Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση) v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

44 λεπτά πριν, Arkin είπε

Αγορασα σημερα το παρακατω horror. Το εχει παιξει κανεις? Μονο απο το trailer τα χρειαστηκα λιγακι πρεπει να ειναι μια εμπειρια απο μονο του το θεμα ειναι μην παμε απο καρδια. Ειδα και ελληνικους υποτιτλους οποτε ειναι στα πολυ θετικα. 

 

Το είχα τερματίσει απο gp

Καλούτσικο είναι αλλά χρειάστηκα youtube σε κάποια σημεία

Έχει Ελληνικά αλλά μην ασχοληθείς, είναι κακογραμμένα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, xartemporas είπε

Tο ειχα παιξει πριν κανα 2 χρονια, νομιζω τοτε δεν ειχε Ελληνικα.

Διαβασα εδω κριτικη του φιλου firepc λεει οτι εχει ελληνικα αλλα χαλασμενα και δεν καταλαβα ακριβως τι εννοει χαλασμενα οποτε θελω ενα feedback γιατι σιγουρα θα ειναι τελειο με ελληνικα. 

 

Μόλις τώρα, firepc είπε

Το είχα τερματίσει απο gp

Καλούτσικο είναι αλλά χρειάστηκα youtube σε κάποια σημεία

Έχει Ελληνικά αλλά μην ασχοληθείς, είναι κακογραμμένα

Οντως τοσο χαλια μεταφραση εκαναν? Δεν βγαζουν νοημα δηλαδη οι προτασεις δεν υπαρχει συνοχη με τα ελληνικα? Να διορθωσαν τιποτα μπα ετσι γιατι ειδα πηρε αρκετα patches. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ειχα ασχοληθει με Ελληνικα, οποτε δεν εχω αποψη. Πολυ καλο ειναι το Visage, ειδικα αν σκεφτεις οτι εχει φτιαχτει απο μια μικρη ομαδα(Sad Square Studio).

Γενικα, το καλυτερο horror game που εχω παιξει ειναι το RE7.

Επεξ/σία από xartemporas
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ήρθα να σας πω τι noobας είμαι.

Έβαλα το iobit uninstaller και ριμαξα το PC. Του έδωσα full control, όποτε σε μια εκκαθάριση και σε ότι " έφτιαξε", δεν ξέρω τι άλλαξε στο PC, αλλά όλα μα όλα τα παιχνίδια απέκτησαν stutters από το πουθενά. Μαντεψτε ποιος ετοιμάζεται για φορμάτ τώρα.

Και δε φτάνει αυτό, το αγόρασα κιόλας, ζήτησα refund και τα πήρα πίσω. Αλλά τι να το κάνεις.

Παλιότερα πάντως δεν είχα θέμα με την εφαρμογή αυτή, ίσως επειδή δεν είχα την pro που δεν σκάλιζε τόσα πράγματα. Τώρα προφανώς δεν έδωσα σημασία τι επέλεξα να κάνει.

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

Ήρθα να σας πω τι noobας είμαι.

Έβαλα το iobit uninstaller και ριμαξα το PC. Του έδωσα full control, όποτε σε μια εκκαθάριση και σε ότι " έφτιαξε", δεν ξέρω τι άλλαξε στο PC, αλλά όλα μα όλα τα παιχνίδια απέκτησαν stutters από το πουθενά. Μαντεψτε ποιος ετοιμάζεται για φορμάτ τώρα.

Και δε φτάνει αυτό, το αγόρασα κιόλας, ζήτησα refund και τα πήρα πίσω. Αλλά τι να το κάνεις.

Παλιότερα πάντως δεν είχα θέμα με την εφαρμογή αυτή, ίσως επειδή δεν είχα την pro που δεν σκάλιζε τόσα πράγματα. Τώρα προφανώς δεν έδωσα σημασία τι επέλεξα να κάνει.

Οχι ρε συ κριμα. Ποτε τετοια προγραμμα στον υπολογιστη πως την πατησες ετσι? Ενα ccleaner και αυτο με προσοχη τα αλλα AIO προγραμματα που και καλα σε κανουν τον υπολογιστη να πεταει μακρια οσο δεν γινεται. Ειναι οκ προγραμματα αλλα με προϋποθεσεις και ξεροντας παντα τι τα αφηνουμε να πειραξουμε. Ποιος ξερει τι εσβησε και αρχισαν τα θεματα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Arkin είπε

Οχι ρε συ κριμα. Ποτε τετοια προγραμμα στον υπολογιστη πως την πατησες ετσι? Ενα ccleaner και αυτο με προσοχη τα αλλα AIO προγραμματα που και καλα σε κανουν τον υπολογιστη να πεταει μακρια οσο δεν γινεται. Ειναι οκ προγραμματα αλλα με προϋποθεσεις και ξεροντας παντα τι τα αφηνουμε να πειραξουμε. Ποιος ξερει τι εσβησε και αρχισαν τα θεματα. 

Σου λέω τυφλός ρε, δεν πρόσεξα τι επέλεξα, ενώ ανά διαστήματα το δουλεύω και το ξέρω. Παλιά δούλευα το yourunistaller, αλλά πέρα βρέχει από updates αυτό και πάνε αιώνες που έχω να το δουλέψω. Το CCleaner οκ άχρηστο, δε το θέλω ιδιαίτερα.

