Προς το περιεχόμενο

Windscribe Pro VPN από 29$ ή 26€ το έτος


venuets

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ουτε 2 ευρω στα 3 χρονια δεν αξιζει το συγκεκριμενο. Γελοιο support που προσπαθουν να σε βγαλουν τρελο. Οι Ελληνικοι server ειναι για γελια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tsoukalasKaminia είπε

Ουτε 2 ευρω στα 3 χρονια δεν αξιζει το συγκεκριμενο. Γελοιο support που προσπαθουν να σε βγαλουν τρελο. Οι Ελληνικοι server ειναι για γελια.

Εχω το free. :P
το ειδα σαν προσφορα το ανεβασα. δεν ξερω αν αξιζει η οχι. παντως μερικες φορες αυτο με εχει ξελασπωσει οταν μπετωνε το nord

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, venuets είπε

Εχω το free. :P
το ειδα σαν προσφορα το ανεβασα. δεν ξερω αν αξιζει η οχι. παντως μερικες φορες αυτο με εχει ξελασπωσει οταν μπετωνε το nord

Το ειχα πληρωσει πριν 2 χρονια περιπου για ενα χρονο και στον μηνα πανω το πεταξα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, tsoukalasKaminia είπε

Το ειχα πληρωσει πριν 2 χρονια περιπου για ενα χρονο και στον μηνα πανω το πεταξα.

Προσωπικά το χρησιμοποιώ από το 2018 και δεν έχω προβλήματα, οπότε μου φαίνεται υπερβολικό το πόσο απόλυτος είσαι από μερικές μέρες χρήσης. Προσωπικά βέβαια χρησιμοποιώ λόγω δουλειάς μόνο 7-8 counties (ex US, UK, Canada, Australia, Germany ,Hong Kong) και έχω full speed ταχύτητες upload και download σχεδόν πάντα (με εξαίρεση το Hong Kong όπου δεν είναι τόσο σταθερό). Και όσες φορές ήμουν ταξίδι ποτέ δεν με κρέμασε ούτε ο ελληνικός server. 

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρομοιως, μονο καλα λογια εχω να πω, χρηστης lifetime πληρωτεας προσφορας πριν απο χρονια,

(οχι των αλλων δωρεαν lifetime με περιορισμους. Αυτες τις πληρωτεες lifetime τις οποιες εχει κοψει πλεον)

και με εχει εξυπηρετησει πολλακις αψογα.

Φανταζομαι ειναι και θεμα χρησης, ισως ο φιλος να επεσε σε τυπο χρησης που δεν τον καλυπτει, κατι που συμβαινει με τα περισσοτερα vpn, κανενα δεν ειναι τελειο σε ολα, με εξαιρεση ισως 2-3 πανακριβα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, nek4d είπε

Παρομοιως, μονο καλα λογια εχω να πω, χρηστης lifetime πληρωτεας προσφορας πριν απο χρονια,

(οχι των αλλων δωρεαν lifetime με περιορισμους. Αυτες τις πληρωτεες lifetime τις οποιες εχει κοψει πλεον)

και με εχει εξυπηρετησει πολλακις αψογα.

Φανταζομαι ειναι και θεμα χρησης, ισως ο φιλος να επεσε σε τυπο χρησης που δεν τον καλυπτει, κατι που συμβαινει με τα περισσοτερα vpn, κανενα δεν ειναι τελειο σε ολα, με εξαιρεση ισως 2-3 πανακριβα.

Εγώ έκανα το μεγάλο λάθος να μην πληρώσω την Lifetime τότε και πήρα μόνο 6 χρόνια τα οποία τελειώνουν σε 1,5 χρόνο. Οπότε τώρα περιμένω αν πέσει σε καμία προσφορά ο χρόνος κάτω από 20 ευρώ θα φορτώσω 2-3 χρόνια ακόμη. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Billator είπε

Προσωπικά το χρησιμοποιώ από το 2018 και δεν έχω προβλήματα, οπότε μου φαίνεται υπερβολικό το πόσο απόλυτος είσαι από μερικές μέρες χρήσης. Προσωπικά βέβαια χρησιμοποιώ λόγω δουλειάς μόνο 7-8 counties (ex US, UK, Canada, Australia, Germany ,Hong Kong) και έχω full speed ταχύτητες upload και download σχεδόν πάντα (με εξαίρεση το Hong Kong όπου δεν είναι τόσο σταθερό). Και όσες φορές ήμουν ταξίδι ποτέ δεν με κρέμασε ούτε ο ελληνικός server. 

ανέβασε μου με  βίντεο από πρωί μεσημέρι βράδυ ταχύτητες down/up συν latency.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ισως o καλυτερος VPN provider overall. Αξιοπιστος και σταθερος, παιζει παντου και τα παντα με εφαρμογες σχεδον για οτι χρειαστεις windows, android, ios, linux, amazon fire κλπ και το κυριοτερο για μενα το καλυτερο privacy policy (data collection, tracking, logs κλπ ). Επισης, οι τυποι ειναι self funded (με οτι σημαινει αυτο για οποιον καταλαβαινει) ουτε και πληρωνουν τα διασημα sites που πραγματοποιουν reviews για να σου δινουν τα top 10 VPN. Τελεια υπηρεσια δεν προσφερουν (πχ εχουν θεματα ταχυτητας καποιες φορες, down servers σε regions για καποιες ωρες κλπ), διοτι καμια εταιρεια δεν μπορει να στο δωσει αυτο.

