Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5/Pro Topic v4


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC ή με smartphones, στον βαθμό του εφικτού, καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Votritis είπε

ξερει κανεις αν παρεις σημερα αυτη την καρτα(που προφανώς ειναι παλια )  λειτουργεί?

 https://www.kotsovolos.gr/gaming-gadgets/playstation-network/playstation-plus/131522-sony-card-playstation-plus-365days

Κανονικά λειτουργούν και βάζει 1 χρόνο essential. Γιατί δεν βάζεις από το store όμως? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Κανονικά λειτουργούν και βάζει 1 χρόνο essential. Γιατί δεν βάζεις από το store όμως? 

εχω εξτρα μεχρι τελος του μηνα και οταν λήξει δεν θα υπαρχει πια η τωρινη προσφορα και θα κανει 80Ε στο στορ ..........δεν την προλαβα και καποιος την ψείρισε κριμα εβγαινε 40Ε με την προσφορα του Κωτσου ......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, Votritis είπε

εχω εξτρα μεχρι τελος του μηνα και οταν λήξει δεν θα υπαρχει πια η τωρινη προσφορα και θα κανει 80Ε στο στορ ..........δεν την προλαβα και καποιος την ψείρισε κριμα εβγαινε 40Ε με την προσφορα του Κωτσου ......

Κανονικα λοιπον, και μπορειτε να παρετε και καμια καβατζα για μελλοντικη ενεργοποιηση οταν παιχτει παλι προσφορα. Ακομα και αν θελετε για μεγαλυτερη βαθμιδα, θα πληρωσετε μονο την διαφορα της τιμης που θα εχει εκεινη την περιοδο το στορ. Πχ καποιοι ειχαμε παρει απο public με 10 ευρω. Αν ηθελε καποιος extra, εβαζε τα 50 ευρω διαφορα (απο τα 72 που κανει κανονικα η essential) και ειχε για 1 χρονο extra με 60 ευρω ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, koproli8os είπε

εχει εναν σειριακο αριθμο απο πισω, αν εχει το κεφαλαιο Α στο τελος ειναι 2ης εκδοσης

Δεν νομίζω. Εχω εξτρα 3 dualsense εκτός απ' αυτο που ειχε η κονσόλα, αγορασμένα τον 2/22 και τον 7/23 και τα 3 τελειώνουν σε Α. Ειχαν βγάλει απο τοτε τα νεα dualsense?

Επεξ/σία από vorlon68
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vorlon68 είπε

Δεν νομίζω. Εχω εξτρα 3 dualsense εκτός απ' αυτο που ειχε η κονσόλα, αγορασμένα τον 2/22 και τον 7/23 και τα 3 τελειώνουν σε Α. Ειχαν βγάλει απο τοτε τα νεα dualsense?

εχω και εγω 3 εξτρα dualsense και το ενα ροζακι δεν εχει Α αλλα τελειωνει σε 1, εκεινο ειναι της 1ης εκδοσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, koproli8os είπε

εχω και εγω 3 εξτρα dualsense και το ενα ροζακι δεν εχει Α αλλα τελειωνει σε 1, εκεινο ειναι της 1ης εκδοσης.

Αν σαν v2 λετε αυτα που εχουν μεγαλυτερη μπαταρια τοτε αυτα με το Α στο serial ειναι τα controller με τα βελτιωμένα ελατηρια στις σκανδαλες και ιδια μπαταρια με τα αρχικα, 1500mA

Επεξ/σία από vorlon68
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, vorlon68 είπε

Αν σαν v2 λετε αυτα που εχουν μεγαλυτερη μπαταρια τοτε αυτα με το Α στο serial ειναι τα controller με τα βελτιωμένα ελατηρια στις σκανδαλες και ιδια μπαταρια με τα αρχικα, 1500mA

Πηρα ενα χθες απο Κωτσοβολο. Διπλα στο model number εχει ενα Β και το fcc id τελειωνει σε Β. Στα χαρακτηριστικα για τη μπαταρια γραφει 3,65v 1560mah.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, dimitris234 είπε

Πηρα ενα χθες απο Κωτσοβολο. Διπλα στο model number εχει ενα Β και το fcc id τελειωνει σε Β. Στα χαρακτηριστικα για τη μπαταρια γραφει 3,65v 1560mah.

