Προς το περιεχόμενο

Πρόγραμμα «Κινούμαι Ηλεκτρικά» και εμπειρίες


kostasgr78

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 403
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εγώ από χθες στις 7 τον πρωί μέχρι σήμερα το έχω στο κινητό ανοικτό και έχω βγάλει κάλο από τα κλικ. Χθες φόρτισα το κινητό 3 φορές ενώ μου κρατάει 1,5 μέρα η μπαταρία του. 

Για να μην λέω ψέματα από προχθές (!) το βράδυ σπαμάρω αιτήσεις μήπως και άνοιγαν από τις 12 αλλά τίποτα. 

Πήρα τηλέφωνο εκεί δεν ξέρω αν οι πληροφορίες που μου λένε είναι αλήθεια αλλά λένε ότι ακυρώνονται αιτήσεις και ανοίγουν σε διάφορους χρόνους. 

Δεν ξέρω αν κάνω κάτι λάθος αλλά δεν μπορώ να βρω τρόπο να πρόλαβε κάποιος πριν από μένα. 

υγ. θα προσπαθήσω να το βγάλω φωτό και να το ανεβάσω εδώ αλλά νομίζω έχουν κάψει κάποια πιξελ από το κινητό στο πράσινο κουμπί. δολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, SirG13 είπε

εγώ από χθες στις 7 τον πρωί μέχρι σήμερα το έχω στο κινητό ανοικτό και έχω βγάλει κάλο από τα κλικ. Χθες φόρτισα το κινητό 3 φορές ενώ μου κρατάει 1,5 μέρα η μπαταρία του. 

Για να μην λέω ψέματα από προχθές (!) το βράδυ σπαμάρω αιτήσεις μήπως και άνοιγαν από τις 12 αλλά τίποτα. 

Πήρα τηλέφωνο εκεί δεν ξέρω αν οι πληροφορίες που μου λένε είναι αλήθεια αλλά λένε ότι ακυρώνονται αιτήσεις και ανοίγουν σε διάφορους χρόνους. 

Δεν ξέρω αν κάνω κάτι λάθος αλλά δεν μπορώ να βρω τρόπο να πρόλαβε κάποιος πριν από μένα. 

υγ. θα προσπαθήσω να το βγάλω φωτό και να το ανεβάσω εδώ αλλά νομίζω έχουν κάψει κάποια πιξελ από το κινητό στο πράσινο κουμπί. δολ

πρεπει να κανεις refresh page πριν κανεις υποβολη... δεν πατας απλα κλικ στο ιδιο κουμπι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, pj2501 είπε

πρεπει να κανεις refresh page πριν κανεις υποβολη... δεν πατας απλα κλικ στο ιδιο κουμπι 

το κάνω και αυτό. και δοκιμάζω όταν είμαι στην δουλειά (όπως τώρα) και από το pc και από το κινητό. 

7 λεπτά πριν, pj2501 είπε

πρεπει να κανεις refresh page πριν κανεις υποβολη... δεν πατας απλα κλικ στο ιδιο κουμπι 

εκτός αν εννοείς να πηγαίνω στην αρχική σελίδα και να φτιάχνω την αίτηση εξ αρχής κάθε φορά. αυτό δεν το έχω κάνει παρά μόνο 4--5 φορές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χλωμό το βλέπω να ανοίξουν αιτήσεις για τους κοινούς θνητούς. αντε να ανοίξει κάποια μοναδική και να είσαι τυχερός να την πιάσεις. 

Πάντως για άλλη μια φορά Ελλάδα 2.0. Το μπάχαλο και μην πω και καμια άλλη λέξη στην μεγαλείο του. 

Δηλαδή πρέπει ο πολίτης να είναι αναγκασμένος να κάνει όλη αυτή τη διαδικασία και να μην γίνονται αυτόματα. Και στην τελική δέξου τις αιτήσεις και κάνει εσύ μετά το ξεκαθάρισμα η κλείσε τελείως την πλατφόρμα αφού δεν μπορεί να δεχθεί αιτήσεις και άνοιξε μια σε άλλο χρόνο.

Μου θυμίζει αρκετά το μπάχαλο με το αλλάζω συσκευές και αυτό εδώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, chek2fire είπε

χλωμό το βλέπω να ανοίξουν αιτήσεις για τους κοινούς θνητούς. αντε να ανοίξει κάποια μοναδική και να είσαι τυχερός να την πιάσεις. 

Πάντως για άλλη μια φορά Ελλάδα 2.0. Το μπάχαλο και μην πω και καμια άλλη λέξη στην μεγαλείο του. 

Δηλαδή πρέπει ο πολίτης να είναι αναγκασμένος να κάνει όλη αυτή τη διαδικασία και να μην γίνονται αυτόματα. Και στην τελική δέξου τις αιτήσεις και κάνει εσύ μετά το ξεκαθάρισμα η κλείσε τελείως την πλατφόρμα αφού δεν μπορεί να δεχθεί αιτήσεις και άνοιξε μια σε άλλο χρόνο.

Μου θυμίζει αρκετά το μπάχαλο με το αλλάζω συσκευές και αυτό εδώ.

