Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση) v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τους μάγεψε όλους μπράβο Σονάρα.

Δηλαδή αυτό φτιαχνόταν 8 χρόνια wtf, από το 2016 εποχή που ήταν φρέσκο φρούτο το Overwatch... και έσκασε σαν φωνή βοώντος εν τη ερήμω από τα γενοφασκια του #⚰️

Ίσως και να είναι καλό παιχνίδι αλλά η αγορά είναι αρκετά κορεσμένη πια, άργησε, προσφέροντας κάτι που διπλανοί το προσφέρουν και δωρεάν.

Στη τελική, ας το έβγαζαν στο Netflix ως animated series - ενδιαφέρον ειχαν τα cutscene στο reveal, χωρίς πλάκα. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τριχες, δεν ειναι HL3, σιγουρα κατι ετοιμαζουν, και μαλλον προκειται για παιχνιδι επιβιωσης στημενο στο Χen, πιθανοτατα ως live service, αφου η Valve εκει επενδυει πλεον.

ειτε μεσω ατυχηματος τηλεμεταφορας στην Black Mesa, ειτε χρησιμοποιουν το μερος ως φυλακη οπου σε πετανε εκει, ειτε ειναι το πεδιο μαχης της Combine, βρισκεις τον εαυτο σου εκγλωβισμενο και απομονωμενο στον Xen και πρεπει να επιβιωσεις. καπως ετσι το κοβω ναναι το στορυ.

τουλαχιστον αυτο δειχνει εντυπωσιακο:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, TomCollins είπε

Μεταξύ WoW TWW και D4 ποιο θα προτείνατε και γιατί; 

Καμία σχέση το ένα με το άλλο. Το WoW είναι MMO, το D4 είναι ARPG. Σε θέμα χρόνου τώρα καθαρά για το τι ζητάει το κάθε παιχνίδι, το D4 θέλει αισθητά λιγότερες ώρες για να φτάσεις στο ''endgame''.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, firepc είπε

D4 επειδή είμαι των SP

Αν εσύ είσαι των MP, τότε wow

Το D4 δεν το παίζει σχεδόν κανείς για το campaign, D4 παίζεις για το community, κοινώς για την παρέα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Το D4 δεν το παίζει σχεδόν κανείς για το campaign, D4 παίζεις για το community, κοινώς για την παρέα.

dude, μας έβαλε 2 παιχνίδια να διαλέξουμε και το ένα απ' αυτά είναι mmo και του είπα ποιό θα διάλεγα εγώ.

Που κολλάνε αυτά που μου γράφεις?

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, firepc είπε

dude, μας έβαλε 2 παιχνίδια να διαλέξουμε και το ένα απ' αυτά είναι mmo και του είπα ποιό θα διάλεγα εγώ.

Που κολλάνε αυτά που μου γράφεις?

Έγραψες για SP παιχνίδι και σου εξήγησα ότι δεν είναι, ειδικά απ' την στιγμή που δεν έχει offline play. Να απαντάμε σε τέτοιες ερωτήσεις όταν έχουμε παίξει τα παιχνίδια και ξέρουμε τι μας γίνεται..

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Psycho_Warhead είπε

Έγραψες για SP παιχνίδι και σου εξήγησα ότι δεν είναι, ειδικά απ' την στιγμή που δεν έχει offline play. Να απαντάμε σε τέτοιες ερωτήσεις όταν έχουμε παίξει τα παιχνίδια και ξέρουμε τι μας γίνεται..

Έχω παίξει και έχω τερματίσει το παιχνίδι μόνος. Γτ δεν είναι sp? Και το sw outlaws δεν παίζεται offline και είναι μια χαρά sp παιχνίδι. 

Μάλλον εσύ φιλαράκο δεν ξέρεις τι σου γίνεται

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το Star Wars Outlaws είναι καθαρό single-player παιχνίδι, δεν βλέπεις άλλους παίχτες μέσα στο παιχνίδι, ούτε έχει multiplayer mode. Στο Diablo 4 είσαι μονίμως online και βλέπεις άλλους παίχτες στις πόλεις ή στον δρόμο σου, καμία σχέση τα δύο παιχνίδια μεταξύ τους. Μπερδεύεις τις βούρτσες με τις π...

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Το Star Wars Outlaws είναι καθαρό single-player παιχνίδι, δεν βλέπεις άλλους παίχτες μέσα στο παιχνίδι, ούτε έχει multiplayer mode. Στο Diablo 4 είσαι μονίμως online και βλέπεις άλλους παίχτες στις πόλεις ή στον δρόμο σου, καμία σχέση τα δύο παιχνίδια μεταξύ τους. Μπερδεύεις τις βούρτσες με τις π...

Τι σημασία έχει που βλέπεις άλλους παίκτες? Επειδή βλέπεις άλλους παίκτες δεν έχει SP???

Ναι έχει mp mode, όπως και το gta5. Τι σημαίνει αυτό οτι το gta5 δεν έχει SP??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, firepc είπε

Τι σημασία έχει που βλέπεις άλλους παίκτες? Επειδή βλέπεις άλλους παίκτες δεν έχει SP???

Ναι έχει mp mode, όπως και το gta5. Τι σημαίνει αυτό οτι το gta5 δεν έχει SP??

Ε δεν το λες SP παιχνίδι, MP παιχνίδι το λες που απλά μπορείς να παίξεις solo το campaign. Στο GTA 5 μπαίνεις σε server για το MP, στο SP(story mode) είσαι μόνος σου στον χάρτη.

Τέσπα, για τον ερωτηθέντα όπως έγραψα είναι τελείως διαφορετικά τα 2 παιχνίδια που γράφει και πρέπει να δώσει περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το τι του αρέσει ακριβώς και πόσο χρόνο διαθέτει για να πάρει σωστή απάντηση.

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας @Psycho_Warhead @firepc

Έχω παίξει και τα 2 franchise εδώ και 20+ χρόνια 2001-3 D2, 2012-13 D3, 2004-5 έως 2010-11 WOW vanilla μέχρι WotLK. Επίσης WoT (World of Tanks) από το 2013-14 κτλπ. Πλέον έχω για main το PUBG και κυρίως λόγω παρέας, αλλά νιώθω ότι θέλω να φύγω από το toxicity του συγκεκριμένου παιχνιδιού και να πάω σε κάποιο άλλο πιο χαλαρό που να έχει ορατό progress κάθε φορά που κάνω login. Γι'αυτό το λόγο επανήλθα στις 2 αυτές κλασικές επιλογές. Αν έχετε να προτείνετε και κάτι άλλο ευπρόσδεκτο 😊

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...