Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5/Pro Topic v4


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC ή με smartphones, στον βαθμό του εφικτού, καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

Που είναι τα νέα για PS5 Pro ; Μου κάνει εντύπωση που δεν έχουμε κάνα φρέσκο leak.

Αφού είχαν διαρρεύσει όλα όσο αφορά τα τεχνικά χαρακτηριστικά του Pro. Τί άλλο μένει; 😁 Τιμή και ημερομηνία. 

Αν θυμάμαι καλά το ps4 pro είχε ανακοινωθεί Σεπτέμβρη και βγήκε Νοέμβρη. Υποθέτω ότι θα δούμε κάτι ανάλογο. Ανακοίνωση Σεπτέμβρη μαζί με κάποιο ίσως Playstation showcase όπου θα δείξουν τί περιμένουμε από παιχνίδια για το 2025.

 

Επεξ/σία από CarbonFibre
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/7/2024 στις 9:13 ΠΜ, Psycho_Warhead είπε

Που είναι τα νέα για PS5 Pro ; Μου κάνει εντύπωση που δεν έχουμε κάνα φρέσκο leak.

Σύμπτωση, αυτό έψαχνα και εγώ τις τελευταίες μέρες (που είχε αρχίσει να με τρώει πάλι το χέρι μου για αγορά Ps5). Αυτό που ακούγεται αρκετά είναι μια φήμη για Event τον Σεπτέμβριο που θα ήταν λογικό να το ανακοινώσουν εκεί.

Βέβαια εμένα πιο πολύ με καίει να δω τι παιχνίδια θα ανακοινώσουν. Γιατί λίγο που το έψαξα βλέπω μια νέκρα και πρακτικά αν έπαιρνα τώρα Ps5 μόνο 3 παιχνίδια θα είχα να παίξω (Demon Souls, Last of Us Part 2, Spiderman 2). Όλα τα άλλα είτε είναι cross platform είτε τα έχουν βγάλει ήδη (ή θα τα βγάλουν σύντομα) και στο PC. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, BlueBlade είπε

Σύμπτωση, αυτό έψαχνα και εγώ τις τελευταίες μέρες (που είχε αρχίσει να με τρώει πάλι το χέρι μου για αγορά Ps5). Αυτό που ακούγεται αρκετά είναι μια φήμη για Event τον Σεπτέμβριο που θα ήταν λογικό να το ανακοινώσουν εκεί.

Βέβαια εμένα πιο πολύ με καίει να δω τι παιχνίδια θα ανακοινώσουν. Γιατί λίγο που το έψαξα βλέπω μια νέκρα και πρακτικά αν έπαιρνα τώρα Ps5 μόνο 3 παιχνίδια θα είχα να παίξω (Demon Souls, Last of Us Part 2, Spiderman 2). Όλα τα άλλα είτε είναι cross platform είτε τα έχουν βγάλει ήδη (ή θα τα βγάλουν σύντομα) και στο PC. 

Αν έχεις τούμπανο pc δεν αξίζει να πάρεις ps5 

Περιμένεις 1-3 χρόνια για tlou και Spiderman. Demon souls μπορείς να βρεις κάνα PS3 και να το παίξεις δεν αξίζει να πάρεις το 5 για αυτό μιας και είναι αρκετά κατώτερο από elden.

Ότι και να δείξουν στο event 2-3 χρόνια μετά την κυκλοφορία στο ps5 θα τα δώσουν και στο pc το έχει δηλώσει η σονυ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Nik1239 είπε

Αν έχεις τούμπανο pc δεν αξίζει να πάρεις ps5 

Περιμένεις 1-3 χρόνια για tlou και Spiderman. Demon souls μπορείς να βρεις κάνα PS3 και να το παίξεις δεν αξίζει να πάρεις το 5 για αυτό μιας και είναι αρκετά κατώτερο από elden.

Ότι και να δείξουν στο event 2-3 χρόνια μετά την κυκλοφορία στο ps5 θα τα δώσουν και στο pc το έχει δηλώσει η σονυ

Καλά κοίτα δεν διαφωνώ. Απλά δεν είμαι και υπέρ του να περιμένω 2-3 χρόνια κάθε φορά για να παίξω ένα παιχνίδι που θέλω.

Ειδικά μεγάλες κυκλοφορίες ιδανικά θέλω να τις παίζω ψιλό άμεσα και όχι να ξεροσταλιάζω όπως έκανα με το Ghost of Tsushima πχ που βγήκε μεν σε PC αλλά πήρε 4 χρόνια από την κυκλοφορία του.

Για αυτό περιμένω να δω τι θα ανακοινωθεί από παιχνίδια στο επόμενο διάστημα και ανάλογα θα κινηθώ. Αν σκάσουν βόμβες από μεριά Naughty Dog, Sucker Punch και άλλα μεγάλα Studio που δεν έχουν ανακοινώσει ακόμα σε τι δουλεύουν, τότε θα το σκεφτώ σοβαρά.

