Προς το περιεχόμενο

BYD ηλεκτρικά οχήματα


kostasgr78

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 895
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 λεπτά πριν, Red_Bear είπε

Aκομα και αν δεν το σκέπτεστε, ζητήστε ενα τεστ drive με το Seal, μονο κ μόνο για την εμπειρία και την πλάκα που θα παθετε οδηγώντας το.

η εμπειρια μου λεει να μην οδηγαω πραγματα που δεν μπορω να αγοράσω. για να κοιμαμαι τα βραδια

  • Like 2
  • Haha 15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

η εμπειρια μου λεει να μην οδηγαω πραγματα που δεν μπορω να αγοράσω. για να κοιμαμαι τα βραδια

η δικιά μου εμπειρία λέει να τα οδηγάω (ακομα κ αν δεν μπορω να τα αγοράσω) γιατί ετσι κοιμάμαι πιο χαρούμενος. Αληθεια αν σου ελεγαν "παρε να οδηγησεις μια Φερράρι, μια Πορσε, ενα Hyudai Ioniq 5N" δεν θα το έκανες ? δεν σε πιστευω

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

η εμπειρια μου λεει να μην οδηγαω πραγματα που δεν μπορω να αγοράσω. για να κοιμαμαι τα βραδια

σωστόοοος :lol:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, Red_Bear είπε

η δικιά μου εμπειρία λέει να τα οδηγάω (ακομα κ αν δεν μπορω να τα αγοράσω) γιατί ετσι κοιμάμαι πιο χαρούμενος. Αληθεια αν σου ελεγαν "παρε να οδηγησεις μια Φερράρι, μια Πορσε, ενα Hyudai Ioniq 5N" δεν θα το έκανες ? δεν σε πιστευω

 

ferrari ναι γιατι ειναι τοσο μακρια απο το πορτοφολι μου που ξερω οτι ειναι απλως μια εμπειρια. σαν βολτα με ελικοπτερο. δεν θα με κανει να χασω τον υπνο μου μαλλον. το 5n μαλλον οχι. το εχω κανει παντως, μου εδωσαν βολτα εν bmw 1000rr και δεν το οδηγησα. γιατι ειχα παθει το ίδιο με αλλη μηχανη που τελικα αγορασα ομως γιατι ηταν αρκετα φθηνοτερη. και προσφατα σε ενα event δεν ανεβηκα ποτε στο 1290. ηταν εκει μπροστα μου, τσαμπα βολτα. αλλα το θελω ηδη τοσο πολυ χωρις να το εχω οδηγησει οποτε απλα εφυγα κυριος και εκανα βολτα κατι αλλο. 

Επεξ/σία από basilis_k6
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, Red_Bear said:

Aκομα και αν δεν το σκέπτεστε, ζητήστε ενα τεστ drive με το Seal, μονο κ μόνο για την εμπειρία και την πλάκα που θα παθετε οδηγώντας το.

εσύ το έχεις οδηγήσει?

για πες εμπειρία? τόσο ωραίο ήταν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, h3342 είπε

εσύ το έχεις οδηγήσει?

για πες εμπειρία? τόσο ωραίο ήταν?

Για 15' που το οδηγησα με ενθουσίασε. Ο φίλος @pnea1973 που το έχει, έχει γραψει ηδη εντυπώσεις από την οδήγηση του. Εγώ πάντως θα πάω σίγουρα για το Seal 2025 όταν ερθει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, Red_Bear said:

Για 15' που το οδηγησα με ενθουσίασε. Ο φίλος @pnea1973 που το έχει, έχει γραψει ηδη εντυπώσεις από την οδήγηση του. Εγώ πάντως θα πάω σίγουρα για το Seal 2025 όταν ερθει.

πάντως το seal έχει δυνατό ανταγωνιστή στα λεφτά του και δεν είναι άλλο από το tesla που πρέπει ναναι και λίγο πιο φτηνό αν δεν κάνω λάθος.

Δηλαδή το dolphin και το atto3 για τα λεφτά τους δεν έχουν ανταγωνισμό,στα λεφτά του seal όμως υπάρχουν πολλές επιλογές νομίζω αν και εξαιρετικό το seal απλά υπάρχουν πολλά μοντέλα σε καλύτερες τιμές.

