Προς το περιεχόμενο

BYD ηλεκτρικά οχήματα


kostasgr78

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, chek2fire είπε

μα εσένα σαν πολίτη σε συμφέρει από όλες τις απόψεις να έχεις φθηνά ηλεκτρικά. Και από θέμα κατανάλωσης, service κόβεις τελείως όλα αυτά τα έξοδα, βάλε και τα σήματα μέσα τέλη καυσαερίου και δεν ξέρω εγώ τι άλλο. 

Δηλαδή πάλι κατά του συμφέροντος σου λειτουργούν οι κυβερνήσεις. 

φθηνα ναι, κινεζικα οχι. επισης ηλεκτρικα δεν μπορουνε να παρουν ολοι και δεν εχουμε καμια συμφωνια με τους εγχωριους κατσαπλιαδες οτι το ρευμα φορτισης δεν θα παει στο θεο. αν καποτε σου ελεγα οτι το φθηνο ρευμα θα ειναι 0.15 για το σπιτι σου θα με περναγες για τρελλο.

10 λεπτά πριν, Vasilisxd είπε

Πλάκα κάνεις 20Κ είναι πολλά για το Dolphin ? 200 άλογα αμάξι, με αντλία θερμότητας και ΟΛΑ τα έξτρα, με την καλύτερη μπαταρία της αγοράς ? Πήγαινε να το δεις από κοντά, θα εκπλαγείς με την ποιότητα. 

200ηλεκτρικα, δεν ειναι το ιδιο. ασε που δεν τολμας να τα χρισημοποιησει γιατι η αυτονομια παει περιπατο. αντλια στο βενζινης δεν θελαμε, δεν το θεωρω παροχη αν στα ηλεκτρικα ειναι απαραιτητο η πολυ χησιμο. ναι 20 ειναι πολλα για byd και αμαξι που καθε χρονο χανει 10% της αξιας του και σε 15 δεν ξερω καν αν θα δουλευει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 895
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, basilis_k6 είπε

δεν υπαρχουν φθηνα ηλεκτρικα. 20κ για το dophin ειναι ΠΟΛΛΑ λεφτα. τα ηλεκτρικα ειναι ακριβα και οι επιδοτησεις βοηθανε κυριως πλουσιους να παρουν φθηνοτερα αμαξι ακριβο. Τεσλα, Bmw κτλ. η επιδοτηση επρεπε να ειναι αντιστροφως αναλογη της αξιας του οχηματος. τα φθηνα να παιρνουν μεγαλη και τα ακριβα μικρη. αλλα εδω κανουμε δωρο τα λεφτα των πολλων στους λιγους.

δηλαδη με 20k τι θα επαιρνες καλυτερο απο το Dolphin το οποιο συμφωνα με σενα δεν αξιζει τα λεφτα του?

1 λεπτό πριν, basilis_k6 είπε

φθηνα ναι, κινεζικα οχι. επισης ηλεκτρικα δεν μπορουνε να παρουν ολοι και δεν εχουμε καμια συμφωνια με τους εγχωριους κατσαπλιαδες οτι το ρευμα φορτισης δεν θα παει στο θεο. αν καποτε σου ελεγα οτι το φθηνο ρευμα θα ειναι 0.15 για το σπιτι σου θα με περναγες για τρελλο.

200ηλεκτρικα, δεν ειναι το ιδιο. ασε που δεν τολμας να τα χρισημοποιησει γιατι η αυτονομια παει περιπατο. αντλια στο βενζινης δεν θελαμε, δεν το θεωρω παροχη αν στα ηλεκτρικα ειναι απαραιτητο η πολυ χησιμο. ναι 20 ειναι πολλα για byd και αμαξι που καθε χρονο χανει 10% της αξιας του και σε 15 δεν ξερω καν αν θα δουλευει.

Νοημα μηδεν απο τα γραπτα σου, αλλα οκ.

Μπορεις να συνεχισεις να πληρωνεις 2 ευρω το λιτρο για την νοθευμενη βενζινη και να νιωθεις οτι επιασες κωτσο τους κινεζους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Ntinaras είπε

δηλαδη με 20k τι θα επαιρνες καλυτερο απο το Dolphin το οποιο συμφωνα με σενα δεν αξιζει τα λεφτα του?

