Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5/Pro Topic v4


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC ή με smartphones, στον βαθμό του εφικτού, καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το θέλουν στα ράφια τις γιορτές για να έχουν τις περισσότερες πωλήσεις. Άρα λογικά Νοέμβριο θα σκάσει. Οι Spencer lovers θα πονέσουν.

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
  • Like 2
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, spartan29gr είπε

Τον αλλο μηνα λογικα ανακοινωνεται 

Ας βγει και σε 5 μηνες στην τελικη

 

Αν δεν το χρειάζεσαι 5 μήνες, ίσως δεν το χρειάζεσαι καθόλου..εγώ με τα πιτσιρίκια ούτε μια εβδομάδα δεν αντέχω 😂

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, music_lover είπε

Αν δεν το χρειάζεσαι 5 μήνες, ίσως δεν το χρειάζεσαι καθόλου..εγώ με τα πιτσιρίκια ούτε μια εβδομάδα δεν αντέχω 😂

Εχω και series x  μωρε αυτη την στιγμη φουλαρισμενο με gamepass μεσα😅

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, spartan29gr είπε

Εχω και series x  μωρε αυτη την στιγμη φουλαρισμενο με gamepass μεσα😅

Και εγώ αλλά δεν παίζουν εκεί τα άτιμα γιατί όλοι οι φίλοι τους είναι στο PS..

  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως το ποιο σημαντικο να ειναι η νεα upscale τεχνικη της sony που αν το κλειδωσει μονο στο pro θα ειναι αρκετα σημαντικο. Καλο θα ηταν αν μπορουν να το ενσωματοσουν και στο απλο. Το ποιο σημαντικο απο ολα ειναι να δουμε νεους τιτλους απο ND, santa monica κλπ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 hours ago, mtifosi said:

Ισως το ποιο σημαντικο να ειναι η νεα upscale τεχνικη της sony που αν το κλειδωσει μονο στο pro θα ειναι αρκετα σημαντικο. Καλο θα ηταν αν μπορουν να το ενσωματοσουν και στο απλο. 

Δεν νομίζω ότι το PSSR είναι εφικτό να ενσωματωθεί στο απλό γιατί είναι μια τεχνική που απαιτεί ειδικό hw όπως το DLSS της nvidia. Δεν είναι software based σαν το FSR.

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 minutes ago, Psycho_Warhead said:

Παίζει με σκεπασμένη κονσόλα και λένε είναι το PS5 Pro.

XLSH4Zs.jpeg

Πάει το PS5pro, θα πάρει φωτιά έτσι όπως το έχει σκεπασμένο με το σεμεδάκι ο Kojima San😜

Επεξ/σία από nekrik
  • Like 1
  • Haha 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Δεν νομίζω ότι το PSSR είναι εφικτό να ενσωματωθεί στο απλό γιατί είναι μια τεχνική που απαιτεί ειδικό hw όπως το DLSS της nvidia. Δεν είναι software based σαν το FSR.

Μέχρι τώρα όμως η amd δεν έχει παρουσιάσει κάτι με ειδικό hardware gpu. Εκτός αν έχει κάνει κάτι custom για την Sony . Για μένα καλύτερα να είναι software , μπορεί να είναι χειρότερο από το dlss αλλά στην πορεία το πλησιάζει αρκετά . Αλλά φοβάμαι ότι η Sony θα εκμεταλλευτεί την κατάσταση για το pro όπως κάνει και η nvidia με κάθε νέα έκδοση dlss …

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πρέπει να μας πούνε πως δουλεύει το PSSR και να δικαιολογήσουν το γιατί είναι HW locked σαν το DLSS. Αυτό που γνωρίζουμε είναι ότι η GPU του Pro θα έχει τις RT βελτιώσεις του RDNA 4 και χαρακτηρίζεται ''RDNA 3.5''.

Σίγουρα το DF θα βγάλει βίντεο με ανάλυση για το τι γίνεται όταν τους το επιτρέψουν.

Εδώ ο MLID λέει κάποια πράγματα.

PS5-PRO-HERO.jpg

Και έχει διαρρεύσει κι' αυτό.

SONY-PSSR.jpg

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, D.Luffy said:

Δεν νομίζω ότι το PSSR είναι εφικτό να ενσωματωθεί στο απλό γιατί είναι μια τεχνική που απαιτεί ειδικό hw όπως το DLSS της nvidia. Δεν είναι software based σαν το FSR.

Ναι, ναι, καλα, ετσι ελεγε 10 χρονια τωρα και για τα gsync hardware modules και τωρα το 'σκασε το παραμυθι, εφεξης δωρεαν software υλοποιηση. To ειδικο hardware το κανει επιτηδες κατα βουληση για να κλειδωσει το πατενταρισμενο software, δεν ειναι απαραιτητο. Εικασιες βεβαια, οτι θελει δηλωνει...

Επεξ/σία από nek4d
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδιάφορο το pro μοντέλο, παιχνίδια ας βγάλει να παίζουμε, κάπου το χάσαμε νομίζω, κοιτάμε νούμερα specs παραπάνω από τα παιχνίδια. Όταν η κονσόλα κάνει 500-700ε δεν υπάρχει καμία περίπτωση να αποδίδει σαν ένα pc. 1080/2k στα 60fps είναι τέλεια για μένα προσωπικά.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Alleged PlayStation 5 PRO design leaks out, might be unveiled next month

Την ίδια μλκία design θα έχουν πάλι απ' ότι φαίνεται με περισσότερες γραμμούλες στα πλάγια..

PS5-PRO-DESIGN-HERO-1200x624.jpg

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
  • Haha 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...