Προς το περιεχόμενο

Το YouTube δίνει καλύτερη ποιότητα 1080p βίντεο στους Premium συνδρομητές


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
2 λεπτά πριν, NiKoSmile είπε

Θα συμφωνήσω ότι δίνει μια οικογενειακή ευκολία απαλλαγής διαφημίσεων και προνομίων χωρίς να χρειάζεται κάποιος να είναι hacker.

Το point μου είναι πως δεν υπάρχει μια λύση που να λειτουργεί σε όλες τις πλατφόρμες/συσκευές που τρέχει το youtube ώστε να απαλλαγείς από τις διαφημίσεις (και χωρίς να κόψεις και άλλες χρήσιμες λειτουργίες της πλατφόρμας). Προφανώς η συνδρομή σου προσφέρει και άλλα πράγματα πέρα από την εξαφάνιση των διαφημίσεων αλλά όλα αυτά έρχονται σε δεύτερη μοίρα! :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 71
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

17 λεπτά πριν, NiKoSmile είπε

Πόσοι όμως έχουμε κανάλι με περιεχόμενο που ανεβάζουμε τουλάχιστον ένα δίωρο video την εβδομάδα; 😏

Που και πάλι τι σημαίνει; Ότι κατανοείς την μεριά του χρήστη όπως αυτή που περιγράφει ο billianos. Δεν έχεις κάνει την απαραίτητη έρευνα.

14 λεπτά πριν, billdanos είπε

Προφανώς η συνδρομή σου προσφέρει και άλλα πράγματα πέρα από την εξαφάνιση των διαφημίσεων αλλά όλα αυτά έρχονται σε δεύτερη μοίρα! :) 

Σε δεύτερη μοίρα το να παίζεις την μουσικούλα σου απ' τα κανάλια που ακολουθείς στο background; nope!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
5 λεπτά πριν, manolis940 είπε

 

Σε δεύτερη μοίρα το να παίζεις την μουσικούλα σου απ' τα κανάλια που ακολουθείς στο background; nope!

Ε ναι σε δεύτερη μοίρα! Φαντάσου εκεί που ακούς τη μουσικούλα σου να σου σκάει η διαφήμιση σε διπλάσια ένταση! 😛 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, manolis940 είπε

Που και πάλι τι σημαίνει; Ότι κατανοείς την μεριά του χρήστη όπως αυτή που περιγράφει ο billianos. Δεν έχεις κάνει την απαραίτητη έρευνα.

Σημαίνει ότι κατανοώ καλύτερα τους χρήστες που δεν θέλουν να πληρώσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Nvidiaman είπε

Εγώ θα πλήρωνα άνετα ένα πακέτο χρόνου. Με έχει βολέψει πολύ το YouTube Premium.

Σε τι σε βολευει σε σύγκριση με εναν που δεν πληρώνει ;
Εκτος αν εχεις Iphone,
Αν σκεφτείς οτι music μπορεις να εξασφαλίσεις ετήσιο πακέτο με 10-20ε οπως επίσης το youtube μπορεις να το εχεις με ad-blocker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τη μια το καταλαβαίνω, είναι κοστοβόρο το υψηλό bitrate, αλλά δε μου αρέσει καθόλου που θα έχουν 2 διαφορετικά 1080p. Μου φαίνεται σαν μια από αυτές τις κινήσεις που είναι επίτηδες μπερδευτικές για τον περισσότερο κόσμο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, Achilleas98 είπε

Από τη μια το καταλαβαίνω, είναι κοστοβόρο το υψηλό bitrate, αλλά δε μου αρέσει καθόλου που θα έχουν 2 διαφορετικά 1080p. Μου φαίνεται σαν μια από αυτές τις κινήσεις που είναι επίτηδες μπερδευτικές για τον περισσότερο κόσμο. 

Φαντάζομαι ότι σε εμάς τους λεφτάδες που πληρώνουμε θα μας εμφανίζει μόνο το 1080p Premium στην πλεμπαρία θα σας μπριζώνει και με τις 2 επιλογές 😋

Επεξ/σία από manolis940
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω στην πραγματικότητα δίνει πιο συμπιεσμένο 1080p video στους free χρήστες και το κανονικό στους premium.

Και το netflix τα τελευταία 2 χρόνια, ίσως και περισσότερο, έχει συμπιέσει υπερβολικά τα αρχεία βίντεο που δίνει για streaming, μιλάμε για πολύ χαμηλά bitrates. Τα compression artifacts, ειδικά σε σκοτεινές σκηνές, είναι φοβερά ενοχλητικά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, baspax1 είπε

Σε τι σε βολευει σε σύγκριση με εναν που δεν πληρώνει ;
Εκτος αν εχεις Iphone.

