Προς το περιεχόμενο

Το YouTube αναγκάζει ορισμένους χρήστες να απενεργοποιήσουν τους Adblockers τους


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 λεπτά πριν, Thresh είπε

13 είναι το family, 8.5 είναι το solo.

ωπ λάθος μου....το σκέφτομαι σοβαρά τότε και ειδικά για την τηλεόραση.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 340
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

25 λεπτά πριν, Lucifer είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

youtube.com##+js(set, yt.config_.openPopupConfig.supportedPopups.adBlockMessageViewModel, false)
youtube.com##+js(set, Object.prototype.adBlocksFound, 0)
youtube.com##+js(set, ytplayer.config.args.raw_player_response.adPlacements, [])
youtube.com##+js(set, Object.prototype.hasAllowedInstreamAd, true)

 

Θένξ, θα δοκιμάσω να βάλω αυτό στους κανόνες. Η αλήθεια είναι ότι δεν θα καταλάβω αμέσως αν δούλεψε μιας και ούτως ή άλλως η προειδοποίηση εμφανίζεται σπάνια. Αν δεν ξανασχολιάσω στις επόμενες μέρες μάλλον θα έχει δουλέψει.

 

11 λεπτά πριν, Snoob είπε

Θα ρίξω μια τολμηρή ιδέα στο τραπέζι:

Εφόσον σας δυσαρεστεί μια εφαρμοζόμενη πολιτική, αντί να προσπαθείτε να την παρακάμψετε (τακτική που είναι μαθηματικά βέβαιο πως θα οδηγήσει σε ακόμη πιο παρεμβατικά μέτρα για την επιβολή της) δοκιμάστε να μην χρησιμοποιείτε καθόλου τη συγκεκριμένη υπηρεσία.

Αν έβλεπαν πραγματική μείωση χρηστών, προβολών κτλ. κάτι μπορεί να άλλαζε. Όσο βλέπουν ότι οι προβολές είναι ίδιες και οι χρήστες επίσης, δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι.

 

Το παραπάνω θα γίνει πράξη εαν ο γούγλης αποφασίσει να βάλει permanent banner και δεν βρεθεί τρόπος να παρακαμφθεί (υποθετικά μιλώντας). Εκεί πιστεύω ότι θα φτάσει ο κόμπος στο χτένι και θα υπάρξουν μαζικές αποχωρήσεις. Προς το παρόν δοκιμάζει τα νερά για να δει αν "μασάμε".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως στο PC με κανένα φίλτρο στο ublock παρακάμπτεται, το θέμα είναι τι κάνουμε στο κινητό; Έχει καταντήσει τραγικό τον τελευταίο καιρό στην εφαρμογή.

Για πείτε τελικά υπάρχει κάποιος τρόπος για φτηνό premium από άλλη χώρα και αν ναι, ποια είναι τα βήματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, Engimek είπε

Θένξ, θα δοκιμάσω να βάλω αυτό στους κανόνες. Η αλήθεια είναι ότι δεν θα καταλάβω αμέσως αν δούλεψε μιας και ούτως ή άλλως η προειδοποίηση εμφανίζεται σπάνια. Αν δεν ξανασχολιάσω στις επόμενες μέρες μάλλον θα έχει δουλέψει.

 

 

Το παραπάνω θα γίνει πράξη εαν ο γούγλης αποφασίσει να βάλει permanent banner και δεν βρεθεί τρόπος να παρακαμφθεί (υποθετικά μιλώντας). Εκεί πιστεύω ότι θα φτάσει ο κόμπος στο χτένι και θα υπάρξουν μαζικές αποχωρήσεις. Προς το παρόν δοκιμάζει τα νερά για να δει αν "μασάμε".

Μακάρι να μη φτάσουν στην υπερ-ακραία λύση του τερματισμού των λογαριασμών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, dtk-386 said:

μπααααα

σταθερά μένω στον Brave και βλέπουμε.

Σήμερα το μεσημέρι σε Brave μου έβγαλε μήνυμα πάνω στο βίντεο ότι μετά από 3 βίντεο δεν θα μπορώ να βλέπω.Πάτησα το Χ είδα κανονικά το βίντεο αλλά δεν είχα χρόνο να βάλω και άλλα βίντεο να δω πως θα εξελιχθεί. Οπότε και ο Brave σιγά σιγά δεν θα μπορεί να το μπλοκάρει μόνος τους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, ZoReN είπε

Σήμερα το μεσημέρι σε Brave μου έβγαλε μήνυμα πάνω στο βίντεο ότι μετά από 3 βίντεο δεν θα μπορώ να βλέπω.Πάτησα το Χ είδα κανονικά το βίντεο αλλά δεν είχα χρόνο να βάλω και άλλα βίντεο να δω πως θα εξελιχθεί. Οπότε και ο Brave σιγά σιγά δεν θα μπορεί να το μπλοκάρει μόνος τους. 

