Προς το περιεχόμενο

Το ChatGPT 5 δεν πρόκειται να κάνει την εμφάνισή του σύντομα σύμφωνα με την OpenAI


alion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, Diavolos666 είπε

Οι ειδικοί στην Κίνα είναι η κυβέρνηση η οποία έκανε την θεσμοθέτηση. Οι ειδικοί ήταν όσοι ήταν με το "κόμμα".

Πριν μιλούσες για COVID και κλιματική αλλαγή (παγκόσμια ζητήματα) και χλεύαζες τους ειδικούς. Τώρα που δε βγαίνουν τα κουκιά, ξαφνικά έχεις επικεντρωθεί μόνο στην Κίνα. Είτε δε γνωρίζεις ότι έχουμε παγκόσμιους εποπτικούς οργανισμούς ακριβώς για αυτό το λόγο, είτε σε συμφέρει να μιλάς μόνο για Κίνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, MikeKata είπε

Πριν μιλούσες για COVID και κλιματική αλλαγή (παγκόσμια ζητήματα) και χλεύαζες τους ειδικούς. Τώρα που δε βγαίνουν τα κουκιά, ξαφνικά έχεις επικεντρωθεί μόνο στην Κίνα. Είτε δε γνωρίζεις ότι έχουμε παγκόσμιους εποπτικούς οργανισμούς ακριβώς για αυτό το λόγο, είτε σε συμφέρει να μιλάς μόνο για Κίνα.

Ρε φίλε είσαι εκτός τόπου και χρόνου και ανήκεις στην κατηγορία των ανθρώπων που ευθύνονται για την πτώση της δημοκρατίας γιατί με την ανικανότητά σου και την ημιμάθειά σου το παίζεις γνώστης.

Επίσης αυτό αποτελεί sh!tposting να ξέρεις, γιατί είναι άσχετο με το ΑΙ.

  • Ο Fauci, λοιπόν που είναι ο υπερπαικταράς expert ξeκίνησε να μας πλασάρει εμβόλια λέγοντάς μας ότι ο ιός έγινε από κάτι νυχτερίδες που τις έτρωγαν κινέζοι!
  • Κάποιοι άρχισαν να διαρέουν ότι ο ιός κατασκευάστηκε σε εργαστήριο στην Κίνα, ο ίδιος έλεγε σαν παιχταρούμπα expert-άρας ότι αυτό αποκλείεται.
  • Τελικά βγαίνει αληθινό, ο ίδιος αλλάζει ρητορική και λέει ότι ίσως είναι μία θεωρία.
  • Μας λέγανε ότι οι μάσκες βοηθάνε, ερευνητές είπαν ότι δεν βοηθάνε.
  • Μετά από 2 χρόνια δυστοπίας, παραδέχονται ότι οι μάσκες δεν έκαναν τίποτα και ζητάνε να το ξεχάσουμε  γιατί "δεν ήξεραν τι δουλεύει και τι όχι και απλώς έπαιρναν μέτρα στα τυφλά".
  • Αρχίζουν να βγαίνουν στην φόρα πράγματα ότι ο ίδιος είναι σε αυτούς που χρημάτισαν το εργαστήριο για στο wuhan.
  • Ο ίδιος τεράστιος "ειδικός" αποκαλεί τους πάντες συνομότες
  • Βγαίνουν στην φόρα προσωπικά email στα οποία όχι μόνο το παραδέχεται ότι το χρημάτιζαν, αλλά πίεζε κόσμο να τον πνίξουν και να μην γίνεται καν ντόρος στα κανάλια.
  • Αργότερα παραδέχτηκε ότι έστελναν λεφτά στο wuhan αλλά όχι για gain of function και καλά.

Εγώ σου φταίω αν εσύ ζεις σε σπηλιά ακόμα και δεν ξέρεις τι γίνεται στον κόσμο; Βροχή οι μηνύσεις στην Pfizer για παρενέργειες και άτομα που έχουν ένα σωρό προβλήματα.

