Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση) v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τέλεια, ευχαριστώ!

44 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

όχι σε καμια περίπτωση απλά θα απογοητευτείς... ναι μεν το cp77 το έχουν στρώσει αλλα δε φτάνει ούτε στο 1% στο έπος που λέγεται witcher 

πάρε hogwarts να ευχαριστηθείς

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 hour ago, SOADNICK said:

Απλά σκέφτομαι το CB λόγω Witcher 3 που έδωσε ρέστα η CDPR, το πλησιάζει τώρα που έφτιαξε;

Αν σου αρέσει το setting και η first person camera μια χαρά θα είσαι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Tambas91 είπε

όχι σε καμια περίπτωση απλά θα απογοητευτείς

τεκαν, μη του λες τέτοια του ανθρώπου και τον τρομάζεις ωρε

1 ώρα πριν, NickTG είπε

Αν σου αρέσει το setting και η first person camera μια χαρά θα είσαι. 

αυτό^

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη με φάτε αλλά ίσως λέω ίσως, απλά κατά τη γνώμη μου CP77>Hogwarts. Καλό χρυσό το Hogwarts αλλά επειδή έχει να κάνει με Harry Potter ανεβαίνει πολύ. Αν το δεις πιο αντικειμενικά, το main story είναι πολύ meh και πολύ ξεχειλωμένο, τα dungeon puzzles βαρετά και επαναλαμβανόμενα, έχει καλά sides αλλά πολλά είναι fetch και τρέχει και χάλια. Έχει ωραίο combat όμως. Main story στο CP77 είναι πολύ καλύτερο και πιστεύω και το combat (ειδικά late game). Βέβαια πολύ διαφορετικά games, οπότε δεν έχει και πολύ νόημα η σύγκριση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

τεκαν, μη του λες τέτοια του ανθρώπου και τον τρομάζεις ωρε

ε μα άδικο έχω? άμα πάει με την προοπτική ότι θα παίξει κάτι παρόμοιο με witcher επειδή είναι CDPR από πίσω θα κλαίει τα λεφτά του ο άνθρωπος.. ωστόσο μπορεί να το δοκιμάσει πριν το αγοράσει και να δει αν του αρέσει

το hogwarts το θεωρώ σίγουρη συνταγή

10 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

Μη με φάτε αλλά ίσως λέω ίσως, απλά κατά τη γνώμη μου CP77>Hogwarts.

εσένα έχω κάνει αίτηση να μπορώ να σου βάζω θυμωμένες φάτσες αλλα μάλλον απορρίφθηκε...

  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, just_a_dude είπε

Μη με φάτε αλλά ίσως λέω ίσως, απλά κατά τη γνώμη μου CP77>Hogwarts. 

Αν δεν κάνω λάθος, στην πλειοψηφία του κόσμου στο forum άρεσε πολύ περισσότερο το Cyberpunk(μαζί με το dlc/fixes), αρα δεν νομιζω να πέσουν να σε φάνε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Αν δεν κάνω λάθος, στην πλειοψηφία του κόσμου στο forum άρεσε πολύ περισσότερο το Cyberpunk(μαζί με το dlc/fixes), αρα δεν νομιζω να πέσουν να σε φάνε.

Ε υπάρχει ένας σχετικός ρατσισμός αν πεις ότι σου αρέσει το CP77. Βέβαια τώρα έχει μειωθεί αρκετά επειδή βελτιώθηκε το game αλλά ειδικά στην αρχή ανέβαιναν και προπαγανδιστικά βίντεο που κατά 90% έδειχναν τα χάλια της έκδοσης του PS4 (που δεν ξέρω γιατί μας ενδιαφέρει στο PC).

Εγώ το είχα παίξει στην αρχή αρχή με την 2060 (χωρίς RT φυσικά) και με εξαίρεση visual bugs (που προφανώς δεν έπρεπε να υπάρχουν) μια χαρά πήγαινε. Και το story και το gameplay ήταν μια χαρά τότε και ακόμη καλύτερα τώρα (το gameplay).

Προφανώς δεν είναι GOTY, αλλά ούτε το Hogwarts είναι GOTY κατά τη γνώμη μου. Έχει κάποιες αδυναμίες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Αν δεν κάνω λάθος, στην πλειοψηφία του κόσμου στο forum άρεσε πολύ περισσότερο το Cyberpunk(μαζί με το dlc/fixes), αρα δεν νομιζω να πέσουν να σε φάνε.

πως προέκυψε αυτό συμφορουμίτη? έχει γίνει κάποιο poll η απλά το μάντεψες?

