Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση) v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

On 26/07/2024 at 19:09, SPANK said:

Το έπαιξα λιγάκι και μου άρεσε αλλα το σταμάτησα καθώς διάβασα οτι υπάρχουν reset και δυστηχώς με ξενερώνει αφάνταστα σε παιχνίδια που επενύεις χρόνο να χάνεις το progress σου

Έπαιξα και εγώ αλλά μάλλον θέλει ssd το game γιατί δεν παλευόταν. Έφαγα ένα early mission boss και καθώς το χάζευα ανάσκελο εμφανίστηκε μία μεζονέτα από πίσω του...

Επίσης είχα παίξει ξανά στο beta, άλλο εντελώς game ή θυμάμαι λάθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δεν έχω pc, και έτσι έβαλα το nvidia geforce now , πραγματικα τελειο ! ουτε κολληματα τιποτα, εχω οπτικη ινα , και η τηλεροαση ειναι με wifi 5ghz, 

image.jpeg.faa8fc580dca9ddcac3fcc09a34d9d5f.jpeg

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kundi είπε

δεν έχω pc, και έτσι έβαλα το nvidia geforce now , πραγματικα τελειο ! ουτε κολληματα τιποτα, εχω οπτικη ινα , και η τηλεροαση ειναι με wifi 5ghz, 

Από το ping υποθέτω ότι είσαι cosmote, σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kundi είπε

δεν έχω pc, και έτσι έβαλα το nvidia geforce now , πραγματικα τελειο ! ουτε κολληματα τιποτα, εχω οπτικη ινα , και η τηλεροαση ειναι με wifi 5ghz, 

image.jpeg.faa8fc580dca9ddcac3fcc09a34d9d5f.jpeg

Θα ακουστώ γραφικός, αλλά πιστεύω 100% ότι μιλάμε για το μέλλον. Σε (όχι πολλά) χρόνια από τώρα νομίζω θα μείνουν μόνο οι PC enthusiast που θα φτιάχνουν PC επειδή γουστάρουν. Οι Casuals pc gamers και κονσόλες θα εξαφανιστούν.

Προσωπικά, δεν παίζει καν το σενάριο στο μυαλό μου για κάποια αναβάθμιση του υπολογιστή μου. Άλλα 3 χρόνια τα βγάζω άνετα και μετά απλά θα δω που θα έχει φτάσει το cloud gaming για να μεταφερθώ εκεί.

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, BlueBlade said:

Θα ακουστώ γραφικός, αλλά πιστεύω 100% ότι μιλάμε για το μέλλον. Σε (όχι πολλά) χρόνια από τώρα νομίζω θα μείνουν μόνο οι PC enthusiast που θα φτιάχνουν PC επειδή γουστάρουν. Οι Casuals pc gamers και κονσόλες θα εξαφανιστούν.

Προσωπικά, δεν παίζει καν το σενάριο στο μυαλό μου για κάποια αναβάθμιση του υπολογιστή μου. Άλλα 3 χρόνια τα βγάζω άνετα και μετά απλά θα δω που θα έχει φτάσει το cloud gaming για να μεταφερθώ εκεί.

Κάτι χάνω με το cloud gaming... Η ίδια η nvidia προσπαθεί να μειώσει την αγορά hardware;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Stratosnis είπε

Κάτι χάνω με το cloud gaming... Η ίδια η nvidia προσπαθεί να μειώσει την αγορά hardware;

Κοίτα νούμερα δεν έχω άρα δε μπορώ να απαντήσω σίγουρα.

Εικάζω βέβαια ότι μάλλον ραγδαία αύξηση θα έχουν στα έσοδα τους από την στιγμή που θα έχουν μια σταθερή βάση εκατομμυρίων χρηστών να τους τα σκάνε κάθε μήνα (μοντέλο Game Pass πχ) από το να πουλάνε κάρτες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 minutes ago, BlueBlade said:

Θα ακουστώ γραφικός, αλλά πιστεύω 100% ότι μιλάμε για το μέλλον. Σε (όχι πολλά) χρόνια από τώρα νομίζω θα μείνουν μόνο οι PC enthusiast που θα φτιάχνουν PC επειδή γουστάρουν. Οι Casuals pc gamers και κονσόλες θα εξαφανιστούν.

Δεν νμζ να γινει ποτε αυτο που γραφεις για τον απλο λογο οτι στην Αμερικη κυριως αλλα και σε αρκετες αλλες χωρες οι παροχοι εφαρμοζουν data caps και οποιος τα ξεπερναει η χρεωση ειναι πανακριβη.

Το να στριμαρει καποιος σε 4k (η οποια θα ειναι η μεση στανταρ αναλυση στο προσεχες μελλον) ο ογκος δεδομενων που καταναλωνει ειναι τεραστιος και δεν συμφερει τον κοσμο να ξεπερναει τα caps του γιατι μην ξεχνας οτι στριμαρουν επισης και ταινιες/σειρες οπου και εκει θελουν δεδομενα.