Iphone έχω, και το να ξεμπερδέψεις από τις διαφημίσεις του youtube ή το να παίζει με κλειστή οθόνη παραείναι εύκολο.

Επεξ/σία από NiKoSmile
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα μου τελειωνει 3 μηνες δοκιμαστικη περιοδος premium και ειμαι ετοιμος να συνεχισω με την κανονικη τιμη 8.5ε ... δεν τη παλυεω πλεον με διαφημισεις,, και ο χρονος ειναι χρημα
τα 3 τελευταια χρονια της πανδημιας το Youtube βρηκε ευκαιρια και μας τσακισε στις διαφημισεις.
ειχα Vanced πριν, τωρα δεν εχω δοκιμασει revanced, αλλα δεν μου φαινεται εξυπνο να δινω σε αλλη εφαρμογη τα προσβαση στο λογαριασμο μου google. Καθως χρησιμοποιω playlists στο Youtube
Δεν εχω καποια αλλη συνδρομη σε αλλη υπηρεσια.
Δεν βλεπω ποτε τηλεοραση και το Youtube ειναι για μενα ενημερωση, ψυχαγωγια, μουσικη
οποτε νομιζω αξιζει για μενα το premium

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Fantomas2024 είπε

φουλ διαφήμιση ,δεν μπορείς να δεις ένα βίντεο ήρεμα e food και έφαγες παρήγγειλε τώρα μας τα έκανε τσουρέκια .

δεν πρόκειται να γίνω συνδρομητής εις των αιώνων των απάντων .

τωρα αυτό με το premium 1080 p είναι ψέμα διότι εσύ που βλέπεις υποτίθεται 1080p στην ουσία θα βλέπεις 720p και αυτοί που πληρώνουν θα βλέπουν καθαρά 1080p . δεν νομίζω πέρα από αυτές της αναλύσεις της συγκεκριμένες να υπάρχει άλλο τρικ .

οπότε εμείς που έχουμε 4k 

και δεν είμαστε πριμιουμ θα βλέπουμε ποιο καθαρά από ότι αυτοί με τα 1080p 

πάλι πατάτα έκανε το YouTube και πάλι καρότο θα φάει .

κινήσεις απελπισίας μπας και πιάσουν κανένα νέο συνδρομητη ..

για μένα όσοι πληρώνουν είναι ανεγκέφαλοι ξεκάθαρα 

Το 2021 είχαν 50 εκατομμύρια συνδρομητές, το 2022 είχαν 80 και τώρα έχουν φτάσει τα 100 εκατομμύρια. Συγνώμη κιόλας αλλά οι αριθμοί άλλα λένε από αυτά που λες. Ο βομβαρδισμός... efood τους φέρνει συνέχεια νέους συνδρομητές αρέσει δεν μας αρέσει. Έχουν διπλασιάσει τους συνδρομητές τους σε 2 χρόνια και έχουν φτάσει τα 100 εκατομμύρια συνδρομητές. Έχουν φτάσει ήδη τους μισούς συνδρομητές του netflix, της δημοφιλέστερης συνδρομητικής πλατφόρμας παγκοσμίως. Συγνώμη αλλά αυτή είναι η πραγματικότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να έβαζαν και lossless στο YT music να μην πληρώνω έξτρα το apple music και θα ήταν πολύ συμφέρουσα συνδρομή το family premium για 5 άτομα

Επεξ/σία από UltimaGriever
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, aypnia είπε

Το 2021 είχαν 50 εκατομμύρια συνδρομητές, το 2022 είχαν 80 και τώρα έχουν φτάσει τα 100 εκατομμύρια. Συγνώμη κιόλας αλλά οι αριθμοί άλλα λένε από αυτά που λες. Ο βομβαρδισμός... efood τους φέρνει συνέχεια νέους συνδρομητές αρέσει δεν μας αρέσει. Έχουν διπλασιάσει τους συνδρομητές τους σε 2 χρόνια και έχουν φτάσει τα 100 εκατομμύρια συνδρομητές. Έχουν φτάσει ήδη τους μισούς συνδρομητές του netflix, της δημοφιλέστερης συνδρομητικής πλατφόρμας παγκοσμίως. Συγνώμη αλλά αυτή είναι η πραγματικότητα.

για κάποιους ναι είναι για μένα όχι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...