Για τώρα όμως ναι δεν θα προχωρήσω στην αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, BlueBlade είπε

Σύμπτωση, αυτό έψαχνα και εγώ τις τελευταίες μέρες (που είχε αρχίσει να με τρώει πάλι το χέρι μου για αγορά Ps5). Αυτό που ακούγεται αρκετά είναι μια φήμη για Event τον Σεπτέμβριο που θα ήταν λογικό να το ανακοινώσουν εκεί.

Βέβαια εμένα πιο πολύ με καίει να δω τι παιχνίδια θα ανακοινώσουν. Γιατί λίγο που το έψαξα βλέπω μια νέκρα και πρακτικά αν έπαιρνα τώρα Ps5 μόνο 3 παιχνίδια θα είχα να παίξω (Demon Souls, Last of Us Part 2, Spiderman 2). Όλα τα άλλα είτε είναι cross platform είτε τα έχουν βγάλει ήδη (ή θα τα βγάλουν σύντομα) και στο PC. 

Δες και το Returnal παντως, αν και εφοσον παρεις ps5

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Brazhlias είπε

Δες και το Returnal παντως, αν και εφοσον παρεις ps5

Και το Returnal υπάρχει σε PC. Τα παιχνίδια που ανέφερα πιο πάνω είναι παιχνίδια που υπάρχουν μόνο σε Ps5 αυτήν την στιγμή και είναι άγνωστο το πότε θα έρθουν στο PC

Αλλά σίγουρα σαν παιχνίδι το έχω στο backlog μου το συγκεκριμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, BlueBlade είπε

Και το Returnal υπάρχει σε PC. Τα παιχνίδια που ανέφερα πιο πάνω είναι παιχνίδια που υπάρχουν μόνο σε Ps5 αυτήν την στιγμή και είναι άγνωστο το πότε θα έρθουν στο PC

Αλλά σίγουρα σαν παιχνίδι το έχω στο backlog μου το συγκεκριμένο.

Το tlou2 δεν έχουν πει ότι θα βγει του χρόνου ή σε 2 χρόνια στο pc; Όπως και το Spiderman 2 δε νομίζω να κάνουν πάνω από 2 χρόνια ακόμα να το βγάλουν.

Αν δεν κάνω λάθος έχει πει η σονυ ότι ότι βγάλει first party από το 23 και μετά θα κάνει 2-3 χρόνια να έρθει pc. Όπως έκανε με το Ragnarok.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Nik1239 είπε

Το tlou2 δεν έχουν πει ότι θα βγει του χρόνου ή σε 2 χρόνια στο pc; Όπως και το Spiderman 2 δε νομίζω να κάνουν πάνω από 2 χρόνια ακόμα να το βγάλουν.

Αν δεν κάνω λάθος έχει πει η σονυ ότι ότι βγάλει first party από το 23 και μετά θα κάνει 2-3 χρόνια να έρθει pc. Όπως έκανε με το Ragnarok.

Βρε ναι το ξέρω. Απλά άμα τα βάλεις κάτω το Last of us Part 2 έχει κλείσει 4 χρόνια ήδη από την μέρα που βγήκε. Οκ προφανώς αν κάποιος μπορεί ας περιμένει. Απλά εγώ ειδικά για τόσες μεγάλες κυκλοφορίες δεν μπορώ να περιμένω χρόνια ολόκληρα (να πεις ότι ήταν λίγοι μήνες πάει στο καλό).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 hours ago, vorlon68 said:

Ειναι διαθέσιμο και πάλι το Playstation Stars

Το PlayStation Stars θα επιστρέψει σύντομα σε σταδιακή τοπική κυκλοφορία. Σας ευχαριστούμε για την υπομονή σας και ανυπομονούμε να σας υποδεχτούμε ξανά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, nek4d είπε

Το PlayStation Stars θα επιστρέψει σύντομα σε σταδιακή τοπική κυκλοφορία. Σας ευχαριστούμε για την υπομονή σας και ανυπομονούμε να σας υποδεχτούμε ξανά.

Σε μενα ειναι ήδη ενεργό και πηρα και τα 50 τοκεν απο τα ps+ games. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nek4d είπε

Το PlayStation Stars θα επιστρέψει σύντομα σε σταδιακή τοπική κυκλοφορία. Σας ευχαριστούμε για την υπομονή σας και ανυπομονούμε να σας υποδεχτούμε ξανά.

Επιβεβαιώνω και εγώ ότι πλέον δουλεύει. Στην αρχική μέχρι χθες έδειχνε το εικονίδιο/logo αντί για το λεβελ

 

Screenshot_20240713_143158_PS App.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...