Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση) v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

41 minutes ago, Arkin said:

Γιατί δεν πιάνεις κανένα severed steel/robobeat/hellsinger/Dusk/Ghostrunner 2/trepang 2/ultrakill? 

ωραία παιχνίδια, αλλά καμία σχέση. Καταλαβαίνω πλήρως τι ζητάει ο psycho. Εγώ κατά καιρούς που θέλω να παίξω ένα fps παίζω είτε squad είτε hell let loose... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 hour ago, Arkin said:

Κατάλαβα τι ζητάει. Κάτι ready or not/gtfo/lethal company τα έχετε δει? 

Παιχνιδάρες επίσης. To lethal είναι άλλο είδος, αλλά εξίσου ωραίο. Όλα αυτά έχουν και υποκατηγορίες επίσης, αυτά που έγραψα εγώ, είναι κάπως πιο tactical shooter, όπως και το ready or not.


Εγώ τα χωρίζω με βαθμίδες,
το cod το θεωρώ πιο arcade δεν θέλει και πολύ σκέψη πας την ευθεία-αδειάζεις 1-2 γεμιστήρες-σκοτώνεις.
στο squad, πας ευθεία-πατάς κλικ-έχεις πεθάνει
στο escape from Tarkov πεθαίνεις

ανάλογα με τον χρόνο σου και την διάθεση, διαλέγεις και παίζεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
6 ώρες πριν, Stratosnis είπε

ωραία παιχνίδια, αλλά καμία σχέση. Καταλαβαίνω πλήρως τι ζητάει ο psycho. Εγώ κατά καιρούς που θέλω να παίξω ένα fps παίζω είτε squad είτε hell let loose... 

Για μένα, μετά το Hunt, δεν έχω βρει άλλο PvP game με τέτοιο ωραίο πιστολίδι, αλλά περιμένω να κάνουν την αλλαγή στην νέα έκδοση της CryEngine τον Αύγουστο. Κι ελπίζω ότι δεν θα τα κάνουν μπάχαλο, γιατί τελευταίες μέρες, όλο διαβάζω "sorry για το τάδε bug ή πρόβλημα" στο Discord και όλο κατεβάζουν τους servers για να τα φτιάξουν. :P

Για PvE... Deep Rock Galactic. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Θέλω δυνατό online FPS τύπου Battlefield, CoD MW2019 αλλά χωρίς SBMM και cheat-έρια.

Δεν κανουν παρτυ οι ιδρωμενοι χωρις SBMM?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 hours ago, GhostRiderLSOV said:

Για μένα, μετά το Hunt, δεν έχω βρει άλλο PvP game με τέτοιο ωραίο πιστολίδι, αλλά περιμένω να κάνουν την αλλαγή στην νέα έκδοση της CryEngine τον Αύγουστο. Κι ελπίζω ότι δεν θα τα κάνουν μπάχαλο, γιατί τελευταίες μέρες, όλο διαβάζω "sorry για το τάδε bug ή πρόβλημα" στο Discord και όλο κατεβάζουν τους servers για να τα φτιάξουν. :P

Για PvE... Deep Rock Galactic. :D

Hunt το έχω προσπαθήσει 2-3 φορές, δεν ξέρω γιατί δεν μπορεί να με κρατήσει, ενδιαφέρον concept και κάπως διαφορετικό από τα υπόλοιπα BR. Για το deep rock δεν έχω λόγια, κορυφή, έχω περίπου 80 ώρες, παίζει ρόλο και η παρέα, εμένα με πιάνει και στο χιούμορ. Έχω λιώσει και το survival.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει δοκιμάσει κανείς αυτό το παιχνίδι να μας πει; (βαριέμαι να κατεβάζω το demo)

 είναι και σε προσφορά -30%

https://store.steampowered.com/app/2171560/Morbid_The_Lords_of_Ire/ 

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, xartemporas είπε

Και πολύ κάνουμε!
Έχουμε τις συνδρομές στα πάντα, έχουμε και τη καραμέλα με το ΑΙ που σονι και ντε να πλερώνουμε έξτρα.

Φέσια παντού, νισάφι!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλα το Poll αυτο δεν εχει καμμια σημασια,τελειως ασκοπο.

Απο εδω και περα δεν θα σου δινουν επιλογη οπως η Intel π.χ με τις μνημες DDR4/DDR5 στις μητρικες.

Σε ολα τα Hardware θα κολησει η σταμπα του Ai και την ταριφα θα την φαμε θελοντας η μη..

Οπως κανει η Nvidia με τις καρτες γραφικων,τα tensor cores ειναι ενσωματωμενα,δεν βγαινει νεα καρτα πλεον χωρις αυτα..

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμένα πάντως το Battlefield mode από το Delta Force Hawk Ops μου φαίνεται πολύ καλό ως Battlefield παίκτης. Κρίμα που καθυστερήσανε το Open Alpha που θα άνοιγε αύριο.

Επίσης θα κάνει κάποιος νήμα για το παιχνίδι; Δηλαδή πρέπει να το κάνει moderator ή όποιος θέλει;

Επεξ/σία από John_on_PC
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

For Honor ή Dragon Dogma 1; Και τα δύο τα έχω βρει στα 5 ευρώ

ή κάποιο από τα 150 παιχνίδια που έχω στην βιβλιοθήκη; :D

Ξεκίνησα το Sleeping Dogs εχθές και μπορώ να πω πως μου άρεσε. Αλλά να θέλω να πάω ήδη σε άλλο παιχνίδι, δεν μπορώ να δεσμευτώ, απφφφ 

Επεξ/σία από GreekMonkey
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, GreekMonkey είπε

For Honor ή Dragon Dogma 1; Και τα δύο τα έχω βρει στα 5 ευρώ

ή κάποιο από τα 150 παιχνίδια που έχω στην βιβλιοθήκη; :D

Στην ιδια φαση ειμαστε. Εχω 1000 παιχνιδια στο steam που δεν εχω παιξει και προχθες αγορασα το Kakarot legendary εκδοση. Γουσταρω να μπαινω library και να βλεπω τη συλλογη παντως κακα τα ψεμματα. Απλα θελω και χρονο και 10 ζωες ακομα για να παιξω οτι εχω αγορασει. 

617z9nbkjid21.webp

  • Like 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...