Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5/Pro Topic v4


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC ή με smartphones, στον βαθμό του εφικτού, καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσπάθησα να ψάξω λίγο αλλά χάθηκα μετά από μερικά ποστς 😊 οπότε έρχομαι απευθείας για ερώτηση και συγνώμη αν έχει αναφερθεί.

 

Παίδες έχετε να προτείνετε κανένα playable hackandslash τυπου gow για μουλτι να παίξουμε με 2 φίλους; Δε μας ενδιαφέρει τρελά να είναι τεράστιο αλλά αν μπορούμε να παίξουμε 2(η ιδανικά 3)μας κάτι με λίγους γρίφους και λίγο σλασαρισμα 😁. Πηξαμε στα fps & sports games και ψάχνουμε κάτι τέτοιο🥹.

 

Ευχαριστώ για οποιαδήποτε πρόταση (όχι σε δυσκολία/βαθμό soul game btw).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τρεχει μια καλη προσφορα στο ps store. Mortal kombat 11 ultimate + Injustice 2 Leg Edition στα δεκα ευρω.Ειναι εκδοσεις με ολα τα dlc που εχουν βγει.

https://store.playstation.com/en-gr/product/EP1018-CUSA11379_00-MK11UEINJ2LE0000

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 08/08/2024 at 23:45, dekulinkgr said:

fake

Οι κωδικοί ξεκίνησαν να αποστέλλονται στους reviewers εδώ και μερικές ώρες . So ...fake

Το game θα είναι καθαρό action rpg λένε με "souls like" στοιχεία/"γαρνιτούρα". Κάτι ανάμεσα σε GoW 18, Stellar Blade, Lies of P.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

Οι κωδικοί ξεκίνησαν να αποστέλλονται στους reviewers εδώ και μερικές ώρες . So ...fake

Το game θα είναι καθαρό action rpg λένε με "souls like" στοιχεία/"γαρνιτούρα". Κάτι ανάμεσα σε GoW 18, Stellar Blade, Lies of P.

Μακαρι οντως να ειναι ετσι το τελικο παιχνιδι οπως περιγραφεις γιατι αμα ειναι παλι ενα souls like κλωνος τοτε δεν θα ασχοληθω καθολου με το παιχνιδι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/8/2024 στις 6:06 ΜΜ, p07apo είπε

 

Τελικό trailer. 

Ε σε πιάνει μια ανατριχίλα!!!

GOTY χαλαρό!!

 

Στις 8/8/2024 στις 7:05 ΜΜ, Votritis είπε

Για να δουμε, θα μπορέσει να πλησιάσει στο βαθος των souls  , πολλοι το προσπαθήσαν αλλα δεν τα κατάφεραν  μεχρι τωρα  ..... 

Εντυπωσιακοτατο το παιχνιδι. Με ενα πολυ χαρακτηριστικο πρωταγωνιστη, ωραιο τεχνικο τομεα, πολλους και διαφορετικους εχθρους, γρηγορη μαχη και απ'οτι καταλαβαινω με αρκετες προσεγγισεις.

Τωρα για τη συγκριση με τα souls, προσωπικη εκτιμηση, πως δεν ειναι προς τα εκει. Ισως εχει καποιες επιρροες, αλλα μεχρι εκει. Και δεν το βλεπω και κακο.

Για εμενα ειναι και "τρικλοποδια", το να διαφημιζονται ως soulslike τετοια παιχνιδια, προσπαθώντας να προσεγγισουν τους φανς των souls. Βεβαια εκτιμηση ειναι, μπορει να ειμαι περα για περα λαθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/8/2024 στις 11:42 ΠΜ, {TDi}Dj2k..infc είπε

Και όμως, τα digital-only games όπως το BG3 έχουν πλέον physical, το ίδιο και το AW2. Προσπαθούν οι εταιρίες, αλλά δεν θα τελειώσει τόσο σύντομα το physical.

Προσωπικά, δεν πιστεύω τους αριθμούς που λένε, γιατί άμα ήταν όντως αλήθεια, δεν νομίζω να γινόταν το παραπάνω.

Όσο κ να περάσει η εποχή με τα digital να επικρατούν σιγά σιγά κ τα physical να γίνονται κοροϊδία γιατί δεν έχουν τίποτα μέσα, πάντα τα physical θα έχουν πιο φθηνές τιμές από τις πρώτες μέρες κυκλοφορίας, ευκαιρία να τα πάρεις κ να τα πουλήσεις δεύτερο χέρι. Πράμα πολυ σημαντικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Brazhlias said:

Για εμενα ειναι και "τρικλοποδια", το να διαφημιζονται ως soulslike τετοια παιχνιδια, προσπαθώντας να προσεγγισουν τους φανς των souls. Βεβαια εκτιμηση ειναι, μπορει να ειμαι περα για περα λαθος.

Συμφωνώ.

Και κατά την άποψη μου δεν χρειαζόμαστε όλα τα action games να είναι "κλώνοι" των souls. Τουλάχιστον όχι στις μάχες. Αρκεί μία μικρή επιρροή ώστε να μην είναι σκέτο brainless button mashing, αλλά μέχρι εκεί.

Από το Wukong όμως θα ήθελα να δω έναν χάρτη που να έχει τη συνοχή του Sekiro ως ενιαίος κόσμος. Να σε προδιαθέτει να τον εξερευνήσεις, να αποκτάς πρόσβαση σε νέες περιοχές σύμφωνα με τα abilities που θα αποκτάς (ελπίζω), να ξεκλειδώνεις shortcuts, να έχει κρυμμένα paths, μυστικά, καλό loot κλπ.