Είναι μέχρι να κυκλοφορήσει επίσημα το PC manager της MS. Αυτό είναι εργαλείο!

Τεσπα, ετοίμασα το backup, ξεκινάω το φορμάτ.

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, xtrmsnpr είπε

Σου λέω τυφλός ρε, δεν πρόσεξα τι επέλεξα, ενώ ανά διαστήματα το δουλεύω και το ξέρω. Παλιά δούλευα το yourunistaller, αλλά πέρα βρέχει από updates αυτό και πάνε αιώνες που έχω να το δουλέψω. Το CCleaner οκ, αλλά δε το θέλω ιδιαίτερα.

Είναι μέχρι να κυκλοφορήσει επίσημα το PC manager της MS. Αυτό είναι εργαλείο!

Τεσπα, ετοίμασα το backup, ξεκινάω το φορμάτ.

Καλο κουραγιο αδερφε. Να σου πω καποτε πανε 15 χρονια σιγουρα δουλευα τετοια προγραμματα μεχρι που καταλαβα οτι δεν κανουν απολυτως τιποτα. Οπως και τα antivirus αλλα αχρηστα και απο εκει τσαμπα ποροι συστηματος. Εδω και πολλα χρονια ενα απλο ccleaner που και που και παει μπαλα το pc εχω να τον κανω format πανω απο 5 χρονια αλλα δεν ασχολουμαι καν με τετοια. Το advanced system care εμπιστευομουν καποτε αλλα ενα πραγμα στραβα να σβησουν παει. Κανε το format και μην ξανα ασχοληθεις με τετοια προγραμματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το ccleaner σκουπίδι είναι. Έχουν τα windows πλέον ότι είναι απαραίτητο, δεν χρειάζεται τίποτα απ' όλα αυτά, μόνο ψυχαναγκασμός είναι και κατάλοιπα παλαιότερων windows.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, p4n0s86 είπε

Και το ccleaner σκουπίδι είναι. Έχουν τα windows πλέον ότι είναι απαραίτητο, δεν χρειάζεται τίποτα απ' όλα αυτά, μόνο ψυχαναγκασμός είναι και κατάλοιπα παλαιότερων windows.

Δεν είναι τα windows το πρόβλημα. Πολλά games και προγράμματα αφήνουν υπολείμματα(π.χ. folders με ρυθμίσεις, saves, περιττές registry εγγραφές κλπ.) που πιάνουν χώρο.

Το πρόβλημα λύνεται μόνο με το Total Uninstall ή παρόμοια που τραβάνε snapshot πριν και μετά την εγκατάσταση. Ενώ αν κάποιος folder είναι κοινόχρηστος σε ρωτάνε αν θες να τον προσπεράσεις. Το cccleaner δεν μπορεί να έχει αυτή την πληροφορία(χωρίς monitoring δλδ) και διαγράφει ό,τι να 'ναι.

https://www.martau.com/uninstaller-screenshots.php

υ.γ.: Πρόβλημα που ενδέχεται να προκύψει με το τελευταίο είναι όταν η εγκατάσταση του game/sw απαιτεί παράλληλα και κάποιο redistributable ή dx12 update(κοινόχρηστος κώδικας). Κατεβάζοντας όλα τα redistributables πακέτο, παράλληλα με τις τελευταίες εκδόσεις των dx λύνονται όλα.

https://www.techpowerup.com/download/visual-c-redistributable-runtime-package-all-in-one/

Επεξ/σία από pirmen56
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, pirmen56 είπε

Δεν είναι τα windows το πρόβλημα. Πολλά games και προγράμματα αφήνουν υπολείμματα(π.χ. folders με ρυθμίσεις, saves, περιττές registry εγγραφές κλπ.) που πιάνουν χώρο.

Το πρόβλημα λύνεται μόνο με το Total Uninstall ή παρόμοια που τραβάνε snapshot πριν και μετά την εγκατάσταση. Ενώ αν κάποιος folder είναι κοινόχρηστος σε ρωτάνε αν θες να τον προσπεράσεις. Το cccleaner δεν μπορεί να έχει αυτή την πληροφορία(χωρίς monitoring δλδ) και διαγράφει ό,τι να 'ναι.

https://www.martau.com/uninstaller-screenshots.php

υ.γ.: Πρόβλημα που ενδέχεται να προκύψει με το τελευταίο είναι όταν η εγκατάσταση του game/sw απαιτεί παράλληλα και κάποιο redistributable ή dx12 update(κοινόχρηστος κώδικας). Κατεβάζοντας όλα τα redistributables πακέτο, παράλληλα με τις τελευταίες εκδόσεις των dx λύνονται όλα.

https://www.techpowerup.com/download/visual-c-redistributable-runtime-package-all-in-one/

Τι χώρο πιάνουν οι registry εγγραφές ή οι φάκελοι δηλαδή; Ποιο είναι το μεγαλύτερο μέγεθος αρχείων που δεν αφαίρεσαν τα windows από παιχνίδι που σου έχει τύχει; Καλό είναι να λέτε και νούμερα. Δεν υπάρχει κανένα benchmark που να αποδεικνύει ότι καθαρίζοντας τη registry αυξάνεται το performance, 100% ψυχαναγκασμός είναι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...