με λιγα παραπανω το yaris cross. ξερεις αυτο που βασικα προσπαθει να αγορασει η μιση ελλαδα. και το byd δεν κανει 20. κανει πολυ παραπανω αλλα ακομα υπαρχει επιδοτηση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

 

200ηλεκτρικα, δεν ειναι το ιδιο. ασε που δεν τολμας να τα χρισημοποιησει γιατι η αυτονομια παει περιπατο. αντλια στο βενζινης δεν θελαμε, δεν το θεωρω παροχη αν στα ηλεκτρικα ειναι απαραιτητο η πολυ χησιμο. ναι 20 ειναι πολλα για byd και αμαξι που καθε χρονο χανει 10% της αξιας του και σε 15 δεν ξερω καν αν θα δουλευει.

Ενω 200 άλογα σε βενζίνη όταν τα χρησιμοποιείς, ο δείκτης δεν επηρεάζεται καθόλου. 

Ενώ τα αυτοκίνητα βενζίνης κάθε χρόνο μένουν στις αρχικές  τιμές.. Φυσικά όσους ενδιαφέρουν αυτά. 

Ενώ τα αυτοκίνητα βενζίνης σε 15 χρόνια δουλεύουν όπως την 1η ημέρα.. 

Αρα καλά κανει η Opel και κάθε Opel που πουλά τον κουβά της 27.000 ευρώ... Το Gt κιόλας... 

Πολύ καλή τιμή είναι... Μην πω για το απλό.. Άριστο.. Πετάς και ένα κιτ υγραερίου πάνω και έχεις οικονομία χωρίς κανένα μηχανικό πρόβλημα για τουλάχιστον 30 χρόνια.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

με λιγα παραπανω το yaris cross. ξερεις αυτο που βασικα προσπαθει να αγορασει η μιση ελλαδα. και το byd δεν κανει 20. κανει πολυ παραπανω αλλα ακομα υπαρχει επιδοτηση.

 

Το οποιο ξεκιναει στα 25χιλιαρικα και εχει χαοτικα χειροτερο εξοπλισμο. Ακριβοτερη συντηρηση, ακριβοτερα τελη, ειναι μικροτερο και παντελως αδιαφορο.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Ntinaras είπε

Το οποιο ξεκιναει στα 25χιλιαρικα και εχει χαοτικα χειροτερο εξοπλισμο. Ακριβοτερη συντηρηση, ακριβοτερα τελη, ειναι μικροτερο και παντελως αδιαφορο.

αν δεν κανω λαθος εχει μεγαλυτερο πορτ μπαγκαζ. πιστευεις οτι αν ρωτησουμε 50 ατομα ποιο αμαξι προτιμανε θα σου πουνε το Byd? γιαυτο λεω οτι ειναι ακριβο. μπορει να τα αξιζει, ισως ακομα και το πανακριβο οπελ να τα αξιζει (αλλωστε πουλαει στην ευρωπη πολυ) αλλα το θεμα ειναι να τα δινει κανενας αυτα τα λεφτα για ηλεκτρικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, basilis_k6 είπε

αν δεν κανω λαθος εχει μεγαλυτερο πορτ μπαγκαζ. πιστευεις οτι αν ρωτησουμε 50 ατομα ποιο αμαξι προτιμανε θα σου πουνε το Byd? γιαυτο λεω οτι ειναι ακριβο. μπορει να τα αξιζει, ισως ακομα και το πανακριβο οπελ να τα αξιζει (αλλωστε πουλαει στην ευρωπη πολυ) αλλα το θεμα ειναι να τα δινει κανενας αυτα τα λεφτα για ηλεκτρικο.

Αν ρωτησουμε 50 ατομα θα σου πουνε οτι ακουνε οικονομοπουλο ή τρανο, εχουν ως μοναδικο χομπι να βλεπουν τον ολυμπιακο, και θελουν να μπουν απεγνωσμενα στο δημοσιο.

Ε, γι αυτους ειναι αψογο αυτοκινητο το yaris cross.

  • Like 2
  • Thanks 3
  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Ntinaras είπε

Αν ρωτησουμε 50 ατομα θα σου πουνε οτι ακουνε οικονομοπουλο ή τρανο, εχουν ως μοναδικο χομπι να βλεπουν τον ολυμπιακο, και θελουν να μπουν απεγνωσμενα στο δημοσιο.

Ε, γι αυτους ειναι αψογο αυτοκινητο το yaris cross.

σε αυτους απευθυνεται ομως το αμαξι. τι να κανουμε τωρα? αυριο μπορει να κανει 18 το δελφινι και 25 το κρος και να αξιζει το ηλεκτρικο. τωρα ειναι ακριβο γιαυτο και δεν πουλαει ουτε το ενα δεκατο απο το κρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, basilis_k6 είπε

σε αυτους απευθυνεται ομως το αμαξι. τι να κανουμε τωρα? αυριο μπορει να κανει 18 το δελφινι και 25 το κρος και να αξιζει το ηλεκτρικο. τωρα ειναι ακριβο γιαυτο και δεν πουλαει ουτε το ενα δεκατο απο το κρος.

