Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση) v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

31 λεπτά πριν, _Theo_ είπε

Το πως έφτασε να έχει εκατομμύρια θα πρέπει να μας προβληματίζει. Αλλά αυτό είναι αλλού παπά ευαγγέλιο...

Απ' ότι έχω καταλάβει εγώ είχε πλούσιο μπαμπά, απ' το stream τόσα λεφτά δεν έβγαλε σίγουρα..Το πιο πιθανό είναι ότι προέρχεται από πλούσια οικογένεια και για ''δουλειά'' επέλεξε να γίνει streamer.

  • Like 2
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, dalan2007 είπε

Αν έχεις πρότυπο youtuber κάτι πάει λάθος στην ζωή σου...δεν το λέω σε εσένα γενικά το λέω ειδικά για τα πιτσιρίκια γιατί είδα τι έγινε που ήρθε ένας κλόουν στην Αθήνα...

Καλλιτέχνες, influencers, trappers κλπ. από πού βγάζουν τα λεφτά τους; Από πολύ νεαρά άτομα που λόγω έλλειψης εμπειριών ζωής και κριτικής σκέψης ενθουσιάζονται από μια Χ αντισυμβατική εικόνα. Όπως τα "σατανιστικά" heavy metal συγκροτήματα παλιότερων δεκαετιών. Επιχειρηματίες που λύνουν το βιοποριστικό τους πρόβλημα μέσω της εκμετάλλευσης μιας ανθρώπινης αδυναμίας. Καθόλου κλόουν.

Ούτε θα τους έχει κανείς πρότυπα για μια ζωή. Μόλις βγεις έξω στην αγορά εργασίας και δεις την φρίκη, ξυπνάς θες δεν θες.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, pirmen56 είπε

Καλλιτέχνες, influencers, trappers κλπ. από πού βγάζουν τα λεφτά τους; Από πολύ νεαρά άτομα που λόγω έλλειψης εμπειριών ζωής και κριτικής σκέψης ενθουσιάζονται από μια Χ αντισυμβατική εικόνα. Όπως τα "σατανιστικά" heavy metal συγκροτήματα παλιότερων δεκαετιών. Επιχειρηματίες που λύνουν το βιοποριστικό τους πρόβλημα μέσω της εκμετάλλευσης μιας ανθρώπινης αδυναμίας. Καθόλου κλόουν.

Ούτε θα τους έχει κανείς πρότυπα για μια ζωή. Μόλις βγεις έξω στην αγορά εργασίας και δεις την φρίκη, ξυπνάς θες δεν θες.

Ναι αλλά μέχρι να βγουν όλοι αυτοί στη αγορά εργασίας, οι προαναφερόμενοι θα έχουν φτιάξει μια περιουσία από όλους αυτούς τους ελαφρόμυαλους.

Και δεν είναι όλοι νεαρά άτομα. Φερ΄ ειπείν, δεν νομίζω η πλειοψηφία των ακολούθων της Τούνη (:lol:) να είναι έφηβοι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, dalan2007 είπε

Αν έχεις πρότυπο youtuber κάτι πάει λάθος στην ζωή σου...δεν το λέω σε εσένα γενικά το λέω ειδικά για τα πιτσιρίκια γιατί είδα τι έγινε που ήρθε ένας κλόουν στην Αθήνα...

Πάντως εκεί που πάει να του το παίξει κάποιος ο εγχώριος αρχιινφλουενσερ, καταλαβαίνει σε 5 δευτερόλεπτα ότι έχει απέναντι του βαλκάνιο καρπαζοεισπράκτορα και τον αγνοεί.
Εκεί φτιαχτήκαμε όλοι.

  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 hours ago, dalan2007 said:

Αν έχεις πρότυπο youtuber κάτι πάει λάθος στην ζωή σου...δεν το λέω σε εσένα γενικά το λέω ειδικά για τα πιτσιρίκια γιατί είδα τι έγινε που ήρθε ένας κλόουν στην Αθήνα...

