Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5/Pro Topic v4


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC ή με smartphones, στον βαθμό του εφικτού, καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 minutes ago, spartan29gr said:

Εγω γελαγα με τις διαφορες που προσπαθουσαν να μας δειξουν  σε σχεση με του προ

Εκτος απο την καλυτερη αναλυση, τα γραφικα  δεν ειχαν και τοσες μεγαλες διαφορες απο την κανονικη κονσολα

Ούτε ο Cerny δεν το πίστευε, φαινόταν στη φάτσα του η ανησυχία 🤣. Του είπαν από το οικονομικό τμήμα  «βγες και παρουσίασε το και άσε μας εμάς και που σάι να δείχνεις ενθουσιασμένος» το χτύπησαν και κάνα 100 πάνω από την τιμή που θα είχε πριν, για να βγάλουν τα σπασμένα 200M  του concorde 🤣🤣 

  • Like 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, nekrik είπε

Ούτε ο Cerny δεν το πίστευε, φαινόταν στη φάτσα του η ανησυχία 🤣. Του είπαν από το οικονομικό τμήμα  «βγες και παρουσίασε το και άσε μας εμάς και που σάι να δείχνεις ενθουσιασμένος» το χτύπησαν και κάνα 100 πάνω από την τιμή που θα είχε πριν, για να βγάλουν τα σπασμένα 200M  του concorde 🤣🤣 

Ρε συ στα σοβαρα τωρα

Εγω τον εβλεπα λες και τον  εστειλαν  στο εκτελεστικο αποσπασμα τον τυπο 🤣

 

Επεξ/σία από spartan29gr
  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, spartan29gr said:

Ρε συ στα σοβαρα τωρα

Εγω τον εβλεπα λες και τον  εστειλαν  στο εκτελεστικο αποσμασμα🤣

 

Ε ναι γιατί μάλλον έμαθε την τιμή λίγο πριν βγει🤣. Άσε που μάλλον τον έχωσαν  να το σχεδιάσει με το ζόρι 😅

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λέμε κάποιοι ότι για τα 30-60fps φταίνε οι software engines και όχι τα ίδια τα μηχανηματα και ότι η λύση των "pro"  μοντελων στοχεύει να ρίξει το μπαλάκι στους τελικους καταναλωτές, χρησιμοποιώντας raw power, είμαστε γραφικοι....

Για να ανεβάζει την τιμή η sony τόσο πολύ και παράλληλα η MS να μην θέλει να βγάλει "pro" μοντέλο φοβάμαι οτι θα άνεβουν πολύ οι τιμές στο hardware (ακόμα και στα pc's).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε τώρα είδα την ανακοίνωση, χάζεψα με την τιμή.

Άκυρο το Ps5 Pro με πολύ συνοπτικές διαδικασίες... Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι μιλάμε για τέτοιο φιάσκο, που κανένας δεν θα πουλήσει τελικά το Ps5 το απλό άρα θα φάμε πίκρα και στα Used.

Από εκεί και πέρα, θα μιλήσουν οι πωλήσεις. Οι εταιρίες δοκιμάζουν τα νερά λίγο λίγο να δουν μέχρι που μπορούν να το πάνε. Αν σκίσει (αμφιβάλλω), τότε ας το κλείσουμε και ας ετοιμαστούμε από σε 1-2 γενιές να σκάμε 1000αρικα για Playstation.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, nekrik είπε

Ε ναι γιατί μάλλον έμαθε την τιμή λίγο πριν βγει🤣. Άσε που μάλλον τον έχωσαν  να το σχεδιάσει με το ζόρι 😅

Οσο αναφορα τον σχεδιασμο της κονσολας 

Λες και βλεπεις το κανονικο ps5 fat ειναι

Αλλα με ριγες adidas στα πλαγια🤣

Πρωτοτυπια και σε αυτο οι μπαγασες οι ιαπωνες 

  • Like 1
  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, spartan29gr είπε

Οσο αναφορα τον σχεδιασμο της κονσολας 

Λες και βλεπεις το κανονικο ps5 fat ειναι

Αλλα με ριγες adidas στα πλαγια🤣

Πρωτοτυπια και σε αυτο οι μπαγασες οι ιαπωνες 

καλα το design δεν το χουν και το ps5 pro pancakes του απλου ηταν

Επεξ/σία από blasterdark86
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνω που έλεγα να το χτυπήσω d1 (πριν μάθω την τιμή) τώρα πάω για egpu usb 4  enclosure και καμία 7800xt  η 4070  η κάτι τέτοιο τσπ στο Rog ally x και θα είμαι κομπλέ ! 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάντως ευχαριστώ την σονυ. όταν είδα την τιμή, άρχισα να γελάω, χωρίς να ξέρω ότι είναι για το digital. όταν το έμαθα γέλασα ακόμα πιο πολύ. 

τουλάχιστον τώρα  δεν υπάρχει κάποιο δίλημμα για κανονικό ή προ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, spartan29gr said:

Οσο αναφορα τον σχεδιασμο της κονσολας 

Λες και βλεπεις το κανονικο ps5 fat ειναι

Αλλα με ριγες adidas στα πλαγια🤣

Πρωτοτυπια και σε αυτο οι μπαγασες οι ιαπωνες 

Άσε έπαθε σύνδρομο  πέτσινου (Nvidia CEO) η Sony,🤣😂 γενικώς. Κρίμα 

  • Like 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, marius.t είπε

εγώ πάντως ευχαριστώ την σονυ. όταν είδα την τιμή, άρχισα να γελάω, χωρίς να ξέρω ότι είναι για το digital. όταν το έμαθα γέλασα ακόμα πιο πολύ. 

τουλάχιστον τώρα  δεν υπάρχει κάποιο δίλημμα για κανονικό ή προ.

Θα γλιτώσεις και το 10ευρω για την ps5 pro version

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...