Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5/Pro Topic v4


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC ή με smartphones, στον βαθμό του εφικτού, καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Καλα, αν βγαλει καμια εκδοση με τα παραπανω χρωματα, εχω φυγει κατευθειαν για εκει. Ενα original γκρι με το logo, πολλα ζηταω?

Επεξ/σία από SabotazNic
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, SabotazNic είπε

Καλα, αν βγαλει καμια εκδοση με τα παραπανω χρωματα, εχω φυγει κατευθειαν για εκει. Ενα original γκρι με το logo, πολλα ζηταω?

Το PS4 είχε μια τέτοια έκδοση με τα κλασικά χρώματα. Λογικά θα ξανά βγει κάτι παρόμοιο 

Εγώ για controller είμαι σίγουρα μέσα για αγορά, κονσόλα με τίποτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, fagoura είπε

Επειδή το διάβασα, αν και κατά 90% συμφωνώ στα γενικά πλαίσια με τον αρθογράφο, ειδικά για την άμεση αγορά-αναβάθμιση που είχα κάνει την ίδια εβδομάδα κυκλοφορίας με το PS4 Pro, βρίσκω εντελώς άστοχο το συμπέρασμα του ότι δεν θα αναβάθμιζε αυτή την φορά σε PS5 Pro επειδη έχει high-end pc και τα παίζει όλα γαμάτα εκεί..... "when you’re accustomed to using one of the best gaming PCs, it’s increasingly hard to get excited about improved in-game resolutions or slightly speedier frame rates. For context, I own an RTX 4090, which I realize is a privilege. "

Ούτε εγώ έχω στο πρόγραμμα να αναβαθμίσω αυτή την φορά, για τελείως διαφορετικούς λόγους όμως. Μακάρι να με πείσουν διαφορετικά όταν έρθει η ώρα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Ένα τσακ ήμουν πριν την αγορά του αρχικού Ps5 τις τελευταίες μέρες, τελικά είπα ας δώσω τόπο αφού φτάσαμε στην πηγή. Τα μόνα που περιμένω να δω είναι:

Α) Κόστος, αν είναι πάνω από 600€ η έκδοση με δίσκο παίζει να μην ασχοληθώ καν.

Β) Διαθεσιμότητα ή αν θα έχουμε πάλι αυτόν τον καρκίνο που περάσαμε με scalpers κτλ και πρέπει να περιμένουμε κανά χρόνο για να παραλάβουμε.

Στα θετικά τουλάχιστον ότι θα πέσουν πολύ οι τιμές στα μεταχειρισμένα άρα θα υπάρχει και αυτή η εναλλακτική 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά τα 600 δεν είναι πολλά για μια κονσόλα που θα προσφέρει επιδόσεις 7800XT που μόνη της έχει 500 ευρώ.

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το ερώτημα είναι αν το PS5 Pro θα παίζει 4Κ/60 ακατέβατα με RT ανοιχτό, διαφορετικά δεν ξέρω τι συζητάμε.

Αν μιλάμε για 4Κ30 με ανοιχτό RT, τότε είναι hard pass.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Malthador είπε

Το ερώτημα είναι αν το PS5 Pro θα παίζει 4Κ/60 ακατέβατα με RT ανοιχτό, διαφορετικά δεν ξέρω τι συζητάμε.

Αν μιλάμε για 4Κ30 με ανοιχτό RT, τότε είναι hard pass.

Ούτε η 4090 δεν παίζει όπως λες, θα παίξει το PS5 Pro ; Παιδιά, να είμαστε προσγειωμένοι στην πραγματικότητα γενικά..Οι επιδόσεις της κονσόλας θα είναι περίπου σαν μια 7800XT.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Παιδιά τα 600 δεν είναι πολλά για μια κονσόλα που θα προσφέρει επιδόσεις 7800XT που μόνη της έχει 500 ευρώ.

Ανάλογα την περίπτωση.

Προσωπικά επειδή έχω και καλoύτσικο PC αλλά και επειδή όσο περνάνε τα χρόνια έχουν πάψει να με απασχολούν τα fps, τα σουπερ ντουπερ γραφικά κτλ. Δεν είμαι σε θέση να δικαιολογήσω ένα τέτοιο κόστος.

Αν βέβαια κάποιος ψάχνει μινιμουμ 60fps + δεν διαθέτει υπολογιστή τότε ναι, ένα Ps5 Pro στα 600 - 650 είναι πολύ τίμια περίπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, BlueBlade είπε

Ένα τσακ ήμουν πριν την αγορά του αρχικού Ps5 τις τελευταίες μέρες, τελικά είπα ας δώσω τόπο αφού φτάσαμε στην πηγή. Τα μόνα που περιμένω να δω είναι:

Α) Κόστος, αν είναι πάνω από 600€ η έκδοση με δίσκο παίζει να μην ασχοληθώ καν.

 

Ακουγεται οτι δεν θα εχει δισκο και θα του βαζεις εσυ αν θες αυτον που εχει και το απλο μοντελο , μαντεύω οτι θα ειναι 600Ε χωρίς δίσκο ..... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 minutes ago, Psycho_Warhead said:

Ούτε η 4090 δεν παίζει όπως λες, θα παίξει το PS5 Pro ; Παιδιά, να είμαστε προσγειωμένοι στην πραγματικότητα γενικά..Οι επιδόσεις της κονσόλας θα είναι περίπου σαν μια 7800XT.

Επειδή είμαι προσγειωμένος στην πραγματικότητα προσπαθώ να καταλάβω τι θα κερδίσω με το να δώσω άλλα τόσα στην Sony για να αγοράσω νέα κονσόλα.

Κάνω μεγάλη προσπάθεια είναι η αλήθεια.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Votritis είπε

Ακουγεται οτι δεν θα εχει δισκο και θα του βαζεις εσυ αν θες αυτον που εχει και το απλο μοντελο , μαντεύω οτι θα ειναι 600Ε χωρίς δίσκο ..... 

Αν και δεν με πειράζει ιδιαίτερα αυτό, σίγουρα θα είναι φάουλ.

Το μεγάλο πιστόλι (από εμένα τουλάχιστον), θα πέσει αν το βγάλουν και χωρίς δίσκο αλλά και να είναι πάνω από 600€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Malthador είπε

Επειδή είμαι προσγειωμένος στην πραγματικότητα προσπαθώ να καταλάβω τι θα κερδίσω με το να δώσω άλλα τόσα στην Sony για να αγοράσω νέα κονσόλα.

Κάνω μεγάλη προσπάθεια είναι η αλήθεια.

Δυσοίωνη πρόβλεψη. 

Τα επόμενα παιχνίδια που θα κυκλοφορήσουν, ενώ τώρα τα πάντα όλα είναι 60fps, θα είναι στα 30fps στο απλό και 60fps στο καινούριο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Ούτε η 4090 δεν παίζει όπως λες, θα παίξει το PS5 Pro ; Παιδιά, να είμαστε προσγειωμένοι στην πραγματικότητα γενικά..Οι επιδόσεις της κονσόλας θα είναι περίπου σαν μια 7800XT.

Συμφωνα με εναν leaker προς 7700ΧΤ θα ειναι με πιο δυνατο RT..

Σε καθε περιπτωση επιβεβαιωθηκε οπως ολα δειχνουν το design της κονσολας που ειχε διαρρευσει την προηγουμενη εβδομαδα το οποιο ενθουσιασε πολλους απο εμας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...