Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση) v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

Είμαι από το 2012 γραμμένος.

Καλή τύχη με το farming! 

61 arp πόντους έχω μαζέψει σα σύνολο😝. Ο χρόνος που απαιτείται να μαζευτούν οι πόντοι αυτοί είναι για αργόσχολους, απλώς ξεχνάς τη ζωή, ξεχνάς ότι υπάρχεις, ξεχνάς τα πάντα και ασχολείσαι με αυτό για να φαρμαρεις εκεί με τα quests που έχει, τότε ναι βγαίνουν "άνετα" .

Αλλά γενικά ότι giveaway κάνει να ναι καλά το παίρνω. Bots δε τα παίρνουν τα κλειδιά, αφού θέλει εγγραφή και πρέπει να πατάς να κάνεις redeem. Συνήθως είναι κάτι χιλιάδες κλειδιά, όποτε ο πιο γρήγορος κερδίζει.

Τώρα όμως δε μιλάς ωραία!

Εγω 5 λεπτα τη μερα χαλαω μεχρι στιγμης πχ για τα twitch quests ανοιγω το video και το αφηνω παιζει 20 λεπτα και μαζευει τους ποντους. Και καποια παιχνιδια που θελει συγκεκριμενα δινουν 25 ποντους τα ανοιγω τα αφηνω στο background μια ωρα και μολις περασει η ωρα μου δινει τους ποντους. Εχω 310 ποντους σε 8 μερες με 5 λεπτα τη μερα μεχρι στιγμης ενασχοληση. Αρκει να μπορω να παρω τα κλειδια. Γιατι διαβασα το παρακατω και σε δευτερολεπτα εξαφανιστηκαν τα κλειδια για το παιχνιδι. Σε 2-3 μηνες θα εχω 4 χιλιαδες ποντους και βλεπουμε παντως καθε μηνα εχει τιμια παιχνιδια οποτε εφοσον οντως προλαβαινουν κλειδια κανονικοι ανθρωποι και οχι bots για 5 λεπτα τη μερα αξιζει. Τα giveaways που ειναι free πρεπει να εισαι αρκετα μεγαλο tier για τα καλα steam παιχνιδια με tier 1 δινουν κατι χαζα για in game items οχι steam παιχνιδια. 

https://www.alienwarearena.com/ucf/show/2167293/boards/awa-on-topic/ForumPost/hogwarts-legacy-game-vault

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ψάχνω να βρω το επόμενο game.

1. Uncharted. Το gameplay πως είναι; Σαν το Tomb Raider να πηδάς και να σκαρφαλώνεις σε βράχια και να λύνεις γρίφους και τέτοια ή καμιά σχέση;

2. Resident Evil 4. Το story είναι το ίδιο με το αρχικό ή έχουν προσθέσει πράμα;

3. Robocop. Απλά χαζό shooter είναι ή έχει περισσότερο βάθος;

4. Returnal. Διάβασα την περιγραφή αλλά δεν έχω πολυκαταλάβει πως είναι. Δεν θέλω να δω βιντεο για να μην spoilαριστω.

5. Spiderman. Το story λέει; Το gameplay πως είναι; Σκοτώνεις παρόμοιους εχθρούς και repeat 100 φορές;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Spider-Man - Uncharted για ποίο χαλαρά adventure σε ωραίο story 

Resident για λίγο πιο πίεση και πιου Πίου και μικρότερης διάρκειας.

Τα άλλα 2 meh... το robocop οι ατάκες που έλεγε ο robo άξιζαν 

@just_a_dude Outer wilds chekares αν έλεγε?

 

Επεξ/σία από valantis123
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, valantis123 είπε

Spider-Man - Uncharted για ποίο χαλαρά adventure σε ωραίο story 

Resident για λίγο πιο πίεση και πιου Πίου και μικρότερης διάρκειας.

Τα άλλα 2 meh... το robocop οι ατάκες που έλεγε ο robo άξιζαν 

@just_a_dude Outer wilds chekares αν έλεγε?

 

το είδα αλλά παίζει να έχει πολλούς γρίφους και τέτοια και θα μου κάψει το κεφάλι. too old for that sh@@@@t :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, just_a_dude said:

Ψάχνω να βρω το επόμενο game.

1. Uncharted. Το gameplay πως είναι; Σαν το Tomb Raider να πηδάς και να σκαρφαλώνεις σε βράχια και να λύνεις γρίφους και τέτοια ή καμιά σχέση;

2. Resident Evil 4. Το story είναι το ίδιο με το αρχικό ή έχουν προσθέσει πράμα;

3. Robocop. Απλά χαζό shooter είναι ή έχει περισσότερο βάθος;

4. Returnal. Διάβασα την περιγραφή αλλά δεν έχω πολυκαταλάβει πως είναι. Δεν θέλω να δω βιντεο για να μην spoilαριστω.

5. Spiderman. Το story λέει; Το gameplay πως είναι; Σκοτώνεις παρόμοιους εχθρούς και repeat 100 φορές;

να προτείνω σε περίπτωση που δεν έχεις δοκιμάσει:

remnant: πολύ ωραία ατμόσφαιρα με κάποιο πίου πίου.

ghost of tsushima: επίσης τρομερή ατμόσφαιρα με κάποιο grind που δεν κουράζει τόσο.

red dead: no comments.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, Lotof said:

