Προς το περιεχόμενο

BYD ηλεκτρικά οχήματα


kostasgr78

Προτεινόμενες αναρτήσεις

.

Η ΒΥD τρέχει αυτον τον καιρό την προωθητική ενεργεια "Εuro 2024 Εlectric Βonus". Αυτη είναι έκπτωση 3000 € (!!!) ισχύει ΜΟΝΟ για το Atto 3 και για ετοιμοπαράδοτα αυτοκίνητα και παραγγελίες έως 31/07/2024. (δες ΕΔΩ κ ΕΔΩ). Μιλάμε για τρομερη ευκαιρία πια για τέτοιο αυτοκίνητο !!!

.

image.jpeg.c0556322bb5f09856aef12429e555c85.jpeg

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 895
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν έχω δει το ATTO 3 από κοντά. Θέλω να το δω και να το οδηγήσω κάποια στιγμή.

Στις προδιαγραφές βλέπω 440lt χώρο αποσκευών και αμέσως μετά πήγε το μάτι μου στα μέγιστο βάρος οροφής, που είναι 50 κιλά, που είναι λίγο, όταν άλλα της κατηγορίας έχουν 100 κιλά.

Λίγο περιοριστική σε όρους φόρτωσης, η συνολική λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, kostasgr78 said:

Πολύ δυνατή η τιμή!

Η τιμή που αναφέρει είναι με τα 9000 του προγράμματος ή υπολογίζει και τα 2000 της απόσυρσης, σύνολο 11000;

Όχι δεν υπολογίζει την απόσυρση και είναι τιμή μέχρι τέλος του Ιουλίου.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 ώρες πριν, StavrosD είπε

Τι διαφορά έχει το Comfort από το Design?

Φαίνονται οι διαφορές στη εικόνα παραπάνω. 

Επεξ/σία από newlynx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2ο ταξίδι προς Αθήνα. 

Με μια λέξη παλι..Αψογο.

Ταχυτητες 130-140 και λίγο 150..Δεν μπορέσω να πάω πιο σιγά.. Κατανάλωση 22kw. 

Μία στάση για φόρτιση στον Σκλαβενίτη στην Πάτρα όπου έχει 300αρι φορτιστή και καφέ στον όροφο. Κάνεις ψώνια πίνεις και ένα καφέ. 

46kw σε μισή ώρα...

Πέρασα από την αντιπροσωπεία όπου θα πάω να μου κάνουν έλεγχο στο λογισμικό. Δεν ξέρω αν θα μου περάσουν και καινούργιο.. Μου είπαν ότι στα ATTO και dolphin έχει γίνει και έχουν και Ελληνικά... Και φωνητικά και στα μενού. 

  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, @pnea1973 είπε

2ο ταξίδι προς Αθήνα. 

Με μια λέξη παλι..Αψογο.

Ταχυτητες 130-140 και λίγο 150..Δεν μπορέσω να πάω πιο σιγά.. Κατανάλωση 22kw. 

Μία στάση για φόρτιση στον Σκλαβενίτη στην Πάτρα όπου έχει 300αρι φορτιστή και καφέ στον όροφο. Κάνεις ψώνια πίνεις και ένα καφέ. 

46kw σε μισή ώρα...

Πέρασα από την αντιπροσωπεία όπου θα πάω να μου κάνουν έλεγχο στο λογισμικό. Δεν ξέρω αν θα μου περάσουν και καινούργιο.. Μου είπαν ότι στα ATTO και dolphin έχει γίνει και έχουν και Ελληνικά... Και φωνητικά και στα μενού. 

Στα 140 κ 150 πως εισαι από θόρυβο (λάστιχα και αεροδυναμικό), εξακολουθει να είναι σχετικά ήσυχο ?  Συνέχισε τις ενημερωσεις κ ευχαριστούμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, Red_Bear είπε

Στα 140 κ 150 πως εισαι από θόρυβο (λάστιχα και αεροδυναμικό), εξακολουθει να είναι σχετικά ήσυχο ?  Συνέχισε τις ενημερωσεις κ ευχαριστούμε.

Είναι ήσυχο. Μόλις πάει σε τραχύ οδόστρωμα ακούγονται τα ελαστικά. Όταν το οδόστρωμα είναι καλό δεν ακούς κάτι. Αεροδυναμικός θόρυβος ελάχιστος.. Είναι ήσυχο το αυτοκίνητο. Η γυναίκα μου εκανε το κάθισμα κατω και έριξε έναν υπνάκο.. Μάλιστα μου είπε ότι σε σχέση με το jeep είναι πολύ καλύτερο το κάθισμα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, @pnea1973 είπε

2ο ταξίδι προς Αθήνα. 

