Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση) v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

όχι, αλλά δεν θα το μπορώ, το ξέρω. δεν τα μπορώ τα souls like, και από άποψη δυσκολίας και το gameplay με τα parry, κτλ. Και όσα έχω παίξει αυτού του στυλ μου φαίνονται αργά κάπως. Οι κινήσεις που κάνει ο παίκτης με το σπαθί είναι λες και το σπαθί ζυγίζει 8 τόνους. Προφανώς έτσι είναι το στυλ του game, αλλά δεν με τραβάει.

Ιδανικά θέλω open world rpg με διαλόγους και μπλα μπλα και dialog skills (persuade, intimidate, κτλ) όπως το Outer Worlds. Αυτά μου αρέσουν. Να κάνω ότι θέλω στον κόσμο του game, να προσεγγίζω διαφορετικά τα quests, να βρίσκω άκυρους στο δρόμο, να ακούω την ιστορία τους και να προκύπτουν quests, κτλ. Αλλά τα έχω παίξει όλα σε αυτό το στυλ.

Ίσως πάω στο Robocop τελικά να χορτάσω πιστολίδι τουλάχιστον :P

είμαι ακριβώς στην ίδια φάση με εσένα, τα souls like games μου φαίνονται όλα απαίσια... φαντάσου είχα αγοράσει το dark souls 3 και το έκανα refund μετά από μια ώρα... εδώ όμως μιλάμε για κάτι άλλο, το πάντρεμα με το open world που έχουν κάνει είναι σε αλλα επίπεδα

φαντάσου το αγόρασα και ξεκίνησα να παίζω προκατειλημμένος, αυτό που έχουν καταφέρει να κάνουν όμως δεν υπάρχει... οι επιλογές και οι τρόποι με τους οποιους μπορείς να παίξεις το παιχνίδι τα items που θα ανακαλύψεις και θα σε κάνουν να βλέπεις guides, τα dungeons που σχεδόν το κάθε ένα κρύβει δικά του μυστικά, θα ανακαλύψεις πόλεις και maps θαμμένα που θα σου ανατινάξουν κυριολεκτικά το μυαλό με το μέγεθος τους ,επίσης το scaling είναι απίστευτο...

για εμενα μη το σκέφτεσαι καν τι να παίξεις κατέβασε το τώρα και θα με θυμηθείς

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

είμαι ακριβώς στην ίδια φάση με εσένα, τα souls like games μου φαίνονται όλα απαίσια... φαντάσου είχα αγοράσει το dark souls 3 και το έκανα refund μετά από μια ώρα... εδώ όμως μιλάμε για κάτι άλλο, το πάντρεμα με το open world που έχουν κάνει είναι σε αλλα επίπεδα

φαντάσου το αγόρασα και ξεκίνησα να παίζω προκατειλημμένος, αυτό που έχουν καταφέρει να κάνουν όμως δεν υπάρχει... οι επιλογές και οι τρόποι με τους οποιους μπορείς να παίξεις το παιχνίδι τα items που θα ανακαλύψεις και θα σε κάνουν να βλέπεις guides, τα dungeons που σχεδόν το κάθε ένα κρύβει δικά του μυστικά, θα ανακαλύψεις πόλεις και maps θαμμένα που θα σου ανατινάξουν κυριολεκτικά το μυαλό με το μέγεθος τους ,επίσης το scaling είναι απίστευτο...

για εμενα μη το σκέφτεσαι καν τι να παίξεις κατέβασε το τώρα και θα με θυμηθείς

Όπως το βλέπω, το lore με τους δράκους και τέρατα και τα σχετικά μου αρέσει πάρα πολύ, απλά φοβάμαι το gameplay. Αλλά άντε θα σε εμπιστευτώ :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, just_a_dude είπε

Όπως το βλέπω, το lore με τους δράκους και τέρατα και τα σχετικά μου αρέσει πάρα πολύ, απλά φοβάμαι το gameplay. Αλλά άντε θα σε εμπιστευτώ :P

Είναι έπος σου λέω και ας μη φτάνει το starfield… από τα ελάχιστα παιχνίδια που που έχω παίξει τα τελευταία χρόνια και εκτός ότι δεν έβλεπα την ώρα να γυρίσω σπίτι να παίξω , οι ώρες περνούσαν νερό παίζοντας … δώστου λίγο χρόνο και ετοιμάσου να χαθείς … ελπίζω να σου μένει και άδεια να λιώσεις :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, p4n0s86 είπε

Και μετά λένε δεν υπάρχουν εξωγήινοι. :P

χαχαχα, κάποια λίγα δεν τα πήγα μέχρι το τέλος γιατί τα βαρέθηκε η ύπαρξη μου. αλλά γενικά μόλις πήρα την κάρτα το καλοκαίρι μου αναθερμάνθηκε η όρεξη για gaming και έριξα εργατοώρες :P τερμάτισα ένα σωρό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 13/01/2024 at 11:32, just_a_dude said:

4. Returnal. Διάβασα την περιγραφή αλλά δεν έχω πολυκαταλάβει πως είναι. Δεν θέλω να δω βιντεο για να μην spoilαριστω.

Όσο πιο πολλές φορές έχανα και ξεκίναγα από την αρχή τόσο πιο πολύ πείσμωνα να το τελειώσω και να κάνω και όλα τα achievements (ok αυτό δικό μου βίτσιο). Δες το. Αν έχεις και καλή οθόνη δες το ακόμα περισσότερο. Ή θα σου αρέσει από τις πρώτες ώρες ή θα το μισήσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, xtrmsnpr είπε

@Arkin είδα πουλάς των 4070ti σου. Ήρθε η ώρα να αγκαλιάσεις την παμμεγιστη Σου?

Α οχι οχι θελω να παω σε 4070 ti super απλα μεχρι τον ερχομο των 5000. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Arkin είπε

Α οχι οχι θελω να παω σε 4070 ti super απλα μεχρι τον ερχομο των 5000. 

Και χάρηκα!

Ότι σατανιασμενο όνομα βρει ο περσινός να δώσει στα προϊόντα του πάντα θα κοιτάζει με φθόνο τη Σου μας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

Και χάρηκα!

Ότι σατανιασμενο όνομα βρει ο περσινός να δώσει στα προϊόντα του πάντα θα κοιτάζει με φθόνο τη Σου μας!

4 χρονια ημουν στο λιζακι ηρθε η ωρα να παρουμε και μερικα πετσινα στον θειο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Former Witcher 3 and Cyberpunk 2077 devs officially reveal their first game, and yeah it sure looks like vampires..

https://www.pcgamer.com/former-witcher-3-and-cyberpunk-2077-devs-officially-reveal-their-first-game-and-yeah-it-sure-looks-like-vampires/

image.png.d4aaef72760bbf7aa38f35702e3631bf.png

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, kostiger είπε

Former Witcher 3 and Cyberpunk 2077 devs officially reveal their first game, and yeah it sure looks like vampires..

https://www.pcgamer.com/former-witcher-3-and-cyberpunk-2077-devs-officially-reveal-their-first-game-and-yeah-it-sure-looks-like-vampires/

image.png.d4aaef72760bbf7aa38f35702e3631bf.png

Εγώ τον Gerald βλέπω πάντως 😅. Και σα φιγούρα, και σα στάση και το σπαθί.

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...