Προς το περιεχόμενο

BYD ηλεκτρικά οχήματα


kostasgr78

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως κ εγώ που ρώτησα για το byd atto μου είπαν ότι περιμένουν νέα οχήματα από Αύγουστο οπότε δεν νομίζω να προλαβαίνεις την προσφορά στα -3000. Επίσης περιμένω εδώ κ μια βδομάδα προσφορά στο μέιλ μου κ από την byd και από την Avis για το ίδιο αυτοκίνητο και προς το παρόν δεν έχει έρθει τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 895
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν νομίζω να υπάρχει κάποιο....Στο FB έχει κάποια αξιόλογα. Εχουν δωθεί πολλές πληροφορίες και διάφορα tips ..

Επεξ/σία από @pnea1973
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, pointyhat είπε

Παιδια ειμαι σε τεραστιο διλλημα. Αττο 3 ή Volvo EX30?

 

Φίλος παρέλαβε το atto πριν μια εβδομάδα. Υπερευχαριστημένος, ωραίο αυτοκίνητο, βγήκε και η αναβάθμιση που μιλάει ελληνικά. Δεν το μετανιώνει.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα σου πω το βασικό που θα κοιτάξεις είναι η αυτονομία και μετά τι σου δίνει το κάθε αμάξι. Αν ένα αυτοκίνητο είναι επαρκές σε αυτά τότε δεν σε ενδιαφέρει τι αξία θα χάσει σε 5-10 χρόνια καθώς θα με σωστή χρήση θα σε ικανοποιοεί μέχρι και τότε.

Nα σκεφτείς ότι Tesla σε δεκαετία με 300k χιλιόμετρα είχαν κάσει απόδοση μόνο στο 16%.

Μετά το δεύτερο βήμα που θα κάνεις άμεσα είναι να πάρεις τα αμαξια που σε ενδιαφέρουν για test drive να τα δεις από κοντά αν σου κάνουν οδηγικά. 

Στην δικιά μου περίπτωση το KIA EV6 με το που το οδήγησα ήταν λες και είναι φτιαγμένο για τα δικά μου οδηγικά γούστα και δεν το έχω μετανιώσει. Μου κολλάει άψογα στην οδήγηση. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, chek2fire είπε

Εγώ θα σου πω το βασικό που θα κοιτάξεις είναι η αυτονομία και μετά τι σου δίνει το κάθε αμάξι. Αν ένα αυτοκίνητο είναι επαρκές σε αυτά τότε δεν σε ενδιαφέρει τι αξία θα χάσει σε 5-10 χρόνια καθώς θα με σωστή χρήση θα σε ικανοποιοεί μέχρι και τότε.

Nα σκεφτείς ότι Tesla σε δεκαετία με 300k χιλιόμετρα είχαν κάσει απόδοση μόνο στο 16%.

Μετά το δεύτερο βήμα που θα κάνεις άμεσα είναι να πάρεις τα αμαξια που σε ενδιαφέρουν για test drive να τα δεις από κοντά αν σου κάνουν οδηγικά. 

Στην δικιά μου περίπτωση το KIA EV6 με το που το οδήγησα ήταν λες και είναι φτιαγμένο για τα δικά μου οδηγικά γούστα και δεν το έχω μετανιώσει. Μου κολλάει άψογα στην οδήγηση. 

Τα οδήγησα ήδη! Ερωτεύθηκα την οδήγηση και τη δύναμη του βολβο. Αλλα με χαλασαν οι χωροι του που ειναι σαν μικρομεσαίου αυτοκινήτου. Ενω το atto έχει απειρο χωρο επιβατών αλλα και αποθηκευτικο. Πολυ πιο στρωτή οδηγηση χωρις καμια παιχνιδιαρικη έκπληξη. Ειναι ξεκάθαρα οικογενειακό για απλη βατή οδήγηση.

