Προς το περιεχόμενο

Έτσι -πιθανόν- θα είναι το iPhone 15 Pro 


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχουμε ξαναδεί CAD σχέδια του iPhone 15 Pro, όμως η ιστοσελίδα 9to5Mac έχει συλλέξει αποκλειστικές λεπτομέρειες από διάφορες αξιόπιστες πηγές και έχει δημιουργήσει λεπτομερείς τρισδιάστατες απεικονίσεις του νέου smartphone.

Οι νέες εικόνες επιβεβαιώνουν αρκετές σχεδιαστικές λεπτομέρειες σχετικά με το επερχόμενο iPhone, συμπεριλαμβανομένου ενός ολοκαίνουργιου περιβλήματος, ενός μεγαλύτερου εξογκώματος στο σύστημα των καμερών, λεπτότερα bezels περιμετρικά της οθόνης, νέα κουμπιά αυξομοίωσης ήχου και ενός ολοκαίνουργιου χρώματος.

Σύμφωνα με τα renders που διέρρευσαν και τις συνοδευτικές πληροφορίες, το iPhone 15 Pro θα κυκλοφορήσει μεταξύ άλλων σε ένα νέο βαθύ κόκκινο χρώμα, με την πηγή να αναφέρει ότι ο ακριβής δεκαεξαδικός κωδικός για το χρώμα είναι 410D0D και η ονομασία του θα είναι  Dark Sienna. Η εικόνα του iPhone 15 Pro που αποδίδεται παρακάτω δείχνει πώς μπορεί να μοιάζει η νέα έκδοση. Αυτή λέγεται ότι θα αντικαταστήσει την απόχρωση Deep Purple και θα πάρει τη θέση της δίπλα στις συνηθισμένες εκδόσεις του Gold, Silver και Space Black.

image.jpeg.708a2c1d27a6d1e3219811cd99752a10.jpeg

15-11-1.webp.9d2793e02fe467e33df0ba30085bd7c5.webp 15-7-1.webp.a936f1b862b1962ae98886d4e55cd50a.webp

Εν τω μεταξύ, η διαρροή επιβεβαιώνει και άλλες ήδη φημολογούμενες λεπτομέρειες σχετικά με το νέο iPhone Pro της Apple. Βλέπουμε για παράδειγμα ότι η συσκευή έχει πιο στρογγυλές άκρες όπου έχει γίνει χρήση τιτανίου για μεγαλύτερη ανθεκτικότητα ενώ το 9to5Mac σημειώνει ότι η σχεδιαστική αλλαγή θα δίνει στο iPhone 15 Pro διαφορετική αίσθηση στο χέρι κάνοντάς το πιο άνετο στο κράτημα.

Η προεξοχή της κάμερας στο πίσω μέρος γίνεται μεγαλύτερη φέτος, καθώς η Apple κινείται προς μεγαλύτερους αισθητήρες. Οι διαρροές υποστηρίζουν ότι η προεξοχή μεμονωμένων φακών έχει υπερδιπλασιαστεί από τις κάμερες του iPhone 14 Pro, κάτι που αν επιβεβαιωθεί θα οδηγήσει σε σημαντικά μεγαλύτερο όγκο. Είναι ενδιαφέρον ότι το iPhone 15 Pro Max φέρεται να έχει μικρότερη κάμερα σε σύγκριση με το κανονικό Pro λόγω της φημολογούμενης παρουσίας περισκοπικού φακού. Αυτό σημαίνει ότι το iPhone 15 Pro θα μπορούσε να έχει το μεγαλύτερο σύστημα κεντρικών καμερών σε ολόκληρη τη σειρά iPhone 15.

image.jpeg.6f8a3923df3c113acd78c592d85ed72f.jpeg

Σε άλλα σημεία, βλέπουμε τα νέα κουμπιά που φημολογείται ότι θα αντικαταστήσουν τους παραδοσιακούς διακόπτες έντασης ήχου και σίγασης που υπάρχουν στα τρέχοντα iPhone. Δύο νέες απτικές μηχανές λέγεται ότι θα μιμούνται τα πατήματα των κουμπιών στα φετινά μοντέλα iPhone Pro ενώ στο κάτω μέρος του smartphone βλέπουμε τη νέα θύρα USB-C. Σύμφωνα με πολλαπλές διαρροές, θα υποστηρίζει μέγιστες ταχύτητες φόρτισης μόνο μέσω πιστοποιημένων καλωδίων από την Apple.

Αν δεν υπάρξει κάποια σημαντική αλλαγή στο χρονοδιάγραμμα της Apple, η σειρά iPhone 15 αναμένεται να ανακοινωθεί τον Σεπτέμβριο.


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 67
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είναι λες και έχει βγάλει 3 τεράστια σπυριά στην πλάτη... Ακόμα και το led/flash φαίνεται να περισσεύει...

