Προς το περιεχόμενο

Asus ROG Ally


NickTG

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 544
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημέρα παιδιά,

Μια ερώτηση,έχω καλό PC και παίζω αρκετά παιχνίδια, τελευταία σκέφτομαι για ένα rog ally για τον καναπέ που λένε γιατί και στην τηλεόραση δεν βολεύει και πολύ το PC,τα controller δεν πιάνουν καλά(το έχω σε απόσταση) και απλά το σκεφτόμουν για όταν έρχομαι σπίτι και την αράζω,αφού πέσει για ύπνο ο μικρός,να παίζω στο χέρι κανένα παιχνίδι αντί να ανοίγω PC,να δίνω εικόνα στην τηλεόραση και άντε βρες θέση να πιάνει καλά το controller,θα το προτείνατε?!

Έχω και Xbox series x αλλά η βλακεία είναι ότι κάποια save δεν συγχρονίζονται με της console εκδόσεις π.χ fallout 76 άλλον χαρακτήρα για PC άλλον για Xbox και ας είναι ο ίδιος λογαριασμός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, Drake27 said:

Καλημέρα παιδιά,

Μια ερώτηση,έχω καλό PC και παίζω αρκετά παιχνίδια, τελευταία σκέφτομαι για ένα rog ally για τον καναπέ που λένε γιατί και στην τηλεόραση δεν βολεύει και πολύ το PC,τα controller δεν πιάνουν καλά(το έχω σε απόσταση) και απλά το σκεφτόμουν για όταν έρχομαι σπίτι και την αράζω,αφού πέσει για ύπνο ο μικρός,να παίζω στο χέρι κανένα παιχνίδι αντί να ανοίγω PC,να δίνω εικόνα στην τηλεόραση και άντε βρες θέση να πιάνει καλά το controller,θα το προτείνατε?!

Έχω και Xbox series x αλλά η βλακεία είναι ότι κάποια save δεν συγχρονίζονται με της console εκδόσεις π.χ fallout 76 άλλον χαρακτήρα για PC άλλον για Xbox και ας είναι ο ίδιος λογαριασμός.

Αν το θες μονο για το σπιτι καλυτερα μια φορητη κονσολα σαν της razer και να streaμαρεις απο το pc.

Κατι σαν αυτο https://www.amazon.de/dp/B0CB1FV669?tag=lagonika00c-21&creative=6742&language=en_GB

Η αν εχεις καλο κινητο με μεγαλη/καλή οθονη μπορεις να παρεις μονο το controller και να εχεις το ιδιο πραγμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Drake27 είπε

Καλημέρα παιδιά,

Μια ερώτηση,έχω καλό PC και παίζω αρκετά παιχνίδια, τελευταία σκέφτομαι για ένα rog ally για τον καναπέ που λένε γιατί και στην τηλεόραση δεν βολεύει και πολύ το PC,τα controller δεν πιάνουν καλά(το έχω σε απόσταση) και απλά το σκεφτόμουν για όταν έρχομαι σπίτι και την αράζω,αφού πέσει για ύπνο ο μικρός,να παίζω στο χέρι κανένα παιχνίδι αντί να ανοίγω PC,να δίνω εικόνα στην τηλεόραση και άντε βρες θέση να πιάνει καλά το controller,θα το προτείνατε?!

Έχω και Xbox series x αλλά η βλακεία είναι ότι κάποια save δεν συγχρονίζονται με της console εκδόσεις π.χ fallout 76 άλλον χαρακτήρα για PC άλλον για Xbox και ας είναι ο ίδιος λογαριασμός.

Έχω δει αγγελίες την έκδοση Z1 extreme στα 350-400€ που ναι είναι καλή φάση να είσαι ξαπλωτος και να παίζεις.

Στα 600€ όχι δεν θα το πρότεινα τώρα πια.

Για πιο φτηνά υπάρχει και το Steam Deck αλλά σίγουρα πιο δυνατό είναι το Asus.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 29/07/2024 at 13:17, fauci said:

image.jpeg.a24af2c00cf437c952e85cf4bf522fb1.jpeg

Πολυ ομορφο και σε μαυρο!!! σκεφτομαι να το αγορασω και αυτο...εαν δεν κανω λαθος 2 Αυγουστου κυκλοφορει Ελλαδα??

