Προς το περιεχόμενο

Το YouTube αναγκάζει ορισμένους χρήστες να απενεργοποιήσουν τους Adblockers τους


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 340
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

To έβγαλε 2-3 φορές τις τελευταίες μέρες στο Firefox. Έκανα update τις filter lists (αυτό προτείνουν στο subreddit του Ublock origin καθώς λένε ότι το έχουν φτιάξει) και βλέπουμε εαν είναι όντως όλα καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Kostas Savvidis είπε

Στον brave  από το πρωί εμφανίστηκε το μήνυμα, έχω το ublock origin....

Γι' αυτό σας είπα πως δεν πρόκειται κανένας browser να γλυτώσει από τη τσιμπίδα της Alphabet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Engimek είπε

To έβγαλε 2-3 φορές τις τελευταίες μέρες στο Firefox. Έκανα update τις filter lists (αυτό προτείνουν στο subreddit του Ublock origin καθώς λένε ότι το έχουν φτιάξει) και βλέπουμε εαν είναι όντως όλα καλά.

δουλεύει αυτό. thnx

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Engimek είπε

To έβγαλε 2-3 φορές τις τελευταίες μέρες στο Firefox. Έκανα update τις filter lists (αυτό προτείνουν στο subreddit του Ublock origin καθώς λένε ότι το έχουν φτιάξει) και βλέπουμε εαν είναι όντως όλα καλά.

Το ίδιο ισχύει επίσης και για το Adguard ωστόσο έκρινα σκόπιμο να εξαιρέσω το YouTube από τα φίλτρα φραγής των ενοχλήσεων για να μη βρω τον μπελά μου με τις απειλές της Google για τερματισμό του λογαριασμού μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όσοι θέλουν ν' απαλλαγούν οριστικά από το βραχνά της λογοκρισίας μπορούν να εγκαταστήσουν την επέκταση Privacy Badger και να πραγματοποιήσουν τις εξής ρυθμίσεις:

image.jpeg.824dcac4e6addf0a1635ebc7746c1c88.jpeg

screenshot2.jpeg

Αφού πραγματοποιήσετε αυτές τις αλλαγές καθαρίστε τη cache του Chrome για να τις ενεργοποιήσετε. Στη συνέχεια μπορείτε άφοβα να χρησιμοποιήσετε τον αγαπημένο σας ad blocker χωρίς να σας πάρει χαμπάρι ο κοριός της Alphabet.

Επεξ/σία από jcnstd100
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Doubt είπε

Σχεδόν πάντα είμαι logged out στο youtube. Ούτε προειδοποιήσεις, ούτε διαφημίσεις (ublock και άλλα πρόσθετα), ούτε συλλογή στοιχείων από google.

Απλα βολευει με τις εγγραφες για να μην βλεπεις τα σκουπιδοβιντεο της αρχικης. Εχεις 10-20-30 εγγραφες σε καναλια που πραγματικα σε ενδιαφερει το περιεχομενο τους και βλεπεις τα βιντεο μονο απο αυτα ετσι κανω χρονια τουλαχιστον και εχω ησυχασει απο τα διαφορα video που προωθει το youtube. 

Μόλις τώρα, SOCRATIS1000 είπε

Και εμενα το εβγαλε ,πατησα ενα Χ στο μηνυμα και προχωραει μια χαρα χωρις διαφημισεις,εβλεπα δηλαδη κανονικα

Κατσε θα στο ξανα βγαλει καμια 10 φορες μεσα στη μερα. Καθε φορα που μπαινεις στο βγαζει δεν ειναι μια φορα και τελος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Arkin είπε

Απλα βολευει με τις εγγραφες για να μην βλεπεις τα σκουπιδοβιντεο της αρχικης. Εχεις 10-20-30 εγγραφες σε καναλια που πραγματικα σε ενδιαφερει το περιεχομενο τους και βλεπεις τα βιντεο μονο απο αυτα ετσι κανω χρονια τουλαχιστον και εχω ησυχασει απο τα διαφορα video που προωθει το youtube. 

Ή κάνω αναζήτηση αυτού που θέλω ή βλέπω κάτι που έχει γίνει post/embed σε άλλες σελίδες. Με καλύπτει στο 90% της χρήσης που κάνω εγώ.

Αν θέλεις να έχεις συνδρομές σε 500 κανάλια και να βλέπεις ότι νέο ανεβαίνει, εννοείται πρέπει να είσαι συνδεδεμένος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Doubt είπε

Ή κάνω αναζήτηση αυτού που θέλω ή βλέπω κάτι που έχει γίνει post/embed σε άλλες σελίδες. Με καλύπτει στο 90% της χρήσης που κάνω εγώ.

Αν θέλεις να έχεις συνδρομές σε 500 κανάλια και να βλέπεις ότι νέο ανεβαίνει, εννοείται πρέπει να είσαι συνδεδεμένος.

Ναι εφοσον δεν ακολουθεις καναλια βολευει και να μην εισαι καθολου συνδεδεμενος. Εγω πχ αναζητηση σπανια να κανω κυριως αν δω κατι απο τα καναλια που ακολουθω και ανεβαζουν. 

Για τη συλλογη στοιχειων της google που ειδα οτι αναφερες πιο πανω απο εδω μια φορα τη βδομαδα διαγραφη απο την αρχη και δεν μενει τιποτα οτι αναζητηση εχουμε κανει στο google η οπου εχουμε μπει διαγραφονται ολα. 

https://myactivity.google.com/myactivity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Arkin είπε

Για τη συλλογη στοιχειων της google που ειδα οτι αναφερες πιο πανω απο εδω μια φορα τη βδομαδα διαγραφη απο την αρχη και δεν μενει τιποτα οτι αναζητηση εχουμε κανει στο google η οπου εχουμε μπει διαγραφονται ολα. 

https://myactivity.google.com/myactivity

Μέσα στη βδομάδα όμως πολλά μπορεί να γίνουν, κυρίως για στοχευμένη προβολή διαφημίσεων, ακόμα κι από άλλες σελίδες, πχ facebook.

Σωστή η διαγραφή, προτιμώ όμως να μην υπάρχει τίποτα εξ αρχής.

Και εννοείται πρόσθετα adblock privacy κλπ και στο κινητό private dns κλπ κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...