Γενικα η ιστορια με τους VPN παιζει πολυ απαταιωνια και βρωμια. Οι περισσσοτερες ειναι owned απο 2-3 εταιρειες που δραστηροπιουνται και στο data collection (& sell) και αλλες αμφιβολου προελευσης και πραγματικης δραστηριοτητας. Γενικα να αποφευγετε τις πολυ φθηνες (οπου το προϊον γινεστε εσεις) και αυτες που δεν εχουν χρονια στο κουρμπετι. Αν το VPN ειναι για εσας ενα πρωτα ενα privacy tool, τοτε θεωρω το windscribe απο τα κορυφαια αν οχι το κορυφαιο. Αν τωρα απλα θελετε να εκμεταλευεστε προσφορες η να εχετε προσβαση σε content απο αλλες χωρες/regions που υπαρχουν restrictions, τοτε προφανως υπαρχουν φθηνοτερες επιλογες εκει εξω.

Επεξ/σία από Crus
  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Crus είπε

Αν το VPN ειναι για εσας ενα πρωτα ενα privacy tool, τοτε θεωρω το windscribe απο τα κορυφαια αν οχι το κορυφαιο. Αν τωρα απλα θελετε να εκμεταλευεστε προσφορες η να εχετε προσβαση σε content απο αλλες χωρες/regions που υπαρχουν restrictions, τοτε προφανως υπαρχουν καλυτερα και φθηνοτερες επιλογες εκει εξω.

οπως;

ευχαριστω🥰

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Private Internet Access και Surfshark ειναι συνηθως και μιση τιμη τον χρονο (αναλογα για ποσα χρονια αγορασεις) σε σχεση με τον Windscribe. Ειχα χρησιμοποιησει για κανα χρονο surfshark και ηταν ok για τα λεφτα που ζητουσε. Τωρα σιγουρα μπορει να βρεις και ακομα φθηνοτερα αλλα συνηθως για VPN που βγαινουν φετος και δεν ξερεις αν θα υπαρχουν του χρονου.

Επεξ/σία από Crus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν το VPN ειναι για εσας ενα πρωτα ενα privacy tool, τοτε θεωρω το windscribe απο τα κορυφαια αν οχι το κορυφαιο.

1 ώρα πριν, Crus είπε

Αν το VPN ειναι για εσας ενα πρωτα ενα privacy tool, τοτε θεωρω το windscribe απο τα κορυφαια αν οχι το κορυφαιο.

Kάτσε να σε διορθώσω.

Αν το VPN ειναι για εσας ενα πρωτα ενα privacy tool, τοτε θεωρω το Mullvad / Expressvpn  απο τα κορυφαια αν οχι το κορυφαιο.

Flat ταρίφα οι Σουηδοί, χωρίς affiliations ( λέει πολλά αυτό) με affiliation πλέον οι Ελβετοί, δίνει 20%. Σε κάθε αρκουδολίστα top, best vpn βλέπεις όποιον δουλεύει με affiliation.

Επεξ/σία από Antonio22
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, Antonio22 είπε

Αν το VPN ειναι για εσας ενα πρωτα ενα privacy tool, τοτε θεωρω το windscribe απο τα κορυφαια αν οχι το κορυφαιο.

Kάτσε να σε διορθώσω.

Αν το VPN ειναι για εσας ενα πρωτα ενα privacy tool, τοτε θεωρω το Mullvad / Expressvpn  απο τα κορυφαια αν οχι το κορυφαιο.

Μullvad ναι, ExpressVPN με τιποτα.

Τουναντιον μαλιστα... ExpressVPN εχει πιαστει στα πρασσα παμπολλες φορες να χρησιμοποιει πχ αυτο που υποτιθεται καταπολεμα.. τους Trackers. Παραθέτω απο ενα ενδιαφερον αρθρο εδω που επιασε το top10 suggested VPN και τους ξεφτιλισε: 

"ExpressVPN

    Sets 17 cookies, 13 of them associated with various tracking services.
    Contains 10 external trackers
    Utilizes 4 external analytical services
    3rd party (Google) hosted email"

Επισης σε συνεχεια οσων ελεγα και παραπανω, ExpressVPN ανηκει στην Kape Technologies μιας εταιρειας που παλαιοτερα ειχε ως δραστηριοτητα το adware and browser hijacking και το 2018 αποφασισε να το ...γυρισει στο cybersecurity. Ο ιδιοκτητης της ειναι ενας Ισραηλινος δισεκατομμυριουχος ο οποιος εχει εκτισει μεχρι και φυλακη για απατη και δωροδοκια το 1996. Η εταιρεια περαν του ExressVPN εχει επισης και τους εξης VPN: Cyberghost, Zenmate, PrivateInternetAccess, ExpressVPN. Tο κορυφαιο ειναι οτι μετα τις εξαγορες VPN ξαμοληθηκε να αγορασει μιας σειρα απο τα λεγομενα VPN review sites και κυριως ενα απο τα μεγαλυτερα (αν οχι το μεγαλυτερο) το VPNmentor. Guess what λοιπον, η πρωτη 3αδα στο overall του VPN mentor ειναι ExressVPN, Cyberghost και PrivateInternetAccess...😂😂😂

Τεσπα, ο καθενας με την αποψη του αλλα καλο θα ειναι να κανουμε μια ερευνα πριν την επιλογη ή/και συσταση σε αλλους καποιας υπηρεσιας..

Επεξ/σία από Crus
  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι όταν πήγα σε windscribe από nord, το μετάνιωσα. Για χρήση απλού privacy, ήταν ασταθές, έκανα αμάν να βρω καλή ταχύτητα download. Εδώ και καιρό όμως έχει σταθερότητα και έχει αυτό που θέλω: ένα κουμπί, σταθερότητα, και να μην ασχοληθώ όσο το χρησιμοποιώ. 

Πείτε όμως και τί ταχύτητες έχετε σε αυτό και σε άλλο γνωστό πχ nord, να δούμε τί ψάρια πιάνουμε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...