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 hours ago, Drake27 said:

Καλημέρα παιδιά,

Μια ερώτηση,έχω καλό PC και παίζω αρκετά παιχνίδια, τελευταία σκέφτομαι για ένα rog ally για τον καναπέ που λένε γιατί και στην τηλεόραση δεν βολεύει και πολύ το PC,τα controller δεν πιάνουν καλά(το έχω σε απόσταση) και απλά το σκεφτόμουν για όταν έρχομαι σπίτι και την αράζω,αφού πέσει για ύπνο ο μικρός,να παίζω στο χέρι κανένα παιχνίδι αντί να ανοίγω PC,να δίνω εικόνα στην τηλεόραση και άντε βρες θέση να πιάνει καλά το controller,θα το προτείνατε?!

Έχω και Xbox series x αλλά η βλακεία είναι ότι κάποια save δεν συγχρονίζονται με της console εκδόσεις π.χ fallout 76 άλλον χαρακτήρα για PC άλλον για Xbox και ας είναι ο ίδιος λογαριασμός.

Εγώ όπως βλέπεις έχω άλλο θέμα, δεν ξεκολλάει ο μικρός από το Rog Ally...

IMG_20240731_213810012.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα παιδιά και καλό μήνα. 

Σκέφτομαι να δώσω το ally z1 extreme που είμαι φουλ ευχαριστημένος κ να πάω σε ally x .

Αξίζει λέτε η να περιμένουμε του χρόνου για το ally 2?

Έχω βάλει στο ally 2230 ssd 2tb της western digital. 

 

Επεξ/σία από johnnyman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, toxotis70 είπε

Ξέρει κάποιο battery mount για power bank όπως το baseus?

Κάτι που να μην είναι πολύ ογκώδες για να βάλω το power bank στο Asus.

Νομιζω κυκλοφορουν θηκες με βελκρο πισω που πιάνεις το powerbank. Καπου τις πηρε το ματι μου. 

Αν τις βρω θα ποσταρω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, johnnyman είπε

Καλημέρα παιδιά και καλό μήνα. 

Σκέφτομαι να δώσω το ally z1 extreme που είμαι φουλ ευχαριστημένος κ να πάω σε ally x .

Αξίζει λέτε η να περιμένουμε του χρόνου για το ally 2?

Έχω βάλει στο ally 2230 ssd 2tb της western digital. 

 

Για μένα είναι οικονομικό το θέμα γιατι σαν συσκευες το Χ ειναι βελτιωμενο σχεδον παντου και πιο ολοκληρωμενη εμπειρια.

Αν σε παιρνει προχωρα το με το Χ.

(και αφου παρεις το Χ , θα παρεις και το ally 2 του χρόνου, μην κοροιδευομαστε 😂)

  • Like 1
  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα παιδιά.νέος κι εγώ με το rog ally extreme z1.. έχτε ιδέα γιατί όταν κάνω speed test πιάνω μόνο 30 και με ολες τις αλλες συσκευες συνδεδεμενες με wifi Πιανω πανω απο 90; 100αρα γραμμη έχω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 minutes ago, ppkontop said:

Καλησπέρα παιδιά.νέος κι εγώ με το rog ally extreme z1.. έχτε ιδέα γιατί όταν κάνω speed test πιάνω μόνο 30 και με ολες τις αλλες συσκευες συνδεδεμενες με wifi Πιανω πανω απο 90; 100αρα γραμμη έχω...

Υπάρχει περίπτωση να είσαι συνδεδεμένος σε 2.4GHz δίκτυο αντί για 5GHz;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
6 ώρες πριν, outlaw star είπε

Θηκούλα εκτυπωμένη από 3d εκτυπωτή, αρκετά πιο στιβαρή από την official της ASUS

foto_1.jpg

foto_2.jpg

φοβερή... τι πληκτρολόγιο και ποντίκι χρησιμοποιεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...