Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5/Pro Topic v4


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC ή με smartphones, στον βαθμό του εφικτού, καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Bourdoulas είπε

"Μα γιατί να κυκλοφορήσει PRO μοντέλο;"

Η απάντηση εδώ: "GTA 6, 60 FPS"

DF: "Το GTA θα τρέχει στα 30 fps..."

😂😂😂🤣

Το GTA 6 θα κυκλοφορήσει, καλώς εχόντων των πραγμάτων, Φθινόπωρο του 25 και αν πάρει delay πάμε για 26 - ίσα ίσα δλδ θα βγει προς το τέλος των τωρινών κονσολών όπως έγινε και με τo GTA V στο PS3/X360.

Καταλαβαίνω ότι πέφτει πολύ βάρος στο συγκεκριμένο παιχνίδι καθώς έχουν να πέσουν πολλές εργατοώρες, τόσο στην ιστορία όσο και στο online, αλλά με τόσο αργό release, καλύτερα κάποιος να συμβιβαστεί με τα 30fps και να πάει κατευθείαν στα 4K/60 στο PS6.

Προσωπικά, έχω 700 ώρες στην PS4 έκδοση του GTA V και ούτε ξέρω πόσες στην PS3 που δεν μετράει το PS5, οπότε δεν θα με χαλάσει καθόλου να ρίξω 1K ώρες στα 30fps

Επεξ/σία από ParafronGR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, solid21 είπε

για το spiderman μπορεις να κανεις εναν jp account και να το παρεις απο eneba με ενα 10αρικο

https://www.eneba.com/us/psn-marvels-spider-man-2-ps5-psn-key-japan-2

Αν καταλαβαίνω σωστά, απλά φτιάχνουμε ένα Japan Account, και μετά redeem τον κωδικό από eneba και παίζει κανονικά? Δεν θέλει VPN και κόλπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, ParafronGR είπε

Προσωπικά, έχω 700 ώρες στην PS4 έκδοση του GTA V και ούτε ξέρω πόσες στην PS3 που δεν μετράει το PS5, οπότε δεν θα με χαλάσει καθόλου να ρίξω 1K ώρες στα 30fps

Το 75% (άμα θυμάμαι καλά) των users παίζει σε performance mode. Δεν μπορούν όλοι να δεχτούν να παίξουν στα 30. Ακόμα και άμα αυτό είναι το GTA6, που ειλικρινά ποτε δεν κατάλαβα το τόσο απίστευτα μεγάλο hype. Να μου έλεγαν RDR3 ναι ok να το καταλάβω. Anyways, τα 30 fps είναι ναυτία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, Psycho_Warhead said:

Από MLID..

96-C927-F8-00-E0-4-CB2-A5-CE-B9-D7-F30-B

Προσωπικά άμα ισχύει αυτό το πάνω και οι developers συνεχίζουν να δίνουν 60fps performance mode (ακόμα και με πτώσεις παρακάτω), έστω και σε 1080p, θεωρώ ότι αξίζει να περιμένει κάποιος απευθείας το PS6.

Απλά πολύ φοβάμαι ότι αρκετοί devs δεν θα ασχοληθούν με τέτοιο optimization και θα βάλουν cap στα 30fps στο απλό PS5.

Επεξ/σία από nick_souvlaki
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Tatofski64 είπε

Αν καταλαβαίνω σωστά, απλά φτιάχνουμε ένα Japan Account, και μετά redeem τον κωδικό από eneba και παίζει κανονικά? Δεν θέλει VPN και κόλπα.

Oχι δεν θελει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, babality είπε

κλαιω με τις αγγελιες (και εδω και marketplace και οπουναναι) εχουν παρει φορα και τα δινουν ολοι 🐑

Φαντάσου τι θα γινότανε αν η τιμή του Pro ήταν φυσιολογική...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασα το black myth wukong για το ps5 με πολλές επιφυλάξεις για το τεχνικό κομμάτι του.. Σε οled samsung s95c στο performance είναι πολύ όμορφο.. Σε καμία περίπτωση δεν είναι το δράμα θολούρας του ff rebirth! Παίζεται πολύ ανέτα!! Απλά το κακό είναι ότι δεν έχει hdr! Τραγικό για παιχνιδι του 2024! Διαβάζω και για το warhammer 40k ότι δεν έχει ούτε αυτό hdr!! Κάτι παίζει με την unreal 5 και το hdr μου φαίνεται! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι περίεργος να δω τι θα μας δείξει η Sony στο State of Play που ετοιμάζει την άλλη εβδομάδα αφού δεν φαίνεται να αναμένουμε κάτι ιδιαίτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...