Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5/Pro Topic v4


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC ή με smartphones, στον βαθμό του εφικτού, καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
7 minutes ago, BlueBlade said:

Κάνω μια προσπάθεια να γυρίσει λίγο το θέμα.

Επειδή φάγαμε την φόλα με το Pro. Είμαι έτοιμος αν όχι σήμερα, αύριο να πάω να πάρω επιτέλους το Ps5 Slim.

Η ερώτηση είναι: Να πάρω το AstroBot ή το Spiderman 2 άραγε σαν πρώτο παιχνίδι μαζί του; 

Προφανώς διαφορετικά παιχνίδια δε περιμένω να υπάρξει σύγκριση μεταξύ τους, πιο πολύ απόψεις θέλω να πάρω. Αγάπησα το πρώτο spiderman στο Ps4, φοβάμαι λίγο όμως απο όσα έχω δει ότι το Spiderman 2 πρακτικά είναι το ίδιο παιχνίδι, με κάποιες ελάχιστες διαφορές στα σημεία.

Για πείτε απόψεις.

Ragnarok έχεις παίξει;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό με τη "δύναμη του καταναλωτή" και την "αντίσταση" τα έβλεπα και όταν ο πέτσινος το 2018 παρουσίασε την 2080Ti με 1199€ MSRP(ιστορικό υψηλό για GPU τότε)..

Ό,τι ίσχυε τότε ισχύει και τώρα, τα 10-20-50 άτομα που γράφουν εδώ μέσα δεν έχει νόημα να κάνουν κανένα μποϊκοτάζ γιατί δεν θα αλλάξει απολύτως τίποτα. Θα πρέπει να συνεννοηθούν οι gamers σε παγκόσμια κλίμακα για να πετύχουν κάτι πράγμα που δεν είναι εφικτό να γίνει. Άρα, ο καθένας να κάνει αυτό που θέλει. Αν θέλει να πάρει Pro, να πάρει.

Γενικότερα θα πρέπει να συνειδητοποιήσουμε ότι όλα έχουν πάρει την ανηφόρα και ότι αν δεν σταματήσει το τσίρκο με την Ουκρανία θα συνεχίσουν να ανεβαίνουν.

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Malthador είπε

Ragnarok έχεις παίξει;

 

Όχι, βέβαια δεν είναι στις προτεραιότητες μου μιας και δεν υπήρξα ποτέ τεράστιος φαν της σειράς, όπως επίσης βγαίνει και στα PC σε λίγες μέρες άρα ενδεχομένως να το πάρω εκεί που λογικά θα ειναι και πιο φθηνό .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 minutes ago, BlueBlade said:

Αφήνω ένα αρκετά καλό άρθρο από τον Σάκη Καρπά για το συγκεκριμένο θέμα. Αν και δεν είμαι φαν ιδιαίτερα, εδώ τα είπε τέλεια.

 

οταν θα του το στειλει η σονυ για να το κανει διαφημιση  review, να ερθει να μας τα ξαναπει...

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, BlueBlade είπε

Κάνω μια προσπάθεια να γυρίσει λίγο το θέμα.

Επειδή φάγαμε την φόλα με το Pro. Είμαι έτοιμος αν όχι σήμερα, αύριο να πάω να πάρω επιτέλους το Ps5 Slim.

Η ερώτηση είναι: Να πάρω το AstroBot ή το Spiderman 2 άραγε σαν πρώτο παιχνίδι μαζί του; 

Προφανώς διαφορετικά παιχνίδια δε περιμένω να υπάρξει σύγκριση μεταξύ τους, πιο πολύ απόψεις θέλω να πάρω. Αγάπησα το πρώτο spiderman στο Ps4, φοβάμαι λίγο όμως απο όσα έχω δει ότι το Spiderman 2 πρακτικά είναι το ίδιο παιχνίδι, με κάποιες ελάχιστες διαφορές στα σημεία.

Για πείτε απόψεις.

Θα σου προτεινα προς στιγμην να μην αγορασεις το astro bot.Το λεω διοτι υπαρχει εγκαταστημενο στο ps5 το astrobot play room ,το οποιο ειναι ουσιαστικα demo του dualsense αλλα θα σου δωσει περιπου μια ιδεα το πως ειναι το νεο παιχνιδι που βγηκε.Αν δεις οτι σου αρεσει αυτο τοτε πας στην αγορα και του νεου παιχνιδιου.Βεβαια αν εισαι φαν των 3d platformers και ειδικα των mario galaxy τοτε παρε κατευθειαν το astro bot.

Οσο αφορα το spiderman 2 ,καλο ηταν δεν λεω αλλα το θεωρω πολυ κατωτερο σε σχεση με το 1ο.