εγώ πιστεύω ότι το starfield πιστεύουν οι περισσότεροι ότι είναι καλύτερο μπορούν να σου πουν και ο @xtrmsnpr με τον @Mythoplasths

  • Like 1
  • Haha 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

πως προέκυψε αυτό συμφορουμίτη? έχει γίνει κάποιο poll η απλά το μάντεψες?

Πως προέκυψε αυτό?

Μα προφανώς από τα γραπτά του κόσμου στα 2 θέματα, και ειδικά στο CP, ανέβηκε πολύ στα μάτια του κόσμου τα τελευταία χρόνια με τα patches και με το Dlc.

Και μιας και είπες για poll, πέρυσι το Dlc του Cyberpunk από μόνο του πήρε σχεδόν τις ίδιες ψήφους με το Hogwarts.

image.png.e97a22fcc7c2e8ee8bc5cfb4f3ff07db.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Και μιας και είπες για poll, πέρυσι το Dlc του Cyberpunk από μόνο του πήρε σχεδόν τις ίδιες ψήφους με το Hogwarts.

το dlc του cyber θα έπαιρνε μεγαλύτερη βαθμολογία από το ίδιο το cyber γιατί ήρθε με τεράστιες αλλαγές ray reconstruction, αναβαθμισμένο gameplay και ένα σορό αλλα... ακόμα και έτσι έχει λιγότερες ψήφους οποτε το forum μίλησε 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Tambas91 είπε

πως προέκυψε αυτό συμφορουμίτη? έχει γίνει κάποιο poll η απλά το μάντεψες?

εγώ πιστεύω ότι το starfield πιστεύουν οι περισσότεροι ότι είναι καλύτερο μπορούν να σου πουν και ο @xtrmsnpr με τον @Mythoplasths

Σαν δεν ντρέπεσαι παλιό τετι μπόι 

3 ώρες πριν, Tambas91 είπε

πως προέκυψε αυτό συμφορουμίτη? έχει γίνει κάποιο poll η απλά το μάντεψες?

εγώ πιστεύω ότι το starfield πιστεύουν οι περισσότεροι ότι είναι καλύτερο μπορούν να σου πουν και ο @xtrmsnpr με τον @Mythoplasths

Το σιμπερ πανκ παιχιδαρα. Και όταν λιώσω το φορμπιντεν Γουέστ για.. 3 φορά... Θα το ξανά Πιασω

  • Like 1
  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, Mythoplasths είπε

Σαν δεν ντρέπεσαι παλιό τετι μπόι 

Το σιμπερ πανκ παιχιδαρα. Και όταν λιώσω το φορμπιντεν Γουέστ για.. 3 φορά... Θα το ξανά Πιασω

Προδότη μυθοπλάστη σου αφαιρώ το λόγο να περάσεις έξω...

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, just_a_dude είπε

Μη με φάτε αλλά ίσως λέω ίσως, απλά κατά τη γνώμη μου CP77>Hogwarts. Καλό χρυσό το Hogwarts αλλά επειδή έχει να κάνει με Harry Potter ανεβαίνει πολύ. Αν το δεις πιο αντικειμενικά, το main story είναι πολύ meh και πολύ ξεχειλωμένο, τα dungeon puzzles βαρετά και επαναλαμβανόμενα, έχει καλά sides αλλά πολλά είναι fetch και τρέχει και χάλια. Έχει ωραίο combat όμως. Main story στο CP77 είναι πολύ καλύτερο και πιστεύω και το combat (ειδικά late game). Βέβαια πολύ διαφορετικά games, οπότε δεν έχει και πολύ νόημα η σύγκριση.

Ότι είπε, λέξη προς λέξη.

11 ώρες πριν, Tambas91 είπε

ε μα άδικο έχω? άμα πάει με την προοπτική ότι θα παίξει κάτι παρόμοιο με witcher επειδή είναι CDPR από πίσω θα κλαίει τα λεφτά του ο άνθρωπος.. ωστόσο μπορεί να το δοκιμάσει πριν το αγοράσει και να δει αν του αρέσει

το hogwarts το θεωρώ σίγουρη συνταγή

εσένα έχω κάνει αίτηση να μπορώ να σου βάζω θυμωμένες φάτσες αλλα μάλλον απορρίφθηκε...

Εγώ είμαι με τον Λεμπόφσκι από πάνω εδω να ξες!

Το κραξιδι που είχα ρίξει στο cp77 είναι γνωστό, θα το βρείτε στο θέμα του. Πλέον το αγαπώ απλά, και θέλω να το πιάσω για να το τελειώσω, ότι είχα μπει στο expansion.

Όσο για το starfield, θα το δείτε το 2025 και θα πάθετε τσότσο!

 

  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...