Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5/Pro Topic v4


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC ή με smartphones, στον βαθμό του εφικτού, καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Nik1239 είπε

Ήταν limited 24h

Νταξει, εχω ακόμα πολύ καιρό μέχρι να τελειώσω το Odyssey, θα ξανά βγει προσφορά 😂 τουλάχιστον έχω 2 χρονάκια γεμάτα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Tatofski64 είπε

Νταξει, εχω ακόμα πολύ καιρό μέχρι να τελειώσω το Odyssey, θα ξανά βγει προσφορά 😂 τουλάχιστον έχω 2 χρονάκια γεμάτα 

Παρόλο που ξεκίνησα το Odyssey πέρυσι τέτοια εποχή και έχω ακόμα κάμποσο για το τέλος, για να μην μιλήσω καν για τα DLCs, μου φάνηκε πολύ καλή προσφορά για να μην το πάρω το Valhalla.

Φυσικά καμία λογική σε όλο αυτό, αλλά αν δεν υπάρχουν και οι βαρεμένοι, τι θα κάνουν στη ubisoft, κλέφτες θα γίνουν;  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 hours ago, Psycho_Warhead said:

Προφανώς και είναι σκόπιμα έτσι για να είναι στο ίδιο μήκος κύματος με την woke ατζέντα. Κατά τα άλλα Bloober Team, άρα σίγουρα προβλήματα με το performance.

GO6n4-LbQAERdqX.jpeg.33aaa9ec567c978bd830bee6933b8896.jpeg
Ε είπαμε πρέπει να κρατάνε τις "ισορροπίες" υπό το πρόσχημα της "representation" μπούρδας για να μην τραυματιστεί ο εύθραυστος και παχυλός ναρκισσισμός της μέσης Jane της γειτονιάς. Οι ίδιες που αποτελούν την όποια dev team (στη Δύση περισσότερο) προωθούν τέτοια πρότυπα/αλλαγές καθώς οι ίδιες νιώθουν και είναι έτσι εμφανισιακά (βλέπε περίπτωση Mary Jane - Spider-Man 2).

ALSO GO6n5rAbkAAJkNK.png.3fbe8d5fe5352ea771019ab1fdda9940.png

 

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Sad 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

GO6n4-LbQAERdqX.jpeg.33aaa9ec567c978bd830bee6933b8896.jpeg
Ε είπαμε πρέπει να κρατάνε τις "ισορροπίες" υπό το πρόσχημα της "representation" μπούρδας για να μην τραυματιστεί ο εύθραυστος και παχυλός ναρκισσισμός της μέσης Jane της γειτονιάς. Οι ίδιες που αποτελούν την όποια dev team (στη Δύση περισσότερο) προωθούν τέτοια πρότυπα/αλλαγές καθώς οι ίδιες νιώθουν και είναι έτσι εμφανισιακά (βλέπε περίπτωση Mary Jane - Spider-Man 2).

ALSO GO6n5rAbkAAJkNK.png.3fbe8d5fe5352ea771019ab1fdda9940.png

Δε θα καταλάβω ποτέ το νόημα σε όλη αυτή τη διαδικασία. Με ποιο τρόπο γίνεται καλύτερος ο πλανήτης αν η Angela αντί να μοιάζει με τη Sandra Bullock (σε αυτή νομίζω βασίστηκε) μοιάζει με τον SpinusTv? Κάνει τόσο κακό δηλαδή η προβολή του όμορφου? 

Πέρα από τις ατζέντες το πρόσωπο που βλέπω δε ταιριάζει καν στο χαρακτήρα της Angela για όποιον γνωρίζει την ιστορία. Ταιριάζει μεν περίσσοτερο ηλικιακά (υποτίθεται είναι 19) αλλά αυτό το βλέμμα αγελάδας δε της ταιριάζει. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα δεν με ενθουσίασε το Days Gone, αλλά σε πολλούς άρεσε αρκετά και θέλουν sequel. Δυστυχώς η Sony είναι εντελώς αρνητική. Κατά τα άλλα αναμένουμε GoT 2.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 hours ago, Mitroglou7 said:

Δε θα καταλάβω ποτέ το νόημα σε όλη αυτή τη διαδικασία. Με ποιο τρόπο γίνεται καλύτερος ο πλανήτης αν η Angela αντί να μοιάζει με τη Sandra Bullock (σε αυτή νομίζω βασίστηκε) μοιάζει με τον SpinusTv? Κάνει τόσο κακό δηλαδή η προβολή του όμορφου? 