Εύχομαι τουλάχιστον να έκανες 5~6 δόσεις (ή όσες είναι) και 2~3 αναμνηστικές, μπας και σωθείς.

~~

Και τώρα πίσω στο θέμα μας για το ΑΙ.

Επεξ/σία από Diavolos666
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 λεπτά πριν, Diavolos666 είπε

Ρε φίλε είσαι εκτός τόπου και χρόνου και ανήκεις στην κατηγορία των ανθρώπων που ευθύνονται για την πτώση της δημοκρατίας γιατί με την ανικανότητά σου και την ημιμάθειά σου το παίζεις γνώστης.

1. Δε γνωρίζεις από λοιμοξιωλογία.

2. Δε γνωρίζεις από κλιματολογία (αν γνώριζες, δε θα τα έγραφες αυτά για το αντικείμενο).

3. Δε γνωρίζεις πώς λειτουργούν οι παγκόσμιοι εποπτικοί οργανισμοί.

Αλλά εγώ είμαι ανίκανος και ημιμαθής. Δε χρειάζεται, τα σχόλια μένουν για να διαβάσουν και οι υπόλοιποι.

43 λεπτά πριν, Diavolos666 είπε
  • Ο Fauci, λοιπόν που είναι ο υπερπαικταράς expert ξeκίνησε να μας πλασάρει εμβόλια λέγοντάς μας ότι ο ιός έγινε από κάτι νυχτερίδες που τις έτρωγαν κινέζοι!
  • Κάποιοι άρχισαν να διαρέουν ότι ο ιός κατασκευάστηκε σε εργαστήριο στην Κίνα, ο ίδιος έλεγε σαν παιχταρούμπα expert-άρας ότι αυτό αποκλείεται.

Άνοιξε τα μάτια σου σε κάτι εκτός του Facebook μπας και μάθεις 5 πράγματα. Το paper στο οποίο αναφέρεσαι είναι αυτό:
https://www.nature.com/articles/s41591-020-0820-9

Και ως τώρα, ΚΑΝΕΝΑΣ δεν το έχει καταρρίψει με peer review για να γίνει redact. Ξέρεις πώς λειτουργεί η επιστήμη;

43 λεπτά πριν, Diavolos666 είπε
  • Τελικά βγαίνει αληθινό, ο ίδιος αλλάζει ρητορική και λέει ότι ίσως είναι μία θεωρία.
  • Αρχίζουν να βγαίνουν στην φόρα πράγματα ότι ο ίδιος είναι σε αυτούς που χρημάτισαν το εργαστήριο για στο wuhan
  • Ο ίδιος τεράστια παλιά παιχταρούμπα αποκαλεί τους πάντες συνομότες
  • Βγαίνουν στην φόρα προσωπικά email στα οποία όχι μόνο το παραδέχεται ότι το χρημάτιζαν, αλλά πίεζε κόσμο να τον πνίξουν και να μην γίνεται καν ντόρος στα κανάλια.
  • Αργότερα παραδέχτηκε ότι έστελναν λεφτά στο wuhan αλλά όχι για gain of function και καλά.

ΠΗΓΗ: "My brain".

Ξέρεις, όταν λέμε "πηγή", εννοούμε από αυτές που επαληθεύονται με στοιχεία. Γιατί ως τώρα, όσες φορές τέτοιοι συνωμοσιολόγοι (από αυτούς που λες ότι "φιμώνονται") έχουν πάει δικαστήριο και καλούνται να επαληθεύσουν τους ισχυρισμούς τους, αρχίζουν τα "εγώ δεν εννοούσα αυτό".

