Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5/Pro Topic v4


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC ή με smartphones, στον βαθμό του εφικτού, καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, music_lover είπε

4k/60 δεν παίζει ούτε η 4090 και θα παίξει το PS5 Pro? Δεν γίνονται αυτά. Το πολύ πολύ να παίξει 2k/60 παντού και αυτό με χρήση FSR.

Σωστός! Ακομα και αν η gpu ηταν σε επιπεδο 4090, θα ειχε τρελο bottleneck απο την zen 2 cpu. Upscale θα κανει και αγιος ο θεος. Εγω φοβαμαι οτι (και λογω cpu) θα κανουν focus στην αναλυση και οχι στα fps. Κατι που θα τρέχει σε ξεκλειδωτα 45-50fps στο απλο θα τρεχει σε 60 fps κλειδωμενα. Οτι θα ειναι σε 30 fps πολυ δυσκολα θα γινει 60fps.  Μου θυμιζει φαση xbox one με one x. 

Βρισκουν ομως και τα κανουν. Αντι να ξεζουμισουν τα μηχανήματα ( αυξανοντας το κοστος για τις εταιρειες) , γραφουν σαβουρο κωδικα multiplatform και προσφερουν mid gen hardware για να τρεξει με brute force τον σαβουροκωδικα,  μετακυλιοντας το κοστος στον τελικο καταναλωτη ο οποιος και παλι θα αγορασει νεο μηχανημα που δεν θα ειναι δυνατη η αξιοποιηση του 100% ( γιατι αλλιως δεν θα υπαρχει συμβατοτητα με το αρχικο hardware). Mε τα x86 μεταφερθηκαν και τα αρνητικα των pc.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

13 hours ago, -WISE- said:

Το καλό είναι ότι θα σπρώχνουν με το κιλό τα απλά 5άρια στις αγγελίες οπότε ίσως είναι καλή στιγμή για κάποιον που μέχρι τώρα δεν έχει το 5άρι να το αγοράσει μεταχειρισμένο.

Digital ή 1η παρτίδα 399€ / -5%= 380€ και το είχα 1η μέρα (ταξί το έφερε, γιατί δεν προλάβαιναν) 

να το δώσω 180€ (μαζί με το κουτί / χειριστήριο, καλώδια, απόδειξη και σε υπέρ άριστη κατάσταση)  μετά από 4 χρόνια  και να κάνω μάγκα κάποιον δεν αξίζει… 

το κρατάω στην συλλογή μου που έχω όλα τα PS από το PS1 μέχρι το PS4 (κομπλέ με τα όλα τους, και παίζουν ακόμα). 
 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, music_lover είπε

4k/60 δεν παίζει ούτε η 4090 και θα παίξει το PS5 Pro? Δεν γίνονται αυτά. Το πολύ πολύ να παίξει 2k/60 παντού και αυτό με χρήση FSR.

Ναι δεν εννοούσα "native" 4k φυσικά, είναι αυτονόητο ότι δε θα παίζει εκτός κι αν τρέχει σε 24 fps 😅

Επεξ/σία από giorgosmcmc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, TrialKid είπε

Digital ή 1η παρτίδα 399€ / -5%= 380€ και το είχα 1η μέρα (ταξί το έφερε, γιατί δεν προλάβαιναν) 

να το δώσω 180€ (μαζί με το κουτί / χειριστήριο, καλώδια, απόδειξη και σε υπέρ άριστη κατάσταση)  μετά από 4 χρόνια  και να κάνω μάγκα κάποιον δεν αξίζει… 

το κρατάω στην συλλογή μου που έχω όλα τα PS από το PS1 μέχρι το PS4 (κομπλέ με τα όλα τους, και παίζουν ακόμα). 
 

 

Πωωω τι μου θυμισες.

Κατω κατεβηκα και αντι αν δω κουριερ , ειδα ταξιτζη με γεματο το ταξι ps5 !!!!

Ηθελα να τον αγκαλιάσω !!!!!

  • Like 1
  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νεο limited controller στα χρωματα του astrobot

Κυκλοφορει στις 6 σεπτεμβρη και ειναι στα 80 ευρω.

 

 

 

Επεξ/σία από dekulinkgr
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 29/7/2024 στις 5:41 ΜΜ, dekulinkgr είπε

Νεο limited controller στα χρωματα του astrobot

Κυκλοφορει στις 6 σεπτεμβρη και ειναι στα 80 ευρω.

 

 

 

πανέμορφο. Θα το δούμε σε κανά amazon? 

Επεξ/σία από chek2fire
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο fps game μου προτείνετε που να είναι αρκετά ρεαλιστικό για co op και pvp με μεγάλη κοινότητα στο ps5, το insurgency sandstorm είναι μονόδρομος ή υπάρχει και κάποιο άλλο? (εκτός call of duty δε μου αρέσει και δεν ασχολούμαι) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 hours ago, giorgosmcmc said:

Ποιο fps game μου προτείνετε που να είναι αρκετά ρεαλιστικό για co op και pvp με μεγάλη κοινότητα στο ps5, το insurgency sandstorm είναι μονόδρομος ή υπάρχει και κάποιο άλλο? (εκτός call of duty δε μου αρέσει και δεν ασχολούμαι) 

 Για το Hell Let Loose έχω ακούσει πολύ καλά λόγια. Δεν έχω προσωπική άποψη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, p07apo said:

https://www.thegamer.com/black-myth-wukong-wont-have-a-disc-when-it-launches-physically-in-august-video-game-collections/

 

Άρα η απάντηση είναι πιθανότατα όχι!

Μεγάλη σαχλαμάρα!

Κρίμα. No physical, no buy απο μένα! 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όμως, τα digital-only games όπως το BG3 έχουν πλέον physical, το ίδιο και το AW2. Προσπαθούν οι εταιρίες, αλλά δεν θα τελειώσει τόσο σύντομα το physical.

Προσωπικά, δεν πιστεύω τους αριθμούς που λένε, γιατί άμα ήταν όντως αλήθεια, δεν νομίζω να γινόταν το παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...