Αυτό που δεν θέλω καθόλου, είναι το στυλ Devi May Cry όπου πηγαίνεις σε μία προκαθορισμένη και κυρίως ευθεία πορεία από το Α στο Β με μερικές παύσεις για σύντομες μάχες. Το βαριέμαι αφάνταστα αυτό το "τρενάκι του λούνα παρκ". Δεν έχω δει gameplay για αποφυγή spoilers και ελπίζω να μην είναι έτσι το παιχνίδι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ με όσα έχω δει έχω καταλάβει ότι απλά προχωράς και παλεύεις με bosses χωρίς να είναι ''γεμάτος'' ο κόσμος του με NPCs, εξερεύνηση κλπ. Ας ελπίσουμε για κάτι καλύτερο από αυτό και φυσικά να μην έχει την δυσκολία των souls γιατί απλά δεν θα ασχοληθώ.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 hours ago, Psycho_Warhead said:

Εγώ με όσα έχω δει έχω καταλάβει ότι απλά προχωράς και παλεύεις με bosses χωρίς να είναι ''γεμάτος'' ο κόσμος του με NPCs, εξερεύνηση κλπ. Ας ελπίσουμε για κάτι καλύτερο από αυτό και φυσικά να μην έχει την δυσκολία των souls γιατί απλά δεν θα ασχοληθώ.

Το στορυ λένε επίτηδες δεν έχει αποκαλυφθεί για να μην σκάσουν spoiler και αμαυρώσουν την κυκλοφορία. Έτσι κι αλλιώς στην ιστορία από το μυθιστόρημα ο χαρακτήρας περνάει τέτοιες δοκιμασίες στο διάβα του.

Ένα πολύ καλό pre release αφιέρωμα.

 

 

 

 

Δεν θα είναι δύσκολο σαν τα Souls ούτε κλώνος αυτών. Να περιμένουμε κάτι πιο "βατό".... Υπάρχουν μερικά δύσκολα bosses αλλά όχι, καμία σχέση σαν τη Malenia ας πούμε από το Elden Ring.

Η ιστορία αν δεν έχεις ψάξει από πριν τι παίζει, ως Δυτικοί δε θα καταλάβουμε πολλά μάλλον οπότε μια καλή προετοιμασία κρίνεται απαραίτητη. Άλλη κουλτούρα εξάλλου.

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, D.Luffy είπε

Αυτό που δεν θέλω καθόλου, είναι το στυλ Devi May Cry όπου πηγαίνεις σε μία προκαθορισμένη και κυρίως ευθεία πορεία από το Α στο Β με μερικές παύσεις για σύντομες μάχες. Το βαριέμαι αφάνταστα αυτό το "τρενάκι του λούνα παρκ". Δεν έχω δει gameplay για αποφυγή spoilers και ελπίζω να μην είναι έτσι το παιχνίδι.

Προσωπικά μου αρέσει και αυτό δεδομένου ότι η μάχη μπορεί να το υποστηρίξει. 

Βέβαια το Sekiro είναι Metroid στη σχεδίαση του οπότε και αυτό το γουστάρω. 

  • Like 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kυκλοφορει απο χθες εντονη φημη οτι την ερχομενη εβδομαδα θα ανακοινωθει μεγαλο xbox exclusive για το ps5.

Αρχικα ειπαν οτι ειναι το forza horizon 5.Αυτο αν δεν κανω λαθος ειναι το arcade forza και οχι το sim forza,σωστα?
Αν ειναι οντως ετσι εγω θα ειμαι εκει day one.

Aλλα οι νεοτερες φημες λενε οτι μαλλον δεν ειναι αυτο που θα ανακοινωθει.Υπαρχει δηλαδη πλανο να κυκλοφορησει  το fh5 για το ps5 αλλα θα δουμε αλλο παιχνιδι απο εβδομαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, dekulinkgr said:

Kυκλοφορει απο χθες εντονη φημη οτι την ερχομενη εβδομαδα θα ανακοινωθει μεγαλο xbox exclusive για το ps5.

Αρχικα ειπαν οτι ειναι το forza horizon 5.Αυτο αν δεν κανω λαθος ειναι το arcade forza και οχι το sim forza,σωστα?
Αν ειναι οντως ετσι εγω θα ειμαι εκει day one.

Aλλα οι νεοτερες φημες λενε οτι μαλλον δεν ειναι αυτο που θα ανακοινωθει.Υπαρχει δηλαδη πλανο να κυκλοφορησει  το fh5 για το ps5 αλλα θα δουμε αλλο παιχνιδι απο εβδομαδα.

Το Forza Horizon είναι το open world arcade. Και μάλιστα με διαφορά ο καλύτερος τίτλος του είδους. 

Αν όντως είναι αλήθεια το PS5 χτυπάει έναν πολύ σημαντικό τίτλο.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια ερώτηση. Άν έχω νοικιάσει (από seven πχ) ένα παιχνίδι , και το ίδιο παιχνίδι το αγοράσω από κάπου αλλού, τα save λειτουργούν κανονικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, divnt είπε

Παιδιά μια ερώτηση. Άν έχω νοικιάσει (από seven πχ) ένα παιχνίδι , και το ίδιο παιχνίδι το αγοράσω από κάπου αλλού, τα save λειτουργούν κανονικά;

Nαι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω παραγγείλει ένα ps5 digital, παραλαμβάνω την Δευτέρα με το καλό.

Υπάρχει κάτι να προσέξω?

Έχει παιχνίδι μέσα?

Που με συμφέρει να κάνω συνδρομή?

Προσφορές που βρίσκω για παιχνίδια?

Οφφλαιν θα παίζει πχ fc24 ή θα χρειάζεται πάντα ίντερνετ?

Ερωτήσεις noob-α το γνωριζω, αλλά δεν έχω πιάσει κονσόλα μετά το ps2.

  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...