Ε ας το παρουν λοιπον. Δεν τους εμποδιζει κανεις.

Το δελφινι οσα εβγαλε τα πουλησε day 1.

Γι αυτους που ξερουν 5 πραγματα, και δεν ειναι ψεκ, ειναι το απολυτο αυτοκινητο.

Οι υπολοιποι μπορουν να συνεχιζουν να παιρνουν yaris και yaris cross.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@basilis_k6 θέλω να πιστεύω όυι τρολλάρεις.

δεν πουλάει γιατί δεν υπάρχουν ακόμα στην αγορά, τώρα περιμένουν (περιμένω) τα πρώτα να έρθουν.

ναι δεν απευθύνεται σε όλους, πρέπει να έχεις  παρκινγκ. 

αλλά αυτά που προσφέρει στα υπόλοιπα πρέπει να πας στις ακριβότερες εκδόσεις για να τα έχεις.

το ότι δεν τα ξέρουν πολλοί στην Ελλάδα δεν λέει κάτι.

και τα κορεάτικα πολλοί τα σνομπάρανε όταν ήρθαν.

αυτή την στιγμή πιστεύω αν κάποιος θέλει ένα αμάξι για κυκλοφορία μέσα στην πόλη είναι η καλύτερη περίπτωση 

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Ntinaras είπε

και δεν ειναι ψεκ, ειναι το απολυτο αυτοκινητο.

 

αααα πες ετσι

 

5 λεπτά πριν, P_M είπε

@basilis_k6 θέλω να πιστεύω όυι τρολλάρεις.

δεν πουλάει γιατί δεν υπάρχουν ακόμα στην αγορά, τώρα περιμένουν (περιμένω) τα πρώτα να έρθουν.

ναι δεν απευθύνεται σε όλους, πρέπει να έχεις  παρκινγκ. 

αλλά αυτά που προσφέρει στα υπόλοιπα πρέπει να πας στις ακριβότερες εκδόσεις για να τα έχεις.

το ότι δεν τα ξέρουν πολλοί στην Ελλάδα δεν λέει κάτι.

και τα κορεάτικα πολλοί τα σνομπάρανε όταν ήρθαν.

αυτή την στιγμή πιστεύω αν κάποιος θέλει ένα αμάξι για κυκλοφορία μέσα στην πόλη είναι η καλύτερη περίπτωση 

 

 

οχι δεν τρολλαρω. οταν τα μαθει ο κοσμος και αν αρχισουν να πουλανε θα κοπει και το προγραμμα και καλη τους τυχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

αααα πες ετσι

 

οχι δεν τρολλαρω. οταν τα μαθει ο κοσμος και αν αρχισουν να πουλανε θα κοπει και το προγραμμα και καλη τους τυχη.

Τα ιδια μου λεγανε κατι παντογνωστες πριν 14 χρονια που εβαλα υγραεριο στο αμαξι. "οταν το βαλουν πολλοι, θα αυξηθει και θα παει ισα με τη βενζινη".

Α, κατα συμπτωση ειναι κατι τυποι που ολη μερα βλεπουν ολυμπιακο, και παλευουν να μπουν στο δημοσιο, και εχουν και yaris cross.

Επεξ/σία από Ntinaras
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Ntinaras είπε

Τα ιδια μου λεγανε κατι παντογνωστες πριν 14 χρονια που εβαλα υγραεριο στο αμαξι. "οταν το βαλουν πολλοι, θα αυξηθει και θα παει ισα με τη βενζινη".

Α, κατα συμπτωση ειναι κατι τυποι που ολη μερα βλεπουν ολυμπιακο, και παλευουν να μπουν στο δημοσιο, και εχουν και yaris cross.

οτι ναναι

εγω που δεν ειμαι ολυμπιακος, δεν παλευω να μπω στο δημοσιο και δεν μου αρεσει καν το κρος εχω 2 αμαξια με αεριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

οτι ναναι

εγω που δεν ειμαι ολυμπιακος, δεν παλευω να μπω στο δημοσιο και δεν μου αρεσει καν το κρος εχω 2 αμαξια με αεριο.

Ναι αλλα οταν το εβαλες δε σκεφτηκες οτι σε 5 χρονια που θα βαλουν ολοι θα ανεβει το αεριο στη τιμη της βενζινης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...