Για μενα παρε το καλυτερο exclusive της κονσολας,το εκπληκτικο returnal.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dekulinkgr είπε

Για μενα παρε το καλυτερο exclusive της κονσολας,το εκπληκτικο returnal.

Δεν είναι exclusive αυτό, υπάρχει στο PC εδώ και καιρό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dekulinkgr είπε

Για μενα παρε το καλυτερο exclusive της κονσολας,το εκπληκτικο returnal.

Αυτό είναι ψηλά στην λίστα.

Το καλό είναι ότι πολλά από αυτά που θέλω να παίξω (όπως αυτό) είναι ότι υπάρχουν από ότι είδα, αν είδα καλά τουλάχιστον, στο Ps Plus Premium άρα ευτυχώς γλυτώνω αρκετό χρήμα για αρχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα το γυρίσει το κλίμα η σονάρα!!!! Μόλις αρχίσουν τα πρώτα αντικείμενικα reviews της κονσόλας από τα αντικείμενικα προς την sony εδώ και χρόνια μέσα του χώρου θα δείτε πως θα παραμύθιαστει ο κόσμος και θα πάει τρέχοντας να το αγοράσει...Τέτοιες μαγκιές έκανε κάποτε και με το ps3 η sony αλλά τότε υπήρξε το τεράστιο xbox 360 και τους έδεσε κόμπο... Τωρα τπτ... Ότι πει η sony!!! 

 

Επεξ/σία από metallica 13
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Δεν είναι exclusive αυτό, υπάρχει στο PC εδώ και καιρό.

To γνωριζω αλλα το  exclusive το εγραψα οσο αφορα σε κονσολες.Το θεμα ειναι ομως @BlueBlade πως αφου εχεις ηδη pc και λες να παρεις εκει το ragnarok τοτε ποιος ο λογος να προβεις σε αγορα της κονσολας ?Αφου ολα πλεον θα βγαινουν και εκει με μια καθυστερηση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, dekulinkgr είπε

To γνωριζω αλλα το  exclusive το εγραψα οσο αφορα σε κονσολες.Το θεμα ειναι ομως @BlueBlade πως αφου εχεις ηδη pc και λες να παρεις εκει το ragnarok τοτε ποιος ο λογος να προβεις σε αγορα της κονσολας ?Αφου ολα πλεον θα βγαινουν και εκει με μια καθυστερηση.

 

Γιατί υπάρχουν παιχνίδια που θέλω να τα παίξω και παραμένουν άγνωστο αν και πότε θα βγουν στο PC (παράδειγμα Last of Us Part II, Demon Souls) και γενικότερα δεν μου αρέσει καθόλου η φάση του να περιμένω γενικά και αόριστα μέχρι να κυκλοφορήσει ένα παιχνίδι στο PC.

Πχ Spiderman 2 πρακτικά ξέρουμε ότι θα βγει στο PC, κανείς όμως το πότε. Μπορεί να είναι τον Δεκέμβριο, μπορεί τον Φεβρουάριο, μπορεί και το καλοκαίρι... Από το να περιμένω σαν το κουτάβι μέχρι να βγει μια φήμη-ανακοίνωση προτιμώ να έχω την κονσόλα και να τα παίζω αμέσως.

Εκτός αυτού, GTA VI. Η αγορά Ps5 ήταν δεδομένη από καιρό, απλά περίμενα (σαν μ@λακας) το Pro... Τζάμπα χρόνο έχασα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Westcoast είπε

Το 2027 αντί 2028

Μπορώ να περιμένω 2 χρόνια. 

Αν η τιμή του pro ήταν μέχρι 700€ (disk  included)θα σκεφτόμουν  σοβαρά να αναβαθμίσω καθώς στο απλό ps5 σταθερό 60fps με σοβαρή ανάλυση δεν υπάρχει. Για κάποιο λόγο η Sony αποφάσισε ότι δεν θέλει τα λεφτά μου.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο αμα σκασει καμια κινεζικη start up με δικη της κονσολα θα δειτε χαιρι,τα δυτικα προιοντα ηταν φτηνα γιατι πηδαγανε καμια 20ετια τους κινεζους(και οχι μονο)για να τα φτιαξουν,ειχαμε φθηνη ενεργεια απο τους ρωσους,φτηνα μεταφορικα γιατι υπηρχε μεγαλυτερη δραστηριοτητα απο τους συμβαλλομενους,λιγοτερα εμπαργκο κ.α. ωστε αυτο το πολυπαραγοντικο σχημα που το λεγαμε παγκοσμιοποιηση να λειτουργησει,αυτα τα πουλακια πεταξανε και ηρθε ενα αλλο να μπει με φορα😅 enjoy!

  • Like 2
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...