Προς το περιεχόμενο

Το YouTube αναγκάζει ορισμένους χρήστες να απενεργοποιήσουν τους Adblockers τους


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 340
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η κίνηση αυτή ενέχει μεγάλο ρίσκο και για αυτό δεν την έκανε τόσο καιρό. Πολύς κόσμος θα εγκαταλείψει τον chrome και αυτό δεν θα αρέσει στην γουγλλλλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, dtk-386 είπε

Η κίνηση αυτή ενέχει μεγάλο ρίσκο και για αυτό δεν την έκανε τόσο καιρό. Πολύς κόσμος θα εγκαταλείψει τον chrome και αυτό δεν θα αρέσει στην γουγλλλλ.

Ο chrome δεν καταλαβαινω τι σχεση εχει με το youtube, αλλα λιγοτεροι χρηστες yt -> λιγοτερα εσοδα -> λιγοτεροι "ινφλουενσερς"

(ισως, θα δειξει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Ο chrome δεν καταλαβαινω τι σχεση εχει με το youtube, αλλα λιγοτεροι χρηστες yt -> λιγοτερα εσοδα -> λιγοτεροι "ινφλουενσερς"

(ισως, θα δειξει)

Μέσα από τον chrome βλέπεις το youtube. Λιγότεροι chrome λιγότερα στοιχεία λιγότερα έσοδα. Τι νομίζεις ότι για την ψυχή της μάνας τους λειτουργούν τον chrome?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, dtk-386 είπε

Μέσα από τον chrome βλέπεις το youtube. Λιγότεροι chrome λιγότερα στοιχεία λιγότερα έσοδα. Τι νομίζεις ότι για την ψυχή της μάνας τους λειτουργούν τον chrome?

Όλοι υοθτθβε.ψομ (joking) Δεν πατάμε πάνω στο address bar? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Thresh είπε

Έσκασε και σε μένα σήμερα, nice.

Family με άλλους 5 όμως στα 12.99 το μήνα δεν είναι άσχημα. 😛

Ουτε τοσα. Προσωπικα το youtube το χρησιμοποιω κυριως για ανεβασμα των βιντεων που θελω απο παιχνιδια που παιζω ισως να μπω 5-10 φορες το μηνα απλα να δω τι εχω στις εγγραφες μου βιντεο σπανια να δω ομως και τελος. Εχει καταντησει τοσο βαρετο που απλα δεν σε κανει να μπεις να δεις η σαβουρα ειναι τεραστια. Και facebook καποτε μπαιναμε συνεχεια πριν 15 χρονια τωρα το εχω διαγραψει εδω και 5 6 χρονια και ουτε με κανει να μπω σκουπιδι ηταν και ειναι απλα το καταλαβα αργα. Γενικα οσο σφιγγουν και τα λουρια πετας αχρηστες υπηρεσιες και οσο μεγαλωνεις δεν ασχολεισαι με κατι τοσο αχρηστο οσο τα social σε νοιαζει κατι πιο ποιοτικο. Εχεις τα τραγουδια σου σε ενα φακελο για να ακους σε flac και δεν ασχολεισαι πχ με τα σκουπιδια της trap που εχουν μαθει τα 15χρονα σημερα. Ακομα και reviews πχ gpu κινητων cpu κτλ μπαινω σε 3-4 αξιοπιστα sites εχω σταματησει να βλεπω fake video και να χαλαω ετσι το χρονο μου. Εβγαλα το adblock σημερα απο το βασικο λογαριασμο μην εχουμε και αλλα με τιποτα block αλλα δεν προκειται να ξανα δω βιντεο στο youtube ποτε ξανα και αν δω μονο απο private λογαριασμο και οχι το βασικο με adblock εννοειται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Arkin είπε

Εχει καταντησει τοσο βαρετο που απλα δεν σε κανει να μπεις να δεις η σαβουρα ειναι τεραστια.

Όσο μπαίνετε στα recommended, ετσι είναι. Προσωπικά ακολουθώ κάποια συγκεκριμένα κανάλια που ανεβάζουν ωραία vlogs και γενικά βίντεο. Καλά, κάτι ltt έχουν φάει delete εδώ και καιρό 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, dtk-386 said:

Μέσα από τον chrome βλέπεις το youtube. Λιγότεροι chrome λιγότερα στοιχεία λιγότερα έσοδα. Τι νομίζεις ότι για την ψυχή της μάνας τους λειτουργούν τον chrome?

Και στον Edge που είμαι έβγαλε το ίδιο msg. Φαντάζομαι ότι θα το δω κι από Firefox.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, SabotazNic είπε

Όσο μπαίνετε στα recommended, ετσι είναι. Προσωπικά ακολουθώ κάποια συγκεκριμένα κανάλια που ανεβάζουν ωραία vlogs και γενικά βίντεο. Καλά, κάτι ltt έχουν φάει delete εδώ και καιρό 

Ποιος μπαινει στα recommend it? Εγω εχω bookmark τις εγγραφες μου και μονο δεν ασχολουμαι με τιποτα αλλο. Και απο τις εγγραφες ελαχιστα πια βλεπω παιζει απειρη σαβουρα. Τυχαια ειπα να μπω στις τασεις πριν κατι μηνες και σιχαθηκα την μουσικη και γενικα τις τασεις της εποχης μας. Οτι πιο σκουπιδι υπαρχει καμια σχεση με πριν 10 χρονια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
34 minutes ago, Arkin said:

Ουτε τοσα.