 

Παίζει ρόλο βέβαια και το αμάξι που οδηγας, άλλο να οδηγός π.χ ένα bmw m3 και να ενθουσιαστεις στα 15' με το seal και άλλο να οδηγείς ένα fiat panda π.χ

 και εγώ π οδηγώ χρόνια ένα jazz του 2006 οποιοδήποτε μοντέλο οδηγήσω των 50 Χιλ θα μου φανεί εξαιρετικό πιστεύω 😄

Επεξ/σία από h3342
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα κατάφερα επιτέλους να συνδέσω το αυτοκίνητο με το app, ως τώρα δεν είχα αυτή την επιλογή. Κλειδώνει μέσω της εφαρμογής, έχει remote start, ενεργοποίηση AC, άνοιγμα/κλείσιμο παραθύρων και εύρεση του αυτοκινήτου στο χάρτη μεταξύ άλλων.

Screenshot_2024-09-19-15-03-15-96_d0898f6a221b9f7438b5f16e760167c1.jpg

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, doctorkostis είπε

Σήμερα κατάφερα επιτέλους να συνδέσω το αυτοκίνητο με το app, ως τώρα δεν είχα αυτή την επιλογή. Κλειδώνει μέσω της εφαρμογής, έχει remote start, ενεργοποίηση AC, άνοιγμα/κλείσιμο παραθύρων και εύρεση του αυτοκινήτου στο χάρτη μεταξύ άλλων.

Screenshot_2024-09-19-15-03-15-96_d0898f6a221b9f7438b5f16e760167c1.jpg

Μεχρι τωρα δεν μπορουσες?

Ηρθε με update η δυνατοτητα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, Ntinaras said:

Μεχρι τωρα δεν μπορουσες?

Ηρθε με update η δυνατοτητα?

Όχι, το αυτοκίνητο έχει το τελευταίο update από τις πρώτες ημέρες. Υποθέτω ότι μέσω της BYD ενεργοποίησαν το email μου ή τη sim card του αυτοκινήτου. Έτσι έχω διαβάσει τουλάχιστον ότι συμβαίνει σε κάποια fora που κοίταξα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, h3342 είπε

πάντως το seal έχει δυνατό ανταγωνιστή στα λεφτά του και δεν είναι άλλο από το tesla που πρέπει ναναι και λίγο πιο φτηνό αν δεν κάνω λάθος.

Δηλαδή το dolphin και το atto3 για τα λεφτά τους δεν έχουν ανταγωνισμό,στα λεφτά του seal όμως υπάρχουν πολλές επιλογές νομίζω αν και εξαιρετικό το seal απλά υπάρχουν πολλά μοντέλα σε καλύτερες τιμές.

 

Παίζει ρόλο βέβαια και το αμάξι που οδηγας, άλλο να οδηγός π.χ ένα bmw m3 και να ενθουσιαστεις στα 15' με το seal και άλλο να οδηγείς ένα fiat panda π.χ

 και εγώ π οδηγώ χρόνια ένα jazz του 2006 οποιοδήποτε μοντέλο οδηγήσω των 50 Χιλ θα μου φανεί εξαιρετικό πιστεύω 😄

Μεταξύ απλού Tesla LR και BYD Excellence (έχουν ίδια τιμή) προτιμώ 1000 % το BYD. Το ίδιο λεει κ η σχετική πλειοψηφία των συγκριτικών τεστ στο Δικτυο. Θα είχα διλημμα μεταξύ Tesla M3 Performance και BYD Excellence. Eδώ το Τεσλα ειναι καλύτερο οδηγικά και πιο γρηγορο αλλά και 8000 ακριβότερο (και με ΑΘΛΙΟ minimal εσωτερικό), παλι BYD θα διάλεγα. Και αν είχα και 20000 παραπάνω θα πηγανα σε Hyundai Ioniq 5N που τρώει τα παραπάνω (και σχεδόν όλα τα ηλεκτρικά) για πρωινό !!! 

Επεξ/σία από Red_Bear
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα test drive to dolphin.

Αν και λογω κινησης και βροχης δεν μπορεσα να το ζορισω.

Επαθα πλακα με το εσωτερικο του.

Ποιοτητα αξεσουαρ, κτλπ.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Ntinaras said:

Εκανα test drive to dolphin.

Αν και λογω κινησης και βροχης δεν μπορεσα να το ζορισω.

Επαθα πλακα με το εσωτερικο του.

Ποιοτητα αξεσουαρ, κτλπ.

του Atto3 ναι είναι εντυπωσιακό το εσωτερικό του,από κοντά π το έχω δει,

του Dolphin από τις φωτογραφίες δεν φαινεται τόσο ωραίο,

θα δηλώσω να το κάνω test drive να το δω αποκοντα,

έχει πολύ καλή τιμή πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...