Κατά τα άλλα μοιάζει με το 14 pro. Ελπίζω να μη ξόδεψαν και πολύ χρόνο και χρήμα εκεί στο 9to5Mac...

Δε λέω ότι δε μου αρέσει, αλλά, όπως πάντα η Apple είναι κάπως συντηρητική στη σχεδίαση.

Ωραία η προσθήκη του type c και αναμένω να δω πως θα δουλέυουν τα πλαϊνά πλήκτρα αφής.

Επεξ/σία από Tlykog
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τρέλανέ μας μωρή apple αρρώστεια, η μέρα με τη νύχτα στο design, άντε γεια ρε Τζόνυ (Ive)!!! Να ένα τελείως διαφορετικό σχέδιο, ειδικά τώρα που ξαναβγήκε μπροστά από τον ανταγωνισμό με το type C που θα κάνει τους ανταγωνιστές να ζηλεύουν!

Προσεχώς λουκέτα σε Blackberry, HTC, κ.α., τους ξεπέρασε μια χαρά!!!!

😛

Επεξ/σία από mants118
  • Like 1
  • Thanks 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκεί να συνεχίσουν να βελτιώνουν το σύστημα κάμερας αλλά και το σύστημα μπαταρίας. Να μην υπερθερμαίνεται στον ήλιο και ρίχνει φωτεινότητα η οθόνη..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.youtube.com/watch?v=V13fy-wW4QE

https://www.youtube.com/watch?v=h_biVgF-bQE

Αν βάλει το πορτοκαλί κουμπί του ultra watch θα ναι πολύ πρακτικό. με έχει βολέψει πολύ. 

Τα πολύ άσχημα ειναι η αυξηση τιμής και η κατάργηση sim tray στην ευρώπη.

O σχεδιασμός των periscopee lens είναι τραγικός, χωρις θήκη δεν θα στέκεται σε τραπέζι.

εχουμε να δούμε πολλά ακομα σε 5 μηνες. μακάρι να μην ισχυει αυτό το σχέδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναρωτιέμαι, 120hz θα δώσουν στο βασικό μοντέλο αυτήν την φορά ή πάλι μόνο στα Pro;

Πρέπει να είναι πολύ ακριβό/δύσκολο για την Apple να υλοποιήσει μια τεχνολογία που εδώ και χρόνια εφαρμόζεται μέχρι και σε τηλέφωνα των 200€ και ανεβάζει αισθητά την εμπειρία χρήσης.

Από την άλλη, κάπως πρέπει και αυτοί να σπρώξουν τα Pro μοντέλα...

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα και να με συγχωρείτε για το off topic 

 Έχω αγοράσει ένα I phone SE 2020 και για κάποιο λόγο το NFC δεν λειτουργεί 

 τη συσκευή τη χρησιμοποιώ αποκλειστικά για έλεγχο της γλυκόζης στο αίμα του παιδιού μου όποτε είναι καρα τσεκαρισμένο πως το NFC της συσκευής έχει πρόβλημα αφού αυτό χρησιμοποιείτε από αυτήν ώστε να διαβάσει τον αισθητήρα .

 Το τηλέφωνο είναι αγορασμένο 8-4-22 από Vodafone όποτε τρέχει ο δεύτερος χρόνος εγγύησης από αυτούς .

 Όταν πήγα εκεί το τηλ πριν λίγο μου είπαν πως θα με ενημερώσουν αν μπορούν να το καλύψουν .

 Όταν τους είπα πως είναι υποχρεωμένοι μου είπαν πως η apple δίνει έναν χρόνο και ξανά εγώ να εξηγώ τα αυτονόητα .

 Η δεν ξέρουν τι ισχύει (πράγμα δύσκολο ) η κάνουν πως δεν ξέρουν  .

 Σε περίπτωση αρνητικής απάντησης γνωρίζει κάποιος που πρέπει να απευθυνθώ και αν θα βρω λύση .

 Ευχαριστώ και πάλι με συγχωρείτε για τονoff topic .

 Υ.Γ αν γνωρίζει κάποιος ας επικοινωνήσει μαζί μου inbox 

Επεξ/σία από Chris_BMW
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, Chris_BMW είπε

Καλησπέρα και να με συγχωρείτε για το off topic 

 Έχω αγοράσει ένα I phone SE 2020 και για κάποιο λόγο το NFC δεν λειτουργεί 

 τη συσκευή τη χρησιμοποιώ αποκλειστικά για έλεγχο της γλυκόζης στο αίμα του παιδιού μου όποτε είναι καρα τσεκαρισμένο πως το NFC της συσκευής έχει πρόβλημα αφού αυτό χρησιμοποιείτε από αυτήν ώστε να διαβάσει τον αισθητήρα .

