Προς το περιεχόμενο

Πρόγραμμα «Κινούμαι Ηλεκτρικά» και εμπειρίες


kostasgr78

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 λεπτά πριν, @pnea1973 είπε

Εγώ που είμαι προς έγκριση, πρέπει να κάνω κάτι άλλο; Να περιμένω να εγκριθεί πριν αγοράσω; υπάρχει περίπτωση να με πετάξει έξω; 

Πότε έκανες την αίτηση;;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 403
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

25 λεπτά πριν, NexusGS είπε

Πότε έκανες την αίτηση;;; 

Πριν μια εβδομάδα 4/3, και μου βγάζει:

Η αίτηση σας καταχωρήθηκε και έλαβε μοναδικό ψηφιακό αριθμό:.....................
 Εκκρεμεί η έγκρισή της κατόπιν ελέγχου. Το συνολικό ποσό της δημόσιας δαπάνης που αιτείστε είναι: 8.000,00€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, @pnea1973 είπε

Πριν μια εβδομάδα 4/3, και μου βγάζει:

Η αίτηση σας καταχωρήθηκε και έλαβε μοναδικό ψηφιακό αριθμό:.....................
 Εκκρεμεί η έγκρισή της κατόπιν ελέγχου. Το συνολικό ποσό της δημόσιας δαπάνης που αιτείστε είναι: 8.000,00€

Μια χαρά είσαι νομίζω... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις μου ήρθε το παρακάτω... Ημερομηνία αίτησης 4/3.

 

Η αίτησή σας με μοναδικό ψηφιακό κωδικό.............. ελέγχθηκε επιτυχώς ως προς την πληρότητα των στοιχείων της και θα συμπεριληφθεί στον Πίνακα Κατάταξης. Θαα κολουθήσει αποστολή νεότερου ηλεκτρονικού μηνύματος σύμφωνα με τους όρους της απόφασης υπαγωγής.

 

Στην κατάλληλη στιγμή!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμένα προχώρησε σε κατάσταση "Αίτηση προς πληρωμή" και μου έστειλαν αυτό

Αναφορά σε κείμενο

 

Η αίτησή σας με μοναδικό ψηφιακό κωδικό xxxxx-20230707 ελέγχθηκε επιτυχώς ως προς την
πληρότητα των στοιχείων της  και θα συμπεριληφθεί σε Υπουργική Απόφαση Καταβολής της Δημόσιας Δαπάνης.
Θα ακολουθηθεί η διαδικασία που προβλέπεται στο άρθρο 16 της ΚΥΑ της Δράσης.

 

Έχουν περάσει τόσα βήματα μπρος πίσω που δεν ξέρω αν τελικά έφτασα στο τέλος ή αν θα σκάσουν ξαφνικά μετά απο λίγο καιρό και θα ζητάνε τίποτα χαρτιά πάλι.

Επεξ/σία από Silverage
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπράβο. Να σε ρωτήσω. 

Μετά τη απόφαση υπαγωγής λογικά ανεβάζεις τα δικαιολογητικά; Πόσο καιρό έκανε να βγει η απόφαση υπαγωγής και πόσο καιρό μετά από τότε που ανέβασες τα δικαιολογητικά σου ήρθε το παραπάνω μήνυμα; 

Μήπως επειδή θέλουν να τελειώσουν με τον Β κύκλο για να ξεκινήσει ο Γ τα τρέχουν; 

 

 

Επίσης αν ξέρει κάποιος. Η αίτηση είναι στο όνομα μου. Στην άδεια θα είναι και η γυναίκα μου. Θα υπάρξει πρόβλημα; 

Επεξ/σία από @pnea1973
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/1/2024 στις 12:05 ΜΜ, kostasgr78 είπε

Πιστεύω ότι σε λίγες μέρες που λήγει η προθεσμία των 45 ημερών από την τελευταία εγκύκλιο, για ανέβασμα παραγγελίας (με προκαταβολή) του ηλεκτρικού, θα «φύγει» πολύ πράγμα από αιτήσεις, και θα απελευθερωθεί σημαντικό μέρος του προϋπολογισμού.

Εμένα μου ήρθε η απόφαση υπαγωγής στις 24 Ιαν 2024, η οποία δεν ανέφερε πουθενά την τροποποίηση κι ενώ είμαι εγκεκριμένος και με ολα τα δικαιολογητικά με πετάξανε έξω γιατί δεν ανέβασα εντός 45 ημερών το δελτίο παραγγελίας και την πληρωμή (που τα είχα).Απο που ΕΠΡΕΠΕ εγώ να ξέρω για την ϋπαρξη της τροποίησης αφού δεν το ανέφερε πουθενά στην απόφαση υπαγωγής??

Στις 13/3/2024 στις 4:09 ΜΜ, Silverage είπε

Εφόσον πρόλαβες και έκανες αίτηση δεν σε νοιάζει. Κάποια στιγμή θα πάρεις την επιδότηση (σε κάνα χρόνο έτσι όπως πάει σαν χελώνα).

Πρόσεχε όμως γιατί έχει βγεί ΚΥΑ που λέει ότι πρέπει να επισυνάψεις αποδεικτικό παραγγελίας εντός 45 ημερών αλλιώς μετά σε πετάει εκτός και ακυρώνει την αίτηση.

Κι από που ΕΠΡΕΠΕ  εγώ σαν ωφελούμενος να μάθω για την ύπαρξη αυτής της τροποποίησης, αφού στην απόφαση υπαγωγής που μου στείλανε δεν αναφέρει τίποτε παρά μόνο την αρχική ΚΥΑ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθω να ανεβασω αίτηση και μου βγάζει

Τη συγκεκριμένη χρονική στιγμή δεν μπορεί να γίνει δεκτό το αίτημα επιδότησης λόγω δέσμευσης του συνόλου των διαθέσιμων πόρων. Το σύστημα δύναται να δεχτεί εκ νέου αιτήσεις με την προσθήκη νέων πόρων. Αντικαταστήστε το όχημά σας με ένα ηλεκτρικό

 

Γνωρίζει κανεις αν θα ανοιξει πάλι? Γιατι προθεσμια εχει μεχρι 30/4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι στο περίμενε είμαστε. Πάντως, νομίζω θα ανοίξει πάλι. Έχουν πέσει νομίζω ακυρώσεις οπότε ίσως έχουμε μία ακόμα ευκαιρία ... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, BertaJourdan said:

Η εγγυηση ξεκιναει απο την ημερα αγορας, ασχετα αν το ανοιξες ή οχι.

(εκτος και αν κανω καποιο λαθος τωρα για το δικο σου θεμα)

 

On 26/04/2024 at 12:31, Justelene235 said:

Προσπαθω να ανεβασω αίτηση και μου βγάζει

Τη συγκεκριμένη χρονική στιγμή δεν μπορεί να γίνει δεκτό το αίτημα επιδότησης λόγω δέσμευσης του συνόλου των διαθέσιμων πόρων. Το σύστημα δύναται να δεχτεί εκ νέου αιτήσεις με την προσθήκη νέων πόρων. Αντικαταστήστε το όχημά σας με ένα ηλεκτρικό

 

Γνωρίζει κανεις αν θα ανοιξει πάλι? Γιατι προθεσμια εχει μεχρι 30/4

Δεν υπαρχουν λεφτα πλεον ! οι περισοτερες χωρες ειτε καταργουν τις επιδοτησεις ειτε τις μειωνουν σημαντικα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...