Προς το περιεχόμενο

Πρόγραμμα «Κινούμαι Ηλεκτρικά» και εμπειρίες


kostasgr78

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους, έχω αγοράσει ένα ηλεκτρικό σκουτερ και προσπαθώ να ανεβάσω τα δικαιολογητικά για την επιδότηση.

Έχω δοκιμάσει και σε pdf αλλά και jpg και κάθε φορά που δείχνει ότι έχει ανέβει το αρχείο μου βγάζει στο τέλος ένα μύνημα σφάλματος "Content ID required".

Τα αρχεία μου είναι αρκετά κάτω απο 5mb δεν χρησιμοποιώ ελληνικούς χαρακτήρες ή κενά.

Έχει αντιμετωπήσει κανένας άλλος το ίδιο πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 403
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

51 λεπτά πριν, gtob είπε

Καλησπέρα σε όλους, έχω αγοράσει ένα ηλεκτρικό σκουτερ και προσπαθώ να ανεβάσω τα δικαιολογητικά για την επιδότηση.

Έχω δοκιμάσει και σε pdf αλλά και jpg και κάθε φορά που δείχνει ότι έχει ανέβει το αρχείο μου βγάζει στο τέλος ένα μύνημα σφάλματος "Content ID required".

Τα αρχεία μου είναι αρκετά κάτω απο 5mb δεν χρησιμοποιώ ελληνικούς χαρακτήρες ή κενά.

Έχει αντιμετωπήσει κανένας άλλος το ίδιο πρόβλημα;

Κάπου είχα διαβάσει ότι είναι πρόβλημα του συστήματος, οπότε ξαναδοκίμασε απο Δευτέρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έκανα αίτηση και μου την πέρασε.

Η αίτηση σας καταχωρήθηκε και έλαβε μοναδικό ψηφιακό αριθμό:.....................
 Εκκρεμεί η έγκρισή της κατόπιν ελέγχου. Το συνολικό ποσό της δημόσιας δαπάνης που αιτείστε είναι: 8.000,00€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, @pnea1973 είπε

Εγώ έκανα αίτηση και μου την πέρασε.

Η αίτηση σας καταχωρήθηκε και έλαβε μοναδικό ψηφιακό αριθμό:.....................
 Εκκρεμεί η έγκρισή της κατόπιν ελέγχου. Το συνολικό ποσό της δημόσιας δαπάνης που αιτείστε είναι: 8.000,00€

πότε έκανες την αίτηση; εγώ το προσπαθώ και δεν με αφήνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς το παρών είναι απο ακυρωμένες αιτήσεις απο το 2ο κύκλο και ενσωμάτωση των κονδυλίων που θα πήγαιναν σε ταξί ,

(δυστυχώς) θα ανοίξει 3ος κύκλος σύντομα , υποτίθεται βέβαια οτι θα δίνει προτεραιότητα σε απόσυρση και θα έχει οικονομικά κριτήρια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μίλησα μαζί τους. Μου είπαν ότι θα ανοίξουν ξανά για αιτήσεις όταν ακυρωθούν και άλλες παραγγελίες. Υπάρχουν αρκετές που δεν θα ακυρωθούν (όπως έγινε και άνοιξε πριν λίγες μέρες) αλλά δεν είναι σίγουρο ότι το μπάτζετ θα είναι τόσο μεγάλο όσο πρόσφατα (1εκ ευρώ). Προφανώς υπάρχει και σαβούρα. 

Μίλησα με την Tesla (σκέφτομαι να πάρω από εκεί αμάξι) και μου είπαν ότι υπάρχουν πολλές αιτήσεις για το Πρόγραμμα "Κινούμαι Ηλεκτρικά 2" που είναι ότι να ναι, τις βάλανε με προσφορές από προμηθευτές αλλά δεν πρόκειται να ολοκληρωθούν με αποτέλεσμα να ακυρωθούν στο μέλλον. Αλλά αν το Κινούμαι Ηλεκτρικά 3 έχει εισοδηματικά κριτήρια παράλογα (εννοώ πχ ετήσιο εισόδημα μέχρι 30.000 ευρώ) τότε θα είναι λάθος, γιατί μιλάμε για ακριβά οχήματα ούτως ή άλλως. Ελπίζω να μην μπουν κριτήρια. 

Αν ανοίξει, στείλτε κανένα μήνυμα μπας και προλάβουμε...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για το κινούμε ηλεκτρικά 3 είχαν πει ότι θα έμπαινε κατευθείαν στην αγορά αυτοκινήτου και δεν θα χρειάζεται όλη αυτή η διαδικάσια. Δηλαδή την διαδικασία θα την έχει ο έμπορος με αφαίρεση του ποσού από την τελική τιμή του αυτοκινήτου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, chek2fire είπε

για το κινούμε ηλεκτρικά 3 είχαν πει ότι θα έμπαινε κατευθείαν στην αγορά αυτοκινήτου και δεν θα χρειάζεται όλη αυτή η διαδικάσια. Δηλαδή την διαδικασία θα την έχει ο έμπορος με αφαίρεση του ποσού από την τελική τιμή του αυτοκινήτου. 

Έχεις κάποια πηγή; Ενδιαφέρον ακούγεται (έτσι γίνεται και Αμερική νομίζω) αλλά ακούγεται καλό και σκέφτομαι και πόσο καιρό θα κάνει να βγει επίσημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηταν συζήτηση στο τέλος του 23. Tώρα βρίσκω ότι άρθρα ότι απλά θα είναι οι διαδικασίες πιο γρήγορες 

https://www.cnn.gr/politiki/story/413951/xr-aleksopoylou-gia-ilektrokinisi-me-aplopoiimenes-diadikasies-to-kinoymai-ilektrika-3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, chek2fire είπε

Ηταν συζήτηση στο τέλος του 23. Tώρα βρίσκω ότι άρθρα ότι απλά θα είναι οι διαδικασίες πιο γρήγορες 

https://www.cnn.gr/politiki/story/413951/xr-aleksopoylou-gia-ilektrokinisi-me-aplopoiimenes-diadikasies-to-kinoymai-ilektrika-3

Μακάρι να γίνει πιο γρήγορο αλλά σίγουρα αυτό που πρέπει να γίνει είναι να ξεκαθαρίσει όλο αυτό, να φύγει η αβεβαιότητα γιατί δεν βοηθάει την αγορά, τον κόσμο που σκέφτεται ή έχει αποφασίσει να κάνει την κίνηση και φυσικά την μετάβαση στην ηλεκτροκίνηση, με ότι αυτό συνεπάγεται ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...