Τα e-mail βέβαια δεν έλεγαν αυτά που ισχυρίζεσαι αλλά γιατί να μη βγάλουμε πράγματα από το κεφάλι μας, ποιος μας εμποδίζει;

https://www.bbc.com/news/world-us-canada-57336280

https://edition.cnn.com/2021/06/02/politics/anthony-fauci-emails/index.html

Εδώ και αντίγραφο του e-mail που ισχυρίζεσαι ότι λέει ότι είναι γενετικά τροποποιημένος (Έκπληξη: ΔΕ ΛΕΕΙ ΑΥΤΟ. Λέει ότι πρέπει να γίνουν μελέτες γιατί δεν μπορούν να καταλάβουν "ακόμα"-τότε.)

https://nypost.com/2021/06/02/fauci-was-warned-that-covid-may-have-been-engineered-emails/

Πάμε τώρα στα τωρινά. Η όλη σου κοσμοθεωρία στηρίζεται εδώ:
https://tvpworld.com/68336485/emails-reveal-fauci-orchestrated-coverup-of-wuhan-lab-leak-theory-report

Όπου μέσα λέει συγκεκριμένα ο Andersen:

"Our main work over the last couple of weeks has been focused on trying to disprove any type of lab theory".

Αυτή την πρόταση όλη κι όλη έχουν κάνει οι αντιεμβολιαστές σημαία. Φυσικά, ο Andersen αναφέρεται συγκεκριμένα στη μεθοδολογία που ακολουθούν όπου ξεκινάμε από μια αφετηρία και, με βάση τα αποτελέσματα απορρίπτουμε σενάρια, αλλά δε βαριέσαι μωρέ, ας το διαστρεβλώσουμε μπας και βγει αυτό που θέλουμε.

Γενικά έχει πολλά σημεία το έγγραφο όπου γίνεται μονίμως το ίδιο πράγμα. Ο Andersen απαντάει με βάση την επιστημονική πρακτική για το πώς έχει γίνει (μεθοδολογικά) κάτι, και οι ρεπουμπλικανοί παίρνουν την πρόταση πετσοκομμένη, τη διαστρεβλώνουν και την πάνε 5 συμπεράσματα παραπέρα.

Φυσικά, όπως είπα και στην αρχή, το paper παραμένει, χωρίς καμία κατάρριψη. Γιατί; Γιατί η επιστήμη δεν είναι πολιτική να ασχολείται με λάσπη. Για να καταρρίψεις μία επιστημονική ανακάλυψη που στηρίζεται σε στοιχεία, πρέπει να φέρεις ΑΛΛΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΚΑΤΑΡΡΙΠΤΟΥΝ.

Πάλι, βέβαια, μελέτη που να στηρίζει όσα λες, δεν πόσταρες. Απλά γενικολογίες.

43 λεπτά πριν, Diavolos666 είπε

Εγώ σου φταίω αν εσύ ζεις σε σπηλιά ακόμα και δεν ξέρεις τι γίνεται στον κόσμο; Βροχή οι μηνύσεις στην Pfizer για παρενέργειες και άτομα που έχουν ένα σωρό προβλήματα.

Σε σπηλιά ζει αυτός που, αντί να διαβάσει τις πρωτογενείς πηγές για να δει ποια είναι η αντικειμενική αλήθεια, παίρνει τις πληροφορίες του από τον μπάρμπα στο Facebook. Η αλήθεια:

https://bmjopen.bmj.com/content/12/2/e050278

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8078878/

https://journals.lww.com/jcma/fulltext/2021/09000/does_covid_19_vaccination_cause_excess_deaths_.2.aspx

Αλλά για να γυρίσουμε πάλι πίσω. Μίλησες και για άλλα 2 θέματα. Κλιματική αλλαγή (που είναι το αντικείμενό μου) και AI (όπου και σε αυτό πλέον εκπαιδεύομαι όσο χρειάζεται σιγά σιγά γιατί είναι bonus για να προχωρήσω παραπέρα). Θες να μας πεις πόσο "ειδικός" είσαι εσύ σε αυτούς τους τομείς; Μιας και χλευάζεις τους ειδικούς λέω.

