Προς το περιεχόμενο

Έτσι -πιθανόν- θα είναι το iPhone 15 Pro 


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 67
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, Tlykog είπε

Είναι λες και έχει βγάλει 3 τεράστια σπυριά στην πλάτη... Ακόμα και το led/flash φαίνεται να περισσεύει...

Κατά τα άλλα μοιάζει με το 14 pro. Ελπίζω να μη ξόδεψαν και πολύ χρόνο και χρήμα εκεί στο 9to5Mac...

Δε λέω ότι δε μου αρέσει, αλλά, όπως πάντα η Apple είναι κάπως συντηρητική στη σχεδίαση.

Ωραία η προσθήκη του type c και αναμένω να δω πως θα δουλέυουν τα πλαϊνά πλήκτρα αφής.

μεχρι το 2030 καμια εταιρια δεν εχει να παρουσιασει τιποτα απολυτος το αξιολογο. λιγο καλυτερη καμερα λιγο καλυτερη μπαταρια τιποτα παραπανω .... απο το 2030 θα δουμε κηνιτα που ισως ισως ψηνουν και καφε που λεει ο λογος  :) εννοω οτι θα ειναι εξωπραγματικα για αυτα που θα κανουν εως τοτε .... τιποτα καινοτομο που θα μας κανει να πουμε ουαου τι κηνιτο ειναι αυτο 

 

 μια αιδια ειναι ... τιποτα νεο καινουργιο και καινοτομο... στερεψαν οι σχεδιαστες και οι μηχανικοι της apple  και αυτες η καμερες που προεξεχουν  ;  τι να πεις αποτυχια   εντελως 

10 ώρες πριν, Jofa είπε

Ναι παρε την απόδειξη σου μόνο φυσιολογικά γίνεται και σε I storm 

το  i storm  ειναι απλα συνεργατης της apple  δεν ειναι επισημο official καταστημα apple . και  εγω νομιζα οτι ειναι επισημο αλλα η πωλητρια στη θεσνικη μου το ειπε ξεκαθαρα οτι δεν εχει αγοραστει  απο εμας ειναι υπευθυνο το καθε καταστημα οπου αγοραστηκε... και ειμαστε συνεργατες απλα  της apple τιποτα παραπανω το εμαθα προσφατα που πηγα να παρω φορτιστη απο i storm

Επεξ/σία από allure_boy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Chris_BMW είπε

Ένταξη επειδή ο τίτλος αναφέρεται σε I phone δεν σημαίνει πως το δικό μου θέμα δεν είναι off !

 Πάντως ναι το έγραψα εδώ που τουλάχιστον έχει το “I phone” στον τίτλο 😅

Ας σχολιάσω και κάτι πάνω στο άρθρο 

 πρώτων η είδηση αναφέρεται σε φήμες το ίδιο και το σχέδιο που παρουσιάζεται .

 Σαν Apple user όλα αυτά τα χρόνια και παρακολουθώντας την πορεία αλλά και τη φιλοσοφία της θα σου πω πως όντως δεν νομίζω το παραπάνω σχέδιο να απέχει και πολύ .

 Το θέμα είναι όμως το γιατί !

 Αν νομίζεις πως το τμήμα σχεδιασμού είναι όπως λες «ελληνικό δημόσιο» κανείς τρομερό λάθος .

 Είναι το τμήμα που κυριολεκτικά εγώ προσωπικά του βγάζω το καπέλο και θα σου εξηγήσω.

 Το σχέδιο είναι αυτό και τέλος (τηλέφωνο είναι πως να το κάνουν άλλωστε )

 η μαγκιά είναι πως κρατώντας αναλλοίωτη τη σχεδιαστική ταυτότητα για λόγους μάρκετινγκ (ο κόσμος γνωρίζει πως αυτό είναι το I phone )

 Το τμήμα σχεδιασμού κάθε χρόνο κάνει γνωστό στον κόσμο συμπεριλαμβανομένου και αυτού που δεν ασχολειται ΠΩΣ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΝΕΟ I phone !

 Και ενώ μέχρι και το notch έλεγα μετά το notch τι θα βάλουν ώστε ο κόσμος να το αναγνωρίζει ;!

 Και σκάει το Island!!!

 Το λέω δίχως καμιά ειρωνεία!

