Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση) v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

Εντάξει δεν είναι απληστία, αλλά πες ότι κάποια στιγμή θα αλλάξω την 4070, ε δεν θα πάω στην 5060 (που πιθανώς θα έχει το ίδιο perf με την 4070 στο περίπου). Αυτό που θα ήθελα είναι η επόμενη κάρτα μου να παίζει Path Tracing σε 1440p DLSS Q. Αυτό είναι κάτι που δεν μπορώ να κάνω τώρα. Θες 4090 τώρα γι' αυτό, άρα 5070 Super; 5070Ti; Από αυτή την άποψη λέω ότι θέλω κάτι παραπάνω.

Υ.Γ. Εννοείται και καλό gameplay.

να μη γίνεσαι υλιστής φιλε μου Γιάννη και τα 1080p 60 fps μια χαρά είναι... πριν 10 χρονια δε σε ενοχλούσαν και τώρα δε μπορείς? μη ξανά ακούσω ότι θες παραπάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

να μη γίνεσαι υλιστής φιλε μου Γιάννη και τα 1080p 60 fps μια χαρά είναι... πριν 10 χρονια δε σε ενοχλούσαν και τώρα δε μπορείς? μη ξανά ακούσω ότι θες παραπάνω

πριν 10 χρόνια έπαιζα Euro Truck Simulator 2 σε 1440x900 laptop με AMD κάρτα μάλιστα :P 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, just_a_dude είπε

ναι αλλά θες πάντα παραπάνω. Όταν ήμουν σε 1080p/75, η μετάβαση σε 1440p/165 μου φάνηκε μέρα με τη νύχτα. Αλλά πλέον είναι καθημερινότητα, και θέλω παραπάνω. Όπως και με το RT. Τώρα μπορώ να παίξω τα πάντα με RT και επειδή είδα λίγο από Path Tracing θέλω αυτό πλέον. 

Μείνε μακριά από oled και hdr. Για το καλό σου το λέω. :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, just_a_dude είπε

Εντάξει δεν είναι απληστία, αλλά πες ότι κάποια στιγμή θα αλλάξω την 4070, ε δεν θα πάω στην 5060 (που πιθανώς θα έχει το ίδιο perf με την 4070 στο περίπου). Αυτό που θα ήθελα είναι η επόμενη κάρτα μου να παίζει Path Tracing σε 1440p DLSS Q. Αυτό είναι κάτι που δεν μπορώ να κάνω τώρα. Θες 4090 τώρα γι' αυτό, άρα 5070 Super; 5070Ti; Από αυτή την άποψη λέω ότι θέλω κάτι παραπάνω.

Υ.Γ. Εννοείται και καλό gameplay.

εγω φετος με σειρα 40 laptop με βλεπω ξανα στην 60 αν οχι πιο μετα κιολας

Επεξ/σία από plr77
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυριο θα μπει στις προσφορες το βαζω εδω ωστε να μην γινει καποια λαθος αγορα μεχρι αυριο στις 8. 

Humble choice Φεβρουαριου 100% leak ολα τα παιχνιδια. Εξαιρετικος μηνας θα ελεγα. 

 

Screenshot_2.png

Screenshot_3.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Arkin είπε

Αυριο θα μπει στις προσφορες το βαζω εδω ωστε να μην γινει καποια λαθος αγορα μεχρι αυριο στις 8. 

Humble choice Φεβρουαριου 100% leak ολα τα παιχνιδια. Εξαιρετικος μηνας θα ελεγα. 

 

Screenshot_2.png

Screenshot_3.png

Αυτα τα κατοχυρωνεις με 10 € συνδρομη?Μπορεις να ακυρωσεις αμεσως μετα τη συνδρομη ωστε να μη γινει ανανεωση τον επομενο μηνα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, plr77 είπε

Αυτα τα κατοχυρωνεις με 10 € συνδρομη?Μπορεις να ακυρωσεις αμεσως μετα τη συνδρομη ωστε να μη γινει ανανεωση τον επομενο μηνα?

Ναι κανονικα με 9.99 το μηνα και μετα κανεις pause. Εγω εχω αρκετα χρονια περνω 1 χρονου συνδρομη φετος με βγηκε 93 ευρω για 12 μηνες η 7.75 ευρω ο μηνας και μπορω να κανω pause οποτε θελω. Δηλαδη αν κανεις pause ας πουμε μηνα παρα μηνα σου βγαινουν τα 2 χρονια 93 ευρω και κρατας τους 12 μηνες που θελεις. Γενικα συμφερει 100% το choice και περα απο ελαχιστους μηνες καθε μηνα θα δωσει δυνατα παιχνιδια που μεχρι πριν τα εβρισκες 15-25 ευρω στο ιστορικο χαμηλο. Και τα κρατας για παντα εννοειται στο λογαριασμο σου στο steam. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 minutes ago, valantis123 said:

Χαζευα στο FB και έπεσα σε 2-3 τίτλους ότι παίζει να κόψει η Microsoft ta Xbox exclusives? 😲 

ΕΚΤΑΚΤΟ: Νέο event για το “μέλλον του Xbox“ εν μέσω φημών για το τέλος των αποκλειστικών τίτλων

Οι εξελίξεις είναι καταιγιστικές και ο Phil Spencer προχωρά σε ανακοινώσεις

Εν μέσω όλου αυτού του ντόρου, ο επικεφαλής του gaming τμήματος της Microsoft, Phil Spencer, βγήκε δημόσια να απαντήσει σε όλα όσα ακούγονται τα τελευταία 24ωρα και προχώρησε σε μια πολύ σημαντική ανακοίνωση. Την επόμενη εβδομάδα, λοιπόν, η Microsoft θα διεξάγει ένα ειδικό "business update event" στο οποίο θα μάθουμε το "μέλλον του Xbox". 

"Σας ακούμε και σας καταλαβαίνουμε", αναφέρει ο CEO του Microsoft Gaming, Phil Spencer, σε ανάρτηση που έκανε στο X/πρώην Twitter. "Σχεδιάζουμε ένα event ενημέρωσης των επιχειρηματικών δραστηριοτήτων μας για την επόμενη εβδομάδα, όπου ανυπομονούμε να μοιραστούμε μαζί σας περισσότερες λεπτομέρειες σχετικά με το όραμά μας για το μέλλον του Xbox. Μείνετε συντονισμένοι".

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...