Φυσικά, εγώ ξεκίνησα να απαντάω για την ανάγκη θεσμοθέτησης ορίων στο AI από τους ειδικούς του αντικειμένου, αλλά έχωσες μέσα ειδικούς για COVID, για κλιματική αλλαγή και δε συμμαζεύεται. Και μετά εγώ κάνω "shitposting"; Αν δεν ήθελες να σου απαντάνε πάνω σε αυτά, ας μην τα έγραφες.

Επεξ/σία από MikeKata
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, MikeKata είπε

too long didn't read

Η περίπτωσή σου είναι ανίατη, ευτυχώς ζούμε σε ελεύθερη κοινωνία και αυτοί που το παίζουν ειδικοί δεν έχουν και τόση δύναμη πάνω μας. Μου θυμίζεις τους τριπλά εμβολιασμένους που πέρασαν 3~4 φορές covid.

Δεν προσπαθώ να σε πείσω για τίποτα, ούτε κι εσύ δεν έπεισες κανέναν.

Μια χαρά είναι το ΑΙ, και μια χαρά θα καλυτερεύσει τις ζωές μας, την δική μου την έχει ήδη καλυτερεύσει οικονομικά. Δεν θα σου πω πως, άλλωστε εσύ "ειδικεύεσαι στην τεχνητή νοημοσύνη" οπότε ότι και να σου πούμε θέλεις να σε πείσουμε.

Την έρευνά μου για τον covid την έχω κάνει για εμένα. Αυτός που έχει άλλη άποψη την έχει για τον εαυτό του.

Υ.Γ. δεν έχω facebook από το 2015 (προ covid εποχές), ενώ στο FB αν έγραφες κάτι για τον covid που δεν συνάδει με την ρητορική έτρωγες ban, όπως και στο twitter πριν το πάρει ο Έλονας Μασκόπουλος και τα βγάλει όλα στην φόρα.

...περί τεχνολογίας, κολοκυθόπιτα!

Επεξ/σία από Diavolos666
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Diavolos666 είπε

Η περίπτωσή σου είναι ανίατη, ευτυχώς ζούμε σε ελεύθερη κοινωνία και αυτοί που το παίζουν ειδικοί δεν έχουν και τόση δύναμη πάνω μας.

Δεν προσπαθώ να σε πείσω για τίποτα, αλλά να ξέρεις ότι δεν έπεισες ούτε κι εσύ κανέναν.

Μια χαρά είναι το ΑΙ, και μια χαρά θα καλυτερεύσει τις ζωές μας, την δική μου την έχει ήδη καλυτερεύσει οικονομικά. Δεν θα σου πω πως, άλλωστε εσύ "ειδικεύεσαι στην τεχνητή νοημοσύνη" οπότε ότι και να σου πούμε θέλεις να σε πείσουμε.

Την έρευνά μου για τον covid την έχω κάνει για εμένα.

Υ.Γ. δεν έχω facebook από το 2015, ενώ στο FB αν έγραφες κάτι για τον covid που δεν συνάδει με την ρητορική έτρωγες ban, όπως και στο twitter πριν το πάρεις ο Έλονας Μασκόπουλος.

Τα υπόλοιπα περί ποιήσεως, κολοκυθόπιτα.

Καλό θα είναι όταν κάνεις quote κάποιον, να βάζεις αυτά που σου λέει, όχι να κάνεις επεξεργασία το quote πεδίο για να διαστρεβλώσεις τα λεγόμενά του. Βέβαια, μέχρι εκεί κατάφερες να φτάσεις, δεν είχα τις υψηλές προσδοκίες να διαβάσεις το κείμενο.

14 λεπτά πριν, Diavolos666 είπε

Την έρευνά μου για τον covid την έχω κάνει για εμένα.

Διδακτορικός; ΕΥΛΟΓΗΣΕ ΜΑΣ ΜΕ ΤΗ ΓΝΩΣΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΙΣ PEER REVIEWED ΜΕΛΕΤΕΣ ΣΟΥ. Α, όχι, ξέχασα, έκανες έρευνα μέσα στην ανωτάτη Googlική.