 Το τηλέφωνο είναι αγορασμένο 8-4-22 από Vodafone όποτε τρέχει ο δεύτερος χρόνος εγγύησης από αυτούς .

 Όταν πήγα εκεί το τηλ πριν λίγο μου είπαν πως θα με ενημερώσουν αν μπορούν να το καλύψουν .

 Όταν τους είπα πως είναι υποχρεωμένοι μου είπαν πως η apple δίνει έναν χρόνο και ξανά εγώ να εξηγώ τα αυτονόητα .

 Η δεν ξέρουν τι ισχύει (πράγμα δύσκολο ) η κάνουν πως δεν ξέρουν  .

 Σε περίπτωση αρνητικής απάντησης γνωρίζει κάποιος που πρέπει να απευθυνθώ και αν θα βρω λύση .

 Ευχαριστώ και πάλι με συγχωρείτε για τονoff topic .

 Υ.Γ αν γνωρίζει κάποιος ας επικοινωνήσει μαζί μου inbox 

https://europa.eu/youreurope/business/dealing-with-customers/consumer-contracts-guarantees/consumer-guarantees/index_el.htm
https://www.apple.com/gr/legal/statutory-warranty/gr/
 

Από ότι γνωρίζω είναι υποχρεωμένοι να σε καλύψουν. Κλασσικά όμως το αποφεύγουν.
Ζήτα το γραπτώς και αν δεν σε εξυπηρετήσουν πες ότι θα κάνεις καταγγελία στο ΙΝ.ΚΑ.

Αν θeς πάρε και IN.KA. για να σου πουν πιο σίγουρα. Μόνο τα αναλώσιμα ξέρω έχουν εγγύηση 6 μηνών όλα τα άλλα minimum 2 έτη.

Edit: Σε ένα γνωστό κατάστημα που είδα έχει 1 χρόνο από Apple και τον 2ο χρόνο από το κατάστημα. Μάλλον απλά αποφεύγουν τις ευθύνες τους για το after sales.

Επεξ/σία από Dimitris_1981
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 minutes ago, Chris_BMW said:

Καλησπέρα και να με συγχωρείτε για το off topic 

 Έχω αγοράσει ένα I phone SE 2020 και για κάποιο λόγο το NFC δεν λειτουργεί 

 τη συσκευή τη χρησιμοποιώ αποκλειστικά για έλεγχο της γλυκόζης στο αίμα του παιδιού μου όποτε είναι καρα τσεκαρισμένο πως το NFC της συσκευής έχει πρόβλημα αφού αυτό χρησιμοποιείτε από αυτήν ώστε να διαβάσει τον αισθητήρα .

 Το τηλέφωνο είναι αγορασμένο 8-4-22 από Vodafone όποτε τρέχει ο δεύτερος χρόνος εγγύησης από αυτούς .

 Όταν πήγα εκεί το τηλ πριν λίγο μου είπαν πως θα με ενημερώσουν αν μπορούν να το καλύψουν .

 Όταν τους είπα πως είναι υποχρεωμένοι μου είπαν πως η apple δίνει έναν χρόνο και ξανά εγώ να εξηγώ τα αυτονόητα .

 Η δεν ξέρουν τι ισχύει (πράγμα δύσκολο ) η κάνουν πως δεν ξέρουν  .

 Σε περίπτωση αρνητικής απάντησης γνωρίζει κάποιος που πρέπει να απευθυνθώ και αν θα βρω λύση .

 Ευχαριστώ και πάλι με συγχωρείτε για τονoff topic .

 Υ.Γ αν γνωρίζει κάποιος ας επικοινωνήσει μαζί μου inbox 

Η πας κατευθείαν infoquest το τηλέφωνο και συμπληρώνεις μια φόρμα που ζητάς το δεύτερο έτος εγγύηση λόγω ευρωπαϊκής νομοθεσίας και στο κάνουν μια χαρά.

  • Like 2
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα, επεσε το φορουμ.

Τετοια θεματα και να μην σκανε εικονιδια με ποπκορν και καρεκλες που ανοιγουν...

 

Ενα απο τα επομενα iphone θα ειναι αναδιπλουμενο (σικ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην iPhone υποστηρίζουν την παράδοση και για αυτό είναι φειδωλοί στις αλλαγές.!!😂😂 Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα ανέβει και άλλο η τιμή αλλά αφού μπορεί γιατί να το κάνει.!! Φυσικά μόνο το ποιο ακριβό μοντέλο θα έχει τα οποία νέα χαρακτηριστικά.!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Jofa είπε

Η πας κατευθείαν infoquest το τηλέφωνο και συμπληρώνεις μια φόρμα που ζητάς το δεύτερο έτος εγγύηση λόγω ευρωπαϊκής νομοθεσίας και στο κάνουν μια χαρά.

Άσχετος από που το έχω αγοράσει;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...