Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5/Pro Topic v4


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC ή με smartphones, στον βαθμό του εφικτού, καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 hours ago, Betman13 said:

Έχω παραγγείλει ένα ps5 digital, παραλαμβάνω την Δευτέρα με το καλό.

Υπάρχει κάτι να προσέξω?

Έχει παιχνίδι μέσα?

Που με συμφέρει να κάνω συνδρομή?

Προσφορές που βρίσκω για παιχνίδια?

Οφφλαιν θα παίζει πχ fc24 ή θα χρειάζεται πάντα ίντερνετ?

Ερωτήσεις noob-α το γνωριζω, αλλά δεν έχω πιάσει κονσόλα μετά το ps2.

Προσωπική άποψη πάντα. Προτίμησε να δώσεις κάτι παραπάνω και να πάρεις με δίσκο. Έχοντας μονο ψηφιακό περιορίζεσαι σε οτι προσφορές έχει το store. Ενώ με το άλλο μπορείς να πάρεις μεταχειρισμένα, να βρεις προσφορές που κάνουν τα καταστηματα κτλ. Παιχνίδι μέσα αν έχεις πάρει το βασικό bundle δεν έχει λογικά. Συνδρομή PS Plus όποιο από τα τρία επίπεδα μπορείς και κάρτες μπορείς να πάρεις απο Eneba (προσοχή να είναι για region Greece).Προσφορές μονο οτι βγαζει το store.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 15/8/2024 στις 6:17 ΜΜ, Betman13 είπε

Έχω παραγγείλει ένα ps5 digital, παραλαμβάνω την Δευτέρα με το καλό.

Υπάρχει κάτι να προσέξω?

Έχει παιχνίδι μέσα?

Που με συμφέρει να κάνω συνδρομή?

Προσφορές που βρίσκω για παιχνίδια?

Οφφλαιν θα παίζει πχ fc24 ή θα χρειάζεται πάντα ίντερνετ?

Ερωτήσεις noob-α το γνωριζω, αλλά δεν έχω πιάσει κονσόλα μετά το ps2.

1. καλοριζικο

2. να βαλεις την κονσολα καπου που αεριζεται πολυ καλα, μη τη κλεισεις μεσα σε κανα συνθετο κ δεν αναπνεει. επισης, δες αν σου αρεσουν τα haptic triggers που σκληραινουν ή οχι κ αν δε σου αρεσουν, απενεργοποιησε τα απο το μενου. Τελος, να ξερεις οτι το controller εχει μικροφωνο πανω και αυτο ειναι παντα ανοιχτο στην αρχη κ πρεπει να το κλεινεις εσυ (το λεω για να μη βρεθεις εκτεθημενος!)

3. εχει παιχνιδι μεσα, το Astro Bot. 4ωριτσες μικρο arcade, παρα πολυ ωραιο κ κανει στην ουσια σοου το νεο controller. αν σου αρεσει, βγαζουν τωρα το φθινοπωρο κανονικο, μεγαλο sequel.

4. συνδρομη 1-2 φορες το χρονο η Sony κανει περιπου 25-30% εκπτωση στη δωδεκαμηνη. οι περισσοτεροι στοκαρουν τοτε. αλλιως, απο Eneba.com με προσοχη οτι δουλευει για Ελλαδα.

5. προσφορες δυστυχως αφου πηρες το digital only, κυριως οτι βγαλει η sony στο store. υπαρχουν κλειδαδικα οπως G2A και CD Keys που βρισκεις κ εκει καποια παιχνιδια αλλα προσοχη να παρεις κλειδι που θα δουλευει για την Ελληνικη κονσολα.

6. νομιζω πως παιζει κ offline αποσα διαβαζω. αλλα ας πει καποιος που παιζει φιφα, εγω εχω να το ακουμπησω απο το 2000.

 

Επεξ/σία από Skywalker333
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πρωτα(?) gameplay πλανα απο το Wukong για το ps5

 

Οι γνώστες στο τεχνικο κομματι να μας πουν αν εχει θεματα ή οχι.Εγω δεν καταλαβαινω απο frames παντως και νομιζω ειμαι απο τους τυχερους.

Στο gameplay κομματι παντως και με βαση τα reviews που εχουν βγει δειχνει παρα πολυ καλο .Ειδικα το οτι δεν ειναι soulslike(παιχνιδαρες τα souls δεν λεω αλλα πλεον αρχιζω και τα βαριεμαι) αλλα action rpg στυλ bayonetta-dmc ειναι μεγαλο plus για μενα.

 

Επεξ/σία από dekulinkgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα το framerate μου φαινετε καλο, η αναλυση προφανώς απο το βιντεο δεν φαινεται , φτασαμε το 2024 να παρακαλαμε να  ειναι τουλάχιστον 1080p-60 ....... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βγηκαν previews για το silent hill 2 remake.Θετικες εντυπωσεις στο συνολο του παντως.

https://www.resetera.com/threads/silent-hill-2-hands-on-preview-thread.956484/

Επισης βγηκε και νεο stroy trailer

 

 

Παντως βλεπω πολλα καλα παιχνιδια μαζεμενα τους επομενους μηνες και λιγος χρονος (και χρηματα βεβαια) για να τα παιξεις.

 

Επεξ/σία από dekulinkgr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ θα ήθελα ένα μεγαλύτερο και χορταστικό campaign Warhammer σε στυλ Gears. Το Space Marine λέγεται ότι θα είναι κάπου στις 7 ώρες που για εμένα προσωπικά είναι πολύ λίγο αφού δεν πρόκειται να ασχοληθώ με το MP κομμάτι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

 

Υπάρχει κάτι πολύ περίεργο στο πως "φαίνεται" σχεδιαστικά ο πρωταγωνιστής (ειδικά όταν κινείται, διακρίνεις εύκολα ένα φωτεινό blurring γύρω του) που τον αποκόπτει πάρα πολύ από το περιβάλλον του. Το περιβάλλον και ο χαρακτήρας είναι σαν τελείως διαφορετικές σχεδιαστικές τεχνικές.

Με ενοχλεί πολύ αισθητικά, είναι μόνιμο. Φυσικά, μπορεί να είμαι απλά περίεργος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να το δείχνουν με upscaling λύση και να φαίνεται αυτό που λες. Πάντως η PC έκδοση φαίνεται πολύ πιο καθαρή απ' την PS5 που είδα shimmering σε πολλά σημεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω.. είναι πολύ περίεργο πάντως να υπάρχει συνεχώς αυτή η "αύρα", ευελπιστώ να είναι θέμα της beta που θα φτιαχτεί μετά ή να είναι καμιά επιλογή του motion blur που να μπορείς να κλείσεις.

Spoiler

image.png.829dad70b0889f0ad667f0d1f6f0eb74.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, dekulinkgr είπε

Βγηκαν previews για το silent hill 2 remake.Θετικες εντυπωσεις στο συνολο του παντως.

https://www.resetera.com/threads/silent-hill-2-hands-on-preview-thread.956484/

Επισης βγηκε και νεο stroy trailer

 

 

Από το συγκεκριμένο, πάντως, πολύ μικρό καλάθι. Δεν υπάρχει περίπτωση να μην 'νερώσουν' το story. Δεν συμβαδίζει καθόλου με τα πρότυπα της σημερινής εποχής.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...