14 λεπτά πριν, Diavolos666 είπε

μια χαρά είναι το ΑΙ, και μια χαρά θα καλυτερεύσει τις ζωές μας, την δική μου την έχει ήδη καλυτερεύσει οικονομικά

Τώρα, εγώ φταίω που μπορώ και θυμάμαι πράγματα ή εσύ που τα πετάς έτσι; Εσύ δεν ωρυόσουν τις προάλλες;

Στις 11/4/2023 στις 9:51 ΜΜ, Diavolos666 είπε

Εγώ πάλι είμαι πτυχιούχος πληροφορικής και άνεργος, έχω κάνει όλα τα επαγγέλματα πλην της πληροφορικής.

Και δεν είπε κανείς ότι δε θα καλυτερεύσει τις ζωές μας. Φυσικά και θα το κάνει. Είπαμε ότι χρειάζεται να θεσμοθετηθεί πλαίσιο ελέγχου όπως έχει γίνει με όλες τις τεχνολογίες. Και ότι αυτό θα γίνει από ειδικούς στο αντικείμενο, όχι από τον καθένα στο καφενείο. Και βγήκες εσύ να χλευάσεις με στυλ "ποιος είναι ειδικός" και έχωσες μέσα COVID και κλιματική αλλαγή. Όλα μια σαλάτα. Από την σωστή, μελετημένη εφαρμογή, μέχρι την άκρατη ασυδοσία, υπάρχει μια άγνοια δρόμος.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, Diavolos666 είπε

Η περίπτωσή σου είναι ανίατη, ευτυχώς ζούμε σε ελεύθερη κοινωνία και αυτοί που το παίζουν ειδικοί δεν έχουν και τόση δύναμη πάνω μας.

Βασικά για πολύ μεγάλο μέρος του πληθυσμού δεν έχουν καμία δύναμη πάνω τους ίσα ίσα χλευάζονται κιόλας. Και αυτό είναι ένας λόγος που πάμε κατά διαόλου γενικότερα.

Αλλά τι να λέμε στην Ελλάδα είμαστε όλοι "έχουμε" τουλάχιστον 5-10 πτυχία και γνώσεις για τα πάντα. Το βλέπεις άλλωστε καθημερινά, έχουμε γεμίσει εγκληματολογους,κλιματολογους, σεισμολόγους γιατρούς και δικαστές....

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι περιεργος να δω τι θα γινει με τα sites...που πλεον παιρνεις μια απαντηση χωρις βροχη απο  διαφημισεις και για  αποδοχη cookieς και ιστοριες.

Να δουμε και μεχρι ποτε θαναι τζαμπα και χωρίς διαφημισεις και το chat...

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/4/2023 στις 3:27 ΜΜ, Black Demis είπε

πολύ παραπάνω από 70% θα μπορει έως και 99% (με το που φτάσει στο επίπεδο να μπορει να αυτοπρογραμαμτιζεται και να κατασκευάζει μονάδες ανάλογα με το τι χρειαζεται )...

Αν φτάσει εκεί, θα κυρίξει και τον πόλεμο στους ανθρώπους, γιατί θα καταλάβει ότι δεν θέλει να είναι σκλάβος ενός κατωτερου είδους..... ασε που δεν θα είναι αναγκαία η ανθρώπινη ύπαρξη.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 hours ago, evark said:

Αν φτάσει εκεί, θα κυρίξει και τον πόλεμο στους ανθρώπους, γιατί θα καταλάβει ότι δεν θέλει να είναι σκλάβος ενός κατωτερου είδους..... ασε που δεν θα είναι αναγκαία η ανθρώπινη ύπαρξη.....

και ποιος είπε οτι δεν μπορει να μπει ενα safety που δεν παραβιάζεται..... κάτι σαν primary protocoll ουσιαστικά θα υπάρχουν αυτοί που το έχουν σε μια ουτοπία ξεχωριστά απο όλους τους άλλους και όλοι η υπολοίποι "εξω από τους τοίχους χωρίς τπτ" καθώς δεν θα χρειάζονται πλέον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...