Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση) v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

 

ένα από τα καλύτερα board game rpg μεταφέρεται άψογα και στα pc μας καθώς όλοι λένε ότι κάνουν πολύ καλή δουλειά σε αυτό το game  συν ότι είναι ακόμα σε early access

https://boardgamegeek.com/boardgame/264220/tainted-grail-fall-avalon

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επαιξα το demo του Robocop Rogue City σημερα ενα 45λεπτο και δεν ξερω τι να πω. Τα cutscenes ειναι σαν παιχνιδι 10ετιας οπως και γενικα ολο το interior του παιχνιδιου. Ενω τρεχει κανονικα max fps με DLSS 3.5 γινεται χαμος απο stutter παντου ακομα και εκει που δεν συμβαινει τιποτα. Εξω μου αρεσε αρκετα οπτικα αντανακλασεις δυνατες και γενικα ωραια ατμοσφαιρα. Το παιχνιδι το νιωθεις σαν ενα generic shooter στις μαχες και απο εκει και περα εισαι ο κλασικος αστυνομος Robocop που επιβαλλει την ταξη οπου και αν βρισκεται. Εννοειται πιανει και τα πιο βαθεια θεματα με τον Murphy και τα θεματα που ειχε και στις ταινιες. Αν το βγαλουν ετσι απλα θα πατωσει. Δεν μπορει να δειχνει γραφικα 10ετιας και βαλε και να ειναι γεματο stutters και με DLSS 3.5 και να τερματιζει την καρτα στους εσωτερικους χωρους ενω εξω που ειναι πολυ πιο ομορφο να πηγαινει πολυ καλυτερα. Ρεζιλικια και εκει που λεμε οτι εχουμε δει τον πατο με παιχνιδια οπως Gollum Jedi Survivor κτλ τελικα υπαρχουν πολυ χειροτερα. Αρπαχτη δυστυχως οπως θα δειτε κλασικα πανε να αρμεξουν ακομα ενα franchise. Κρατησα τις φοβερες αντανακλασεις στον εξω κοσμο. 

 

Φωτογραφιες απο τον εξω κοσμο και με performance για την αθλιοτητα του interior θα δειτε στο βιντεο το πως φαινεται και πως τρεχει

Spoiler

Robocop-Rogue-City-Demo-Screenshot-2023-
Robocop-Rogue-City-Demo-Screenshot-2023-
Robocop-Rogue-City-Demo-Screenshot-2023-
Robocop-Rogue-City-Demo-Screenshot-2023-
Robocop-Rogue-City-Demo-Screenshot-2023-
Robocop-Rogue-City-Demo-Screenshot-2023-

 

Εδω το demo

 

 

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Παραδόξως εμένα μου άρεσε, είναι από τους ίδιους devs με το Terminator: Resistance και περίμενα να είναι το παρόμοιο τεχνικά (το breach είναι νομίζω το ίδιο animation κιόλας που είχες στο Terminator mode).

Χτυπάει καλά στην νοσταλγία για τους fans των ταινιών. Έχουμε remixed Robocop theme σε πιάνο στο main menu, παίζει και το κανονικό theme στο πρώτο πιστολίδι, ο Robocop είναι αργός, αντέχει πολύ και κάνει highlight τους εχθρούς, έχει το dry humor του (αν και σε μερικές φάσεις ακούγεται ο Peter Weller ότι ίσως ψιλοβαριέται, αλλά οκ, o Robo πάντα neutral ακουγόταν) και δεν περίμενα ότι θα έχει sidequests εκτός από το "πήγαινε εδώ, πυροβόλα τα πάντα", όπως σε κάθε παλιότερο Robocop game. Μου άρεσε που μπορούμε να περιηγηθούμε και στο αστυνομικό τμήμα. Έχει skills που ανεβάζεις, αλλά θέλουν πολύ XP, εγώ πήγα για deduction / psychology με όσα έβγαλα.