Αρα @koproli8os εχω δίκιο. Αυτα με το Α δεν ειναι v2 αλλα βελτιωμένες εκδόσεις της v1

Επεξ/σία από vorlon68
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδη το εψαξα λιγο το θεμα υπαρχουν στην ουσια 3 εκδοσεις

Πρωτη εκδοση με s/n AK8CFIZCT1

Δευτερη εκδοση με s/n AK8CFIZCT1A ειναι αυτο που λενε V2

Mια τριτη εκδοση που δεν βρισκω πολλες πληροφοριες.Ειναι μαλλον νεο revision με s/n AK8CFIZCT1B

Οσοι πηρατε AK8CFIZCT1Β γραψτε τι χρωμα κοντρολ ειναι.

Απο το κουτι δεν φαινεται τι εκδοση ειναι.Πρεπει να δεις την πλατη στο κοντρολ τι sn γραφει.

 

 

Επεξ/σία από Mr_Terror
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρουμε αν έχουν αλλαγές τα revisions? Είχε γραφτεί για καλύτερη μπαταρία πριν κάτι μήνες αλλά δεν είδα πουθενά επιβεβαίωση ή τέστ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

Επειδη το εψαξα λιγο το θεμα υπαρχουν στην ουσια 3 εκδοσεις

Πρωτη εκδοση με s/n AK8CFIZCT1

Δευτερη εκδοση με s/n AK8CFIZCT1A ειναι αυτο που λενε V2

Mια τριτη εκδοση που δεν βρισκω πολλες πληροφοριες.Ειναι μαλλον νεο revision με s/n AK8CFIZCT1B

Οσοι πηρατε AK8CFIZCT1Β γραψτε τι χρωμα κοντρολ ειναι.

Απο το κουτι δεν φαινεται τι εκδοση ειναι.Πρεπει να δεις την πλατη στο κοντρολ τι sn γραφει.

 

 

Εγω αγορασα το κοκκινα. Το προηγουμενο που ηταν με την κονσολα εχει κωδικο AK8CFIZCT1A. Δε νομιζω οτι το Α ειναι v2 γιατι η πιστοποιηση εχει γινει το 2021 ενω στο Β το 2023.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν κανεις μια ερευνα στο ιντερνετ λενε οτι το 1Α ειναι v2.

Γενικα λιγες πληροφοριες εχει για τις εκδοσεις.

Φιλος παντως που πηρε σλιμ πσ5 προσφατα το κοντρολ που ειχε μεσα ειναι Β αρα μαλλον ειναι και το τελευταιο revision.

To κοκκινο που αγορασες ειναι B?


 

Επεξ/σία από Mr_Terror
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, dimitris234 είπε

Εγω αγορασα το κοκκινα. Το προηγουμενο που ηταν με την κονσολα εχει κωδικο AK8CFIZCT1A. Δε νομιζω οτι το Α ειναι v2 γιατι η πιστοποιηση εχει γινει το 2021 ενω στο Β το 2023.

επειδη απο την αρχη το εψαχνα αυτα με το ληγοντα 1 ειναι 1η εκδοση, οταν βγηκαν τα 1Α ολοι τα ονομαζαν 2η εκδοση μετα επαψα να το ψαχνω επειδη απεκτησα πσ5 και ειχα ηδη 3 εξτρα χειρηστηρια, τωρα μαθαινω για το Β αρα αυτα θα ειναι 3η εκδοση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο  κύριος λόγος των revision στα dualsense είναι τα διαφορετικά καλούπια στα housing και κάποια επί μέρους σημεια για να δημιουργηθεί ασυμβατότητα με τα aftermarket. Την πονάει που στο etsy πουλιούνται custom χειριστήρια διακόσια και διακόσια πενήντα ευρώ.

Επεξ/σία από tsakonass
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...