 

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όλοι θέλουν συνδρομές. Το geforce now δεν είμαι φθηνό αν θες ray tracing υψηλές αναλύσεις και frames. Θα δίνεις πχ 200 ευρώ το χρόνο στα 2 χρόνια που θα έχει ζωή μια καλή κάρτα θα έχεις δώσει 400 και δεν θα έχεις τίποτα. Αντίστοιχα θα δώσεις 1000αρικο για μια 4080 στη 2ετια όμως την δίνεις 700 οπότε σου έχει βγει 300 η διαφορά από τα 400 που θα ήθελε το geforce experience. Βάλτε και το ρεύμα που γλιτώνεις λόγο της κάρτας με το geforce now και έρχεται μια η άλλη. Απλά με το geforce now θες πολύ μεγάλη ταχύτητα χαμηλό latency δεν μπορείς να βάλεις mods Reshade ulltrawide fix και γενικά ούτε καταγραφή να κάνεις με κάποιο πρόγραμμα ούτε τίποτα για μένα είναι απίστευτα περιοριστικο. Για εφήμερο Gaming οκ για κανονική συνδρομή όχι ούτε για αστείο. Προτιμώ την deticated κάρτα ή όποια θα με βοηθήσει και σε productivity και να μη κρεμομαι από τις τα χυτή των server της nvidia. Έχω δοκιμάσει geforce now σε 50αρα σύνδεση και το latency ηταν απαγορευτικό για single player εμπειρία μη αναφέρω για artifacts και κακή εικόνα με μόνο 60fps. Άλλο που δεν έχει παρα πολλά παιχνίδια στη βιβλιοθήκη του. 

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι βρε υπάρχουν τα προβλήματα που αναφέρατε και οι δυο σας. Δεν μιλάω για το άμεσο μέλλον εννοείται.

Εγώ έχω στο μυαλό μου ένα βάθος 10ετίας πχ που πολύ πιθανό όλα αυτά (κόστος, αύξηση μέσου όρου ταχυτήτων παγκοσμίως κτλ. κτλ. κτλ.) να έχουν λυθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, xartemporas είπε

 

Κυκλοφορεί στο pc από το 2023 πάντως

https://store.steampowered.com/app/1173220/Bleak_Faith_Forsaken/ 

Αλλά ενδιαφέρον souls like φαίνεται να ναι. Στα 5€ να το πάρουμε!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια χαζή ερώτηση αλλά έχω κολλήσει και δεν καταλαβαίνω 

Αφού το Stormgate είναι free to play τι στην ευχή αγοράζεις???

Γιατί έχει 3 πακέτα αγορας

Επεξ/σία από dalan2007
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, xartemporas είπε

 

Το έχω day1 στο PC, και έχω γράψει και αρκετές ώρες, έχει ένα πολύ ωραίο κόσμο, το δυνατό βασικά κομμάτι του και καλή μουσική, για indie 2 ατόμων. 

Παρότι εμένα προσωπικά μου άρεσε πολύ, δύσκολα θα το πρότεινα, ξέρω ανθρώπους που δε μπορούσαν ούτε να κάνουν το ήρωα να περπατάει ευθεία 🤣🤣🤣 

Έχει φάει πολλά update-patch βέβαια 

Σε θέμα δυσκολίας θα έλεγα ξεκινάει στο 10 με μέγιστο το 10, πάει στο 3 και μετά στο 20 🤣, για να έρθει στο 5+ μέχρι το τερματισμό 

Όταν κυκλοφόρησε δεν υπήρχαν iframes 🤣 οπότε για το πολύ το κόσμο ήταν πολύ πολύ δύσκολο 

Πλέον έχουν βάλει τρόπο να έχεις iframes 

Το παιχνίδι επίσης είναι της γνωστής συνταγής σε ρίχνω σε ένα κόσμο και βγάλε πέρα  που πώς και τι πρέπει να κάνεις

Α σε κάποια φάση έχει και το πάτερ ημών 🤣

Επεξ/σία από Mr Aris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, dalan2007 είπε

Μια χαζή ερώτηση αλλά έχω κολλήσει και δεν καταλαβαίνω 

Αφού το Stormgate είναι free to play τι στην ευχή αγοράζεις???

Γιατί έχει 3 πακέτα αγορας

edit: Περίμενε μέχρι τις 13/8! Γι'αυτό δεν έχει κουμπί να το κάνουμε claim. Μη πας και πάρεις κάτι! Θα είναι όντως free, αλλά όχι ακόμα!

Αναφορά σε κείμενο

Stormgate will be free-to-play for Early Access on August 13. Purchasing any Early Access DLC Pack will allow you to play the game during Preview Week, starting July 30.

Αναφορά σε κείμενο

IMPORTANT: The Early Access Pack grants you access to Stormgate during the July 30-August 12 Preview period. It also unlocks level progression for any included Heroes.

Είναι πολύ πονηροί!

 

 https://store.steampowered.com/app/2012510/Stormgate/ 

2 ώρες πριν, Mr Aris είπε

Το έχω day1 στο PC, και έχω γράψει και αρκετές ώρες, έχει ένα πολύ ωραίο κόσμο, το δυνατό βασικά κομμάτι του και καλή μουσική, για indie 2 ατόμων. 

Παρότι εμένα προσωπικά μου άρεσε πολύ, δύσκολα θα το πρότεινα, ξέρω ανθρώπους που δε μπορούσαν ούτε να κάνουν το ήρωα να περπατάει ευθεία 🤣🤣🤣 

Έχει φάει πολλά update-patch βέβαια 

Σε θέμα δυσκολίας θα έλεγα ξεκινάει στο 10 με μέγιστο το 10, πάει στο 3 και μετά στο 20 🤣, για να έρθει στο 5+ μέχρι το τερματισμό 

Όταν κυκλοφόρησε δεν υπήρχαν iframes 🤣 οπότε για το πολύ το κόσμο ήταν πολύ πολύ δύσκολο 

Πλέον έχουν βάλει τρόπο να έχεις iframes 

Το παιχνίδι επίσης είναι της γνωστής συνταγής σε ρίχνω σε ένα κόσμο και βγάλε πέρα  που πώς και τι πρέπει να κάνεις

Α σε κάποια φάση έχει και το πάτερ ημών 🤣

Μήπως είναι παλούκι?

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...