Προς το περιεχόμενο

BYD ηλεκτρικά οχήματα


kostasgr78

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 895
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως αν δείς στο yt, λένε για μπαταρία 80,6kw και λίγο λιγότερη αυτονομία. Βέβαια είναι στοιχεία για την Κίνα. Θα δούμε μόλις κυκλοφορήσει σε άλλες αγορές.

Αυτό που έχει διαφορές στο τωρινό μοντέλο, φαντάζομαι και στο καινούργιο, είναι το software. Το κινέζικο εχει περισσότερες επιλογές.

 

ΥΓ. Προτιμώ το εσωτερικό του δικού μου. Θα μου άρεσε στο καινούργιο, μόνο εαν είχαν βάλει στον συνοδηγό ξεχωριστή οθόνη!!!!!!!!!!!!

Επεξ/σία από @pnea1973
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

.

2025 BYD Seal VS 2024 BYD Seal Comparison - Brutal Tesla Rival in Details!

Ενδιαφέρουσα συγκριση μοντελων 2024 κ 2025

 

Στο βιντεο λεει οτι η έκδοση με τα 530 άλογα θα εχει αυτονομια 600 km (βλ 6.52 του βιντεο)

Επεξ/σία από Red_Bear
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κινέζοι ειναι δε σταματανε πουθενα. 1-2 μοντέλα θα βγάζουν κάθε χρόνο οπότε κάποιος που το αγόρασε πέρισυ ας πουμε σε 4-5 χρόνια θα είναι τόσο απαρχαιωμένο που θα είναι εκθεμα για μουσείο.🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, papoys1 είπε

Κινέζοι ειναι δε σταματανε πουθενα. 1-2 μοντέλα θα βγάζουν κάθε χρόνο οπότε κάποιος που το αγόρασε πέρισυ ας πουμε σε 4-5 χρόνια θα είναι τόσο απαρχαιωμένο που θα είναι εκθεμα για μουσείο.🤣

Αμα είναι έκθεμα τότε θα αξίζει παραπάνω.  Ενώ αυτά που κυκλοφορούν 20 χρόνια είναι κούτα!!! 

Η BYD μέχρι στιγμής στο κομμάτι της υποστήριξης είναι άψογη. 

 

Επεξ/σία από @pnea1973
  • Like 3
  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, @pnea1973 είπε

Αμα είναι έκθεμα τότε θα αξίζει παραπάνω.  Ενώ αυτά που κυκλοφορούν 20 χρόνια είναι κούτα!!! 

 

Για τo opel το δικο μου λες αλλά το vectra ειναι διαχρονική αξια.🤣

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Για τo opel το δικο μου λες αλλά το vectra ειναι διαχρονική αξια.🤣

Χαχαχα και το δικό μου, θα είναι σε μουσείο σε λίγο οπότε μαζί σου!!   

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/8/2024 στις 11:40 ΠΜ, kostasgr78 είπε

Βλέπω ότι άνοιξε BYD στη Θεσσαλονίκη.

Ξέρουμε τυχόν αν άνοιξε εκεί και Service ή προς το παρόν εξυπηρετεί μόνο Πωλήσεις/Έκθεση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σήμερα παρέλαβα ένα λευκό ATTO 3 design. Έκανα τη διαδρομή Κηφισός - παραλία Καλαμάτας, 235 χλμ σύνολο. Στην Εθνική το cc στα 110 σταθερά, με ελάχιστα βυθίσματα του γκαζιού. Από 99% μπαταρία στην αντιπροσωπεία, έφτασα με 26% χωρίς φυσικά να σταματήσω πουθενά για φόρτιση. Άνετο μου φάνηκε στη χαλαρή οδήγηση, δεν είναι Rallye φυσικά αλλά στην Εθνική με αυτές τις ταχύτητες σταθερό ήταν. 

Ικανοποιητική λοιπόν η πρώτη εντύπωση στο ταξίδι, νωρίς ακόμα για πιο ολοκληρωμένη εικόνα.

IMG20240820140850.jpg

Επεξ/σία από doctorkostis
  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, doctorkostis είπε

Σήμερα παρέλαβα ένα λευκό ATTO 3 design. Έκανα τη διαδρομή Κηφισός - παραλία Καλαμάτας, 235 χλμ σύνολο. Στην Εθνική το cc στα 110 σταθερά, με ελάχιστα βυθίσματα του γκαζιού. Από 99% μπαταρία στην αντιπροσωπεία, έφτασα με 26% χωρίς φυσικά να σταματήσω πουθενά για φόρτιση. Άνετο μου φάνηκε στη χαλαρή οδήγηση, δεν είναι Rallye φυσικά αλλά στην Εθνική με αυτές τις ταχύτητες σταθερό ήταν. 

Ικανοποιητική λοιπόν η πρώτη εντύπωση στο ταξίδι, νωρίς ακόμα για πιο ολοκληρωμένη εικόνα.

Καλοτάξιδο και καλά χιλιόμετρα 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, doctorkostis είπε

Σήμερα παρέλαβα ένα λευκό ATTO 3 design. Έκανα τη διαδρομή Κηφισός - παραλία Καλαμάτας, 235 χλμ σύνολο. Στην Εθνική το cc στα 110 σταθερά, με ελάχιστα βυθίσματα του γκαζιού. Από 99% μπαταρία στην αντιπροσωπεία, έφτασα με 26% χωρίς φυσικά να σταματήσω πουθενά για φόρτιση. Άνετο μου φάνηκε στη χαλαρή οδήγηση, δεν είναι Rallye φυσικά αλλά στην Εθνική με αυτές τις ταχύτητες σταθερό ήταν. 

Ικανοποιητική λοιπόν η πρώτη εντύπωση στο ταξίδι, νωρίς ακόμα για πιο ολοκληρωμένη εικόνα.

Τι μεση καταναλωση ειχες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, Ntinaras said:

Τι μεση καταναλωση ειχες?

Ξεχάστηκα και έκανα reset μετά τα διόδια της Ελευσίνας, δε μέτρησα τα πρώτα χιλιόμετρα με την κίνηση. 19kwh/100 έγραψε μ.ο. με 32-35 βαθμούς έξω, το AC στους 22 με τον ανεμιστήρα στο 50% και όπως είπα 110 στο cc.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, doctorkostis said:

Ξεχάστηκα και έκανα reset μετά τα διόδια της Ελευσίνας, δε μέτρησα τα πρώτα χιλιόμετρα με την κίνηση. 19kwh/100 έγραψε μ.ο. με 32-35 βαθμούς έξω, το AC στους 22 με τον ανεμιστήρα στο 50% και όπως είπα 110 στο cc.

Aναμενομενη καταναλωση. ACC χρησιμοποιησες? Αν ναι ηταν ενταξει? Ο κλιματισμος πως ηταν ? Ρωταω γιατι εγω που τον δοκιμασα σε ενα τεστ ηταν πολυ αδυναμος. Νομιζω στους 24 με εξωτερικη 34.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...