Χαίρομαι πραγματικά που βλέπω ότι ένα offline single player χωρίς να είναι γεμάτο με microtransactions μπορεί να πάει καλά εισπράξεις αρκεί να είναι ποιοτικό. Σε αντίθεση με αυτό που προσπαθούν να μας πείσουν μερικές εταιρείες

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, Stratosnis είπε

να προτείνω σε περίπτωση που δεν έχεις δοκιμάσει:

remnant: πολύ ωραία ατμόσφαιρα με κάποιο πίου πίου.

ghost of tsushima: επίσης τρομερή ατμόσφαιρα με κάποιο grind που δεν κουράζει τόσο.

red dead: no comments.

red dead το έχω παίξει. τα άλλα 2 αν δεν κάνω λάθος είναι souls like στα οποία είμαι λίγο άχρηστος. Το remnant 2 το έπαιξα λίγο από το game pass αλλά δεν με τράβηξε.

βασικά το tsushima δεν είναι souls like, θα το τσεκάρω.

Μόνο για PS είναι; Δεν το βρίσκω.

Y.Γ. Βασικά το μπέρδεψα με το sekiro που είναι όντως souls like.

Έχω τελειώσει το backlog και δεν με συγκινεί κάποιο game πολύ. Καλά τα corridor style αλλά θέλω open world-ιλα, και δυστυχώς όλα τα καλά open world τα έχω παίξει. Ιδανικά με βάση τα θέλω μου, θα ήθελα ένα Starfield από την Obsidian :P

Επεξ/σία από just_a_dude
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, just_a_dude said:

red dead το έχω παίξει. τα άλλα 2 αν δεν κάνω λάθος είναι souls like στα οποία είμαι λίγο άχρηστος. Το remnant 2 το έπαιξα λίγο από το game pass αλλά δεν με τράβηξε.

βασικά το tsushima δεν είναι souls like, θα το τσεκάρω.

Μόνο για PS είναι; Δεν το βρίσκω.

ναι το tsusima είναι μόνο ps4/5.

το remnant ίσως είναι souls like αλλά όχι σε τραγικά επίπεδα θα πω (ούτε εγώ το έχω με τα souls like).

αφήνω και το control σαν επιλογή που εμένα μου άρεσε.

επίσης αυτά που έγραψες είναι παιχνιδάρες απλά εγώ πρόσθεσα επιλογές (που υπάρχουν και άλλες πολλές προφανώς).

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Control υπερ-παιχνιδάρα (για μένα τουλάχιστον). Το έχω παίξει, και τα dlc και όλα. Γενικά με την Remedy είμαι Ρουβιτσα τελείως :P Και με την Obsidian και την Projekt RED αλλά σε μικρότερο βαθμό

Επεξ/σία από just_a_dude
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

Elden ring έχεις παίξει ;

όχι, αλλά δεν θα το μπορώ, το ξέρω. δεν τα μπορώ τα souls like, και από άποψη δυσκολίας και το gameplay με τα parry, κτλ. Και όσα έχω παίξει αυτού του στυλ μου φαίνονται αργά κάπως. Οι κινήσεις που κάνει ο παίκτης με το σπαθί είναι λες και το σπαθί ζυγίζει 8 τόνους. Προφανώς έτσι είναι το στυλ του game, αλλά δεν με τραβάει.

Ιδανικά θέλω open world rpg με διαλόγους και μπλα μπλα και dialog skills (persuade, intimidate, κτλ) όπως το Outer Worlds. Αυτά μου αρέσουν. Να κάνω ότι θέλω στον κόσμο του game, να προσεγγίζω διαφορετικά τα quests, να βρίσκω άκυρους στο δρόμο, να ακούω την ιστορία τους και να προκύπτουν quests, κτλ. Αλλά τα έχω παίξει όλα σε αυτό το στυλ.

Ίσως πάω στο Robocop τελικά να χορτάσω πιστολίδι τουλάχιστον :P

Επεξ/σία από just_a_dude
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, just_a_dude said:

όχι, αλλά δεν θα το μπορώ, το ξέρω. δεν τα μπορώ τα souls like, και από άποψη δυσκολίας και το gameplay με τα parry, κτλ. Και όσα έχω παίξει αυτού του στυλ μου φαίνονται αργά κάπως. Οι κινήσεις που κάνει ο παίκτης με το σπαθί είναι λες και το σπαθί ζυγίζει 8 τόνους. Προφανώς έτσι είναι το στυλ του game, αλλά δεν με τραβάει.

Ιδανικά θέλω open world rpg με διαλόγους και μπλα μπλα και dialog skills (persuade, intimidate, κτλ) όπως το Outer Worlds. Αυτά μου αρέσουν. Να κάνω ότι θέλω στον κόσμο του game, να προσεγγίζω διαφορετικά τα quests, να βρίσκω άκυρους στο δρόμο, να ακούω την ιστορία τους και να προκύπτουν quests, κτλ. Αλλά τα έχω παίξει όλα σε αυτό το στυλ.

Ίσως πάω στο Robocop τελικά να χορτάσω πιστολίδι τουλάχιστον :P

Γράφω 2-3 κλασίκα rpg:

  • witcher
  • metro (όλο το franchise αν έχει υπομονή)
  • cyberpunk (αρκετά καλό και το expansion αλλά δεν είναι απαραίτητο) 
  • dragon age (πρωσοπική μου γνώμη το καλύτερο rpg εκεί έξω)
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...