Πέρα από τις ατζέντες το πρόσωπο που βλέπω δε ταιριάζει καν στο χαρακτήρα της Angela για όποιον γνωρίζει την ιστορία. Ταιριάζει μεν περίσσοτερο ηλικιακά (υποτίθεται είναι 19) αλλά αυτό το βλέμμα αγελάδας δε της ταιριάζει. 

 

Το αστείο είναι ότι η δικαιολογία τους όταν τους ρωτάνε είναι (και καλά) πιο ρεαλιστικά πρότυπα. 

Εγώ προσωπικά πάντως δεν βλέπω γυναίκες στο δρόμο με τόσο αποκρουστικά άσχημα χαρακτηριστικά σαν αυτά που βλέπω στα games τελευταία. Πήγαν από το ένα άκρο στο άλλο.

Και είναι ακόμα πιο τραγικό ότι οι κοπέλες που κάνουν casting για να παίξουν αυτές τις καρικατούρες, έχουν μια χαρά πρόσωπα και είναι γενικά ευπαρουσίαστες. Άρα για ποιο "ρεαλισμό" μιλάνε όταν παίρνουν κάτι πραγματικό και το παραμορφώνουν με τεχνητά μέσα?

Η μαύρη αλήθεια είναι ότι αν είσαι εταιρία που έχει να κάνει με media και ψάχνεις να εξασφαλίσεις καμία μελλοντική χρηματοδότηση και πιθανούς επενδυτές, πλέον επιβάλλεται να ακολουθείς τους "κανόνες" και να προωθείς συγκεκριμένη πολιτική ατζέντα. Σε αυτή την περίπτωση η ατζέντα λέει ότι η ασχήμια, η εκκεντρικότητα, η παχυσαρκία, η παραμέληση του εαυτού, κτλ είναι προσόντα που πρέπει να αναδεικνύονται και να τα θεωρούμε ως επιθυμητά πρότυπα. Γιατί... έτσι.

Έχουμε φτάσει σε σημείο η ομορφιά και η καλαισθησία να θεωρούνται κάτι προσβλητικό και κακό για την κοινωνία επειδή κάποιες κομπλεξικές μειονότητες με τη βοήθεια των social media βρήκαν πλάτες (με λεφτά). Γιατί στο τέλος γι'αυτό γίνονται όλα και όχι για τα equality, inclusion, representation κτλ. Αυτές είναι απλά χαρούμενες λεξούλες που ντύνουν ωραία εξωτερικά τη σαπίλα και την απληστία που κρύβονται μέσα. 

Δυστυχώς έχουμε καταντήσει να συζητάμε για πολιτική και κοινωνικά θέματα σε ένα hobby όπως τα games που υποτίθεται ότι υπάρχει για να μας χαλαρώσει και να κάνουμε ένα διάλειμμα από όλα αυτά. Οξύμωρο.

 

 

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 6
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Επιστροφή με μηνύματα αποκλειστικά on-topic, παρακαλώ.

Όχι άλλη συζήτηση για πιθανές πολιτικές ατζέντες.

Που είδατε (ή είδαν άλλοι για εσάς) στην Angela από το Silent Hill 2. 

Στην Άτζελα.

FFS.

  • Like 2
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα επιτέλους μια τηλεόραση της προκοπής να παίζω και playstation εκτός των άλλων και μου έχουν φύγει τα μάτια.

Αναφέρομαι στην s90c της Samsung που αν και περσινό μοντέλο στο χιλιάρικο μου φάνηκε πολύ καλή η τιμή της (τις ξεστοκάρουν στο χιλιάρικο για τις 55") και την τσίμπησα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει εναν σειριακο αριθμο απο πισω, αν εχει το κεφαλαιο Α στο τελος ειναι 2ης εκδοσης

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ξερει κανεις αν παρεις σημερα αυτη την καρτα(που προφανώς ειναι παλια )  λειτουργεί?

 https://www.kotsovolos.gr/gaming-gadgets/playstation-network/playstation-plus/131522-sony-card-playstation-plus-365days

Επεξ/σία από Votritis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...