Γινοταν ποδοβολητο mad max απο αφιονισμενα πιτσιρικια να τρεχουν στη μεση κυκλοφοριας και δε βρεθηκε ενας μπατσος , ενας τροχαιος ενας κατι να πει οπα στασου τι σκ@τα γινεται μαζεψτε τους .. Αλλα φανταζομαι ειναι καθημερινοτητα μπαχαλο πολυ ασφαλης πολη indeed  ενα μακακι να κανει οτι γουσταρει :devil:

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

BF clone.

Κάποτε παίζαμε τα Delta Force της Novalogic και δεν ήταν κλώνοι του BF.
Απ' ότι βλέπω εδώ, μόνο το όνομα έχει μείνει.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 11/7/2024 στις 7:09 ΜΜ, _Theo_ είπε

Ναι αλλά μέχρι να βγουν όλοι αυτοί στη αγορά εργασίας, οι προαναφερόμενοι θα έχουν φτιάξει μια περιουσία από όλους αυτούς τους ελαφρόμυαλους.

Και δεν είναι όλοι νεαρά άτομα. Φερ΄ ειπείν, δεν νομίζω η πλειοψηφία των ακολούθων της Τούνη (:lol:) να είναι έφηβοι.

Χωρις να θελω να συνεχισω επ'απειρον το off topic, μαλλον το προβλημα ειναι οτι πιθανως δεν υπαρχουν υγιη προτυπα- ανθρωποι στην εποχη μας. Ακομα και για ανθρωπους που υποτιθεται οτι διαθετουν πνευμα και εκαναν την προσπαθεια για να καταφερουν να ειναι εκει που βρισκονται συχνα ανακαλυπτουμε ενα επικινδυνο μελανο σημειο ή στην καλυτερη, οτι ειναι μια καλοστημενη εικονα με ετοιμα λεφτα. Οποτε στην Ελλαδα εχεις να διαλεξεις αναμεσα σε τουνη, snik, ποδοσφαιριστες, youtubers κακεκτυπα εξωτερικου και αλλα πολλα. 

Ενας πραγματικος καλλιτεχνης βεβαια δεν νομιζω οτι εχει στοχο την εκμεταλλευση απλα βγαζει χρηματα απο αυτο που τον εκφραζει. Ναι ο πηχης εχει πιασει πατο βεβαια.

Στην περιπτωση του Disrespect παντως, απο οσο εχω διαβασει ηταν community manager της activision μεχρι να φτιαξει την περσονα και να ξεκινησει το streaming. Δεν γνωριζω αν ειχε πλουσιο μπαμπα, αλλα νομιζω οτι απλα επιασε αυτο που εκανε με την περσονα και το γελιο που εβγαζε.

Επεξ/σία από kti23
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου αρέσει αυτό που βλέπω σαν πρώτη εντύπωση, έχουν πάρει πράγματα από πολλά παιχνίδια. Inventory(PUBG), Squad teamplay(BF), Movement CoD κλπ.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
49 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Εμένα μου αρέσει αυτό που βλέπω σαν πρώτη εντύπωση, έχουν πάρει πράγματα από πολλά παιχνίδια. Inventory(PUBG), Squad teamplay(BF), Movement CoD κλπ.

 

Δεν φαίνεται άσχημο το extraction mode...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, Psycho_Warhead said:

Άντε ρε μαμώτο να βγει κάνα καλό φρέσκο FPS έχει πέσει τρελή ξεραϊλα.

Αυτό το free-to-play με προβληματίζει λίγο. Σαν shooter ενδιαφέρον φαίνεται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Άντε ρε μαμώτο να βγει κάνα καλό φρέσκο FPS έχει πέσει τρελή ξεραϊλα.

Γιατί δεν πιάνεις κανένα severed steel/robobeat/hellsinger/Dusk/Ghostrunner 2/trepang 2/ultrakill? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...