Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5/Pro Topic v4


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC ή με smartphones, στον βαθμό του εφικτού, καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Παιδιά, τέλος η κουβέντα γύρω από το PC στο παρόν νήμα, από εδώ και κάτω θα διαγράφονται τα posts που δεν αφορούν σε PS5.

  • Like 1
  • Thanks 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο επόμενο exclusive τους θα ανακοινώσουν το remaster μαζί με το original.

Ή ακόμα καλύτερα μπορούν να βγάλουν πρώτα το remaster για να μην χάνουν χρόνο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, CarbonFibre said:

Με βλέπω για 2ο play through 😃

 

Ενταξει, 10 παιχνιδια να βγουν τοσο βελτιωμενα, εφυγε ο κοσμος, μαζι και ολοι εμεις εδω μεσα, για Pro.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για 10 παιχνιδια θα πληρώσεις 2 φορες την κονσολα ? , εγω και 600Ε να εκανε παλι θα το σκεφτόμουν πολυ , εδω δεν ειχα παρει το ps4 prο που εκανε 400E  ,με τα 800Ε με εβγαλε και απο το δίλημμα   .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά θα ήθελα να πω κάτι για την απουσία του drive στο PS5 pro μιας και θεωρώ ότι αυτό έχει μεγαλύτερη σημασία από την τιμή του.  

Οταν λίγοι από εμάς γκρινιάζουμε εδώ και χρόνια αγοράστε physical , αγοράστε physical και οι περισσότεροι αγοράζουν digital ( τι νουμερα είχε βγάλει η Sony; 70%; αν μου θυμίσει κάποιος) περιμένετε η Sony να κρατήσει το drive. Λέτε εκεί πάνε τα πράγματα. Οσοι επιλέγουν digital πάvε εκεί τα πράγματα.

Αν θέλετε να αλλάξει αυτό ο μόνος τρόπος για να πάρει κάποιο μήνημα η Sony είναι να αγοράζετε physical. Αλλιώς δεν έχουν νόημα τα παράπονα. Να παραπονεθούν αυτοί που τα σκάνε για physical να πω ναι.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω δεν διαμαρτύρομαι γι'αυτο , τελευταια φορα που πηρα δισκάκια ηταν στο ps3 , ο τροπος και ο χρονος που παιζω πια δεν μου προσφέρει τιποτα το physical, αν το εβγαζε 550E digital το έπαιρνα . 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, CarbonFibre είπε

τι νουμερα είχε βγάλει η Sony; 70%; αν μου θυμίσει κάποιος

Στα 1st party μονο 2 παιχνιδια ειχαν >50% σε digital (και τωρα δεν θυμαμαι σε ποια, στο insomniac leaks νομιζω ειναι). Κατα τ'αλλα ναι, τα digital ειναι νομιζω τοσο συνολικα στην sony. Καλα, σε xbox ακομα χειροτερα.

Στα 800 επρεπε να ειναι μαζι με disc, αντε 850. Προσωπικα θα περιμενω κανα bundle απο τα ελληνικα καταστηματα, ολο και κατι πιστευω θα παιξει για να το προωθησουν. Απο εκει και περα, οπως ειπα αν βγει κανα συλλεκτικο χρωματακι... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Votritis είπε

για 10 παιχνιδια θα πληρώσεις 2 φορες την κονσολα ? , εγω και 600Ε να εκανε παλι θα το σκεφτόμουν πολυ , εδω δεν ειχα παρει το ps4 prο που εκανε 400E  ,με τα 800Ε με εβγαλε και απο το δίλημμα   .

Θα σου πω. Προσωπικά έδωσα 500 ευρώ για το disc ps5 day one και άλλα 150-200 για εσωτερικό ssd με ψύκτρα για τί με 667GB εσωτερικό ssd δεν πας πουθενά.

Το ps5 pro είναι μια μη απαραίτητη αγορά για ένα χρήστη του PS5; Γενικά είναι. Και δεν υποστηρίζω αυτή την τιμή.

Για μένα που παίζω περίπου 6-10 παιχνίδια το χρόνο και θέλω να τα παίξω σε μεγάλη τηλεόραση oled και soundbar atmos με πίσω ηχεία ναι έχει αξία. Γιατί θέλω να κάτσω να παίξω το FF7 rebirth με τον καλύτερο τρόπο που μπορώ και όχι με θολούρα πχ.

Δεν έχω χρόνο να ασχολούμαι με pc για διάφορους λόγους οπότε για μένα από τη στιγμή που δεν έχω θέμα με την τιμή πάω εκεί.

Αν τώρα φέρουν ps6 σε αυτή την τιμή, που το αποκλείω, ίσως αλλάξω γνώμη.

Επεξ/σία από CarbonFibre
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, VaggD είπε

Ποσά exclusive για PS5 έχει κυκλοφορήσει η Sony; Όχι remasters, cross gen, κλπ!

Απειροελάχιστα γενικά και είναι ένα χοντρούτσικο θέμα που έχει η Sony.

Στο άμεσο μέλλον βέβαια μάλλον θα γίνει χαμούλης μιας και ξέρουμε ότι Naughty Dog, Santa Monica, Sucker Punch, Bluepoint, Bend κτλ. ετοιμάζουν χρόνια τώρα τα νέα τους project.

Βέβαια επειδή τα first party της Sony έχουν γίνει πια υπερπαραγωγές τόσο σε κόστος όσο και σε χρόνο παραγωγής, για εμένα θα έπρεπε να κοιτάξουν να γεμίζουν τον νεκρό χρόνο με μικρότερες κυκλοφορίες (όπως έγινε με το Astro Bot τώρα).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...