Επισης το βολβο δεν εχει πολλα ηλεκτρονικά καλουδια ομως εχει ολα τα συστήματα ασφαλειας. 

Εξαιρετικες και οι γνωμες αυτων που απεκτησαν το byd. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, pointyhat είπε

Τα οδήγησα ήδη! Ερωτεύθηκα την οδήγηση και τη δύναμη του βολβο. Αλλα με χαλασαν οι χωροι του που ειναι σαν μικρομεσαίου αυτοκινήτου. Ενω το atto έχει απειρο χωρο επιβατών αλλα και αποθηκευτικο. Πολυ πιο στρωτή οδηγηση χωρις καμια παιχνιδιαρικη έκπληξη. Ειναι ξεκάθαρα οικογενειακό για απλη βατή οδήγηση.

Επισης το βολβο δεν εχει πολλα ηλεκτρονικά καλουδια ομως εχει ολα τα συστήματα ασφαλειας. 

Εξαιρετικες και οι γνωμες αυτων που απεκτησαν το byd. 

κοίτα θα πας εκεί που σε ικανοποιεί οδηγικά. To ότι ένα αμάξι με τα χρόνια μένει πίσω τεχνολογικά αυτό δεν λέει τίποτα καθώς αν γενικά πας με αυτή τη νοοτροπία δεν θα αγοράζεις τιποτα στη ζωή σου, ούτε καν κινητά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, chek2fire είπε

κοίτα θα πας εκεί που σε ικανοποιεί οδηγικά. To ότι ένα αμάξι με τα χρόνια μένει πίσω τεχνολογικά αυτό δεν λέει τίποτα καθώς αν γενικά πας με αυτή τη νοοτροπία δεν θα αγοράζεις τιποτα στη ζωή σου, ούτε καν κινητά. 

Οχι δεν ειναι αυτο το θέμα, στο χωρο της τεχνολογίας δουλεύω. Καταλαβαίνω την εξέλιξη της και την απαξιωση της. Όμως με τα σημερινά δεδομένα πιστεύω αγοράζω κάτι περισσότερο με τα ιδια λεφτα επιλεγοντας το byd. 

 

Ομως δεν εχεις άδικο, το οδηγικο σου μενειμ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το byd atto , για όποιον ενδιαφέρεται,υπάρχουν ετοιμοπαραδοτα σε συγκεκριμένα χρώματα.

Επίσης θα βγάλουν νέο χρηματοδοτικό τύπου balloon όπως στο VW group 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κι άλλο video σχετικά με το ΝΕΟ Seal, μιλάει για πιο γρήγορη φόρτιση, ΤΕΛΕΙΩΣ ΝΕΟ ΤΑΜΠΛΟ, τελικη ταχυτητα 240, αλλά ΟΧΙ με τη νέα μπαταρία Blade Battery 2.0 !!!!. 

 

Iσως παρουσιαστει στην Εκθεση Μελβούρνης (πολυ αμφιβάλλω), το link ΕΔΩ

.

.

Επεξ/σία από Red_Bear
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ζητήσει μια προσφορά από την προηγούμενη εβδομάδα (γιατί δεν μένω Αθήνα) ... και ακόμα έρχεται. 😂

Αν είναι έτσι το Presales του Σφακιανάκη, δεν τολμώ να σκεφτώ την υποστήριξη μετά την αγορά, ειδικά για ένα κατασκευαστή που μάς είναι άγνωστος σε επίπεδο αξιοπιστίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kostasgr78 είπε

Έχω ζητήσει μια προσφορά από την προηγούμενη εβδομάδα (γιατί δεν μένω Αθήνα) ... και ακόμα έρχεται. 😂

Αν είναι έτσι το Presales του Σφακιανάκη, δεν τολμώ να σκεφτώ την υποστήριξη μετά την αγορά, ειδικά για ένα κατασκευαστή που μάς είναι άγνωστος σε επίπεδο αξιοπιστίας.

Σου εστειλα pm

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...