Τα facial animations και lip-sync γενικά, αλλού τρώγονται και αλλού ούτε καν. Επίσης δεν έχει reflection o Robo πουθενά και οι καθρέφτες είναι όλως τυχαία όλοι σπασμένοι. To voice acting είναι mixed γενικά. To Auto-9 όπως λένε όλοι, δεν ακούγεται σαν των ταινιών, αλλά ελπίζουμε ότι όταν γίνει upgraded θα αλλάξει ο ήχος (μακάρι). Δεν έπαιζα και με τα άλλα όπλα γενικά, Robo είμαι, το Auto-9 προτιμώ (εκτός από κάτι placed LMGs που τα κάνεις detach και τα παίρνεις μαζί σου).

Γενικά θεωρώ ότι είναι μόνο για fans, αλλά για τον υπόλοιπο κόσμο, μπορεί εύκολα να το προσπεράσει.
Εγώ πάντως το ευχαριστήθηκα και θα το streamάρω το full game. ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε σεις τι είναι αυτό, τώρα το έβαλα. Γραφικά PS3, έχει ακόμη και το κλασικό ψεύτικο bloom γύρω από τα φώτα, αηδία. Και με το ζόρι κρατάει 60αρι (60-65 είναι στην αρχή) σε 1440p native, ενώ με DLSS3 πάει στα 120 αλλά έχει άπειρο stuttering ακόμη και έτσι...

Επεξ/σία από just_a_dude
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Arkin είπε

Επαιξα το demo του Robocop Rogue City σημερα ενα 45λεπτο και δεν ξερω τι να πω. Τα cutscenes ειναι σαν παιχνιδι 10ετιας οπως και γενικα ολο το interior του παιχνιδιου. Ενω τρεχει κανονικα max fps με DLSS 3.5 γινεται χαμος απο stutter παντου ακομα και εκει που δεν συμβαινει τιποτα. Εξω μου αρεσε αρκετα οπτικα αντανακλασεις δυνατες και γενικα ωραια ατμοσφαιρα. Το παιχνιδι το νιωθεις σαν ενα generic shooter στις μαχες και απο εκει και περα εισαι ο κλασικος αστυνομος Robocop που επιβαλλει την ταξη οπου και αν βρισκεται. Εννοειται πιανει και τα πιο βαθεια θεματα με τον Murphy και τα θεματα που ειχε και στις ταινιες. Αν το βγαλουν ετσι απλα θα πατωσει. Δεν μπορει να δειχνει γραφικα 10ετιας και βαλε και να ειναι γεματο stutters και με DLSS 3.5 και να τερματιζει την καρτα στους εσωτερικους χωρους ενω εξω που ειναι πολυ πιο ομορφο να πηγαινει πολυ καλυτερα. Ρεζιλικια και εκει που λεμε οτι εχουμε δει τον πατο με παιχνιδια οπως Gollum Jedi Survivor κτλ τελικα υπαρχουν πολυ χειροτερα. Αρπαχτη δυστυχως οπως θα δειτε κλασικα πανε να αρμεξουν ακομα ενα franchise. Κρατησα τις φοβερες αντανακλασεις στον εξω κοσμο. 

 

Φωτογραφιες απο τον εξω κοσμο και με performance για την αθλιοτητα του interior θα δειτε στο βιντεο το πως φαινεται και πως τρεχει

  Απόκρυψη περιεχομένων

Robocop-Rogue-City-Demo-Screenshot-2023-
Robocop-Rogue-City-Demo-Screenshot-2023-
Robocop-Rogue-City-Demo-Screenshot-2023-
Robocop-Rogue-City-Demo-Screenshot-2023-
Robocop-Rogue-City-Demo-Screenshot-2023-
Robocop-Rogue-City-Demo-Screenshot-2023-

 

Εδω το demo

 

 

Από το προ μηνών trailer φαινόταν ότι είναι outdated σε όλα, αλλά είπα να περιμένω να το δω. Μάλλον δεν θα χάσω καν χρόνο να το δοκιμάσω προσωπικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, firepc είπε

Tου χρόνου τέτοιο καιρό στο PC

 

''Σημειώνουμε εξ' αρχής ότι μέχρι να ανακοινωθεί/ επιβεβαιωθεί κάτι, όλα όσα διαβάσετε στη συνέχεια δεν είναι κάτι περισσότερο από φήμες.''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...