για να παιξω ενα παιχνίδι. next και ποτε ξανα Soul games

Λίγο που είδα από gameplay, δεν με πείθει

Θα πήγαινε σαν το God of War που είναι 1+ μήνα στο ράφι

Δεν είναι όλα γιά όλους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Coscas είπε

Λίγο που είδα από gameplay, δεν με πείθει

Θα πήγαινε σαν το God of War που είναι 1+ μήνα στο ράφι

Δεν είναι όλα γιά όλους

Το God of War μια χαρά γραμικο είναι και σχετικά εύκολο να το τελειώσεις σε καμία 12αρια ωρες. Τι σχέση έχει με το eldem ring?

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, koutsis said:

Το God of War μια χαρά γραμικο είναι και σχετικά εύκολο να το τελειώσεις σε καμία 12αρια ωρες. Τι σχέση έχει με το eldem ring?

Μα...αυτό είναι το πρβλμ...Οτι παραείναι γραμμικό...

Τα συνέκρινα , γιατί θεωρούνται και τα 2 "παιχνιδάρες" και "must play". Ανθρακες ο θησαυρός...

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Coscas είπε

Μα...αυτό είναι το πρβλμ...Οτι παραείναι γραμμικό...

Τα συνέκρινα , γιατί θεωρούνται και τα 2 "παιχνιδάρες" και "must play". Ανθρακες ο θησαυρός...

Με μπέρδεψες τώρα. Το elden ring δεν σε έπεισε που διαρκεί 100ωρες και είναι open world, το God of War πάλι σου φάνηκε πολύ γραμικο! Τι θέλεις τελικά;  Και ναι, και τα δύο είναι παιχνιδαρες στο είδος τους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, koutsis said:

Με μπέρδεψες τώρα. Το elden ring δεν σε έπεισε που διαρκεί 100ωρες και είναι open world, το God of War πάλι σου φάνηκε πολύ γραμικο! Τι θέλεις τελικά;  Και ναι, και τα δύο είναι παιχνιδαρες στο είδος τους!

Δεν με έπεισε γιά άλλους λόγους (πόσα τέρατα θα σκοτώσω ακόμα ; Χα χα! )

Οπως έγραψα: "Δεν είναι όλα γιά όλους". Εχω το δικαίωμα να μην μου αρέσουν και να μη τα θεωρώ "παιχνιδάρες";

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απορίας άξιον πώς επιλεγμένα κορυφαία στελέχη παραγωγής ηλεκτρονικων παιχνιδιων και δημοσιογράφοι συχναζουν σε αυτό το φασιζον φόρουμ που ουσιαστικά δεν υπάρχει ελευθερία άποψης αλλά ούτε και γνωμης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...