μας κοροϊδεύουν κανονικά φίλε. καλά να πάθουμε. στην υγειά μας. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξερει καποιος αν η αιτηση ειναι "Εγκεκριμένη Αίτηση προς υπαγωγή" μπορω να παραγγειλω το αμαξι, ή πρεπει να περιμενω να υπαχθει;

Επισης, εχω φτιαξει ενα εργαλειο για να κανω την αιτηση αυτοματα χωρις να ειμαι στο υπολογιστη οταν ανοιξει θεση. Ετσι βρηκα θεση πριν κανα μηνα. Οποιος θελει σηζηταμε μια πωληση.

Επεξ/σία από ωαδοκ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, ωαδοκ είπε

Ξερει καποιος αν η αιτηση ειναι "Εγκεκριμένη Αίτηση προς υπαγωγή" μπορω να παραγγειλω το αμαξι, ή πρεπει να περιμενω να υπαχθει;

Επισης, εχω φτιαξει ενα εργαλειο για να κανω την αιτηση αυτοματα χωρις να ειμαι στο υπολογιστη οταν ανοιξει θεση. Ετσι βρηκα θεση πριν κανα μηνα. Οποιος θελει σηζηταμε μια πωληση.

Εφόσον πρόλαβες και έκανες αίτηση δεν σε νοιάζει. Κάποια στιγμή θα πάρεις την επιδότηση (σε κάνα χρόνο έτσι όπως πάει σαν χελώνα).

Πρόσεχε όμως γιατί έχει βγεί ΚΥΑ που λέει ότι πρέπει να επισυνάψεις αποδεικτικό παραγγελίας εντός 45 ημερών αλλιώς μετά σε πετάει εκτός και ακυρώνει την αίτηση.

Επεξ/σία από Silverage
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ποτε τελειωνει η προθεσμια υποβολης αιτησης; Απριλιος 2024 τελος Απριλιου δηλαδη;

απο ηλεκτρικα αμαξια τι αξιζει λετε;

σε πολυκατοικια θα βγαλω ακρη στη φορτιση;η θα βασανιστω;

Επεξ/σία από Vault13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, Vault13 είπε

Ποτε τελειωνει η προθεσμια υποβολης αιτησης; Απριλιος 2024 τελος Απριλιου δηλαδη;

απο ηλεκτρικα αμαξια τι αξιζει λετε;

σε πολυκατοικια θα βγαλω ακρη στη φορτιση;η θα βασανιστω;

εγώ σε πολυκατοικία έχεις επιλογές είτε να το βάζεις στην κοινόχρηστη πρίζα με ένα μετρητή και να πληρώνεις τις κιλοβατώρες που σου αναλογούν επιπλέον είτε να σου πετάξει δικιά σου γραμμή από το κεντρικό πίνακα ηλεκτρολόγος και να βάλεις δικό σου φορτιστή. 

Εγώ έχω κάνει το δεύτερο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, chek2fire είπε

εγώ σε πολυκατοικία έχεις επιλογές είτε να το βάζεις στην κοινόχρηστη πρίζα με ένα μετρητή και να πληρώνεις τις κιλοβατώρες που σου αναλογούν επιπλέον είτε να σου πετάξει δικιά σου γραμμή από το κεντρικό πίνακα ηλεκτρολόγος και να βάλεις δικό σου φορτιστή. 

Εγώ έχω κάνει το δεύτερο. 

Σε ποιον θα πληρωνω τις κιλοβατωρες; Στην πολοικατοικια ή απευθειας στην ΔΕΗ:

Ο Κεντρικος πινακας απο το δικο μου διαμερισμα; Αν ναι θα πρεπει να ριχνω καλουμπα απο τον τριτο οροφο…10-15μετρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Vault13 είπε

Σε ποιον θα πληρωνω τις κιλοβατωρες; Στην πολοικατοικια ή απευθειας στην ΔΕΗ:

Ο Κεντρικος πινακας απο το δικο μου διαμερισμα; Αν ναι θα πρεπει να ριχνω καλουμπα απο τον τριτο οροφο…10-15μετρα.

Φυσικά στον διαχειριστή. Τώρα κεντρικό πίνακα δεν έχεις μόνο μέσα στο διαμέρισμα αλλά και κάτω στην είσοδο της πολυκατοικίας ως συνήθως δίπλα στους μετρητές της ΔΕΗ που από εκεί διαμοιράζονται οι γραμμές σας σε όλα τα διαμερίσματα. 

Ενας ηλεκτρολόγος μπορεί να σου περάσει γραμμή.

Τώρα για το κινούμε ηλεκτρικά δυστυχώς η πλατφόρμα είναι στην ουσία κλειστή εδώ και κάτι μήνες και δεν δέχεται αιτήσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, chek2fire είπε

Τώρα για το κινούμε ηλεκτρικά δυστυχώς η πλατφόρμα είναι στην ουσία κλειστή εδώ και κάτι μήνες και δεν δέχεται αιτήσεις. 

Το Απριλιος 2024 που λεγαν τι ειναι;

με αφηνει να κανω αιτηση.

IMG_0860.jpeg

Επεξ/σία από Vault13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...