 Το τμήμα σχεδιασμού της Apple είναι μίλια μπροστά…

ναι για αυτό αποχώρησε ο θρυλικός αρχιστεδιαστής Jony Ive της apple λέγοντας ότι πλέον η πολιτική της apple να μη κάνει αλλαγές προσβάλει την εικόνα της apple. Οτι καλό σχέδιο έχει βγει αυτός το έφτιαξε και πλεόν δεν αντεξε έτσι όπως κατάντησε. Δεν το λέω εγώ ο Jony Ive το λέει που τα σχεδίασε ολα αυτα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, allure_boy είπε

μεχρι το 2030 καμια εταιρια δεν εχει να παρουσιασει τιποτα απολυτος το αξιολογο. λιγο καλυτερη καμερα λιγο καλυτερη μπαταρια τιποτα παραπανω .... απο το 2030 θα δουμε κηνιτα που ισως ισως ψηνουν και καφε που λεει ο λογος  :) εννοω οτι θα ειναι εξωπραγματικα για αυτα που θα κανουν εως τοτε .... τιποτα καινοτομο που θα μας κανει να πουμε ουαου τι κηνιτο ειναι αυτο 

 

 μια αιδια ειναι ... τιποτα νεο καινουργιο και καινοτομο... στερεψαν οι σχεδιαστες και οι μηχανικοι της apple  και αυτες η καμερες που προεξεχουν  ;  τι να πεις αποτυχια   εντελως 

Πιστεύω ότι το κάνουν επίτηδες. Η Apple ποντάρει στα έσοδα από όλο το οικοσύστημά της. Δε θέλει, υποχρεωτικά, να κάνει το προηγούμενο iphone να μοιάζει παλιό όταν βγει το καινούριο. Βγάζει από τις εφαρμογές και άλλα.

Η Samsung, για παράδειγμα, βγάζει από την πώληση hardware, άρα θέλει να αναβαθμίζεις συσκευή το συντομότερο δυνατό. 

Άλλοι στόχοι, άλλη φιλοσοφία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο πάνε το κάνουν ολοένα και πιο χοντροκομμένο. Καλά, οκ, πάλι iPhone θα πάρουμε, (όταν έρθει η ώρα της αλλαγής - και μάλλον δε θα 'ναι το iPhone 15) αλλά μία πικρία υπάρχει για το πως εξελίσσονται τα σχέδια.

:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, mants118 είπε

τρέλανέ μας μωρή apple αρρώστεια, η μέρα με τη νύχτα στο design, άντε γεια ρε Τζόνυ (Ive)!!! Να ένα τελείως διαφορετικό σχέδιο, ειδικά τώρα που ξαναβγήκε μπροστά από τον ανταγωνισμό με το type C που θα κάνει τους ανταγωνιστές να ζηλεύουν!

Προσεχώς λουκέτα σε Blackberry, HTC, κ.α., τους ξεπέρασε μια χαρά!!!!

😛

Αντιλαμβάνεσαι ότι αυτοαναιρείσαι με αυτό το σχόλιο; Μιλάς ειρωνικά για λουκέτα σε Blackberry και HTC; Γιατί ποιος νομίζεις ότι τις έκλεισε; Το iPhone και η επανάσταση που έφερε τις έκλεισε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αιντε μπας και αξιζει..

θελω να αλλαξω επιτελους το Χ μου, καλο χρυσο, του εχω κανει κ αλλαγη μπαταριας, αλλα οκ απο το 2017 το εχω, καλα ηταν 6 χρονια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Choulio είπε

Αντιλαμβάνεσαι ότι αυτοαναιρείσαι με αυτό το σχόλιο; Μιλάς ειρωνικά για λουκέτα σε Blackberry και HTC; Γιατί ποιος νομίζεις ότι τις έκλεισε; Το iPhone και η επανάσταση που έφερε τις έκλεισε

ειρωνικά το γράφω γενικά!

Ένα εξαιρετικό podcast σχετικά με αυτό είναι το Blackberry vs iPhone από τη σειρά Business Wars

:)

Επεξ/σία από mants118
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, TrialKid είπε

Για πες τι δεν κάνει το 11 που το κάνει το 15 στις εφαρμογές 

Για πες τι δεν κάνει το 11 που το κάνει το 15 στις εφαρμογές 

Οταν θα παρω το 15,θα σου πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 minutes ago, Tlykog said:

Η βασική έκδοση με 6/128;

και χωρις φορτιστη 😛

22 hours ago, Chris_BMW said:

Ένταξη επειδή ο τίτλος αναφέρεται σε I phone δεν σημαίνει πως το δικό μου θέμα δεν είναι off !

 

απλα πιο καλη απαντηση θα παρεις σε ενα νεο θεμα που θα ειναι για αυτο το προβλημα παρα σε ενα θεμα που ειναι ειδηση και θα γεμισει με διαφορα σχολια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, poulinos είπε

και χωρις φορτιστη 😛

απλα πιο καλη απαντηση θα παρεις σε ενα νεο θεμα που θα ειναι για αυτο το προβλημα παρα σε ενα θεμα που ειναι ειδηση και θα γεμισει με διαφορα σχολια

Όσο έχει το κινητό στο κουτί δε διαμαρτυρόμαστε…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...