Το "κανείς" όμως που έγραψες δεν εννοούσε εσένα αποκλειστικά. 😛

Προσωπικά δεν θα είχα θέμα με 2.2 ευρώ το μήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Arkin είπε

Ποιος μπαινει στα recommend it? Εγω εχω bookmark τις εγγραφες μου και μονο δεν ασχολουμαι με τιποτα αλλο. Και απο τις εγγραφες ελαχιστα πια βλεπω παιζει απειρη σαβουρα. Τυχαια ειπα να μπω στις τασεις πριν κατι μηνες και σιχαθηκα την μουσικη και γενικα τις τασεις της εποχης μας. Οτι πιο σκουπιδι υπαρχει καμια σχεση με πριν 10 χρονια. 

Οχι, δεν εννοώ τάσεις. Τα recommended στην αρχική. Εκεί έχει και λίγα από τα κανάλια που ακολουθείς, και random. Καλά, οι ελληνικές τάσεις είναι για εμετό 

1 λεπτό πριν, Thresh είπε

Το κανείς όμως που έγραψες δεν εννοούσε εσένα αποκλειστικά. 😛

Προσωπικά δεν θα είχα θέμα με 2.2 ευρώ το μήνα.

Έχω μέσω Ινδίας, για τους λόγους τιβι-κονσόλα-κινητό. Μια χαρά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Thresh είπε

Το "κανείς" όμως που έγραψες δεν εννοούσε εσένα αποκλειστικά. 😛

Προσωπικά δεν θα είχα θέμα με 2.2 ευρώ το μήνα.

Ισως παλιοτερα εδω και 2-3 χρονια οχι πια. Μπαινω απλα για να μπω δηλαδη δεν εχει κατι να δω κατι ενδιαφερον δηλαδη. Ουτε ειναι προφανως τα 2-3 ευρω αλλα οταν κατι δεν το χρησιμοποιεις καθολου τοτε ουτε αυτα δεν θες να πεταξεις. 

12 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Οχι, δεν εννοώ τάσεις. Τα recommended στην αρχική. Εκεί έχει και λίγα από τα κανάλια που ακολουθείς, και random. Καλά, οι ελληνικές τάσεις είναι για εμετό 

Έχω μέσω Ινδίας, για τους λόγους τιβι-κονσόλα-κινητό. Μια χαρά 

Εχω bookmark αυτες τις σελιδες απο youtube

https://www.youtube.com/feed/subscriptions

και το youtube studio που παει στα ανεβασμενα μου βιντεο. Και στο κινητο αρχικη απο revanced τις εγγραφες εχω ουτε αρχικη ουτε τιποτα αλλο. Εχω σιχαθει καθε influencer που μονο βριζει και περιμενει να βγαλει εκατομμυρια ανεβαζοντας 2-3 βιντεο το μηνα με μηδεν πραγματικο ενδιαφερον πχ ο αχρηστος 2J η πχ manos κτλ σκουπιδοκαναλα που δυστυχω τα 15χρονα που ακουνε trap και βλεπουν τον κωλο της γιουσεφ τα βλεπουν καθε μερα με τις ωρες. Η μεγαλωσαμε η οντως σημερα εχει πεσει στον πατο η ποιοτητα των νεων σε καθε τομεα απο μουσικη μεχρι ταινιες μεχρι τα παιχνιδια που παιζουν στο playstore freemium καραγκιοζιλικια. 

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, Thresh είπε

Και στον Edge που είμαι έβγαλε το ίδιο msg. Φαντάζομαι ότι θα το δω κι από Firefox.

Ούτε το Brave θα γλυτώσει από το βραχνά της λογοκρισίας.

Επίσης υπάρχει μέγα θέμα με τους ηλικιακούς περιορισμούς λόγω της κοινοτικής οδηγίας AVMSD με αποτελέσμα οι περισσότεροι χρήστες του YouTube που πληρούν τις προϋποθέσεις για τη προβολή περιεχομένου NSFW να είναι υποχρεωμένοι να υποβάλουν τα προσωπικά τους στοιχεία όπως η αστυνομική τους ταυτότητα και ο αριθμός της πιστωτικής τους κάρτας για να ξεκλειδώσουν ορισμένες δυνατότητες καθώς βάσει της ευρωπαϊκής νομοθεσίας η Google απευθύνεται εσφαλμένα σε ανήλικα άτομα κάτω των 18 ετών. 

Επεξ/σία από jcnstd100
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
5 minutes ago, Arkin said:

Ισως παλιοτερα εδω και 2-3 χρονια οχι πια. Μπαινω απλα για να μπω δηλαδη δεν εχει κατι να δω κατι ενδιαφερον δηλαδη. Ουτε ειναι προφανως τα 2-3 ευρω αλλα οταν κατι δεν το χρησιμοποιεις καθολου τοτε ουτε αυτα δεν θες να πεταξεις. 

Μόνο που δεν το έγραψα για σένα, μιας και το "κανείς δεν θα δώσει" δεν είναι κάτι που γράφεις όταν εννοείς "εγω" 😛

Κατα τα άλλα πιστεύω ότι υπάρχουν πολλοί που θα έδιναν 2.2 ευρώ το μήνα για να μην έχουν διαφημίσεις σε πόσες συσκευές + YT Music.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...