Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση) v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Αυτο ανετα το ξανα παιζω και remake μουρλια θα ειναι. Το shadows δεν με επεισε ουτε για 1 δευτερολεπτο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φήμη απο γνωστό insider

God of War Τrilogy & Ascension Remastered

Η ανακοίνωση θα γίνει τον Μάρτιο όπου θα γιορτάζει η σειρά τα 20 χρόνια

God Of War Trilogy Remastered Announcement Trailer (PS5)

https://www.enternity.gr/Article/Games/News/fimi-bomba-to-playstation-fernei-ta-ellinika-god-of-war-se-remastered-ekdoseis/90946.html

Επεξ/σία από firepc
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, firepc είπε

Φήμη απο γνωστό insider

God of War Τrilogy & Ascension Remastered

Η ανακοίνωση θα γίνει τον Μάρτιο όπου θα γιορτάζει η σειρά τα 20 χρόνια

God Of War Trilogy Remastered Announcement Trailer (PS5)

https://www.enternity.gr/Article/Games/News/fimi-bomba-to-playstation-fernei-ta-ellinika-god-of-war-se-remastered-ekdoseis/90946.html

Kαλοδεχουμενα αλλα remastered? Τα πρωτα 2 ειδικα ενα remake το θελουν παλιωσαν αρκετα πια τα αλλα 2 στεκονται καπως καλυτερα ps3 era. Αντε και στα uncharted καποια στιγμη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 hours ago, Arkin said:

Κάνεις την κίνηση χθες. Παρόλο τις ακριβές gpu το pc Gaming είναι στα καλύτερα του και θα το ευχαριστηθεις σε όποια κάρτα και αν πας από 300 ευρώ και πάνω αναλόγως και την ανάλυση που παίζεις. Mouse keyboard το άμεσο θετικό συν ότι κλείνεις και motion blur που ειναι default στις κονσόλες και δεν παίζεις με 30fps αλλά 80 100 ανάλογα σε τι κάρτα θα πας. 

Σε αυτή τη περιπτωση κραταω ενα controller ή οχι. παρολο που μεγαλωσα με keyboard/mouse μου φαινεται "παραξενο" να παιξω last of us χωρις controller :)
παμε σε controller xbox ή το dualsense προτιμοτερο, διαβαζω οτι παιχνιδια εκμεταλευονται τις λειτουργιες του σε PC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, myst77 είπε

Σε αυτή τη περιπτωση κραταω ενα controller ή οχι. παρολο που μεγαλωσα με keyboard/mouse μου φαινεται "παραξενο" να παιξω last of us χωρις controller :)
παμε σε controller xbox ή το dualsense προτιμοτερο, διαβαζω οτι παιχνιδια εκμεταλευονται τις λειτουργιες του σε PC

Πιο στιβαρο το xbox controller καλυτερο grip αλλα το dualsense εχει καλυτερο feedback με το vibration και λειτουργει αψογα με τα παιχνιδια της sony μεσω steam οποτε σιγουρα θα το γουσταρεις περισσοτερο σαν συνολο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 minutes ago, Arkin said:

Πιο στιβαρο το xbox controller καλυτερο grip αλλα το dualsense εχει καλυτερο feedback με το vibration και λειτουργει αψογα με τα παιχνιδια της sony μεσω steam οποτε σιγουρα θα το γουσταρεις περισσοτερο σαν συνολο. 

αυτο για τα παιχνιδια της sony λειτουργει μονο μεσω steam;
Αν δηλαδη μου φερει ενας θειος μου ενα game εκτος steam, θα λειτουργει απλα η δονηση οπως στα αλλα controller ή καθολου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, myst77 είπε

αυτο για τα παιχνιδια της sony λειτουργει μονο μεσω steam;
Αν δηλαδη μου φερει ενας θειος μου ενα game εκτος steam, θα λειτουργει απλα η δονηση οπως στα αλλα controller ή καθολου;

Δεν εχω ιδεα να σου απαντησω σε αυτο ξερω μονο οτι μεσω steam λειτουργει αψογα το dualsense δεν ξερω αν με προγραμματα οπως scptoolkit η αν γινεται να βαλεις καποιο σπασμενο παιχνιδι στο steam και να παρει το input απο εκει ωστε να παιξει σωστα το controller. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, firepc είπε

ΕΠΙΣΗΜΟ: Έρχεται sequel για το λατρεμένο Alien: Isolation

wAD0Rzv.png

https://unboxholics.com/news/gaming/116702-episimo-erchetai-sequel-gia-to-latremeno-alien-isolation

Δηλαδη θα εχουμε παλι ανθρωπους να κυκλοφορανε κυριολεκτικο με το παρακατω? 😛 

Spoiler

Screenshot-1.png

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, firepc είπε

Φήμη απο γνωστό insider

God of War Τrilogy & Ascension Remastered

Η ανακοίνωση θα γίνει τον Μάρτιο όπου θα γιορτάζει η σειρά τα 20 χρόνια

God Of War Trilogy Remastered Announcement Trailer (PS5)

https://www.enternity.gr/Article/Games/News/fimi-bomba-to-playstation-fernei-ta-ellinika-god-of-war-se-remastered-ekdoseis/90946.html

Εγώ προτιμώ remaster γτ δεν τα έχω παίξει

2 ώρες πριν, Arkin είπε

Kαλοδεχουμενα αλλα remastered? Τα πρωτα 2 ειδικα ενα remake το θελουν παλιωσαν αρκετα πια τα αλλα 2 στεκονται καπως καλυτερα ps3 era. Αντε και στα uncharted καποια στιγμη. 

αυτό ήθελα να κάνω tag

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...