Προς το περιεχόμενο

Κατά τη διάρκεια της Diablo IV closed beta «μπρίκαραν» ορισμένες GeForce RTX 3080 Ti


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 67
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 26/3/2023 στις 9:10 ΜΜ, doctor_pin είπε

Μπορεις να ορισεις το cap και απο το control panel? εγω το εκανα στο warcraft μεσα απο το game

Ναι μπορείς από το control panel της nVidia/AMD. Πχ για nVidia κάρτες δες εδώ:

image.png.ffd8488700f92387959fbb232c9adf73.png

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, sv398 είπε

Ναι μπορείς από το control panel της nVidia/AMD. Πχ για nVidia κάρτες δες εδώ:

image.png.ffd8488700f92387959fbb232c9adf73.png

 

 

 

Να επιλεγετε το program settings. Με την global επιλογη ριχνεις τα Hz και στα windows αν δεν κανω λαθος (αν εχεις οθονη >75Hz) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να ξέρω τι κάρτες παίζουν στο PS5 , οι υπότιτλοι είχαν καθυστέρηση και στην κονσόλα πριν πάρεις χαρακτήρα .

Μετά όλα οκ στη διάρκεια του Beta game (45 λεπτά gameplay)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Να επιλεγετε το program settings. Με την global επιλογη ριχνεις τα Hz και στα windows αν δεν κανω λαθος (αν εχεις οθονη >75Hz) 

Είναι για εφαρμογές 3D (Manage 3D Settings). Τα Windows δεν επηρεάζονται καθόλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/3/2023 στις 5:09 ΜΜ, KostasRepos είπε

Πάλι καλά την γλύτωσα... στην αρχή απλά οι υπότιτλοι ήταν λίγα δευτερόλεπτα off sync μετά στο cinematic όταν πια κάνεις χαρακτήρα και προχωράει με το άλογο απο την μια άκρη της οθόνης ως την άλλη στην σκηνή αυτή λίγο πριν τελειώσει εξαφανίζεται το άλογο μετά σε άλλη φάση λιγο πριν το 1ο dungeon το σύστημα freezαρε στο σημείο που θα πήγαινα να κάνω χειροκίνητο τερματισμό πατώντας παρατεταμένα το κουμπί στο κουτί αλλά σκέφτηκα να βγάλω και να βάλω το USB απο το πληκτρολόγιο και φαίνεται έκανε refresh και ένιωσε λιγο πιο μετά το 1ο boss παω να βγω απο το dungeon και κράσαρε... 

Ε σε αυτή την φάση  απλα το παράτησα γιατί αν και το πρώτο cineametic ήταν κάπως engaging μετά η όλη εμπειρία ήταν diablo III pew pew pew die die die οκ πρώτα lvl αλλά ακόμη και έτσι απλοϊκό gameplay επίσης δεν αισθανόμουν ότι μετείχα σε κάποια ενδιαφέρουσα ιστορία σχεδόν μηδενικό immersion ίσως απλά να γέρασα.. δεν ξέρω γιατρέ δεν κλάνω πια που λέει και το tus :P 

Κλάνει η κάρτα γραφικών πλέον , αντί για εσένα. Δεν έχεις ακούσει που λένε, έκλασε και μετά πέθανε ??? Nvidia φρτσσσςςςςς  !!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 27/3/2023 στις 1:39 ΜΜ, Xvipes είπε

Σε τι ανάλυση παίζεις; Εγώ είμαι με 3840x1600@120hz HDR ολα τέρμα.

Και εμένα έκανε shutters στην πόλη.

 

1080p , 144hz , ultra/high καποια , και dlss , quality.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...