Με μια λέξη παλι..Αψογο.

Ταχυτητες 130-140 και λίγο 150..Δεν μπορέσω να πάω πιο σιγά.. Κατανάλωση 22kw. 

Μία στάση για φόρτιση στον Σκλαβενίτη στην Πάτρα όπου έχει 300αρι φορτιστή και καφέ στον όροφο. Κάνεις ψώνια πίνεις και ένα καφέ. 

46kw σε μισή ώρα...

Πέρασα από την αντιπροσωπεία όπου θα πάω να μου κάνουν έλεγχο στο λογισμικό. Δεν ξέρω αν θα μου περάσουν και καινούργιο.. Μου είπαν ότι στα ATTO και dolphin έχει γίνει και έχουν και Ελληνικά... Και φωνητικά και στα μενού. 

δεν κάνουν τα BYD OTA αναβαθμίσεις δηλαδή αυτόματα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, chek2fire είπε

δεν κάνουν τα BYD OTA αναβαθμίσεις δηλαδή αυτόματα?

Κάνουνε. Γι αυτό θα πάω από εκεί. Γιατί μέχρι στιγμής μόνο τα ATTO cm και dolphin το έχουν πάρει... Όχι το seal... Μήπως  το πάρω νωρίτερα!!! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To σημερινό Car Magazine (το Ελληνικό, μαζί με το Πρώτο Θέμα) έχει άλλη μία πολύ καλή review του Seal (8 σελίδες), από την οποία και παραθέτω τον τίτλο και άλλα δύο χαρακτηριστικά σημεία (που αναφέρονται στην Κινέζικη αυτοκινητοβιομηχανία γενικά)
Η κριτική αυτή έρχεται να προστεθεί στις υπόλοιπες του Ελληνικού Ειδικού Τύπου (4Τροχοί, Car and Driver, Drive, Quattroruote) που έχουν γράψει τα καλύτερα για το Seal. Το ίδιο και ο αντίστοιχος ηλεκτρονικός (4Τροχοί, Drive, gmotion, GoCar, Carandmotor, Topspeed).

image.jpeg.3bb4725f639d303bbacc27f4d4496d07.jpeg

.image.jpeg.26fb16417276ecf9d12e6f5bc1a3ed28.jpeg

.

image.jpeg.8db5166a9706536dca893bd71d403e0c.jpeg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν. Έγινε αναβάθμιση σε υποσυστήματα όπως μου είπε ο υπεύθυνος του συνεργείου. 

Μου είχε παρουσιάσει  το φαινόμενο για 2 sec να βγαίνει εκτός το adas και να επανέρχεται σχεδόν αμέσως. 

Με την αναβάθμιση, και κατά την επιστροφη μου στα Γιάννενα με οδήγηση της  σύζυγου μου με 150χιλ όλα είναι οκ..

Οσον αφορά φόρτιση στο Ρίο έχει 300αρι.!!!!

Επεξ/σία από @pnea1973
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προσθέσω ότι τα atto3 και το dolphin έχουν πάρει την τελευταία έκδοση του λειτουργικού όπου φτιάχνει όλα τα θέματα κια που είχαν αναφερθεί στο εξωτερικό για την ευαισθησία του adas και έχει και Ελληνικά. 

Σε λίγο θα έρθει και στο seal

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενημέρωση λογισμικού σήμερα. 

Ήρθε η 2403 η τελευταία έκδοση που κυκλοφορεί. 

Έχει Ελληνικά στο μενού και στην ομιλία αλλά θα χρειαστεί βελτίωση. 

Έχει μείωση του ήχου  των ειδοποιησεων. 

Δεν έκανα ακόμα μεγάλη βόλτα για να μπορέσω να διαπιστώσω την αλλαγή στα συστήματα adas. 

Παρατήρησα βέβαια  μια συνολικά καλύτερη αίσθηση στην συμπεριφορά του αυτοκινήτου. Μπορεί να ήταν και η ιδέα μου αλλά μου φάνηκε ότι σε ενημερώνει καλύτερα στις στροφές.. Θα το δω και αργότερα αυτό. 

Το καλύτερο όμως είναι ότι με 3 δάκτυλα στην οθόνη μπορείς να ρυθμίσεις τον κλιματισμό ταχύτητα ανεμιστήρα και θερμοκρασία. Όπου και να είσαι ακόμα και στο android auto. Πολύ εύχρηστο... Για οτιδήποτε άλλο παρατηρήσω θα σας ενημερώσω. 

 

App update. 

Έχει προστεθεί και η θέση του οχήματος με καθοδήγηση. 

Επεξ/σία από @pnea1973
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...