Ιδιαίτερα αλγεινή εντύπωση έκανε στους χρήστες του Edge το bannerάκι για παραβίαση των όρων χρήσης του YouTube το οποίο εμφανίζεται όταν είναι ενεργοποιημένη η αυστηρή προστασία του απορρήτου, γεγονός που γιγάντωσε τις φήμες για μαζικούς τερματισμούς λογαριασμών εκ μέρους της Google.

Επεξ/σία από jcnstd100
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, ZoReN είπε

Σήμερα το μεσημέρι σε Brave μου έβγαλε μήνυμα πάνω στο βίντεο ότι μετά από 3 βίντεο δεν θα μπορώ να βλέπω.Πάτησα το Χ είδα κανονικά το βίντεο αλλά δεν είχα χρόνο να βάλω και άλλα βίντεο να δω πως θα εξελιχθεί. Οπότε και ο Brave σιγά σιγά δεν θα μπορεί να το μπλοκάρει μόνος τους. 

δεν μου το έχει βγάλει ούτε 1 φορά ενώ με Chrome μαμήθηκε να το βγάζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, dtk-386 said:

δεν μου το έχει βγάλει ούτε 1 φορά ενώ με Chrome μαμήθηκε να το βγάζει.

Με Chrome μέχρι χθες το βραδυ στο γραφείο δεν μου έβγαλε τίποτα. Σήμερα στο σπίτι σε Brave μου το έβγαλε στο πρώτο βίντεο. Θα δούμε πως θα εξελιχθεί 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ολοφάνερο πως η Google θέλει να το φτάσει στα άκρα απειλώντας τους ανυπότακτους θεριακλήδες ακόμα και με μόνιμη διαγραφή των λογαριασμών τους εφόσον οι τελευταίοι εμμείνουν σταθερά στην απόφασή τους να προστατεύσουν το ιδιωτικό τους απόρρητο αρνούμενοι να βάλουν βαθιά το χέρι στη τσέπη καταβάλλοντας το επιπρόσθετο χαράτσι για την υπηρεσία Premium.

Όλα δείχνουν πως αυτό το serial θα έχει και συνέχεια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 minutes ago, jcnstd100 said:

Είναι ολοφάνερο πως η Google θέλει να το φτάσει στα άκρα απειλώντας τους ανυπότακτους θεριακλήδες ακόμα και με μόνιμη διαγραφή των λογαριασμών τους εφόσον οι τελευταίοι εμμείνουν σταθερά στην απόφασή τους να προστατεύσουν το ιδιωτικό τους απόρρητο αρνούμενοι να βάλουν βαθιά το χέρι στη τσέπη καταβάλλοντας το επιπρόσθετο χαράτσι για την υπηρεσία Premium.

Όλα δείχνουν πως αυτό το serial θα έχει και συνέχεια. 

και με bold γίνεται πιο σημαντικό το σχόλιο σου?

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, malmsteen1984 είπε

και με bold γίνεται πιο σημαντικό το σχόλιο σου?

Ναι γιατί έτσι δίνεται μεγαλύτερη έμφαση στη σοβαρότητα αυτής της υπόθεσης.

Προσωπική μου εκτίμηση είναι πως η Google θα προχωρήσει σε αντίμετρα προειδοποιητικού χαρακτήρα με τη καθολική αφαίρεση των ad blockers από το Chrome Web Store και εφόσον οι "αντάρτες" δεν μασήσουν θα καταφύγει στην έσχατη λύση των μόνιμων διαγραφών.

Επεξ/σία από jcnstd100
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, jcnstd100 said:

Ναι γιατί έτσι δίνεται μεγαλύτερη έμφαση στη σοβαρότητα αυτής της υπόθεσης.

Προσωπική μου εκτίμηση είναι πως η Google θα προχωρήσει σε αντίμετρα προειδοποιητικού χαρακτήρα με τη καθολική αφαίρεση των adblockers από το Chrome Web Store και εφόσον οι αντάρτες δεν μασήσουν θα καταφύγει στην έσχατη λύση των μόνιμων διαγραφών.

Ποια σοβαρότητα. Είναι μια ιδιωτική εταιρεία. Πληρώνεις-βλεπεις ads-φευγεις. Δεν έχει κάτι άλλο. Ο ίδιος χαμός είχε γίνει πάλι εδώ μέσα , όταν το yt αποφάσισε ότι πρέπει να έχεις υποχρεωτικά λογαριασμό Google+ για να αφήσεις comments. 

Και τελικά, τι έγινε; τίποτα. Κάναμε λογαριασμό στο G+ .

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...